Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Ikon 7 mk2 czy Focal Chorus 836 VW Special Edition


Artur45

Rekomendowane odpowiedzi

A więc nie dogadamy się. Materiał muzyczny nie jest nigdy samą muzyką, jest zapisem konkretnego wydarzenia w konkretnym miejscu. Mikrofon ściąga nie tylko sam fortepian, ale również skrzypienie krzesełka, kaszel na widowni, etc. Klasę sprzętu stereo wyznacza dla mnie wierność oddania wydarzenia muzycznego, a nie kreowanie przez niego muzyki na swój sposób.

 

Ale jaki mikrofon?

Naturalność?

Tu liczy się tylko brzmienie na żywo, bez prądu.

Gra orkiestra symfoniczna, śpiewa chór czy trąbi kwartet na ulicy, etc... Czyli to, co na żywo słyszą Twoje USZY bezpośrednio z estrady, ulicy, sali opery czy kościoła - bywa. A nie to, co słyszysz z głośników!

Określasz klasę sprzętu po tym, jak odtwarza coś, co wymyślił i zmiksował realizator dźwięku. Tutaj utwór (celowo nie używam słowa "muzyka") ma brzmieć pod klienta! Efektownie i robić wrażenie. Lecz w 99% - nie NATURALNIE! Bo to nudne:( To dla wielu za mało...

Tymczasem, innym zarzucasz kreowanie muzyki...

 

No, ale jeśli Ty słyszysz więcej szczegółów z 15, niż z pierwszego rzędu, to faktycznie się nie dogadamy...

 

Przyjemności!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, litości, nie kłóćcie się... Każdy z Was ma swoje racje, a ja bardzo dziękuję za porady :)

Powiem szczerze, że coraz bliżej jestem decyzji, aby zakupić Focale 836 VW SE... trochę tylko jeszcze myślę o Dali do których mam sentyment z młodości, ale sam słyszałem różnicę w dźwięku, co prawda nie była to różnica klas, ale jednak.

Dziękuję za poradę z kablami, te Cardasy są chyba super. Co dp wzmacniacza to tak jak napisałem na początku będzie Musical Fidelity M3i, który już mam, natomiast docelowo będzie M6i (podoba mi się brzmienie MF i wydajność prądowa tych wzmacniaczy). CD ma być Audiolab 8200 cd, ale może jakiś Marantz i oddzielne DAC, albo Marantz Ki Pearl Lite (takie pomysły chodzą mi po głowie).

Będę wdzięczne za dalszą konstruktywną dyskusję :)

 

Pozdrawiam Wszystkich Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11k? to kup uzywane Elektry 1027/1028 i miej naprawde spokoj. Albo Ushery Dancer 1.Albo Thiel 2.4.

Na chorusach potem duzo stracisz przy ew. odsprzedazy. Choc to fajne kolumny, ale jednak.

 

Wszystkim bardzo dziękuję za rady i Wasze opinie poparte doświadczeniami.

Jest to dla mnie bardzo cenne przy dokonywaniu ostatecznego wyboru.

W ostatni piątek miałem okazję posłuchać jak grają Ikony 7 mk2 i Focale 826 VW SE.

Powiem tak, Dali nawiązują walkę, ale w przypadku Focali na łopatki rozłożyła mnie ich czystość przekazu, szczególnie przy odtwarzaniu arii operowych (wrażenie niezapomniane).

W salonie podpięty był Denon 1510 i Audiolab 8200 cdq; no cóż muszę się poważnie zastanowić i podjąć finalną decyzję, Dali nowe mogę mieć za jakieś 5500 pln natomiast Focale 836 VW SE to kwota ok. 11.000, ale kupując i wstawiając kolumny chciałbym na kilka lat zapomnieć o ewentualnych wymianach itd.

Jak słuchałem Focali, miałem wrażenie, że już nic więcej nie potrzebuję (dodatkowo odgrywa rolę ich piękny wygląd i budowa), natomiast w przypadku Dali, czułem że wcześniej czy później będę chciał coś z nimi zrobić...

Sam nie wiem co robić, a Wy Koledzy z Forum co byście zrobili, jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Pozdrawiam Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 836 , to można duuużo taniej niż 11 znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega zauważył, ale to nie są te same 836ki...

jak już to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet z przesyłką...

 

Jak 836 , to można duuużo taniej niż 11 znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się gimnastykować za granicą. Wystarczy iść do dilera, dobrze pogadać i dostaniesz cenę podobną do zachodniej.

Wiem z autopsji. Jeszcze w gratisie dowiozą.

Ale poza tym ten focal za powiedzmy 10k do klasyki, jazzu itp. to nie najlepszy wybór. Po prostu wszystko jest lekko podbarwione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wszystko jest lekko podbarwione.

Nic nie jest podbarwione, po prostu dotąd mieliście panowie koce na kolumnach. Niektóre porady tutaj zakrawają na kpinę, jak kupowanie na ebay, czy kupowanie tańszych wersji.

Ale jaki mikrofon?

Bez mikrofonu to możesz posłuchać grajka na ulicy.

No, ale jeśli Ty słyszysz więcej szczegółów z 15, niż z pierwszego rzędu, to faktycznie się nie dogadamy...

 

Czy Ty nigdy nie byłeś na koncercie? Na serio tak trudno to sobie wyobrazić, że w pierwszym rzędzie nie ma dobrego odsłuchu? Wyjątkiem są występy solistów, i tylko to.

 

CD ma być Audiolab 8200 cd, ale może jakiś Marantz i oddzielne DAC, albo Marantz Ki Pearl Lite (takie pomysły chodzą mi po głowie).

Tego Audiolaba nie znam, Marantz może być za jasny i natarczywy. Jeśli mamy nie wywarzać otwartych drzwi, osobiście nie słyszałem lepszego źródła od Audio Analogue Paganini. Poczytaj na forach, obejrzyj foty. Ten CD wart jest każdej złotówki. Kto słyszał, ten wie o co biega.

 

Ze wszystkich "używek" najbardziej obawiam się kolumn. Najbardziej narażone na uszkodzenia, czasami uaktywniające się po czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest podbarwione, po prostu dotąd mieliście panowie koce na kolumnach. Niektóre porady tutaj zakrawają na kpinę, jak kupowanie na ebay, czy kupowanie tańszych wersji.Bez mikrofonu to możesz posłuchać grajka na ulicy.Czy Ty nigdy nie byłeś na koncercie? Na serio tak trudno to sobie wyobrazić, że w pierwszym rzędzie nie ma dobrego odsłuchu? Wyjątkiem są występy solistów, i tylko to.

 

Tego Audiolaba nie znam, Marantz może być za jasny i natarczywy. Jeśli mamy nie wywarzać otwartych drzwi, osobiście nie słyszałem lepszego źródła od Audio Analogue Paganini. Poczytaj na forach, obejrzyj foty. Ten CD wart jest każdej złotówki. Kto słyszał, ten wie o co biega.

 

Ze wszystk

ich "używek" najbardziej obawiam się kolumn. Najbardziej narażone na uszkodzenia, czasami uaktywniające się po czasie.

 

Bez urazy.

Widać, że nie za bardzo wiesz, co to jest MUZYKA.

 

Ten grajek, którego ironizujesz. gra prawdziwą muzykę, na prawdziwym instrumencie:)

Podczas, gdy Ty na rockowym, czy innym koncercie słuchasz tak na prawdę "wypocin" realizatora, zebranych (przyjmijmy) z 10 mikrofonów, przekazywanych potem na 20 głośników. Nic dziwnego, że słyszysz skrzypienie krzesła w 15 rzędzie, skoro w pobliżu jest zainstalowany jeden z dziesięciu...

Do "tego" między innymi nadaje się wiele kolumn. Mniej zaś - do odtwarzania muzyki...

Czy Ktoś o takiej "wizji muzycznej", może coś wiedzieć... o podbarwianiu naturalnego dźwięku?

 

AA Paganini, to nie koniec świata. Na prawdę nic lepszego nie słyszałeś?

 

Nadto...

Nie strasz ludzi. Przestań siać defetyzm!

Kolego!

Nie obawiaj się używek!

Miałem i mam tego co nieco. Tylko UŻYWKI!

Owszem, można kupić sprzęt omalże ze śmietnika. Ale, o większość bardzo dobrych i kiedyś baaardzo drogich, muzycznych sprzętów ludzie dbają bardziej, niż o swoje... kobiety i dzieci!

Dzięki temu już za ok. połowę czy nawet 3 razy mniej niż nowe, kupisz lepszy dźwięk! A zdarza się, że i wygląd:)

Nie mówiąc już o solidności i trwałości kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy.

Widać, że nie za bardzo wiesz, co to jest MUZYKA.

 

:-)) ... A więc zostańmy przy swoim, Ty przy ulicznym grajku, grającym prawdziwą muzykę i ja, przy "wypocinach" King Crimson, TOOL, czy Pasji Jana Sebastiana. Tymczasem idę posłuchać skrzypienia krzesełka Glenna Goulda, pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam kolegow

tak sie sklada ze dzis w domu mam te glosniki !

i co....

i w porownaniu z kappa9 - wydaje sie ze na 836 VW wokale sa znacznie bardziej z przodu i sa bardziej barwne"slodkie" - przyjemne.

kolumny focal 836VW graja mega dynamicznie , basowo, wiecej tego srodkowego , kappy schodza z pewnoscia nizej .

gora nie jest tak ostra jak w kappach , dzwiek nie jest tak trojwymiarowy jak w infinity ale naprawde jest bardzo przyjemny i bez najmniejszych znieksztalcen gra bardzo glosno . aaaaa przy niskich glosnosciach focale graja bardzo ladnie , rowno a kappa potrzbuje wiecej pradu by sie rozbujac .

wygrzewam je jeszcze 2dni i podejme decyzje o zostawieniu lub zwrocie .

cena jaka na nie dostalem jest takze zachecajaca !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

tak sie sklada ze dzis w domu mam te glosniki !

i co....

i w porownaniu z kappa9 - wydaje sie ze na 836 VW wokale sa znacznie bardziej z przodu i sa bardziej barwne"slodkie" - przyjemne.

kolumny focal 836VW graja mega dynamicznie , basowo, wiecej tego srodkowego , kappy schodza z pewnoscia nizej .

gora nie jest tak ostra jak w kappach , dzwiek nie jest tak trojwymiarowy jak w infinity ale naprawde jest bardzo przyjemny i bez najmniejszych znieksztalcen gra bardzo glosno . aaaaa przy niskich glosnosciach focale graja bardzo ladnie , rowno a kappa potrzbuje wiecej pradu by sie rozbujac .

wygrzewam je jeszcze 2dni i podejme decyzje o zostawieniu lub zwrocie .

cena jaka na nie dostalem jest takze zachecajaca !

 

I jak tam 836VW ? Pytam z ciekawości bo sam gram tym modelem w KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 36

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.