Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do10tyś.zł


jogibabu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o rade czy warto by zainwestować w kolumny znacznie droższe niż te które obecnie posiadam np.takie w cenie 8-10tyś.zł do wzmacniacza Marantz pm 7004.Obecnie posiadam oli roth40, w moim odczuciu po wygrzaniu się systemu gra to świetnie w porównaniu do mojego leciwego systemu kina domowego opartego o amplituner Sony STR-DB780. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie więc chodzi mi o to czy warto wydać te kilka tysięcy aby system zagrał jeszcze piękniej niż teraz,pomieszczenie to 30 m nieźle zagraconego pokoju,i co myślicie o kolumnach Wharfedale Jade7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeśli masz zamiar zmienić wzmacniacz, inaczej nie warto, tym bardziej, że obecne brzmienie podoba Ci się. Miałem podobną sytuację i do Marantza PM8003 kupiłem Dynaudio Contour S 1.4. Skończyło się kupnem nowego wzmacniacza w cenie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak masz okazję Definitive BP-8040ST po pięciu minutowej prezentacji przez przedstawiciela tak nam się spodobały że odrazu zamawialiśmy na sklep.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak masz okazję Definitive BP-8040ST po pięciu minutowej prezentacji przez przedstawiciela tak nam się spodobały że odrazu zamawialiśmy na sklep.

Po pięciominutowej prezentacji tak mi sie spodobał produkt Amber Gold, że zaraz zainwestowałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz małe doświadczenie w inwestowaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w 100% zgodzę się z moimi przedmówcami, do Twojego wzmacniacza Marantz nie ma sensu stosować tak drogich kolumn. System który aktualnie posiadasz jest skonfigurowany optymalnie, kolumny i wzmacniacz są podobnej klasy.

Jeśli chcesz iść w górę z jakością dźwięku, niestety pozostaje zmiana wzmacniacza i kolumn. Możesz oczywiście taką zmianę dokonywać w etapach zaczynając np. od kolmn, jednak musisz liczyć się z tym, że wzmacniacz wtedy także będzie do zmiany.

Napisz proszę, co w aktualnej konfiguracji pod względem brzmienia podoba Ci się, a co chciałbyś zmienić, polepszyć.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W zasadzie takich odpowiedzi się spodziewałem, lecz chciałem się upewnić a nóż widelec może się uda z niego coś więcej wycisnąć właśnie kosztem skrzynek z wyższej półki.wzmacniacz idzie do wymiany za około rok,w tej chwili mógłbym się szarpnąć na jakieś fajne skrzynki tak żeby to jeszcze chwilkę razem pograło. W brzmieniu tego systemu podoba mi się szczegółowa góra chociaż nieraz jest trochę za ostro, ogólnie to lubię dźwięk potężny z nisko schodzącym basem,niektóre płyty Nightwish albo Samaela sa właśnie tak zrealizowane że dźwięk wypełnia cały pokój, choć w zasadzie nie słucham muzyki zbyt głośno,po prostu tak żeby nie wpieniać innych domowników.Nie umiem opisywać dźwięku więc opisuje moje odczucia. Dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 10.000zł jest jakiś miliard propozycji kolumn, które obiektywnie będą dobre, ale subiektywnie każdemu co innego się podoba.

Wątek generalnie jest bez sensu, bo padnie tutaj tysiąc pięćset sto dziewięćset propozycji, których i tak będziesz musiał osobiście posłuchać,

więc zamiast marnować czas na czytanie bzdetów, proponuję pominąć ten etap i od razu przejść do konkretów, słuchać, słuchać, słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie koledze jakichkolwiek kolumn do 10 tys do tego wzmacniacza to zwykłe naciąganie go na koszty.

 

Chyba, że to kolumny z aktywnym basem jak Definitive Technology BP-8040ST

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak masz okazję Definitive BP-8040ST po pięciu minutowej prezentacji przez przedstawiciela tak nam się spodobały że odrazu zamawialiśmy na sklep.

 

Rafko Wam sprzedało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko jest dystrybutorem to jest oczywiste że Tak, przezcież z USA nie ściągałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dobry wieczór, odświeżam wątek, bo stoję przed podobnym wyborem. Poszukuję fajnie grających efektownych kolumn dla NAD C368 w cenie do 10tyś pln. Pokój około 30m2.

Głównie muzyka filmowa, ale też czasami rock z lat 70' do 2000, heavy metal.

Wymagania wyglądowe: nie wyższe niż 1.1m w kolorze wenge lub odcienie brązu.

Słuchałem już: KEF R700 (odpada), Focal Aria 926 (fajne brzmią, ale wygląd nie do zaakceptowania przez małżonkę), Dynaudio Excite X38 - na chwilę bieżącą faworyt szczególnie w kolorze rosewood.

Podsunie ktoś coś jeszcze do odsłuchu: z używek kusi mnie Dynaudio Contour s3.4 lub B&W 804S, z nowych jeszcze Pylon Audio DIamond 28 lub Canton Ergo 690 ale żadnej z tych pozycji nie obsłuchiwałem ze swoją elektroniką - fajnie by było obsłuchać na spokojnie w domu.

Dzięki za propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może te?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxcek widzę że wygląd gra większą rolę niż dźwięk więc może niech żona wybierze a przypadkiem może to też zagra;)

A tak na powaznie...sluchales focali...moim zdaniem to dobry wybór i na pewno kupisz sporo poniżej tych 10k a resztę zainwestowałbym w lepszy wzmacniacz.

 

Propozycja Kejup teżwydaje się dobrą, ale odsluchalbym. Może się okazać że nawet lepsza niż focale.PS. Panowie kochajmy te swoje kobiety ale nie dajmy się zwariowac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaxcek dynie x38 to najmniej udana kolumna z obecnie klepanej serii excite (to po pierwsze) a po drugie dynie i nadziaki to nie jest najlepszy pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, odświeżam wątek, bo stoję przed podobnym wyborem. Poszukuję fajnie grających efektownych kolumn dla NAD C368 w cenie do 10tyś pln. Pokój około 30m2.

Głównie muzyka filmowa, ale też czasami rock z lat 70' do 2000, heavy metal.

Wymagania wyglądowe: nie wyższe niż 1.1m w kolorze wenge lub odcienie brązu.

Słuchałem już: KEF R700 (odpada), Focal Aria 926 (fajne brzmią, ale wygląd nie do zaakceptowania przez małżonkę), Dynaudio Excite X38 - na chwilę bieżącą faworyt szczególnie w kolorze rosewood.

Podsunie ktoś coś jeszcze do odsłuchu: z używek kusi mnie Dynaudio Contour s3.4 lub B&W 804S, z nowych jeszcze Pylon Audio DIamond 28 lub Canton Ergo 690 ale żadnej z tych pozycji nie obsłuchiwałem ze swoją elektroniką - fajnie by było obsłuchać na spokojnie w domu.

Dzięki za propozycje.

 

Słuchałem u kolegi Dynaudio Focus 260 w kolorze rosewood :) i było super. Co więcej nawet mój Heed Obelisk napędzał te kolumny w miarę dobrze (lampa Octave 70 niestety napędzała lepiej).

Spróbuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Dynaudio z Nad-em jak najbardziej, zawsze to nowe doświadczenie (a może i oczaruje, w końcu każdy ma inny gust) ale spróbuj też innych wzmaków z Dynaudio, niekoniecznie Heed-ów i innych obelisków polecanych przez ludzi z Nautilusa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za opinie. Przeglądnąłem ofertę YB Audio. Do teraz siedzę w szoku.

Nie wiedziałem, że takie cudeńka się produkuje w naszym kraju. Aż chyba z dumy uronię łezkę.

Lea to jest po prostu coś .... brak słów.

A jak pokazałem żonce i jeszcze zobaczyła na stronie głównej takie małe satelitki w kolorze czerwonym, to już się ustawiam w kolejce po takie wykończenie.

Pytanie tylko czy to z moim NADem zagra, czy mam już zbierać na nową elektronikę, bo widzę że impedancja 4ohm.

Jeszcze dziś piszę do chłopaków z YB Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe gratuluję słusznego wyboru ;-)

Pewnie że zagra z Twoim Nadem, pytanie na jak długo Ci takie granie wystarczy i nie chodzi mi o to że ten Nad jest zły tylko że jak Cię złapie choroba audio to po Tobie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie złapała, stąd te zmiany (i rejestracja na audiostereo ;)

Jeśli nie NAD to co???

 

Nie jestem i chyba nie będę audiofilem, patrzę na życie praktycznie i pragmatycznie.

Na razie wygoda przede wszystkim, więc integry to jest coś co lubię. Nawet jeśli forumowicze obleją mnie teraz wiadrem pomyj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór moim zdaniem to aktualnie najlepsza relacja dzwieku do ceny - sam je mam i graja super

do 30m2 to pomysl o trójdroznej konstrukcji moze Zephyr S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane sonusy(żonie się spodobają), Pmc ob1i, spendor a6r (ex demo za tyle wyrwiesz), neat momentum 4i...itd tylko słuchać i wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz dynaudio ale focusy 260 czy też widziałem ostatnio używane 380?

Z innych dobrych propozycji tannoy precision 6.4, focal z serii Aria , minas anor , pmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.