Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt stacjonarny 5.1 do TV, komputera, cena do ok 2000 zł


MiFa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i chciałbym aby mi ktoś coś zaproponował. Otóż:

Potrzebuję sprzętu grającego, 5.1, teraz mam taki starszy zestaw Logitech'a X-530, będę wymieniał komputer i stwierdziłem, że nagłośnienie nowe też się przyda. Ostatnio kupiłem telewizor Samsunga UE32ES5500, jest on spięty z komputerem.

 

- nagłośnienie chciałbym podłączyć z TV i z kompem (jako dwa różne źródła dźwięku), oprócz tego również chciałbym aby do tego były spięte słuchawki, tak abym nie musiał biegać i podłączać jacka jeśli chcę słuchać z zestawu lub z słuchawek (o ile to możliwe, bo przeglądając zestawy kin domowych widzę w tym problem),

- zależy mi również na radiu i odtwarzaczu płyt CD, kina domowe mi to oferują, ale nie wiem czy dam radę zapiąć do nich słuchawki w taki sposób jaki chcę.

 

Myślałem nad zestawem Logitech'a Z906, ale tutaj znów pojawia się problem odtwarzacza DVD,CD jako osobne źródło, musiałbym kupić jakiś odtwarzacz blu-ray, wtedy też nie wiem czy dam radę go podłączyć do zestawu.

Zestaw grający będę używał do muzyki, gier, filmów ogólnie wszystkiego, cena max do 2000 zł.

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi, rozważę każdą opcje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że takim czymś mołby byc amplituner do którego podłączyłoby się i tv i komp .

Kompa chcesz poprzez kartę dźwiękową czy graficzną połączyc z nagłośnieniem , jeśli masz w miarę nową kartę graf.(góra roczna) to przez nią przez hdmi wtedy pójdzie i obraz i dźwięk ale to trzeba sprawdzic u producenta . Ze słuchawkami nie będzie kłopotu jeśli będzie ampli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa karty dźwiękowej jest otwarta, narazie zabieram się za składanie podzespołów.

 

To może inaczej, pomóżcie mi złożyć zestaw grających wzorując się na w/w prze zemnie wymaganiach.

Po prostu macie taką kwotę, źródła (tv, komputer) co byście wzięli pod uwagę, może zestaw 5.1 to za dużo? Może lepsze dobre stereo?

Nie wiem pytam Was, jak pisałem do tej pory miałem stary zestaw logitecha i tyle.

pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dobre stereo hm wiaze sie to ze wzmacniaczem a takowy nie ma zlacz hdmi a one mysle bylyby najlepszym rozwiazaniem i ampli jak wspomnialem bylby .dobrym rozwiazaniem bo do niego podlaczysz wszystko co chcesz a nikt Ci nie kaze kupowac od razu pieciu kumn mozesz dwie jak chcesz stereo tylko te dwa tysie na ampli i kolumny to jakby troche malawo.Jakie masz pomieszczenie chodzi o wielkosc i czy to maja byc podlogowe czy podstwakowe inaczej monitory tak czy siak naprawde malo nawet gdyby chcialo sie kupic wzmaka i kolumny. Ampli taki zeby niczego w nim nie brakowalo, np Onkyo TX NR 414 to ok 1150 zl i co za reszte kolumny , ok mozna np Taga Harmony 606v.3 ale czy by Ci podszedl dzwiek z nich musisz sobie posluchac bo kazdy ma inne preferencje jesli chodzi o dzwiek . Podaj jakiej wielkosci masz pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenia malutkie, kwadrat, chyba 4m x 4m, Najgorsze jest to że nie bardzo mam gdzie sprawdzić takie sprzęty, w "mieście" jest chyba aż jeden sklep.

No nie wiem właśnie pytam, bo ja zielonego pojęcia nie mam, tak czy siak każdy inny sprzęt będzie lepszy od tego co teraz mam. A również zależy mi na tym aby to wszystko było spięte razem, obsługiwane z pilota.

Czyli tak:

Amplituner + jakiś odtwarzacz + kolumny i wzmacniacz?

- co do kolumn, nie wiem, raczej większej różnicy mi to nie robi,

- co do kasy, no to mogę dać więcej jeśli zajdzie potrzeba, dwa koła rzuciłem tak na oko (nie wiedziałem wtedy w jakich kwotach obraca się taki sprzęt).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek45 Co byś powiedział na taki zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ampli to po kiego Ci wzmacniacz , 414 jest ok , kolumny te mam więc wiem jak grają , do muzy jest ok ale do kina sub musowy ( za 600 zł nowy Koda SW1000 do Twego pokoju jak znalazł ) a za odtwarzacz może Ci robic komp , nawet lepiej bo czyta wszystko (chyba , że chcesz stacjonarny odtwarzacz bluray , ale w sieci masz formaty , które czyta komp i niekonieczny odtwarzacz bluray w kompie by poszło), tylko najlepiej jak połączysz go z ampli kablem hdmi z grafy , bo wtedy jak już pisałem wyżej idzie i dźwięk i głos a jeśli masz możliwośc w tym jednym sklepie odsłuchac sobie tych kolumn Taga to posłuchaj , bo jeśli masz przyzwyczajenia do basu z Logitecha to będziesz musiał się przestawic bo tu jest go mało jak dla niektórych albo w sam raz jak dla mnie przynajmniej nic nie buczy tylko ładnie gra i o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego zestawu jakbym wziął jeszcze suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez wyzej juz pisalem ciut o nim jest ok i proponowalem tego suba KodaSW1000 do Twego pokoiku sie nada tylko jak masz mozliwozc to odsluchaj sobie to wszystko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znów ja, teraz inna sprawa.

Widziałem słyszałem wszystko fajnie ale zdaje mi się że w moich warunkach to 5.1 jest chyba niepotrzebne.

Czytałem sporo innych tematów, na innych forach, i wszyscy piszą że jeśli więcej wykorzystuje się zestaw do muzyki to lepsze będzie stereo (ja głównie słucham muzyki i gram).

Teraz pytanie co muszę mieć, aby zapiąć to tak jak chciałem wcześniej, czyli kompa, tv, słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolego musze Cie zmartwic w tej cenie nie bedziesz mial stereo co najwyzej slaby wzmacniacz na kolumny braknie chyba ze kupisz uzywke ale to Twoj wybor a do wzmaka nie da sie tego wszystkiego podpiac tak jak do ampli a nikt Ci nie kaze kupowac kolumn do kina mozesz same stereo i szlus ale to juz pisalem wyzej nic wiecej i nic lepszego nie wykombinujesz za malo kasy na dobre stereo no chyba ze uzywka jak wspomnialem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.