Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie Phono lampowe + wkladke polecacie do TD160?


jaroslawkonopka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Tak sie zasanawiam wlasnie nad nowym Phono a wlasciwie nad Phono z ECC83 lampkami - mam dosc duzo przeroznych ECC83 i moze warto by poeksperymentowac z brzmieniem.

Pozostale czesci to: Unsion Secondo (ECC83, Mullard) + Unison Unico CD (ECC82, Mullard) + Thorens TD160, ramie TP16 + Phono NAD PP21 ze stara wkladka Stanton500. + kolumny KEF IQ90.

 

Gra to roznie, raz lepiej raz gorzej ale jakos analog najbardziej mi przypadl do gustu.

 

Wiem ze powinienem wymienic te wkladke, klopot w tym ze nie umiem ustawic calosci po wymianie, a wiem ze nie jest to az takie proste,

Po drugie, mimo wieku lubie brzmienie tej wkladki i boje sie ze gdy wymienie ja na inna to czar vinylu prysnie.

 

Po trzecie ostatnio mam wrazenie ze brzmienie systemu z gramofonem stalo sie jasne, nie do konca takie jak lubie i tak kombuje co zrobic.

 

Poradzcie mi prosze:

1.Jaka wladke polecicie - chcialbym jak najwiecej srednicy miec i sympatyczny bass, nie cierpie jasnego dzwieku.

 

2.Jakie phono z lampami jest warte polecenia (ECC83 najlepiej)?

 

Pozd i czekam na porady

 

Jasiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Tak sie zasanawiam wlasnie nad nowym Phono a wlasciwie nad Phono z ECC83 lampkami - mam dosc duzo przeroznych ECC83 i moze warto by poeksperymentowac z brzmieniem.

Pozostale czesci to: Unsion Secondo (ECC83, Mullard) + Unison Unico CD (ECC82, Mullard) + Thorens TD160, ramie TP16 + Phono NAD PP21 ze stara wkladka Stanton500. + kolumny KEF IQ90.

 

Gra to roznie, raz lepiej raz gorzej ale jakos analog najbardziej mi przypadl do gustu.

 

Wiem ze powinienem wymienic te wkladke, klopot w tym ze nie umiem ustawic calosci po wymianie, a wiem ze nie jest to az takie proste,

Po drugie, mimo wieku lubie brzmienie tej wkladki i boje sie ze gdy wymienie ja na inna to czar vinylu prysnie.

 

Po trzecie ostatnio mam wrazenie ze brzmienie systemu z gramofonem stalo sie jasne, nie do konca takie jak lubie i tak kombuje co zrobic.

 

Poradzcie mi prosze:

1.Jaka wladke polecicie - chcialbym jak najwiecej srednicy miec i sympatyczny bass, nie cierpie jasnego dzwieku.

 

2.Jakie phono z lampami jest warte polecenia (ECC83 najlepiej)?

 

Pozd i czekam na porady

 

Jasiek

Ja mam tez Td160 i gram na pre "passiv" Marantz w polaczeniu z Johsonem.

Nabylem tez pare pre typu krzem (budzetowe) - ale to nie to brzmienie.

Ahaja-pre , podobno jest super ,lecz nie sprawdzalem (moze warto sprawdzic),pewnie koledzy uzywaja.

Pozdrawiam,

Tad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 160-tke, grałem na różnych wkładkach. Z budżetowych nieźle spisuje się 2m red, z droższych do tego ramienia wielu poleca denona dl110 (MC high output), choć osobiście jej nie słuchałem. Wkładek z wyższego pułapu raczej nie zakładałbym do tego ramienia (wkładki powyżej 1000-1200zł).

 

Ustawienie wkładki jest proste, jedyną skomplikowaną rzeczą może być thorensowski headshell (jeżeli masz pierwszą wersje tp16) - jeżeli miałbyś z tym problemy to pisz na PW.

 

Oprócz tego zalecam wytłumienie gramofonu matą bitumiczną w środku oraz sprawdzenie czy na ramieniu nie ma luzów.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzieki za odpowiedzi

 

Budzet to max 500e

 

Czy znacie Phono Pro-Ject Tube Box SE2 - tam sa 2x ECC83 i pomyslalem wlasnie o tym modelu, ewentualnie modelu nizej Tube Box S

 

Sluchaliscie tych phono?

 

pozd

 

Jasiek

 

 

Też mam 160-tke, grałem na różnych wkładkach. Z budżetowych nieźle spisuje się 2m red, z droższych do tego ramienia wielu poleca denona dl110 (MC high output), choć osobiście jej nie słuchałem. Wkładek z wyższego pułapu raczej nie zakładałbym do tego ramienia (wkładki powyżej 1000-1200zł).

 

Ustawienie wkładki jest proste, jedyną skomplikowaną rzeczą może być thorensowski headshell (jeżeli masz pierwszą wersje tp16) - jeżeli miałbyś z tym problemy to pisz na PW.

 

Oprócz tego zalecam wytłumienie gramofonu matą bitumiczną w środku oraz sprawdzenie czy na ramieniu nie ma luzów.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Mam wersję II SE i mi pasuje. Acz tak naprawdę nie wiem jak się to pre ma do konkurentów w podobnej cenie i droższych. W recenzjach wypada dobrze, można sobie poprawić dźwięk zmieniając zasilacz, lampy, okablowanie. Posiada filtr subsoniczny, sporo ustawień zworkami, jakieś tam możliwości są.

Gra zbalansowanym, raczej rześkim dźwiękiem, ale też nie ostrym. Nie wymieniałem jeszcze lamp, ani zasilacza.

W tej chwili w ofercie Pro-Jecta jest już następca, a jego test w ostatnim Audio Video. Polskim :)

post-32153-0-56615700-1370471620_thumb.jpg

post-32153-0-86232700-1370471637_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dziekuje za odpowiedz - szukam Phono ktore dalo by mi raczej gesty dzwiek, taki z duza iloscia srodka plus sympatyczny bass ale nie za intensywny - nie cierpie jasno grajacych sprzetow.

Plus jak wspomnailem mam troche ECC83 i mozna by sie pobawic w ksztaltowanie dzwieku.

 

A jak sie spisuja te zworki - mozna zmienic dzwiek wyraznie?

Wystarczajaca jest ilosc dostepnych pojemnosci (mam MM wkladke)

 

pozd

 

jasiek

 

 

Mam wersję II SE i mi pasuje. Acz tak naprawdę nie wiem jak się to pre ma do konkurentów w podobnej cenie i droższych. W recenzjach wypada dobrze, można sobie poprawić dźwięk zmieniając zasilacz, lampy, okablowanie. Posiada filtr subsoniczny, sporo ustawień zworkami, jakieś tam możliwości są.

Gra zbalansowanym, raczej rześkim dźwiękiem, ale też nie ostrym. Nie wymieniałem jeszcze lamp, ani zasilacza.

W tej chwili w ofercie Pro-Jecta jest już następca, a jego test w ostatnim Audio Video. Polskim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Nie bawiłem się zworkami, ustawiłem jak kazali (to chyba oznaczało zero zworek, więc wszystkie leżą w osobnym woreczku i czekają :)

Pre nie gra jakoś jasno, powiedziałbym, że gra neutralnie, rzeczowo. Ale też na pewno nie snuje romantycznej opowieści na mokradłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

JJ283 jest ok

Chyba trudny do zdobycia teraz. Zapewnia odpowiednią ilość mięsiwa przy detaliczności jaką daje zestaw Ad Fontes + Sumiko BP No.2

Posiada nieco ustawień zworkami, lecz nie napędzi wszystkich MC, tylko te o rezystancji 47 kΩ, 1 kΩ i coś tam powyżej 0,8 mV.

Kilka osób słyszało to i było "ździwko", było... Co ciekawe również nie zmieniałem lamp i jadę na tych słowackich. Zabawa z lampami przede mną... albo nowe pre i LO MC.

Muzyka dawna ponad wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz - szukam Phono ktore dalo by mi raczej gesty dzwiek, taki z duza iloscia srodka plus sympatyczny bass ale nie za intensywny

jeśli może być Croft Micro MM to zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

A moglbys napisac cos wiecej o swojej propozycji - jaki dokladnie model Croft Micro polecasz?

Nigdy nie slyszalem o tej firmie.

 

koszta?

 

pozd

 

Jasiek

 

jeśli może być Croft Micro MM to zapraszam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalem o tej firmie.

pora uzupełnić zaległości :)

info w google, reszta przez PW (Micro mk1)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.