Skocz do zawartości
IGNORED

[HTPC audio / wideo] kilka pytań o linux'a, śmieci z PC i opłacalność budowy.


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

A to niby dlaczego?

W zasadzie powinien wystarczyć cytat ze strony kultowego dla Windows playera, czyli Jplay.

 

Requirements:

Windows 8/7/Vista is required (XP is not supported). Windows 8 64-bit is highly recommended for best results.

Ale i na forum znajdziesz sporo informacji. Ja za ciebie lekcji odrabiać nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Nie bardzo rozumiem? Jaki jest powód tego, ze nie chcesz kupować dysku?

Wszystkie pliki będą gdzie indziej? Jakiś NAS?

finansowy :) jeśli się nie da to trudno ale jak się da to zawsze kasa w suchym. I tak, może nie nas a typowa macierz.

 

Realnym problemem są natomiast zakłócenia, ale to nie kwestia samej transmisji tylko tego że komp jest źródłem ogromnych zakłóceń elektrycznych. Dobry DAC ma separację galwaniczną i to właśnie jakości tej separacji jest ważna. Jittera z sygału źródłowego nie ma, ale jest ten który powodują zakłócenia przeniesione z kompa do DAC'a: zakłócają one pracę układów tam się znajdujących.

no to odnosząc się do pytania "Syfy z PC" rozumiem że elektronika płyty głównej i tak wprowadza sporo zanieczyszczeń ? no i jak się to ma do HDMI ? przecież to też złącze elektryczne

 

Sory ale to ty masz problem ale nie masz skilu by go rozwiązać. Ja mam skil aby rozwiązywać swoje problemy.

jakbyś nie zauważył to nie mam problemu tylko szukam najtańszego ale bardzo dobrego rozwiązania, a czy masz umiejętności to nie wiem, może i masz w każdym razie do tematu nie wniosłeś nic to może wiedza kuleje..

 

A teraz sobie wyobraź na tym sprzęcie Windows 7 (o tym, że XP się do muzyki nie nadaje napisano to na forum dziesiątki stron).

Tak, oczywiście wiem, ze dobry informatyk będzie w stanie wykrzesać z Windows wielki potencjał, uporządkować działanie, nie dopuścić do zagnieżdżenia się wirusów i innych paskudztw. Ale większość ludzi ledwo sobie radzi z wklejeniem obrazka tu na forum, mają podstawowe problemy komputerowe i nie są dobrymi informatykami.

win 8 ma lepszy dostęp do usług :P no to co piszesz to racja ale jeśli ktoś jest zielony w okienkach to w linuxie jeśli nie dostanie konkretnej paczki która sama wszystko zrobi też sobie nie poradzi. Windows jest strasznie uproszczony już nawet wersje serwerowe są proste w porównaniu do tego co było kilka lat temu.

 

nie wiem jak w innych wersjach ale gdy odkryłem WASAPI to fakt faktem żadna inna aplikacja ani sam system nie mogł się dobrać do karty, wszystko było aktywne ale nie było żadnego wpływu na dźwięk. Mimo wszystko biorąc pod uwagę WASAPI vs KS wolałbym jednak KS który na win zadziała mi dopiero przy DAC'u który szybko się nie pojawi. Muszę rozważyć zakup samego transportu dla audio na usb ale to jest w sumie dość spora kwota nawet jeśli mówimy o chińczyku.

 

A to niby dlaczego?

rozchodzi się właśnie o dostęp do sprzętu (karty dzwiekowej), ale z tego co pamiętam na XP da się wymusić. Ale jeśli rozpatrujemy takie niuanse jak tutaj to XP faktycznie odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

jeśli ktoś jest zielony w okienkach to w linuxie jeśli nie dostanie konkretnej paczki która sama wszystko zrobi też sobie nie poradzi.

O to chodzi, że jest przynajmniej kilka linuksowych dystrybucji przeznaczonych do muzycznych lub ogólnie medialnych zastosowań i działają OOTB.

 

Windows jest strasznie uproszczony już nawet wersje serwerowe są proste w porównaniu do tego co było kilka lat temu.

A to jest mitologia. Ostatnia realna zmiana w wersji Windows Server była w 2003 roku. Od tego czasu były tylko kosmetyczne zmiany, które dostępne są w service packach. W Windows Server nie ma nic prostego, jeśli masz go naprawdę używać do zarządzania siecią.

 

szukam najtańszego ale bardzo dobrego rozwiązania,

"Takie rzeczy to tylko w Erze".

Nie może być najlepszego rozwiązania za jakieś minimalne pieniądze. Ot choćby obudowa. Jak weźmiesz byle jaką obudowę blaszaka za stówkę, to szybko okaże się, że rezonuje i jest źródłem dodatkowego hałasu. Pomijam już fakt, że wygląda okropnie i nie odprowadza ciepła. Tak więc obudowa powinna być z aluminium. Minimum estetyki, żeby się dała postawić ze sprzętem i przynajmniej 500 musisz wydać. To samo z chłodzeniem. Dobre chłodzenie bierne kosztuje. Ewentualny porządny wiatrak o dużej średnicy, wolnoobrotowy i porządnie łożyskowany, żeby był cichy, też nie kosztuje 10 zł.

Nie twierdzę, że trzeba kupować Aurendera za 6000$, ale tanio to z reguły badziewnie. Komputer do muzyki może być tańszy, bo można zastosować mniej wydajną konstrukcję typu via epia i kupić ją tanio. Multimedialna maszyna z odpowiednią mocą wymaga lepszych rozwiązań peryferyjnych i zacznij myśleć o wydaniu jakichś 3000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam ci wnieść? Mam cię nauczyć korzystać z wyszukiwarki? Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły już dużo wcześniej.

 

Przykładem twojego upośledzenia internetowego jest teza o paczkach w linukscie. Jakbyś sobie obejrzał stronę projektu openlec to nie napisałbyś tego o tych paczkach. A o openlec dowiedzialeś się już na samym początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i na forum znajdziesz sporo informacji. Ja za ciebie lekcji odrabiać nie będę.

To raczej Ty powinieneś odrobić lekcję bo wypisujesz bzdury.

Takie informacje o tym, że XP się nie nadaje do muzyki pochodzą sprzed 10 lat.

Ja używam WinXp i żadnych problemów nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

A to jest mitologia. Ostatnia realna zmiana w wersji Windows Server była w 2003 roku. Od tego czasu były tylko kosmetyczne zmiany, które dostępne są w service packach. W Windows Server nie ma nic prostego, jeśli masz go naprawdę używać do zarządzania siecią.

skonfiguruj sobie active directory w win 2003 a 2012 obsługa jest strasznie uproszczona. co prawda nowe dashboard'y i kreatory nie każdego cieszą i nie raz pewne rzeczy w nich zrobić trudniej niż po staremu gdy wszystko było trzeba klepać ręcznie. Inne produkty podobnie np mssql.

 

Przykładem twojego upośledzenia internetowego jest teza o paczkach w linukscie. Jakbyś sobie obejrzał stronę projektu openlec to nie napisałbyś tego o tych paczkach. A o openlec dowiedzialeś się już na samym początku.

tak widziałem wyniki google że to nie jest BP. i też widziałem że są na to sposoby (które TEORETYCZNIE działają). na stronie producneta tej dystrybucji i kilku innych wielu informacji brak.

 

Ale co mam ci wnieść? Mam cię nauczyć korzystać z wyszukiwarki? Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły już dużo wcześniej.

moja ty alfo i omego podałbyś linki... albo chociaż skojarzenia gdzie owy temat mógł się pojawić. Pewno znasz to forum od podszewki, wybacz ale ja mam inne zajęcia mam też żonę z którą wolę spędzać czas, wiem że masz bardzo duże doświadczanie z os pod HTPC... doradziłbyś coś dla nooba...

 

Zaczynamy już mielić tą samą materię więc odniosę sie do pytań i moich wniosków, jeśli coś źle zrozumiałem proszę o korektę.

 

Oprogramowanie - XBMC do audio na dzień dzisiejszy się nie nadaje a potem i tak będzie budził wątpliwości, do kina i innych mediów ok. Na win pod audio foobar, jp lub kompleksowo jr

system operacyjny - są gotowe dystrybucje, nie ma problemów z pilotami, bitperfect to kombinatoryka zaś problemy z kartami są.

syf z pc - brak odpowiedzi

Karta grafika - integry w atomach odpadją (chyba że nadrabiamy systemem), reszta teoretycznie jeden pies, karta teoretycznie tylko przekazuje sygnał. Warto zwrócić uwagę na wersje hdmi.

Jakość obrazu - brak odpowiedzi

Transport surround - brak odpowiedzi (i tak widziałem ten temat że koło 600 zł najtańsza karta)

 

Wracając do tego linuxa, debian jest chyba najbardziej uniwersalny, najprostszy i bardzo popularny więc i o pomoc teoretycznie łatwo. Do niego musiałbym dorzucić jądro RT i co jeszcze ?

 

Przyznam się szczerze że mnie cała sytuacja irytuje, czytałem blogi fora szukałem... wszystko co jest "gotowe" jest zdyskwalifikowane, oczywiście wymienia się alternatywy i fajnie jak ktoś już się tym bawił to coś tam wie. Używa się skrótów które mają wiele rozwinięć i traci się bardzo dużo czasu na googlowie. Prosto mówiąc gdybym chciał się podpierać tym co piszą na stronach (producenci) i tracić czas na rozgryzanie co ktoś miał na myśli to bym nie zakładał tematu. Gdybym znalazł odpowiedzi na nurtujące mnie pytania też byśmy nie rozmawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonfiguruj sobie active directory w win 2003 a 2012 obsługa jest strasznie uproszczona. co prawda nowe dashboard'y i kreatory nie każdego cieszą i nie raz pewne rzeczy w nich zrobić trudniej niż po staremu gdy wszystko było trzeba klepać ręcznie. Inne produkty podobnie np mssql.

 

tak widziałem wyniki google że to nie jest BP. i też widziałem że są na to sposoby (które TEORETYCZNIE działają). na stronie producneta tej dystrybucji i kilku innych wielu informacji brak.

 

moja ty alfo i omego podałbyś linki... albo chociaż skojarzenia gdzie owy temat mógł się pojawić. Pewno znasz to forum od podszewki, wybacz ale ja mam inne zajęcia mam też żonę z którą wolę spędzać czas, wiem że masz bardzo duże doświadczanie z os pod HTPC... doradziłbyś coś dla nooba...

 

Zaczynamy już mielić tą samą materię więc odniosę sie do pytań i moich wniosków, jeśli coś źle zrozumiałem proszę o korektę.

 

Oprogramowanie - XBMC do audio na dzień dzisiejszy się nie nadaje a potem i tak będzie budził wątpliwości, do kina i innych mediów ok. Na win pod audio foobar, jp lub kompleksowo jr

system operacyjny - są gotowe dystrybucje, nie ma problemów z pilotami, bitperfect to kombinatoryka zaś problemy z kartami są.

syf z pc - brak odpowiedzi

Karta grafika - integry w atomach odpadją (chyba że nadrabiamy systemem), reszta teoretycznie jeden pies, karta teoretycznie tylko przekazuje sygnał. Warto zwrócić uwagę na wersje hdmi.

Jakość obrazu - brak odpowiedzi

Transport surround - brak odpowiedzi (i tak widziałem ten temat że koło 600 zł najtańsza karta)

 

Wracając do tego linuxa, debian jest chyba najbardziej uniwersalny, najprostszy i bardzo popularny więc i o pomoc teoretycznie łatwo. Do niego musiałbym dorzucić jądro RT i co jeszcze ?

 

Przyznam się szczerze że mnie cała sytuacja irytuje, czytałem blogi fora szukałem... wszystko co jest "gotowe" jest zdyskwalifikowane, oczywiście wymienia się alternatywy i fajnie jak ktoś już się tym bawił to coś tam wie. Używa się skrótów które mają wiele rozwinięć i traci się bardzo dużo czasu na googlowie. Prosto mówiąc gdybym chciał się podpierać tym co piszą na stronach (producenci) i tracić czas na rozgryzanie co ktoś miał na myśli to bym nie zakładał tematu. Gdybym znalazł odpowiedzi na nurtujące mnie pytania też byśmy nie rozmawiali.

Bawisz się w rodzaj DIY i chcesz aby było szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli ktoś tak ci powiedział to cię bardzo oszukał.

 

Nie potrzebujesz jądra rt. testowalem to i rt jest niepotrzebne. Wystarczy ustawienie preempt low latency desktop.

 

 

Bawisz się w rodzaj DIY i chcesz aby było szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli ktoś tak ci powiedział to cię bardzo oszukał.

 

Nie potrzebujesz jądra rt. testowalem to i rt jest niepotrzebne. Wystarczy ustawienie preempt low latency desktop.

 

W dodatku radzilem ci jaki sprzet jest ok. Kup sprzet a oprogramowanie wybierzesz sobie pozniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Bawisz się w rodzaj DIY i chcesz aby było szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli ktoś tak ci powiedział to cię bardzo oszukał.

 

To prawda. To jest rodzaj DIY, bo trzeba sobie dopasować zarówno hardware, jak i software do określonych potrzeb. Zwykły PC zmontujemy w dwie godziny i możemy surfować po necie. Tu się nie da.

I to musisz wziąć pod uwagę.

 

Oprogramowanie - XBMC do audio na dzień dzisiejszy się nie nadaje a potem i tak będzie budził wątpliwości, do kina i innych mediów ok. Na win pod audio foobar, jp lub kompleksowo jr

system operacyjny - są gotowe dystrybucje, nie ma problemów z pilotami, bitperfect to kombinatoryka zaś problemy z kartami są.

syf z pc - brak odpowiedzi

Karta grafika - integry w atomach odpadją (chyba że nadrabiamy systemem), reszta teoretycznie jeden pies, karta teoretycznie tylko przekazuje sygnał. Warto zwrócić uwagę na wersje hdmi.

Jakość obrazu - brak odpowiedzi

Transport surround - brak odpowiedzi (i tak widziałem ten temat że koło 600 zł najtańsza karta)

Do niego musiałbym dorzucić jądro RT i co jeszcze ?

1. Oprogramowanie to krok PO wybraniu systemu, a nie przed.

2. Syf z PC - nigdy nie określiłeś o co ci chodzi. Czy o mitologiczny jitter, czy przydźwięk sieci.

3. Surround, czyli rozumiem chodzi ci o dźwięk wielokanałowy. Zakładam, ze chodzi ci o kupione płyty Blueray lub dvd. Już ci odpowiedziano, że najlepszym rozwiązaniem jest jakiś czytnik podłączony do amplitunera. Sam nieszczególnie się tym interesowałem.

4. Nie jest potrzebne jądro RT, ale jak ktoś jest purystą, to na Linuksie może je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz do integry. W moim ion zobac mam przecież integrę ion nvidia i ma ona sprzętowe dekodowanie h264, które ma bardzo dobre wsparcie w linuksie i freebsd.

 

Co do syfu to chyba nie trzeba mieć doktoratu aby się zorientować, że toslink jest świetnym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze uściśle:

 

Win vs Linux:

- różnicy w jakości odtwarzania nie ma, ale Linux można postawić na słabszym PC, co oznacza oszczędność na sprzęcie i oprogramowaniu

- Windows jest jednak bardziej uniwersalny i moim zdaniem dużo łatwiejszy w konfiguracji

- jądro RT tak jak napisał kolega nie jest potrzebne do niczego

 

Linux, to jest takie trochę hobbystyczne rozwiązanie: jak cię to bawi, to sobie kombinuj, konfiguruj, wybieraj, zmieniaj. Jak nie masz czasu, to z Windows pójdzie Ci znacznie szybciej.

 

Syf z pc: to była taka ogólna uwaga dotycząca USB, dla toslinka problem ten nie występuje, ale są za to inne wady. Ogólnie tak bym ustawił hierarchię jakości odtwarzania dla poszczególnych rozwiązań od najgorszej zaczynając:

- toslink

- usb bez separacji galwanicznej

- usb z separacją

- usb z high-endową (czytaj przemyślaną, wymyslną i drogą) separacją

 

Toslink jesli ma to być podłączone do amlitunera to ogólnie kiepskie rozwiązanie. Moje uwago odnosiły się raczej do w miarę dobrego DAC'a po USB, a tu moim zdaniem cos sensownego zaczyna się około 2 tys.

 

Transport surround: nie wiem jaki tu miałby być problem: zarówno toslink jak i hdmi to umożliwia, ale na pewno pod Windows będzie mniej problemów z konfiguracją. Jeśli ci chodzi o sam czytnik płyt, to może być dowolny.

 

PS: bardzo polecam zaglądnięcie do mojej stopki, listę można kopiować bez mojej zgody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

1. Oprogramowanie to krok PO wybraniu systemu, a nie przed.

i tak nie nie.. ponieważ jak sam napisałeś pod to wybiera się sprzęt, ja najpierw patrzę na to co oferuje mi dany produkt np:

jriver - bardzo dobry do audio i wideo, bitperfect, mega prosty GUI i wygodne sterownie z pilota ale działa tylko na win -> więc wybieram Windowsa, jeśli jest coś alternatywnego i rownie fajnego na linuxa, wybieram linuxa.

 

im taniej tym lepiej ale nie na minimum, ma być dobrze.

 

Syf z PC - nigdy nie określiłeś o co ci chodzi. Czy o mitologiczny jitter, czy przydźwięk sieci.

w jakim stopniu zastosowanie PICO PSU + np. tomanek eliminuje ten problem ? Czy wystarczy to do korzystania z „czystego” coaxial'a lub HDMI ?

piszę o złączach elektrycznych i zasilaczach więc można się domyśleć że chodzi mi o zanieczyszczenia jakie gernuje komputer poprzez swoją pracę, mam tu na myśli zasilanie. Pytanie czy zastosowanie odpowiedniego zasilacza rozwiązuje problem czy też ważny jest inny element np sekcja zasilania płyty głównej czy trafo karty dźwiękowej / transportu.

 

3. Surround, czyli rozumiem chodzi ci o dźwięk wielokanałowy. Zakładam, ze chodzi ci o kupione płyty Blueray lub dvd. Już ci odpowiedziano, że najlepszym rozwiązaniem jest jakiś czytnik podłączony do amplitunera. Sam nieszczególnie się tym interesowałem.

bazowo będę używał złącza toslink zintegrowanego na płycie głównej, amplituner niestety nie posiada HDMI, czy można za jakieś rozsądne pieniądze zakupić lepszy transport ?

chodziło mi o lepsze medium niż zintegrowana karta dźwiękowa, nie raz sugerowano coś innego ponieważ w nich stosuje się najtańsze i najgorsze przekaźniki.

 

Nie rozumiem co masz do integry. W moim ion zobac mam przecież integrę ion nvidia i ma ona sprzętowe dekodowanie h264, które ma bardzo dobre wsparcie w linuksie i freebsd.

ION nie jest kartą zintegrowaną z procesorem tylko mostkiem płyty.

 

Co do syfu to chyba nie trzeba mieć doktoratu aby się zorientować, że toslink jest świetnym rozwiązaniem.

ale jak widać trzeba go mieć by wiedzieć że toslink ma swoje ograniczenia i że prędzej czy później będzie trzeba zacząć korzystać z elektryka. (o czym też pisałem... )

 

Linux, to jest takie trochę hobbystyczne rozwiązanie: jak cię to bawi, to sobie kombinuj, konfiguruj, wybieraj, zmieniaj. Jak nie masz czasu, to z Windows pójdzie Ci znacznie szybciej.

no właśnie tutaj ja bym był królikiem doświadczalnym nie system i raczej mnie to nie kręci, fajnie byłoby wiedzieć ale... Trochę już wykopałem tych linuxów i wszystkie GUI jakie widziałem były fe... nawet bardzo, spodobał mi się za to jriver chyba ma wszystko co potrzeba a 160 zł jakaś przeboleje. Czyli idę w tym samym kierunku co Ty, również ze względu na płeć przeciwną.

 

Syf z pc: to była taka ogólna uwaga dotycząca USB, dla toslinka problem ten nie występuje, ale są za to inne wady. Ogólnie tak bym ustawił hierarchię jakości odtwarzania dla poszczególnych rozwiązań od najgorszej zaczynając:

- toslink

- usb bez separacji galwanicznej

- usb z separacją

- usb z high-endową (czytaj przemyślaną, wymyslną i drogą) separacją

 

tak ale ograniczasz się tylko do stereo a co z kinem ? dla stereo kiedyś będzie DAC USB (chociaż będę musiał sporo wydać by przeskoczyć to co mam teraz) ale co z HDMI i zanieczyszczeniami ? o to głównie pytam. Zwłaszcza że protokoły dvi / hdmi nie zawierają danych kontrolnych.

 

Toslink jesli ma to być podłączone do amlitunera to ogólnie kiepskie rozwiązanie. Moje uwago odnosiły się raczej do w miarę dobrego DAC'a po USB, a tu moim zdaniem cos sensownego zaczyna się około 2 tys.

a co powiesz na starszego topowego hi-end'a za ponad 20 000 zł ? gdybym miał 3 tyś więcej i HDMI bym miał, słuchałem wielu nowych naprawdę nie tanich i było im daleko a jedyna nowość to HDMI. DAC w nim też odwala naprawdę dobrą robotę przez co 2 tyś na DAC'a to raczej downgrade zwłaszcza że jest pełny tryb pass through dla stereo. Do tego bardzo fajny pre amp i gra naprawdę fajnie.

 

 

Transport surround: nie wiem jaki tu miałby być problem: zarówno toslink jak i hdmi to umożliwia, ale na pewno pod Windows będzie mniej problemów z konfiguracją. Jeśli ci chodzi o sam czytnik płyt, to może być dowolny.

toslink ma swoje ograniczenia a HDMI to elektryk więc podatny.

 

no tak te głupie pytania i czytanie ze zrozumieniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o złączach elektrycznych i zasilaczach więc można się domyśleć że chodzi mi o zanieczyszczenia jakie gernuje komputer poprzez swoją pracę, mam tu na myśli zasilanie. Pytanie czy zastosowanie odpowiedniego zasilacza rozwiązuje problem czy też ważny jest inny element np sekcja zasilania płyty głównej czy trafo karty dźwiękowej / transportu.

Nie da się wyeliminować tych zakłóceń, Można jedynie się od nich separować. W kompie każdy element sieje, tu zasilacz nie pomoże.

a co powiesz na starszego topowego hi-end'a za ponad 20 000 zł ? gdybym miał 3 tyś więcej i HDMI bym miał, słuchałem wielu nowych w okolicach 10 tyś zł i było im daleko. DAC w nim też odwala naprawdę dobrą robotę

 

tak ale ograniczasz się tylko do stereo a co z kinem ? dla stereo kiedyś będzie DAC USB (chociaż będę musiał sporo wydać by przeskoczyć to co mam teraz) ale co z HDMI i zanieczyszczeniami ? o to głównie pytam.

Przede wszystkim jak chodzi o HDMI, to nie ma się jak tego syfu pozbyć i w ogóle chyba nie trzeba. Co najwyżej dla lepszej jakości można zrezygnować ze zintegrowanej karty. Tu podobno jest róznica w jakości obrazu. Jedyne co ma więc sens, to kupno takiej obudowy, do której wejdzie karta, przy tych najmniejszych obudowach, to nie jest oczywiste.

 

Z mojej strony jeszcze tylko dodam w temacie kina, że do kina też używam do dźwieku mojego toru stereo, można więc też tak do tego podejść. Nie będę tu tego rozwijał, ale kiedyś założyłem odpowiedni wątek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a co powiesz na starszego topowego hi-end'a za ponad 20 000 zł ? gdybym miał 3 tyś więcej i HDMI bym miał, słuchałem wielu nowych w okolicach 10 tyś zł i było im daleko. DAC w nim też odwala naprawdę dobrą robotę.

Jak takiego już masz, to świetnie, podobno całkiem nieźle grały, zwłaszcza te starsze, nie wiem, nie słuchałem. Z pewnością do pewnej kwoty moga być lepsze niż stereo, do jakiej, to już musisz sam ocenić.

 

Co do toslinka: jedyne prawdziwe ograniczenie, to jakość audio. Nie w sensie liczby kanałów, czy częstotliwości, tylko ogólnie: ta jakość jest zawsze kiepska, a jest to spowodowane słabymi konwerterami, które wprowadzają duży jitter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Dzięki.. właśnie w takim kierunku chciałem iść (mówię o temacie).

 

Do USB widziałem np ADuM4160 trochę ograniczony ale bardzo tani i pewno jest coś lepszego, do HDMI niestety nie znalazłem niczego... a o nie niestety trzeba troszkę powalczyć bo tylko ono przenosi marketingowe "HD" w dźwięku. a co do siania to faktycznie właśnie sobie przypomniałem co wyprawia np karta graficzna.

 

Co do toslinka: jedyne prawdziwe ograniczenie, to jakość audio. Nie w sensie liczby kanałów, czy częstotliwości, tylko ogólnie: ta jakość jest zawsze kiepska, a jest to spowodowane słabymi konwerterami, które wprowadzają duży jitter.

zaraz się zwolennicy odezwą :P osobiście nie testowałem ale zawsze jest to konwersja cyfra / światło i na pewno nie jest prosta, od dawno używam tylko optyka bo.. mam tylko PC.

 

Przede wszystkim jak chodzi o HDMI, to nie ma się jak tego syfu pozbyć i w ogóle chyba nie trzeba. Co najwyżej dla lepszej jakości można zrezygnować ze zintegrowanej karty. Tu podobno jest róznica w jakości obrazu. Jedyne co ma więc sens, to kupno takiej obudowy, do której wejdzie karta, przy tych najmniejszych obudowach, to nie jest oczywiste.

obudowa która wybrałem jest 4u więc spokojnie, napiłbyś coś o tych kartach ? bo ogólnie spotkałem się z twierdzeniem że ona tylko przekazuje sygnał i nie ma to wpływu.. no i to HDMI możesz uzasadnić swoje twierdzenie o braku szkodliwości.

 

Z mojej strony jeszcze tylko dodam w temacie kina, że do kina też używam do dźwieku mojego toru stereo, można więc też tak do tego podejść. Nie będę tu tego rozwijał, ale kiedyś założyłem odpowiedni wątek:

 

http://www.audiostereo.pl/pseudokino-domowe_52681.html

podobnie i ja, do stereo i kina używam tego samego setu ale mam komplecik 5.0. Odnośnie tematu to wolę dobre stereo w kinie niż słabe 5.0/1, tu niestety kolosalne znaczenie ma amplituner zwłaszcza jeśli chodzi o „myki” z dialogami. Poza tym należy pamiętać że kino to detale.. a nowe ampli to tak... ni jedno ni drugie. Dla przykładu znajomy ma NAD'a nie pamiętam jakiego 2 lata temu kosztował koło 6 tyś zł i dużo gorzej radzi sobie właśnie z dialogami a zwłaszcza lektorem który często w filmach przeszkadza. Przy stereo ten problem nie występuje.

 

W stereo niestety traci się bardzo dużo dźwięków otoczenia, to jest większy efekt niż wybuchy, strzały czy inne FX'y z kina akcji bo one w większości i tak są realizowane na frontach. A temat przeczytam potem.

 

No to jestem troszkę w kropce, poszukałem jeszcze jak sugerowano na początku alternatyw w postaci gotowych urządzeń dedykowanych pod audio, trochę tego było ale wszystko z kwocie do 2000 zł było totalnie skopane pod kątem zarządzania mediami i obsługi. Pozostając przy PC to może na dzień dzisiejszy zakupić konwerter usb -> coaxial ? z tym że czy tańsze produkty (dajmy do 500-600 zł) będą wystarczająco dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer to świetne rozwiązanie, póki co optyk ci wystarczy. Za dużo kombinujesz. Jeśli chciałbyś ominąć ograniczenia optyka ze względu na stereo to jeszcze możesz wsadzić dobrą kartę dźwiekową z wyjściem spdif lub lepiej aes/ebu jesli twój ampli ma takie wejście. Pytanie, czy usłyszysz różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

To się kupy nie trzyma. W jednym miejscu piszesz, że chcesz kasy zaoszczędzić na kupnie dysku, a w drugim o jakowychś superhajendowych rozwiązaniach, bo "optyk" jest be.

Jeśli należysz do słyszących jitter na poziomie picosekund to w ogóle nie rozważaj łączenia komputera do audio z komputerem do wideo, bo to na pewno nie jest po hajendowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Komputer to świetne rozwiązanie, póki co optyk ci wystarczy. Za dużo kombinujesz. Jeśli chciałbyś ominąć ograniczenia optyka ze względu na stereo to jeszcze możesz wsadzić dobrą kartę dźwiekową z wyjściem spdif lub lepiej aes/ebu jesli twój ampli ma takie wejście. Pytanie, czy usłyszysz różnicę?

nie lubię marnować kasy, jak sobie wszystko podliczysz wychodzi ci kwota koło 2000 zł, a nie mam zamiaru wyrzucać tego w śmietnik, wiem że to nie dużo jak na wymagania ale zawsze. Karta to kolejne 700-800 zł :) a za tą kasę już kupisz oppo... obecnie jest jak jest, plików 192 mam niewiele a 99% i tak 44 (która chyba grają lepiej), ale w przyszłości nawet gdy będzie DAC usb to wzmacniacz i tak dostanie prąd przez amplituner który dostanie go przez HDMI.

 

Wracam też do sugestii z pierwszych postów:

- Yamaha Cd-N500 (która od dawana mi się podoba, ale porażka z obsługą) + coś do kina

- BR oppo... doczytuje co i jak.

 

To się kupy nie trzyma. W jednym miejscu piszesz, że chcesz kasy zaoszczędzić na kupnie dysku, a w drugim o jakowychś superhajendowych rozwiązaniach, bo "optyk" jest be.

Jeśli należysz do słyszących jitter na poziomie picosekund to w ogóle nie rozważaj łączenia komputera do audio z komputerem do wideo, bo to na pewno nie jest po hajendowemu.

to nie ja nadpisałem że optyk jest FE tylko że optyk ma swoje granice a sygnał z "kina HD" możesz wypluć tylko po HDMI.

 

Kwestia cox / usb / optyk i co lepsze było wielokrotnie a ja się nie opowiadam za żadnym. I nie jestem filskim zbokiem, tylko jak coś robię to staram się zrobić dobrze, a jeśli się gdzieś da zaoszczędzić to czemu tego nie robić. Gdybym wyznawał kult jitter'a to bym nie siedział przy optyku.

 

Nie chodzi też o kwestię czy usłyszę czy nie tylko o to by maksymalnie dobrze wydać pieniądze. W gratisie się dostanie placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz dokładnie jak zamierzasz to połączyć obecnie i w przyszłości oraz jakie masz już kupione elementy, tzn marka i model. To ułatwi doradzanie. Ważne jest też czy na przykład DAC'a zamierzasz kupić za niedługo, czy też są to na razie tylko rozmyślania oraz jaką kwotę myslisz, że mógłbyś wydać w najbliższych 5 latach. No i jeszcze pomieszczenie... Wtedy mogę napisać, co bym zrobił na Twoim miejscu.

 

A cały problem polega na tym, że w zależności od tego wszystkiego całkowicie inne czynniki są tu ważne. Bez tego, to można tylko bardzo ogólnie cos napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dysk jest ok mimo, że szumi ale "syfy" z hdmi są złe. Ma być jeszcze tanio, wydanie mniej niż 200zł na NAS to za drogo, ty się bawisz w DIY i nie masz czasu ani umiejętności korzystania z google. Aha, zapomniałbym. Nie lubisz wyrzucać pieniędzy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ważne jest też czy na przykład DAC'a zamierzasz kupić za niedługo,(...) No i jeszcze pomieszczenie...

 

Mistrzostwo. Akurat pomieszczenie w przypadku wyboru daca odgrywa zasadniczą role! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Może napisz dokładnie jak zamierzasz to połączyć obecnie i w przyszłości oraz jakie masz już kupione elementy, tzn marka i model. To ułatwi doradzanie. Ważne jest też czy na przykład DAC'a zamierzasz kupić za niedługo, czy też są to na razie tylko rozmyślania oraz jaką kwotę myslisz, że mógłbyś wydać w najbliższych 5 latach. No i jeszcze pomieszczenie... Wtedy mogę napisać, co bym zrobił na Twoim miejscu.

 

Na chwilę obecną jest tylko pioneer ax10ai (czyli ten ze złotymi stykami), no i rzecz jasna głośniki i tv. DAC w nim ogrania 192/24 rzecz jasna dla stereo, gniazdo dedykowane SACD. Więc na dzień dzisiejszy wszystko do niego.

 

Zaś kiedyś..:

Odtwarzacz wideo @ hdmi -> amplituner -> @pre -> wzmacniacz (dla frontów)

odtwarzacz audio -> DAC -> wzmacniacz

 

Przed kupnem DAC'a czeka mnie dokupienie wzmacniacza, na dzień dzisiejszy celowałbym pewno w MAP-407 oczywiście z rynku wtórnego, odnośnie DAC;a planowałem "chińczyka" w przedziale 3-4 tyś i nie upieram się przy usb, głębiej nie kopwałem, nie słuchałem wielu daców a jak już to tańszych typu rdac no i pionek radził sobie lepiej. Nie mam zbytnio możliwości porównania systemów więc kupowanie nowych zabawek będzie trochę przypominać drogę przez mękę.

 

Pomieszczanie a o co konkretnie pytasz ? w audio jestem doś świerzy i w sumie to raczkuje.

 

Czyli dysk jest ok mimo, że szumi ale "syfy" z hdmi są złe. Ma być jeszcze tanio, wydanie mniej niż 200zł na NAS to za drogo, ty się bawisz w DIY i nie masz czasu ani umiejętności korzystania z google. Aha, zapomniałbym. Nie lubisz wyrzucać pieniędzy w błoto.

Widzę że jesteś tak mądry że prostych rzeczy nie jesteś w stanie zrozumieć, postaram Ci się to wyjaśnić:

- nas .. nie wiem czemu się tego uczepiłeś, sam sobie wymyśliłeś (jakieś niespełnione marzenia ?), kilka postów wyżej napisałem że posiadam macierz dyskową czyli właśnie NAS, z tym że nie zubożałą domową wersje. Wykorzystuje to do pracy, kino buduje piętro wyżej.

- Ty się czepiasz o bity i kabelki ja o syf z hdmi, biorąc pod uwagę że przebije się na analoga to tak ma to dla mnie znaczenie (i już!).

- Linux nigdy nie był w kręgu mojego zainteresowania dlatego go nie znam.

- nie bawię się DIY, staram się tylko najmądrzej wydać pieniądze jeśli DIY będzie taką opcja to czemu nie, ale do 3000 zł mam dość spory wybór... i problem. Dość spora rozbieżność cenowa różnych rozwiązań też daje do myślenia, a jeśli zamierzony efekt uzyskam za mniejsze pieniądze to mam na kolejne inwestycje i nie pluje sobie w brodę.

 

Ja myślę zapytaj wujka o to samo co ja, potem znajdź na tym forum swoje wypowiedzi o danych linuxach i wrócimy do tematu, jak to było ? „da się tego w ogóle używać ?”. Możemy pogadać na jakiś inny temat, tylko tym razem ty się uczysz a ja mam wiedzę i zobaczymy jak to wypadnie.... Wybacz facet, naprawdę nie mam zamiaru nikogo obrażać bo nikt nie ma z tego przyjemności ale powoli zaczyna się kończyć moja cierpliwość.

 

Chylę przed Tobą czoła i jako ten pierwszy wycofuję się z nic nie wnoszącej polemiki z Twoją osobą, jeśli chcesz to jak najbardziej pisz, ja te wypowiedzi będę ignorował.

 

I ma być hajend. ;)

a śmiesz twierdzić inaczej :P bez plastikowego kiczu się nie objedzie !

 

 

Mistrzostwo. Akurat pomieszczenie w przypadku wyboru daca odgrywa zasadniczą role! :D

jeśli pomieszczenie jest niezaadoptowane akustycznie i ma konkretne problemy to może być to cenna informacja, zwłaszcza przy urządzeniach poniżej 2 tyś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bawisz się w DIY jak się bawisz. Jak ktoś się na bawi w DIY to idzie do sklepu i kupuje. Nie składa z fafnastu części i ma dylemat w postaci wyboru oprogramowania. Idzie, płaci, przynosi do domu, włącza i mu działa.

 

O co tu chodzi? Czy nie masz skilu jasnego formułowania myśli?

 

"Ja myślę zapytaj wujka o to samo co ja, potem znajdź na tym forum swoje wypowiedzi o danych linuxach i wrócimy do tematu, jak to było ? „da się tego w ogóle używać ?”. Możemy pogadać na jakiś inny temat, tylko tym razem ty się uczysz a ja mam wiedzę i zobaczymy jak to wypadnie.... Wybacz facet, naprawdę nie mam zamiaru nikogo obrażać bo nikt nie ma z tego przyjemności ale powoli zaczyna się kończyć moja cierpliwość."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło "Syfy z PC" to zmowa posiadaczy stacjonarnych odtwarzaczy CD/DVD/BR i ich lęku przed innymi rozwiązaniami ;)

 

Trzeba się natrudzić, kupując używany i uszkodzony zasilacz, i mieć burdel w domowej instalacji, by masa czy prundy z PC siały w sposób słyszalny.

 

Toslink to przeżytek i nic poza argumentem że można ciągnąć duże odległości światłowodu niczym nie bryluje przy asynchroUSB.

 

Karta grafiki - KAŻDA na 1155, 32 i 22nm

 

Jakość obrazu z dobrym playerem - Żyleta

 

PS: Tak jest u mnie i u znajomych od lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz facet, naprawdę nie mam zamiaru nikogo obrażać bo nikt nie ma z tego przyjemności ale powoli zaczyna się kończyć moja cierpliwość.

Cóż, spójrz jeszcze raz na moją stopkę, ostrzegałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Cóż, spójrz jeszcze raz na moją stopkę, ostrzegałem...

przyznam się bez bicia że dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi. Ale patrz uparty jak dziecko, a pisał że stary jest.

 

Trzeba się natrudzić, kupując używany i uszkodzony zasilacz, i mieć burdel w domowej instalacji, by masa czy prundy z PC siały w sposób słyszalny.

pamiętam swego czasu jak miałem xfi i przedni panel, wystarczy że kabel łączący oba urządzenia szedł w pobliżu karty graficznej czy zasilacza w sumie nie było miejsca w obudowie gdzie by nie "trzeszczał", dopiero po wykonaniu ekranu się uspokoiło.

 

Karta grafiki - KAŻDA na 1155, 32 i 22nm

chcesz powiedzieć że karta zintegrowana w cpu nie sieje ?

Toslink to przeżytek i nic poza argumentem że można ciągnąć duże odległości światłowodu niczym nie bryluje przy asynchroUSB.

gdybym chciał przy nim zostać to myślę że nie byłoby tematu.

 

Szukałem w nocy jeszcze innych rozwiązań np do wideo BR a do audio PC czy inne urządzenie, o ile filmy to żaden problem to audio już spory, o ile coś jeszcze fanie gra to jestem bardzo sceptyczny do zarządzania zasobami, powiedziałem sobie ok już kupie ten głupi tablet ale jak zobaczyłem aplikacje na androida to się przeraziłem poziomem wykonania. Może macie jakieś propozycje ?

 

Jak się wkurzę to zostanie laptop na kolanach długi kabel usb + foobar i konwerter usb @ cox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pomieszczenie jest niezaadoptowane akustycznie i ma konkretne problemy to może być to cenna informacja, zwłaszcza przy urządzeniach poniżej 2 tyś..

 

Jaka cenna informacja i jakie urządzenia poniżej 2 tyś? :>

Pomieszczenie jest tak samo ważne jak zestawy głośnikowe - co ci z z.g. za 100 tyś. jak w pomieszczeniu nie da się słuchać?

Urządzenia za ponad 2 tyś. cudownie usuwają mody pomieszczenia, działają na innych prawach fizyki? Czy chodzi ci o dac z room correction?

 

Czepiam się bo niektórzy piszą tu farmazony, a wydaję im się że "mają wiedzę" i powinni pomagać innym w gonieniu króliczka. :)

 

@cycus12

Na tym forum są dwie grupy: Słyszących, którzy słyszą że często w przypadku urządzeń tego samego typu nie ma różnic, ci są uczciwi z samym sobą. Druga grupa to słyszącyniewiadomoco, wydaję im się że słyszą. Ale co?! Wydaję? Nie są w stanie tego udowodnić.

To jaką droga podążysz zależy od Ciebie. W obu wypadkach musisz liczyć się z niechęcią wobec siebie jednej ze stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Czepiam się bo niektórzy piszą tu farmazony, a wydaję im się że "mają wiedzę" i powinni pomagać innym w gonieniu króliczka. :)

ba :P tylko po co sobie robić konkurencje lepiej ludzi zniechęcić. Jeszcze zauważyłem że co temat to i inna filozofia tych samych osób, tu konkretnie pije do toslinka.

 

Pomieszczenie jest tak samo ważne jak zestawy głośnikowe - co ci z z.g. za 100 tyś. jak w pomieszczeniu nie da się słuchać?

zgadzam się w 100000000%. dlatego: http://www.audiostereo.pl/23mkw-kino-stereo-potrzebna-pomoc-od-podstaw_103778.html

 

Urządzenia za ponad 2 tyś. cudownie usuwają mody pomieszczenia, działają na innych prawach fizyki? Czy chodzi ci o dac z room correction?

chodzi mi o prostą analogię im tańsze urządzenie tym więcej dodaje od siebie, np gra ostro czy metaliczne a gdy pomieszanie jest twarde to sytuacja się jeszcze pogorszy. No ale to tak bardziej na zasadzie dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf.

 

I tego się trzymaj.

tylko że wtedy muszę kupić laptopa ;] a w kraju trudno o jakiś ludzki konwerter.

 

Mam taką mała prośbę do osób które mają linuxa zrobionego tylko pod audio ale z GUI, czy moglibyście podesłać jakieś scr by zobaczyć jak to wygląda? może to co google wypluwa jest po prostu stare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów zawartych tutaj jest wiele. Takich trochę moich uwag.

 

Jeśli nie ma się opanowanego Linux to lepiej pierwszego systemu na nim nie budować.

 

Żeby zmieścić się w założeniach i kwocie, można np. coś takiego:

- BluRay 3D, z wyjściem SPDIF, najlepiej coax, nowy model, dużej korporacyjnej firmy, nie ma potrzeby iść w droższe chyba że dużo droższe

zalety: cena jakieś 700 PLN, odtwarzanie z pamięci podłączonej do jego USB i sieciowe, w tym DLNA z domowej sieci, nie wymagany konwerter USB-I2S(SPDIF)

wady: wymagane podłączenie do TV lub monitora przy wybieraniu audio, audio SPDIF bez transkodowania do 16-44(48) i stereo tylko, często tylko wav bez flac, kiepskie DAC wewnątrz potrzeba zewnętrzny, 5.1 na wyjściu HDMI ale tu też nie w tej cenie dobry ampli z DAC - raczej do filmów tylko.

- zewnętrzny DAC stereo z wejściem SPDIF, jakość zależy od ceny, dobre to jakieś 5000 PLN ale coś od 2000 znajdzie, taniej to trzeba dobrze szukać lub kompromis

- do tego wzmacniacz, może uda się podpiąć do ampli jeśli ma wejście analogowe

- pliki mogą być na laptopie z serwerem lub na dysku sieciowym z serwerem

 

inny układ:

laptop-komputer z oprogramowaniem (w zakresie audio), dla dobrej jakości dźwięku często konieczny dobry konwerter USB-SPDIF 800 PLN ( osobiście nie wierzę żeby było bez tego), DAC i dalej jak wyżej,

wady: laptop-komputer cały czas działa i psuje dysk, laptop-komputer trzeba mieć w zasięgu ręki i do 3 metrów od sprzętu, wentylatory i dyski może wnosić hałas, można zamienić laptop na media center.

Lub od razu budować - kupić media center (osobiście mam złe doświadczenia z takimi gotowymi w niższej cenie, w praktyce dużo gorzej niż się wydaje być)

zalety: najbardziej uniwersalne, wszystko odtwarza, system wg potrzeb (Windows, Linux, Mac)

 

Dobry układ 5.1 do audio to niestety sporo kosztuje, taki DAC to od 10k PLN i do tego 5-6 końcówek mocy od 20k tak że w sumie wyjdzie elektronika od 35k złotych plus źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.