Skocz do zawartości
IGNORED

[HTPC audio / wideo] kilka pytań o linux'a, śmieci z PC i opłacalność budowy.


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Proszę, masz opis i parę zdjęć tutaj.

czy to jest Twoje dzieło ? widziałem że coś podobnego składałeś. GUI może nie powala ale kawał dobrej roboty.

 

@lasmas - dzięki za nowe sugestie, niestety wszystko już było przerobione / omówione. Sugerowanie Br w tej cenie też mija się z celem (mimo że już łykają każdy format), chociaż by z tego względu że ich baypass to ściema a my się rozwodzimy nad niuansami trochę wyższego szczebla... a DAC;a wymień na procesor AV zaś z końcówkami nie przesadzaj bo ostro poleciałeś.

 

po 15 km przebierzce doszedłem do pewnych wniosków, niestety bardzo oczywistych które gdzies uleciały.

 

obraz stacjonarny BR / Karta graficzna PC - co player to inny tor wideo, różne wersje i odmiany kodeków, tam mamy scalaki które robią to co w PC oprogramowanie, osobiście wątpię by karta miała jakiś wpływ na jakość obrazu, gdyby tak było to powstały by karty do gier, obróbki wideo czy foto (pomijam karty dedykowane ze względu na moc obliczeniową) a jak wielu wie kalibruje się tylko monitory. Owszem istnieją różnicę w obrazie między np amd a nvidią ale tylko w aplikacjach w których karta jest 100% renderem czyli np gry (tu np cieplejsze kolory u amd) u nas tą rolę pełni oprogramowanie, odtwarzacz czy też kodek i w tym tkwi siła. Technologia zawarta w kartach raczej też nie wiele ma z tym wspólnego ponieważ wykorzystywana jest tylko jej moc obliczeniowa. A nawet jeśli jest inaczej to lepiej kupić dobry TV, materiał wideo i tak jest diametralnie różny....

 

Syf z PC – jak napisał rambo54 syfki będą zawsze, nie będąc filem z nazwy ani natury ośmielę się stwierdzić że więcej zanieczyszczeń może złapać sam kabel niż przejść go z dobrze poskładanego PC. więc schodząc na ziemie, zminimalizować w miarę możliwości bo wyeliminować w 100% i tak się nie da. Mam też nadzieje że wysokiej klasy amplitunery na HDMI mają jakieś podstawowe filtry.

 

Podejrzewam że niektóre urządzenia stacjonarne i tak mają z tym problem. Zrobiłem prosty test z TV i dekoderem NC+, położyłem kabel prądowy obok HDMI obraz znikł po kilku sekundach (najtańszy chiński kabel, z xboxem nie ma problemu).

 

Przeliczyłem sobie wszystko jeszcze raz:

DVD-REC BLU-RAY LG BH16NS40 RBB

GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9

PROCESOR CELERON G1610T 2.3GHz LGA 1155 OEM

GIGABYTE GA-B75M-HD3 Intel B75 LGA 1155

KINGSTON SV300S37A/60G (ciekawe ile to warte).

 

Kwota jaką ja będę musiał zapłacić to ~850 zł brakuje:

- obudowa ~200 zł

- chłodznie ~100 zł

- zasilacz.. tutaj jednak Seasonic X-400FL2, PICO wyjdzie podobnie cenowo a nie eliminuje ripple noise z czym seasonic sobie radzi, no i ograniczenia w rozbudowie, niestety najtaniej znalazłem tutaj http://www.kurtmedia.pl/product-pol-358112-Zasilacz-bezwentylatorowy-Seasonic-X-400FL2-400W-80-Plus-Platinium-retail.html

 

= daje 1600 zł + system i JR co przekracza minimalnie 2000 zł.

 

Płyta główna jest przykładowa z HDMI bez złącza optycznego formatu mATX lub ATX. Transport audio.. tutaj chciałem coś wewnętrznego, myślałem o urządzeniach typu Audiotrak Prodigy HD2 Advance które np mają filtr zakłóceń ze złącza PCI (no włąsnie pci...) ale tu tylko optyk więc poszukuje dalej, rozważam też kartę na usb ze złączem coaxialnym + DIY zasilacz liniowy z izolacją. Albo coś M2TECH - USB>SPDIF, nie wiem szukam... A wtedy się zacznie temat kabli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

GUI może nie powala ale kawał dobrej roboty.

Tak, to jest opis mojego komputera.

GUI zdalny jest standardowy, bo ma ewentualnie służyć do jakichś standardowych komputerowych zadań, o ile pojawi się potrzeba. Ot choćby otagowanie utworów, ripowanie z CD, szukanie okłądek do płyt w internecie, porządkowanie katalogów z muzyką.

GUI lokalny jest bez znaczenia, bo i tak z niego nie korzystam. Wystarcza pilot i wyświetlacz VFD na obudowie, czasami zdalny webpanel Squeezeboxa (bo akurat z tego wolę korzystać i z programowego odtwarzacza Squeezeslave). Interfejs jest ot tak, bo jakiś musiał być. Przy czym nie był to nigdy projekt wideo. Nie było założenia, że będzie podłączony do TV. Sterowanie muzyką możliwe jest przez iPoda, iPada, iPhone, smartfon lub tablet z Androidem, z innego komputera w lokalnej sieci lub przez pilota. Ekran jest niepotrzebny na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi ok 1000 zł za komponenty ...

 

KINGSTON SV300S37A/60G (ciekawe ile to warte) - mam i jestem bardzo zadowolony. Różnice pomiędzy dyskami SSD widać tylko w testach. W praktyce wszystkie działają równie rewelacyjnie. Dyski HDD na system to już przeżytek. Różnica pomiędzy SSD a HDD jest ogromna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to powodzenia.

 

Z końcówkami nie poleciałem, wszystko zależy od potrzeb, dobrze grająca końcówka to od 800 euro za mono x 5-6 końcówek do 5.1, w jednej obudowie może wyjdzie taniej ale ciężko znaleźć.

 

To mi wygląda jak budowa składaka, jakby chciało się zapłacić mniej za części niż złożony, a tak już od dawna nie jest.

 

Znacznie prościej i taniej kupić laptop lub komputer, można używany i wymienić dysk.

Na allegro jest wiele ofert, np. komputerów slim, już od 250 PLN, drobne podmianki, ulepszenia, i jest media center, jak się dobrze poszuka to znajdzie i cichy i z systemem i ładnej obudowie.

Dalej będzie potrzebny dobry konwerter USB-SPDIF (I2S) a dalej dobry DAC, nie ważne gdzie się znajdują (zewnętrzny czy wewnątrz czegoś), stereo czy 5.1.

 

Jak napisałem, powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Mnie wychodzi ok 1000 zł za komponenty ...

powiedzmy że mam swoje sposoby.

 

KINGSTON SV300S37A/60G (ciekawe ile to warte) - mam i jestem bardzo zadowolony.

cenna informacja, na kingstona miałem zawsze zęby a ten jest wyjątkowo tani. Mi bardziej chodziło o wyeliminowanie hałasu napędu magnetycznego, dopiero potem wydajność.

 

Z końcówkami nie poleciałem, wszystko zależy od potrzeb, dobrze grająca końcówka to od 800 euro za mono x 5-6 końcówek do 5.1, w jednej obudowie może wyjdzie taniej ale ciężko znaleźć.

po pierwsze jakbyś przeczytał temat to byś wiedział że nie 5.1 tylko 5.0, jeśli kiedykolwiek dojdzie wofer to z własnym zasilaniem i korekcją. Może i faktycznie jakbym kupował nowy sprzęt to bym musiał wydać bardzo dużo, i jakbyś nie zauważył JEST KUPIONE więc idziemy w stronę stereo bo do kina starczy w 100%

 

Dalej będzie potrzebny dobry konwerter USB-SPDIF (I2S) a dalej dobry DAC, nie ważne gdzie się znajdują (zewnętrzny czy wewnątrz czegoś), stereo czy 5.1.

to może przeczytaj chociaż połowę tematu. Zapomniałeś dodać że w wyższej sferze abstrakcji jeszcze zegary i bardzo dobre zasilanie.

 

Znacznie prościej i taniej kupić laptop lub komputer, można używany i wymienić dysk.

Na allegro jest wiele ofert, np. komputerów slim, już od 250 PLN, drobne podmianki, ulepszenia, i jest media center, jak się dobrze poszuka to znajdzie i cichy i z systemem i ładnej obudowie.

ze skrajności w skrajność...

 

Szkoda że nikt nie napisał że DAC i tak posiada filtr (bramkę) na złącznych cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie pasuje, a może takie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

 

kilka małych ale:

- niedostępne w kraju

- nie wiesz co siedzi w środku (brak kontroli)

- aktywne chłodzie

- zmuszasz mnie do kupna konwertera na USB który przepuści AC3/DTS co wcale nie jest łatwo znaleźć

- CENA !

- napęd po USB... + hub bo większość ma tylko 1xUSB..

 

Konfiguracja została już podana więc nie wiem czemu się produkujesz, w dodatku podajesz przykłady które nie spełniają podstawowych wymagań (no i droższych niż składaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy lasmas. Musisz lepiej googlać. Ktoś musi googlać aby ktoś inny miał czas dla żony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wchodzi na to że niektórzy myślą że coś wiedzą a jak przychodzi co do czego to mówiąc kolokwialnie dupa. I naprawdę Panowie, jak was nikt nie prosi to nie wciskajcie na sile rzeczy które według was powinien kupić bo wam się wydają fajne.

 

@StaryM, dd6, rambo54 – dzięki za udział w dyskusji, wiem nie więcej co i jak. Rozmawiałem jeszcze z dwoma konstruktorami którzy swoje dotłumaczyli. Powoli zabieram się do testowania poszczególnych rozwiązań.

 

BTW: google nie rozwiąże problemów z rozumieniem treści czytanej (Rozumiem że niczego innego nie umiałeś się przyczepić ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi na to że niektórzy myślą że coś wiedzą a jak przychodzi co do czego to mówiąc kolokwialnie dupa. I naprawdę Panowie, jak was nikt nie prosi to nie wciskajcie na sile rzeczy które według was powinien kupić bo wam się wydają fajne.

 

@StaryM, dd6, rambo54 – dzięki za udział w dyskusji, wiem nie więcej co i jak. Rozmawiałem jeszcze z dwoma konstruktorami którzy swoje dotłumaczyli. Powoli zabieram się do testowania poszczególnych rozwiązań.

 

BTW: google nie rozwiąże problemów z rozumieniem treści czytanej (Rozumiem że niczego innego nie umiałeś się przyczepić ?)

Po prostu jesteście cienkie bolki. Nie macie skilu. Tak mówi facet, który jest upośledzony internetowo (nie ma skilu) i bawi się w DIY ale nie ma na to czasu. Nie sprawiliście się.

 

 

Po prostu jesteście cienkie bolki. Nie macie skilu. Tak mówi facet, który jest upośledzony internetowo (nie ma skilu) i bawi się w DIY ale nie ma na to czasu. Nie sprawiliście się.

Żeby bolki nie musiały się domyślać to ich po prostu wymienię. Cienkimi bolkami są: piopio, lasmas i cooger.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniśmy się stąd zbierać. Jesteśmy gorsi niż amatorzy z zewnątrz ... cycus12 wie więcej od na nic nie wiedząc ... proponuję wrócić do lektury Komputer Świata ... może się czegoś nauczymy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jest tylko pioneer ax10ai (czyli ten ze złotymi stykami), no i rzecz jasna głośniki i tv. DAC w nim ogrania 192/24 rzecz jasna dla stereo, gniazdo dedykowane SACD. Więc na dzień dzisiejszy wszystko do niego.

 

Zaś kiedyś..:

Odtwarzacz wideo @ hdmi -> amplituner -> @pre -> wzmacniacz (dla frontów)

odtwarzacz audio -> DAC -> wzmacniacz

 

Przed kupnem DAC'a czeka mnie dokupienie wzmacniacza, na dzień dzisiejszy celowałbym pewno w MAP-407 oczywiście z rynku wtórnego, odnośnie DAC;a planowałem "chińczyka" w przedziale 3-4 tyś i nie upieram się przy usb, głębiej nie kopwałem, nie słuchałem wielu daców a jak już to tańszych typu rdac no i pionek radził sobie lepiej. Nie mam zbytnio możliwości porównania systemów więc kupowanie nowych zabawek będzie trochę przypominać drogę przez mękę.

 

Pomieszczanie a o co konkretnie pytasz ? w audio jestem doś świerzy i w sumie to raczkuje.

 

Zapytałem się o parę spraw, bo zdarzają się tutaj forumowicze, którzy są załkowicie niepoważni, a człowiek się produkuje na marne:)

 

Jakbyś kupił komputer, to będziesz miał dwa tory (zakładam że masz jeszcze SAT lub kablówkę):

 

SAT/Komp -> hdmi -> ampli -> pre -> wzmacniacz dla frontów

Komp -> USB -> DAC -> wzmacniacz

 

Gydbyś zrezygnował z kinowego setupu i kupił DAC'a z wbudowanym pre, to całość może się znacznie uprościć:

 

SAT -> toslink -> DAC -> końcówka mocy

Komp -> USB -> DAC -> końcówka mocy

 

Ja to mam tak rozwiązane i jest to takie rozwiązanie bardzo purystyczne i troche oszczędnościowe (mniej urządzeń). Ma też tę zaletę, że toslink separuje całkowicie SAT.

 

Co do pomieszczenia, to chodziło o to, że czasem ktoś zadaje takie pytania, a potem się okazuje, że jego zestaw będzie stał np. na biurku :)

 

Ten Twój wzmacniacz jest dość dobry, ale nie aż tak, żeby nie szukac lepszego rozwiązania. Ja bym Ci proponował takie rozwiązania jak u mnie:

do tego kompa kupujesz nowego DAC'a za około 2K + uzywaną końcówkę za ok. 3K i masz już na prawdę niezły tor. Oczywiście zawsze można wydać więcej, to wszystko zależy od Ciebie.

 

Co do konwertera usb/spdif: to są fajne urządzenia, ale wszystkie lepsze DAC'i mają już sensowną separację, taki konwerter to tylko dodatek, który ją jeszcze poprawia. Rzecz w tym, że całość musi się kalkulować i nie zawsze wersja z konwerterem jest korzystniejsza cenowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przecenia chyba rolę konwertera...

Ich główną wadą najczęściej jest zamiana sygnału USB na Spdif, czego nie robią często nawet niedrogie DACi gdzie sygnał idzie USB i2s analog.

Takie jest moje zdanie w tym temacie.

 

Co do płyty głównej.. nie musi mieć HDMI jeśli sygnał cyfrowy (obraz+dźwiek) nie będzie wysyłany na odbiornik typu TV.

Starczy płyta główna z DVI + ewentualna przejściówka DVI/HDMI(bez spdif)

Nie musi mieć też USB 3.0 ani Sata 3 bo to nie ma żadnego znaczenia jeśli to ma być HTPC.

Co do chłodzenia pasywnego, to wcale nie jest to takie tanie i proste.

Nawet skręcony do 1,6Mhz i obcięty do jednego wątku i rdzenia procesor intel z grafą w 22nm i TDP max 35W jednak wytwarza cały czas ciepło.

Wykonałem ostatnio radiator na bazie aluminiowego chłodzenia na socket 1155, zamiast wiatraczka poszły jako kolejne radiatory dwa dyski twarde HDD i po godzinie w szczelnie zamkniętej obudowie miałem 80 stopni :/

Skończyło się na boxowym coolerze z wiatraczkiem podłączonym do 5V zamiast 12V. Cichsze niż laptop jednak.

 

I niech nikogo nie dziwi w tych gotowcach HTPC gniazdko ethernet.

Jak stacja HTPC ma być ZAWSZE po uruchomieniu gotowa do pracy w sieci to tylko Ethernet i RJ45. Takie moje zdanie. Z Wifi bedzie dość często (software/hardwere) loteria, choć nie jest to nieosiągalne by to działało stabilnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

cycus12 wie więcej od na nic nie wiedząc

 

ale wystawiłeś sobie opinie :) ale fakt, jakbyś wiedział cokolwiek to byś coś mądrego napisał.

 

proponuję wrócić do lektury Komputer Świata ... może się czegoś nauczymy ...

 

I to mówi ktoś kto kupuje kingstony... dobre.

 

Uderz w stół.... wiadomo jak to dalej szło.

 

Jakbyś kupił komputer, to będziesz miał dwa tory (zakładam że masz jeszcze SAT lub kablówkę):

 

SAT/Komp -> hdmi -> ampli -> pre -> wzmacniacz dla frontów

Komp -> USB -> DAC -> wzmacniacz

 

nie mam, zrezygnowałem. Nie było co oglądać.. a filmy na C+/HBO zbyt poprzycinane co jednak widać i słychać, mam w rodzinie wideotekę wiec mam dostęp do świeżych BR bez ponoszenia kosztów. A myślę że jakbym podłączał to HDMI do TV i potem toslink'iem czy tam coaxial'em do amplitunera. Do wiadomości lepiej nie mieć dobrego głosu :)

 

No i pamiętaj że na dzień dzisiejszy nie dysponuje HDMI w amplitunerze.

 

Gydbyś zrezygnował z kinowego setupu i kupił DAC'a z wbudowanym pre, to całość może się znacznie uprościć:

 

SAT -> toslink -> DAC -> końcówka mocy

Komp -> USB -> DAC -> końcówka mocy

 

to niestety nie wchodzi w grę, zbyt dużo kosztowało mnie (czasu i pieniędzy) zdobycie głośników. Efekty też są inne, jak pisałem wyżej. No i dobry DAC z preampem to pewno nie mała kasa.

 

Ja to mam tak rozwiązane i jest to takie rozwiązanie bardzo purystyczne i troche oszczędnościowe (mniej urządzeń). Ma też tę zaletę, że toslink separuje całkowicie SAT.

 

te dekodery które miałem nie miały tosa, tylko elektryka.. ;/ czasami strasznie przebijało.

 

Co do pomieszczenia, to chodziło o to, że czasem ktoś zadaje takie pytania, a potem się okazuje, że jego zestaw będzie stał np. na biurku :)

 

10'' seas się na nim nie zmieści :P

 

Ten Twój wzmacniacz jest dość dobry, ale nie aż tak, żeby nie szukac lepszego rozwiązania. Ja bym Ci proponował takie rozwiązania jak u mnie:

do tego kompa kupujesz nowego DAC'a za około 2K + uzywaną końcówkę za ok. 3K i masz już na prawdę niezły tor. Oczywiście zawsze można wydać więcej, to wszystko zależy od Ciebie.

 

tak ale ograniczam się tylko do stereo. Słuchało tego kilka osób którzy dysponują dobrym setem stereo (lepszym) i byli pod wrażeniem zarówno jak wyrabia się DAC jak i amplituner. Amplituner ma wiele trybów dla stereo dla samego przelotu na końcówki są 3 profile, niestety sprzęt stoi teraz poskładany pod ściną i na dobrą sprawę nie miałem warunków tego dobrze przetestować, w kinie jest pełna korekcja tonalna (+ eq) o co ciężko w wielu nawet nie tanich nowych amplitunerach. Dlatego wolę przeboleć to bo w kinie jestem usatysfakcjonowany, skupić się na adaptacji pomieszczenia i potem iść w stereo. jak piszesz jest dobrze ale są lepsze, wiem i nie mam zamiaru na tym poprzestać, są priorytety i muszę mieć podstawę do testowego odsłuchu.

 

Wydałem niewiele i mam wszystko na całkiem przyzwoitym poziomie (fart rodem z UK), moim zdaniem jest to dobra podstawa by rozwijać się dalej. W każdym razie nie musisz od razu kupować wszystkiego a spokojnie sobie możesz dozbierać na poszczególne elementy systemu, zwłaszcza ża trzeba wyskoczyć z nie małej kasy. Jak to się dalej rozwinie nie wiem, są jeszcze inne wydatki, wyższe sfery abstrakcji i kolekcjonerstwa też mnie nie kręcą. Ja lubię tylko normalnie posłuchać muzyki i obejrzeć film.

 

No i te stare DAC'i mimo że do kina a i tak jakąś muzykalne...

 

Co do konwertera usb/spdif: to są fajne urządzenia, ale wszystkie lepsze DAC'i mają już sensowną separację, taki konwerter to tylko dodatek, który ją jeszcze poprawia. Rzecz w tym, że całość musi się kalkulować i nie zawsze wersja z konwerterem jest korzystniejsza cenowo.

 

konwertery izolacje mają na przetwornicy która działa troszkę gorzej, zewnętrzne zasilanie jest jednak czymś lepszym. Ja chciałem zakupić jakiś konwerter bardziej w ramach testu (do 600 zł widziałem spory wybór), czyli usb/cox VS toslink Integra płyta. Szkoda tylko że KS nie działa na większości zintegrowanych nowych kartach :(

 

Co do płyty głównej.. nie musi mieć HDMI jeśli sygnał cyfrowy (obraz+dźwiek) nie będzie wysyłany na odbiornik typu TV.

 

ale tylko przez HDMI wypuścisz DTS-MA i TrueHD (to tak przyszłościowo)

 

Co do chłodzenia pasywnego, to wcale nie jest to takie tanie i proste.

 

w okresie dorastania bawiłem się tym przez długie lata gdy niczego nie było można kupić w sklepie a procesory grzały się jak piekarniki. Damy radę.

 

Nawet skręcony do 1,6Mhz i obcięty do jednego wątku i rdzenia procesor intel z grafą w 22nm i TDP max 35W jednak wytwarza cały czas ciepło.

Wykonałem ostatnio radiator na bazie aluminiowego chłodzenia na socket 1155, zamiast wiatraczka poszły jako kolejne radiatory dwa dyski twarde HDD i po godzinie w szczelnie zamkniętej obudowie miałem 80 stopni :/

Skończyło się na boxowym coolerze z wiatraczkiem podłączonym do 5V zamiast 12V. Cichsze niż laptop jednak.

 

też nie głupie rozwiązanie, nie wiem jak dużą masz obudowę i z jakiego materiału wykonaną ale przy odpowiednim pasywie wystarczy tylko lekki przelot powietrza, byle nie stało w miejscu i się nie gotowało. Pamiętaj też o bardzo dobrej paście np. MX-4 i idealnym wypolerowniu powierzchni najlepiej maszynowo.

 

Die intela jest chyba koło 100C więc jeszcze masz zapas :P Nie jestem na czasie, widzę po swoim AMD że te procesory są zimne, wentylator u mnie wstaje dopiero przy 40C (w idle mam 24-26C) a to już muszę robić coś więcej, przy czym mam 1ghz (6 nie 3 moduły) więcej niż seria i wierzę za 65 zł (cena nie zawiera wentylatora). Może Ci LLC coś nawala i płyta źle stabilizuje cpu (zwłaszcza jak tania i okrojona), zwróć uwagę na stabilność napięć. Swoją drogą jak mowa o PC to jestem ciekaw ile te i5 / i7 w tych kartonach od gigabyte wytrzymają, w laptopach podchodzą pod 100C i potem walą vdropy by nie dopuścić do przegrzania, jedno wielkie oszustwo a tu mamy jeszcze gorszą cyrkulacje powietrza, Xbox przy tym pewno jest bezawaryjnym urządzaniem. HM55/65 żyje średnio 2-3 lata, ciekawe jak będzie z 77 (rok ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cała ta dyskusja to przerost formy nad treścią ...

Sprawa jest prostsza niż się wydaje ...

Naprawdę niepotrzebne są super-hiper rozwiązania żeby porządnie grało.

 

Miałem kilka części komputerowych, dokupiłem obudowę, SSD, płytę, pasywne chłodzenie i złożyłem sobie bezgłośny PC-AUDIO. Podłączyłem przez USB do DAC i gra muzyka. Lepiej niż po optyku ze stacjonarnego CD.

Oczywiście wpierw poczytałem o Computer Audiophile CAPS, konfiguracji kompa pod Audio itp. wyciągnąłem wnioski i osiągnąłem to co chciałem.

Steruję sobie moim PC z tableta i jestem zadowolony.

Oczywiście trzeba mieć DAC z dobrze zaimplementowanym USB żeby osiągnąć zadawalający rezultat.

Pewnie mimo tego wszystkiego jestem cienkim bolkiem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwertery izolacje mają na przetwornicy która działa troszkę gorzej, zewnętrzne zasilanie jest jednak czymś lepszym. Ja chciałem zakupić jakiś konwerter bardziej w ramach testu (do 600 zł widziałem spory wybór), czyli usb/cox VS toslink Integra płyta. Szkoda tylko że KS nie działa na większości zintegrowanych nowych kartach :(

 

No to w sumie wszystko już zamierzasz zrobić dobrze, tylko moim zdaniem z tym konwerterem źle do tego podchodzisz.

 

DAC'a zasilanego z USB (lub konwertera) w ogóle nie brałem pod uwagę, chociaż... podobno Meridian Explorer jest niezły jak na swoją cenę.

Separacja jest najczęścien zrealizowana transformatorowo, idelanej separacji jak wiadomo nie ma, choćby z tego względu, że sama elektronika separująca ma z koleji własne zakłócenia.

 

KS został zastąpiony przez WASAPI, które w niczym nie jest gorsze.

 

Pamiętaj, że konwerter może też pogorszyć dźwięk, bo konwertuje na spdif, z którego z koleji znowu DAC odtwarza zegar czyli źródło ma jitter, a przy braku konwertera nie ma jittera źródła (są za to zakłócenia). Jak widac sprawa nie jest oczywista, moim zdaniem konwerter ma sens, ale drogi do równie drogiego DAC'a. W przeciwnym razie lepiej skupić się na samym DAC'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mimo tego, ale dlatego. Grube benki bawią się w DIY i nie mają na to czasu. A ty bawiłeś się w DIY i jednocześnie miałeś na to czas. Sam rozumiesz, że słabiutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wszystko kawa na ławę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po lekturze większość wątpliwości zostaje rozwiana ... ale trzeba mieć skill czytania ze rozumieniem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Przepraszam bardzo, czy słowo fart jest w angielskim znaczeniu? ;)

nie, chodziło mi o to że amplituner pochodzi z UK a zakupiłem go przez przypadek za dość rozsądne pieniądze, jak obserwuje serwisy aukcyjne to ciężko nawet o ogłoszenia.

 

DAC'a zasilanego z USB (lub konwertera) w ogóle nie brałem pod uwagę, chociaż... podobno Meridian Explorer jest niezły jak na swoją cenę.

Separacja jest najczęścien zrealizowana transformatorowo, idelanej separacji jak wiadomo nie ma, choćby z tego względu, że sama elektronika separująca ma z koleji własne zakłócenia.

do izolacji usb analog devices stworzyło specjalny układ który niestety ma wpływ na tor usb je znajdziesz w większości konwerterach (bo prąd ciągną z usb), nie wiem jak się ma sprawa z DAC'ami bo tego nie badałem, wiem tylko że sekcja analogowa musi mieć bardzo dobry prąd więc i bardzo dobry zewnętrzny zasilacz. Ja dodatkowo zaopatrzyłem się jeszcze w listę zasilającą z filtrami projektu Yoshi

 

KS został zastąpiony przez WASAPI, które w niczym nie jest gorsze.

ale KS gra zawsze, WASAPI i inne są przypadki że jednak się to nie sprawdza. SlawekR

rozpracowywał ten temat, a dla mnie to jest facet guru.

 

Pamiętaj, że konwerter może też pogorszyć dźwięk, bo konwertuje na spdif, z którego z koleji znowu DAC odtwarza zegar czyli źródło ma jitter, a przy braku konwertera nie ma jittera źródła (są za to zakłócenia). Jak widac sprawa nie jest oczywista, moim zdaniem konwerter ma sens, ale drogi do równie drogiego DAC'a. W przeciwnym razie lepiej skupić się na samym DAC'u.

No fakt, jest to zawsze element więcej, nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki

 

 

Miałem kilka części komputerowych, dokupiłem obudowę, SSD, płytę, pasywne chłodzenie i złożyłem sobie bezgłośny PC-AUDIO. Podłączyłem przez USB do DAC i gra muzyka. Lepiej niż po optyku ze stacjonarnego CD.

Oczywiście wpierw poczytałem o Computer Audiophile CAPS, konfiguracji kompa pod Audio itp. wyciągnąłem wnioski i osiągnąłem to co chciałem.

Steruję sobie moim PC z tableta i jestem zadowolony.

Oczywiście trzeba mieć DAC z dobrze zaimplementowanym USB żeby osiągnąć zadawalający rezultat.

Pewnie mimo tego wszystkiego jestem cienkim bolkiem ;-)

 

kwestia sporna, jeśli nagle uznany producent coś sprzedaje a dane rozwiązania już przerabiano na forum (zwłaszcza na tym) i podważano ich sensowność z niektórych nawet śmiano no to... albo padłeś ofiarą marketingu albo na forum są „cienkie bolki”, nie mi to osądzać (to ja się ucze). To są dobre urządzenia, nawet bardzo ale jest to też potężny przerost materii nad treścią i nie łatwy do poskładania z polskiego asortymentu, elementy które budują fajny tor audio czyli np karta usb kosztuje tyle co pełny komplet który przedstawiłem.

 

http://www.computeraudiophile.com/section/c-p-s-489/

 

Po lekturze większość wątpliwości zostaje rozwiana ... ale trzeba mieć skill czytania ze rozumieniem ...

o tu kolega przeczytał nazwę i wyguglał.

 

Moim zdaniem cała ta dyskusja to przerost formy nad treścią ...

Sprawa jest prostsza niż się wydaje ...

niestety ale muszę się z tobą zgodzić, pytania były tak proste że przerosły. Zakładam że jeśli ktoś ma widzę to należy się nią podzielić, oczywiście można też szpanować swoim EGO. Gdybym wiedział albo znalazł oczywiste odpowiedzi na swoje pytania to dyskusji by nie było. No ale jeśli ktoś też uważa że wszystko jest w internecie pod ręką i niczego nie trzeba wyjaśniać.. to czemu nikt nie podał lokalizacji.... (w końcu jestem upośledzony internetowo)

 

Na szczęście przez „to wszystko” patrzę na to trochę inaczej i pytań w sumie już nie mam.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako upośledzony, co sam przyznałeś, zawsze możesz po prostu pójść do sklepu a nie bawić w DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do izolacji usb analog devices stworzyło specjalny układ który niestety ma wpływ na tor usb je znajdziesz w większości konwerterach (bo prąd ciągną z usb

Układy iCoupler mają dwa zasilania: jedno dla strony nadajnika, drugie po stronie odbiornika. Ważne jset to po stronie odbiornika i wszystkie lepsze konwertery mają własne zasilanie.

 

Separacja niekoniecznie polega na separacji juz na etapie USB, można to zrobić później, to zależy od implementacji. AD ma też różne układy, akurat ten dedykowany do USB nie wspiera USB 2.0 i 192/24.

 

Jak widać nic nie jest proste!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

no tak racja, eh sporo trzeba wiedzieć by nie dać się nabić w trąbę. DAC'i to dla mnie trochę czarna magia.

 

tak jeszcze odnośnie zasilaczy wiesz może gdzie tego seasonic'a można tanio dostać ? a może są jakieś alternatywy ? mimo wszystko 400w do stacji która zmieści się w 50 i to pod obciążeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

wygląda przyzwoicie, ale nie posiada napędu ;] a to niestety i tak podstawa, zwłaszcza że sporo materiału oglądanego to BR, sam mam już całkiem ładną kolekcję. W przyszłości takiego czegoś będę szukał do salonu ale tu i tak pewno się skończy na jakiejś konsoli (dzieci) Po za tym jako że mam styczność z wieloma serwisami IT / RTF to widzę ile tych zminiaturyzowanych rzeczy wraca na serwis to nawet po kilku tygodniach użytkowania, nastawiło mnie to bardzo negatywnie do tego typu urządzeń. Cena bardzo zbliżona do PC a on w tej mierze oferuje znacznie więcej i cechuje się mniejszą awaryjnością a nawet jak się sypnie to żaden problem naprawić. Ponadto dune zamyka drogę do jakiegokolwiek rozwoju (np DAC USB), no i czy jest bit perfect :P.

 

Zdaje się że mam ten sam problem co Ty, czytałem Twój temat o tym jak zmęczyła Cie ograniczona funkcjonalność gotowych urządzeń i rozpocząłeś realizację własnego projektu. Fajna sprawa tworzyć coś z niczego a nie ciągle powielać już istniejące rzeczy. Ja niestety mam troszkę za dużo na głowie i nie mogę sobie pozwolić na zdobywanie wiedzy w tym kierunku, moje hobby to jednak troszkę inna działka na którą i tak bardzo zaniedbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

http://allegro.pl/itsklep-popcorn-hour-c-300-i3315485859.html

Jest jeszcze coś takiego, wygląda obiecująco.

 

Ponadto dune zamyka drogę do jakiegokolwiek rozwoju (np DAC USB), no i czy jest bit perfect :P.

 

Nie oszukujmy się, większość audiofilów nie odróżni mp3 192kbps od wav, a prawie nikt mp3 320kbps od wav. Optyczne wyjście zapewnia 24bit/96kHz i jest to jakość dużo wyższa od CD 16bit/44,1kHz. Kombinowanie z jakimiś cudami na USB to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, większość audiofilów nie odróżni mp3 192kbps od wav, a prawie nikt mp3 320kbps od wav. Optyczne wyjście zapewnia 24bit/96kHz i jest to jakość dużo wyższa od CD 16bit/44,1kHz. Kombinowanie z jakimiś cudami na USB to przerost formy nad treścią.

Co do tych różnic to masz absolutną rację jak chodzi o formaty. Mylisz się natomiast co do wyjścia: tu różnice są niestety duże. 16/44 po optyku a po usb to zupełnie co innego. Chciałbym, żeby tak nie było, ale życie jest niestety okrutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Mylisz się natomiast co do wyjścia: tu różnice są niestety duże. 16/44 po optyku a po usb to zupełnie co innego. Chciałbym, żeby tak nie było, ale życie jest niestety okrutne.

Gotów jestem założyć się, ze nie rozpoznałbyś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

no z tym 192kbps to trochę przestrzeliłeś bo to nawet ja słyszę, ale ogólnie to masz racje. Niestety ja się w tej materii nie wypowiem ponieważ jestem początkujący i dla placebo i tak trzyma flaczki.

 

co do różnic w wyjściu, to miałem zbyt duże różnice systemowe by to zestawić, jak już miałem coś na USB to był to gorszy sprzęt niż to co latało po toslink którego używam bardzo długo.

 

W każdym razie PC powoli się kompletuje, udało mi się kupić dość tanio zasilacz :) dopiero teraz zauważyłem "made in china" ;], powoli rozpoczynam poszukiwania obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.