Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner AV + głośniki stereo, 4-5k za zestaw


asd.jkl

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nic nie wiem... :) (tzn. im więcej czytam, tym mniej wiem) dlatego pytam, bo ponoć kto pyta nie błądzi.

Przejrzałem dziesiątki wątków na forum, do tego googlowanie wszystkiego co się da... efekt - mętlik w głowie i prośba o pomoc.

 

Background:

Do tej pory filmy oglądałem na kompie, a muzy słuchałem z głośników Creative T20 (głównie radio + flac/mp3. I może nie były to ochy i achy, ale jakoś przez 4 ostatnie lata dawało radę. Powód takiego rozwiązania był prosty... w kawalerce 20m2 dla dwóch osób niewiele więcej się zmieści, a i wymagania nie były (i w sumie nadal nie są) jakieś bardzo wygórowane. Audiofilem na pewno nie jestem... Teraz jest czas zmiany, 30 lat na karku, słuch już nie ten, za chwilę nowe lokum (60m2, lol :), więc przymierzam się do zakupu amplitunera i głośników stereo.

 

Wiem, zaraz pojawią się głosy, że wzmacniacz stereo da o wiele lepszy dźwięk niż av w tej samej cenie. Zgoda... niemniej, po pierwsze, dla mnie dźwięk z av jest do zaakceptowania (nic więcej nie potrzebuje do szczęścia), po drugie, do podłączenia/zintegrowania mam w sumie 5 sprzętów (TV, rzutnik, 3x PC, PS3), które będą chciał spiąć w jedno centrum "multimedialne" - tak żeby wszystko ze wszystkim trybiło.

 

Mieszkanie/życie:

- 2 pokoje (salon + sypialnia)

- 90% czasu (i odtwarzania dźwięku w salonie), 10% w sypialni na zone2

- salon 30m + aneks kucheny 10m, relatywnie nieregularne kształty pomieszczenia

 

Dźwięk:

- 50% film

- 50% muzyka (wszystkie typy, głównie radio internetowe, FLAC; nie mam płyt CD i nie słucham nic z CDka)

- muzyki słucham cicho lub bardzo cicho; imprez typu disco w mieszkaniu robić nie będę, sąsiadów też do szału nie zamierzam doprowadzać.

- filmy i seriale oglądam namiętnie, na efektach 5D Dolby Sound Surround itp. w ogóle mi nie zależy, dwie kolumny podłogowe ustawione w okolicach TV spokojnie wystarczą.

 

Warunki brzegowe/minimalne:

1. Amplituner

- min. 2x HDMI out

- min. 5x HDMI in

- obsługa dwóch stref (Zone 2) - salon + sypialnia

- wejście RJ-45 (radio internetowe)

 

2. Głośniki

- uniwersalny zestaw stereo do wszystkich typów muzyki i filmów (mam nadzieję, że takie rzeczy poza salonami ery też są dostępne:); Na pewno nie chcę kina domowego 5.1, 7.1 czy 9.1.

- niewymagający gimnastyki z ustawianiem (głośniki będą stały w odległości ok 2m od siebie w jednym z rogów salonu, będą dostawione do ściany, więc dobrze byłoby, żeby bas nie dudnił).

- suma sumarum: przyzwoity, uniwersalny, "łatwo ustawny", zestaw stereo dla nie-audiofila; takie pospolite, naturalne, ale przyzwoite brzmienie

 

Biorąc pod uwagę wymagania i zakres cenowy (4-5k zł za zestaw av+stereo) myślałem o av yamaha rx-v773 i do tego jakieś (no własnie jakie?) używane głośniki za 2-3k zł. np. Dali Evidence 470, coś od Monitor Audio albo B&W. Generalnie chciałbym av+stereo, które dobrze ze sobą będą grały. Tylko i aż tyle... :)

 

Acha, do sypialni głośniki już mam (jakiś tonsil od ojca wezmę). W sypialni to tylko filmy będę oglądał (dźwięk ma być i to w zasadzie jedyne wymaganie, także to co w sypialni będzie to drugorzędna sprawa).

 

Prosiłbym o sugestie. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz rację że każdy wzmacniacz zagra lepiej niż amplituner tylko że do każdego wzmacniacza też podłączysz jak to nazwałeś 5 sprzętów które zepniesz w jedno no ale Twoja kasa i Twój wybór.Myślę że Yamaha to dobry wybór zainteresował bym się również Marantzem i Harman Kardon nie wiem tylko jak to cenowo wygląda a jeżeli chodzi o głośniki to odradzam Monitor Audio przy najmniej to dźwięk nie dla mnie B&W i Dali są bardzo miłe w odsłuchu.Ale najważniejsze jest to,aby to Tobie się podobało i dla tego radzę przed zakupem wybrać się na odsłuchy w każdym porządnym sklepie HI FI doradzą Ci i dadzą posłuchać.

Pozdrawiam i życzę przyjemnych odsłuchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyki słucham cicho lub bardzo cicho

To już samo w sobie wyklucza poprawny odbiór muzyki. Na tym forum w zasadzie doradza się osobom, które chcą uzyskać jak najlepszy efekt muzyczny.

 

Pierwszym krokiem do sukcesu jest posłuchanie zestawu z tzw. wysokiej półki, żeby w ogóle wiedzieć o czym mowa. Można albo posłuchać u kogoś z forumowiczów albo poprosić o demonstrację w sklepie. Dopiero kolejnm krokiem są kompromisy adekwatne do możliwości finansowych.

 

Jeśli Ci natomiast na dobrm dźwięku nie zależy, to po co prosić o radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na dwa najnowsze, bardzo dobrze wyposażone i przyzwoicie grające amplitunery Yamaha RX-V775 (http://www.q21.pl/yamaha-rx-v775.html) oraz Onkyo TX-NR626 (http://www.q21.pl/onkyo-tx-nr626.html). Obydwa urządzenia oferują pełną sieciową funkcjonalność, można nimi sterować poprzez urządzenia mobilne (tablety, telefony) i mają zastosowane przyzwoitej klasy wzmacniacze, pozwalające na dobry, komfortowy odsłuch.

W kwestii kolumn zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Tannoy Mercury V4 (http://www.q21.pl/tannoy-mercury-v4.html) który dzięki łagodnej, ciepłej charakterystyce świetnie współpracuje z amplitunerami wielokanałowymi, które zawsze grają bardziej ostro, agresywnie. Drugą, niestety droższą propozycją jest Monitor Audio Bx6 (http://www.q21.pl/monitor-audio-bx6.html). Bardzo dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby także konfiguracja oparta na kolumnach Taga Harmony Platinum F-80 (http://www.q21.pl/taga-harmony-platinum-f-80-kredyt-20-x-0.html) - to naprawdę solidna i dobra konstrukcja w rozsądnej cenie.

 

Przyjrzyj się moim propozycją, w przypadku pytań, wątpliwości oraz oferty cenowej na zakup kompletu jestem do dyspozycji.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Monitor Audio świetnie sie zgrywają z Harmanem. Sam mam jeszcze Ampli Harmana HK3490 i Monitor Audio BX5 - gra to w swojej cenie bardzo dobrze, Muzyki teraz słucham na Rotelu i jego brzmienie z MA jest już karkołomnym wyzwaniem dla uszu. Polecam Ci HK i MA i robie to niezależnie od tego że będę sprzedawał HK3490 (i pewnie głośniki też).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci natomiast na dobrm dźwięku nie zależy, to po co prosić o radę?

Własnie sęk w tym, że zależy mi na dobrym dźwięku. Czy mam rozumieć, że tylko głośne słuchanie muzyki "zasługuje" na lepszy niż głośniczki komputerowe sprzęt odsłuchowy?

Dzięki wszystkim za sugestie. Przyjrzę się przedstawionym propozycjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA BX 6 są głośnikami trochę "suchymi " więc do nich podłączył bym coś nasyconego właśnie Harmana albo Marantza. Świetna relacja jakość/cena Tannoye V4, do nich Marantza sr5007 i masz świetny zestaw za coś koło 5, 5tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.