Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Sapphire 30 + jaki wzmacniacz?


RobertLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem kolumny Pylon Sapphire 30. Kolumny jeszcze do mnie nie dotarły.

Od paru tygodni czytam o wzmacniaczach, rozmawiam ze znajomymi. Nie mogę jednak ze spokojnym sumieniem kupić jakiegokolwiek, bo co chwila ktoś lub coś co przeczytam zmienia moją już prawie podjętą decyzję. To czego jestem pewien to to że wzmacniacz będzie stereo i raczej Yamaha. Pierwszy dylemat to czy nowy czy używany. Używanych się trochę boję, bo nie wiem czy nie trafię na jakiś egzemplarz po jakiś naprawach z nieoryginalnymi częściami itp. Ale jednak mogę zaoszczędzić. A może nie oszczędzać i do tych kolumn kupić trochę lepszą używkę? 2000zł na używany to już można nawet jakąś lampę pewnie kupić. Mogę wydać również do 2000 zł na nowy wzmacniacz, ale po co skoro mogę mieć za 300-800zł używkę. Tak przynajmniej mi doradza kolega, który kupił do tych samych kolumn YAMAHA RX-V 475 i jest zadowolony. Ja się jednak uparłem na nową A-S700. A właściwie upierałem, ponieważ dziś w Media Markcie sprzedawca powiedział że A-S500 jest lepszy od A-S700. Pomyślałem że tak mówi bo w sprzedaży mają tylko trzysetkę i pięćsetkę. Poszedłem do domu i wpisałem dylemat w google. Wyskoczyło parę informacji potwierdzających słowa sprzedawcy. No i moja prawie podjęta wcześniej decyzja poszła do kosza. Może nie do kosza, ale już nie jestem tak do końca przekonany. Czy ktoś może to potwierdzić i jakoś uzasadnić że A-S500 jest lepszy od A-S700?

 

Wcześniej miałem jeszcze chęć kupić Dayens AMPINO, ze względu na pozytywną opinie na blogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ale się boję słabej mocy tego wzmacniacza.

Może ktoś mi pomoże rozwiać mój dylemat? Co byście kupili do kolumn Sapphire?

 

Pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie,

zacznę od wyboru wzmacniacza Yamaha - to dobre urządzenie, prawidłowo współpracujące z kolumnami Pylon Audio. Poza pewnymi wadami modelu A-S700, do Twoich kolumn jednak zdecydowanie namawiałbym na model wyższy.

 

Podaj proszę, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie - myślę że będzie można znaleźć jeszcze lepsze rozwiązanie dla Ciebie.

 

Czekam na szczegóły.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Pokój w którym chcę postawić kolumny ma wymiary 4,30m x 5,70m. Chcę je postawić na ścianie 4,30m. Głównie słucham hip-hopu, chilloutu, trochę rockowych odmian muzyki, czasami elektro. Co do moich preferencji brzmieniowych to tak naprawdę nawet pewnie nie wiem o co chodzi, ponieważ to będzie moje pierwsze "poważniejsze" stereo. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to że w samochodzie mam głośniki HELIX BLUE 62C i w zupełności mi wystarczały do puki nie usłyszałem u kolegi jakiś flagowych JBL na wzmacniaczu. Różnicę mogę opisać tak że moje grają twardo, a JBL miękko. I to miękko mnie o wiele bardziej przekonuje. Nie wiem naprawdę czy o to pytałeś z tymi preferencjami.

 

Jeszcze się martwię o ten pokój. Ściana "na" której będą stały kolumny jest postawiona z karton gipsu, wyściełana w środku jakimś wyciszaczem z castoramy, ale jednak z karton-gipsu. Mam przerąbane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire to dobre kolumny, ale potrzebują mocnego wzmacniacza żeby zaczęły grać basem. Ich bas jest mniejszy niż by się wydawało z oględzin głośnika niskotonowego. Amplitunery kinowe sobie na stracie odpuść. Co do konfiguracji Sapphire z yamahą 500 to rocka będą grały, natomiast hip-hop niekoniecznie. Słuchając ich miałem wrażenie iż ich bas był mocno kontrolowany, raczej twardawy i krótki można by go nazwać właśnie rockowy. Do hip hopu potrzebujesz raczej więcej luzu i swobody, nie wiem czy sapphire Ci ją zapewnią na pewno warto spróbować tutaj harmana może nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozejrzałem na szybko w necie za harmanami i nadami to w moim budżecie nie widzę żeby wzmacniacze tych firm jakoś odstawały mocą od yamah. Więc dlaczego?

 

Trochę mnie zmartwiłeś tym że Sapphire do hip-hopu to tak średnio..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy są rzeczywiście mocne w relacji do ceny, ale mają raczej twardy i zwarty charakter podobnie jak pylony, co daje mocno konturowy dźwięk. Hip hop to muzyka której dobrze się słucha na łagodniejszych i swobodniejszych systemach. W takich w których bas jest lekko poluzowany, a nie punktowy. Według mnie możesz spróbować tutaj z harmanem hk 980, albo amplitunerem stereo harmana 3490, z tańszych rzeczy może spróbuj posłuchać też denona pma 720. Wracają do shappire 30 to bardzo dobre kolumny, niektóre ich cechy są wyróżniające w tej cenie, jednak nie są w pełni uniwersalne. Zresztą jak większość sprzętu, dlatego przed zakupem konieczny jest odsłuch na swojej muzyce i wybranie najlepszego dla siebie kompromisu. Chyba że słucha się podobnych gatunków muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na wadach i zaletach poszczególnych firm. Z pewnością wiesz o tym więcej. Ja po rozmowach z różnymi znajomymi, po naczytaniu się wielu opinii, wywnioskowałem że jednak yamaha w swojej półce cenowej jest liderem. Możliwe że nie mam racji. Ale z tego teoretycznego doświadczenia jakiego doznałem podczas tych kilku tygodni zasięgania informacji, trudno mi się będzie z yamahy wyleczyć. Więc jeżeli moc jest tutaj problemem, to może mocniejsza yamaha zagra? Może warto zacisnąć pasa i dołożyć np do a-s1000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej Yamahy 500 jest na pewno warta swojej ceny. Natomiast sprzęt audio należy dobrze ze sobą poskładać i słuchać na swojej muzyce. Na Twoim miejscu poszedł bym do sklepu gdzie stoją Pylony i posłuchał bym ich na różnych wzm i tak kupił elektonikę do nich. Albo jeszcze lepiej wypożyczył do domu wzm jest to najlepsza droga składania audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane A-1000. W ciemno, bez odsłuchów. Mam nadzieję że będę zadowolony. Pewnie powiecie "to po co pytał jak i tak zrobił po swojemu?". Nie do końca. Trochę się dowiedziałem i postanowiłem że kupie dobrą (mam nadzieje że taką jest kupiona yamaszka) używkę, a za jakiś czas, jak już trochę się osłucham, to zacznę zapraszać sprzedawców z różnymi wzmakami i wtedy podejmę decyzję co będzie dla mnie najlepsze. Myślę że to nie głupi pomysł. Dziękuję za wszelkie informację i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.