Skocz do zawartości
IGNORED

Sony BVH 2000PS... HHHHMMMM chyba awaria


dulon184

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Super fachman pottrzebny do zadanego klocka..

Pitoloki i ciekawscy od[adaja

Nalepszy byłby amator z Otwartą glową .I odpowiednim sprzętem

Sprzęt jest bardzo ciężki więc pożądany spec z okolic łodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał chłopina co robic to sprawił sobie druga maszyne .

O ile mnie pamięć nie myli po wypsikaniu Kontaktem PR pstrykaczy na panelu sterowania maszyna odmówiła posłuszeństwa . Po czyszczeniu płytek i wszystkich procesorow - bez psikania kontaktem PR na guziki - czy jak to sie tam nazywa ,maszyna chodziła . Po Psikaniu Kontaktem . założyła związek zawodowy i strajkuje ..

Czy to może być prawda? .

Fachani elektronicy wzywania do wypowiedzi -Jeśli łaska .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy .

Ułamała się nóżka przy czymś co wyglada jak mikroprocesor .Ma 2 razy po 20 nóżek

ma oznaczenia .

Sharp2290A

LH0080A Z80A CPU.

Szukać ..Sharpa ,czy podawać inne oznaczenia z tego napisu ?.

Krótko mówiąc . Które oznaczenia podawać przy poszukiwaniu tego czegoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

A co z resztą oznaczeń na tym czymś?

 

Nie na tym czymś, tylko na mikroprocesorze. Jak obrazek na Wikipedii wskazuje, mikroprocesory Z80A były oznaczane przez firmę Sharp, dokładnie tak, jak namalowano na mikroprocesorze w Twoim urządzeniu i jak pokazano na rysunku w Wikipedii.

Masz więc dwa rozwiązania:

- szukać mikroprocesora Z80A wyprodukowanego przez firmę Sharp,

- kupić mikroprocesor Z80A wyprodukowany przez inną firmę i oznaczony Z80A.

 

Zdecydowanie polecam to pierwsze rozwiązanie. Skoro w urządzeniu jest "kość" Sharpa, to należy koniecznie zastosować mikroprocesor tej właśnie firmy.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A guzik .

Właśnie maszyna zaczęłą kręcic . .

Swieci lampka Serwo - czerwona .

. Działa 1 wskażnik ,ale nie wiem czy cos jest nagrane na taśmie .To moje pierwsze tasmy ściagane z USA W słuchawkach słychać szum ..

Kanał 4 słychac cos jak pisk .

Robi sie ciekawie ..Zaczekam aż maszyna przekręci całą szpule .Niech spokojnie się rozrusza

Własnie wybiło alarm i maszyna stanęła . Okazało sie że taśma była mocno pogięta .

Kręci się dalej ..

Póżniej założę taśmę którą dostałem wraz z maszynami . Liczę że są nagrane czymś tam ..

Tomciu?/

A ty pilnuj naszego Revoxa ,aby sie nie zepsół.

hahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jedna noga ułamała to można spróbować ja "dolutowac". W obudowie zazwyczaj zostaje wtedy kawałek nogi, a jak by co to można okruszyć kawałek plastiku. Ja bym tak spróbował pacnąć krople cyny, kośc wylutowac i wymienić zawsze zdążysz. BTW Z80 to jeden z pierwszych procesorów "domowego" zastosowania. Na tym procesorze chodził pierwszy seryjny, domowy i komercyjny komputer ZX81 a potem ZX Spectrum.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że dobrze wyczyściłem głowiće i resztę .Piszę o głowicy wirującej i takich pazurków -to moja nazwa - które zamylkają taśmę na prawie całym obwodzie głowicy .

Pokręcila trochę i włączył się alarm i maszyna stanęła .Kilkukrotne puszczanie nadal włączało alarm i blokadę . Po czyszczeniu maszyna kręci . Ależ to ustrojstwo jest czułe..

procesor zlutowaem i raczej działa .

Ta maszyneria wyłącza się sama kiedy taśma jest brudna .Sprawdzone kilka razy i na to wyglada że tak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla elektroników .

Wypatrzylem w maszynie 3 nie dzialające guziki od Audio -podświetlone .Kanał 1-2 i wspólny guzik kanał 1-2.

Rozmontowalem to . Sprawdziłem miernikiem tylko obwód . W 2 był w owych 3 nie było .

Wypsikałem Kontaktem PR i ......

Nie było obwodu w żadnym guziku .

Sprawdzałem 3 razy . Nawet zeskrobalem troszkę lutu ,aby było lepsze połaczenie elektryczne .

 

KICHA!.' Zaraz wlałem tam

Izopropanolu . .

I co sie okazało .

Dzialaja ,ale .........

Już wskażówka miernika nie dochodzi do końca jak przy pierwszym sprawdzeniu ..

Potwierdza się że psikanie Kontaktem PR na tą maszyne jej wyrażnie szkodzi .

Obie maszyny wysiadły po psikaniu KontaktemPR na guziki panelu sterowania .

Teraz potwierdziło się że wyrażnie Kontakt tej maszyneri szkodzi ..

Co sądzą fachmani o takiej opini?

Ponownie wlałem w guziki Izo i zaraz zobaczę jak będzie ze wskazówka ..

Wydaje się że teraz wszystkie dzialaja . HHMM Jestem pewiem że dzialaja . Sprawdzane 3 razy ..

Ależ to pyszna zabawa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg opowieści walki amatora z Japońska technika ..

Płytka z guzikami do przełączania audio zamontowana .

Guziki dzialaja alę trzeba mocno wciskać - te ktore nie dzialały.Chyba trzeba szukać nowych .

Nadal pali sie lampka serwo - na czerwono . Po kilkukrotnym czyszczeniu głowicy alarm już nie wybija maszyny .

Play gra - nie ma przewijania i kilku innych opcji mechanicznych ..

Sprawdziłem czy sygnał audio wchodzi do klocka . Wchodzi i działa nawet monitor ,czyli puszcza dżwięk na mikser .Wyjście na mikser bez najmniejszych zastrzeżeń . Jak Duplik sygnał. daje ,taki wchodzi na Mikser ... Wyjście słuchawkowe bez zastrzeżen . Gra dobrze i spora możliwość podgłaszania

Nie wiem co jest na taśmach , nawet nie wiem czy jest cokolwiek .

Z taśmy leci takie cos jakby prykanie -raz na kiedy ./ Wskażniki drgaja .Zakładam że klocek jest rozregulowany -więc totalny luzik .

Narazie kapkę sprawdziłem tylo 1 taśmę ,więc nie wiadomo czy na innych czegoś nie ma ..

Nie mogę znależć tłumaczenia słowa Preroll.Technicznego tłumaczenia .mam słownik techniczny Angielsko -Polski ale nie ma takiego słowa .

Translator jest tutaj do D----py..

Nie krzyczeć na mnie za długie.wpisy,jak ktoś nie chce niech nie czyta .

Spijcie spokojnie śpiochy .

 

 

Wskażnik Video ani drgnie .

Pomysłowe są gałki do ustawiania wysterowania .

Wyciagasz gałkę ustawiasz ;poziom wciskasz i niechcący nie zmienisz poziomu wysterowania ..

Drugiej gałki pod wskażnikiem -PB jeszcze nie rozgryzlem ..

Translator mnie totalnie wkurza więc opieram sie na rysunkach i mojej skromnej głowie .

Powoli załapuję do czegą są te wszystkie pstrykacze na płytkach modułowych .Jest tam sporo kombinacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Ciekawostka dla elektroników .

Wypatrzylem w maszynie 3 nie dzialające guziki od Audio -podświetlone .Kanał 1-2 i wspólny guzik kanał 1-2.

Rozmontowalem to . Sprawdziłem miernikiem tylko obwód . W 2 był w owych 3 nie było .

Wypsikałem Kontaktem PR i ......

Nie było obwodu w żadnym guziku .

Sprawdzałem 3 razy . Nawet zeskrobalem troszkę lutu ,aby było lepsze połaczenie elektryczne .

 

KICHA!.' Zaraz wlałem tam

Izopropanolu . .

I co sie okazało .

Dzialaja ,ale .........

Już wskażówka miernika nie dochodzi do końca jak przy pierwszym sprawdzeniu ..

Potwierdza się że psikanie Kontaktem PR na tą maszyne jej wyrażnie szkodzi .

Obie maszyny wysiadły po psikaniu KontaktemPR na guziki panelu sterowania .

Teraz potwierdziło się że wyrażnie Kontakt tej maszyneri szkodzi ..

Co sądzą fachmani o takiej opini?

...

 

Sądzę, że fachman zapoznałby się z przeznaczeniem środka o nazwie Kontakt PR i technologią wykonania styków pod klawiszami. Zrobiłby to przed, a nie po podaniu środka smarującego pomiędzy styki wyłączników nie przesuwających się względem siebie.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A amator pisze tak .

Na opakowaniu Napisano.

Preparat o wlasciwościachCzyszcząco- konserwujących do wszelkiego typu potencjometrów.Zawiera specjalny czynnik usuwającysiarczkii tlenki..

I bądż tutaj mądry ..Chyba wszyscy tego preparatu używaja i nikt nie narzeka .

Być może w tej maszynie sa jakieś specyficzne potencjometry .

Przeglądając papiery tej maszyny nie zauważyłem .. Wytłuszczonego ani -nie wytłuszczonego ,,Uwaga Używać TYlko środka czyszczącego o nazwie -parametrach -takich to a takich .

Zaszalałem i sprawdziłem twoja teorię .

W Papierach serwisowych jest wszystko .

Srbokręty ,klucze inbusowe . Freon 113 do czyszczenia toru tasmy ,mierniki napięcia taśmy i caŁa WALIŻKA SERWISANTA .

NIE ma NIC Czym czyścic potencjometry . Mozliwe że nawet Japończycy nie pomyśleli że to sie może zepsuć .

Jam ci zwykły ciekawski amator ,ale co zrobił by fachman gdyby taka maszyne rozpitolil ? .

Pozdrawiam serdecznie

Nawet w necie szukałem jakiegoś środka i zazwyczaj polecali róznego rodzaju Kontakty , a mnie nigdy sie nie zdarzyło aby po Kontakcie coś tam nawaliło .

ALBO????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

A amator pisze tak .

Na opakowaniu Napisano.

Preparat o wlasciwościachCzyszcząco- konserwujących do wszelkiego typu potencjometrów.Zawiera specjalny czynnik usuwającysiarczkii tlenki..

I bądż tutaj mądry ..Chyba wszyscy tego preparatu używaja i nikt nie narzeka .

Być może w tej maszynie sa jakieś specyficzne potencjometry .

Przeglądając papiery tej maszyny nie zauważyłem .. Wytłuszczonego ani -nie wytłuszczonego ,,Uwaga Używać TYlko środka czyszczącego o nazwie -parametrach -takich to a takich .

Zaszalałem i sprawdziłem twoja teorię .

 

Zgadza się.

"... Zawiera rewelacyjny składnik usuwający wszelkie zanieczyszczenia, w tym tlenki i siarczki, powstałe podczas eksploatacji. Zawiera specjalny smar zapewniający prawidłowy poślizg".

 

No chyba, że ta nalepka na opakowaniu kłamie.

 

 

post-3254-0-17696300-1371547191_thumb.jpg

 

Do potencjometrów i innych elementów ruchomych względem siebie, przesuwających się, tak. Do elementów stykowych, np. z gumą przewodzącą, nie.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie .

Niestety w instrukcji nie ma nic jak i z czego styki sa zbudowane ...Wyczyściłem wszystko raz jeszcze IZO .

Czy znasz może jakiś dobry środek do czyszczenia takich styków?

Pozdrawiam .

Co Oznacza PRELOLL w elektronice ?

Nigdzie nie mogę tego znależć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terminologii studyjnej "pre-roll" to coś jakby odcinek rozbiegowy przed właściwym nagraniem. Jeżeli np. chcemy coś dograć od ściśle określonego miejsca - powiedzmy od 10 taktu w utworze, to uruchamiamy taśmę nieco wcześniej, aby móc spokojnie włączyć, ewentualnie przygotować się itp. itd, a właściwe nagrywanie rozpocznie się w odpowiednim momencie. Ten czas, odcinek taśmy pomiędzy uruchomieniem maszyny a rozpoczęciem zapisu to właśnie "preroll".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza maszyna po kolenym -tym razem prawie kąpieli -myciu w IZO wszystkich pstrykaczy starciła wszystki alarmy .Czytac- nic już na płytkach modułowych nie świeci na czerwono .Kolejny dowód że Kontakt cos tam nabroił ..

Teraz suszę panel sterowania drugiej maszyny po kapieli w IZO .Liczę że to cholerne Serwo sie wyłączy . Panel suszę sporym wentylatorem aby dobrze odparowało ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczny Angielski .

jest ktoś kto konkretnie to przetłumaczy?.

in either of the folloving ceses bit2 will be set to1and the servo alarm lamp on the front panel will light up.from when the drum starts until the drum servo lacks.when the tape is stuck around the drum by the condensation.ect,and the VTR ON is placed into the Standby on mode,the drum motor is repeatring drive/cancel operation 3 times in order to release the sticking.

Translator chyba nie daje rady .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższych przypadkach bit2 zostanie ustawiony (przyjmie wartość 1) i zapali się lampka servo alarm na panelu.

- w momencie startu bębna z głowicami, dopóki serwo nie "złapie" - chyba miało być "locks" zamiast "lacks"

- kiedy taśma klei się do bębna

Gdy maszyna jest przełączana w tryb standby, silnik bębna wykonuje trzykrotnie cykl start/stop aby "uwolnić", czy tam odczepić tą przylegającą taśmę.

 

Czyli podsumowując, lampka "servo alarm" wydaje się oznaczać, że z jakichś powodów bęben z głowicami nie ma prawidłowych obrotów.

 

Tyle mi wychodzi z tego fragmentu. W sumie, chętnie bym poczytał tą dokumentację, szkoda, że nie ma w wersji elektronicznej :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że problem lezy w tym że maszyna chyba się rozkodowala przez to wyjmowanie procesorów z podstawek..W instrukcji serwisowej znalazłem taka przejściówke bo sprawdzania procesorow ..Zaklada się to na nóżki procesora -bez koniecznośći wyjmowania tegoż z podstawki .Wczoraj po wyczyszczeniu kilku procesorow maszyna się burzy w wskazuje błąd systemowy . .. Wyszczegolnione też są maszyny -że tak napiszę - do naprawy tegoż . Jak to wygląda od strony elektronicznej? Mzna je wyjmowac bezkarnie czy też nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Mzna je wyjmowac bezkarnie czy też nie ?<<

Nie wiem czy można czy też nie ale niech ktoś mi odpowie - dlaczego takie pytania sa stawiane po wykonaniu czynności a nie przed???

BTW. W jakim celu był wyjmowany ten procesor?

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Wydaje się że problem lezy w tym że maszyna chyba się rozkodowala przez to wyjmowanie procesorów z podstawek..W instrukcji serwisowej znalazłem taka przejściówke bo sprawdzania procesorow ..Zaklada się to na nóżki procesora -bez koniecznośći wyjmowania tegoż z podstawki .Wczoraj po wyczyszczeniu kilku procesorow maszyna się burzy w wskazuje błąd systemowy . .. Wyszczegolnione też są maszyny -że tak napiszę - do naprawy tegoż . Jak to wygląda od strony elektronicznej? Mzna je wyjmowac bezkarnie czy też nie ?

Myślę, że warto się zapoznać z opisem procesora Z80A.

Myślę, że tego procesora nie da się "rozprogramować" poprzez jego wyjęcie z podstawki. Program jest zapisany w pamięci zewnętrznej.

Myślę, że nie nalezy wyjmować elementów z układu bez wyraźnej ku temu potrzeby.

Można uszkodzić procesor wyładowaniem elektrostatycznym lub wyjęciem z podstawki w obecności napięć zasilających układ.

Obawiam się, że ten sprzęt jest raczej sukcesywnie niszczony, a nie przywracany do stanu właściwego.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycy zawszew się znajdą .

Gorzej z kimś z otwarta głowa . A takiej osoby -speca poszukuję ... Jeżeli jest to sprzęt tak dobrej klasy jak kosztował ,to chyba nawet Ja nie potrafię tego definitywnie zepsuć ..Wszystko da się naprawic . WyjmoWanie procesorów i czyszczenie podpowiedziano mi na fotrum co nie oznacza że kogokolwiek o cokolwiek oskarżam . Moja ciekawośc jest taK WIELKA ŻE NIE MAM ŻĄDNEGO PROBLEMU -NAWET GDYBY tOTALNIE NIE DAŁO SIE TEGO NAPRAWIĆ

Pozdrawiam serdecznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Sceptycy zawszew się znajdą .

Gorzej z kimś z otwarta głowa . A takiej osoby -speca poszukuję ... Jeżeli jest to sprzęt tak dobrej klasy jak kosztował ,to chyba nawet Ja nie potrafię tego definitywnie zepsuć ..Wszystko da się naprawic . WyjmoWanie procesorów i czyszczenie podpowiedziano mi na fotrum co nie oznacza że kogokolwiek o cokolwiek oskarżam . Moja ciekawośc jest taK WIELKA ŻE NIE MAM ŻĄDNEGO PROBLEMU -NAWET GDYBY tOTALNIE NIE DAŁO SIE TEGO NAPRAWIĆ

Pozdrawiam serdecznie .

Jestem wielce ciekaw uzasadnienia porady polegającej na wyjęciu procesora. To miało go zresetować? Jeśli tak, to zupełnie niepotrzebnie procesor był wyjmowany. Resetowany jest on bowiem za każdym włączeniem urządzenia.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ten sprzęt jest raczej sukcesywnie niszczony, a nie przywracany do stanu właściwego.

...też się niestety tego obawiam.

WyjmoWanie procesorów i czyszczenie podpowiedziano mi na fotrum

A po jaką cholerę? Oryginalnego Ziloga wyjmowało się z opaską antyESD na łapie i szczypcami z tworzywa sztucznego. Bez potrzeby nie wyjmujesz przecież procesorów w PC-tach, wzmaczniaczy operacyjnych i wszystkiego innego "podstawkowego" ustrojstwa :)

Tzw. "Kontakt PR" po odparowaniu potrafi narobić katastrofalnego bajzlu. Używaj czystego dobrej jakości IPA, a nawet spirytusu rektyfikowanego (pozstalości po pracy można rozcieńczyć wodą według przepisu Mendelejewa i... :))

Sprawdź w instrukcji (jeśli jest) jaki jest zakres tolerancji prędkości obrotowej bębna w stosunku do zgłoszenia alarmu serwa.

Napisz spokojnie i bez emocji o co chodzi z tymi sprzętami na chwilę obecną; póki co Twoje posty to królestwo chaosu. Działania manualne, domyślam się, również...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielce ciekaw uzasadnienia porady polegającej na wyjęciu procesora. To miało go zresetować? Jeśli tak, to zupełnie niepotrzebnie procesor był wyjmowany. Resetowany jest on bowiem za każdym włączeniem urządzenia.

 

GM

.

Podpowiedziano mi aby poczyścic nóżki wszystkich trych procesorów co uczyniłem .. Fakt ,faktem że niektóre miały całkowicie czarne nóżki od jakiegoś nalotu . Czyszczxone drobniutkim papierem i myte IZI .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.