Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Nada


vieri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym do swego nada 356bee kupić kolumny podłogowe,jako że nie mam możliwości odsłuchu Wasze wskazówki będą dla mnie bardzo cenne.Preferuję muzykę rockową w pokoju ok.24m2, budżet 6tys.Kolumny tylko nowe.Przyznam,że mam swoje typy

1 monitor audio RX8

2 paradigm 11v7

3 dynaudio DM 3/7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie zjawi się Q21......

Tam mają cztery TIRY NADów...... To może mają kolumny do nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz kolumn do rocka i do Twojego zestawu, zdecydowanie namawiam na Paradigm Studio 60 v.5, świetnie sprawdzą się w Twoim systemie. Drugą propozycją będą kolumny Focal Chorus 726.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym do swego nada 356bee kupić kolumny podłogowe,jako że nie mam możliwości odsłuchu Wasze wskazówki będą dla mnie bardzo cenne.Preferuję muzykę rockową w pokoju ok.24m2, budżet 6tys.Kolumny tylko nowe.Przyznam,że mam swoje typy

1 monitor audio RX8

2 paradigm 11v7

3 dynaudio DM 3/7

 

Wydając taką kasę warto jednak pojechać do salonu celem odsłuchu bo porady na forum mogą mieć się nijak do Twoich oczekiwań.

Wg mnie warto posłuchać Audium Comp 5, po negocjacjach w salonie zejdziesz do poziomu lekko powyżej 6 tys pln a kolumny te biją na głowę wiele droższych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchasz rocka więc masz problem, bo w/w kolumny sprawdzą się jedynie przy tzw dobrze nagranych płytach których w muzyce rockowej jest malutko, zdecydowna większość albumów rockowych zabrzmi na nich srednio, ale niektórzy tak lubią więc bez odsłuchu nie radzę kupować, miałem kiedyś wymienione focale i stwierdzam że to świetne kolumny ale do innych gatunków muzycznych, w rocku grały bardzo różnie, większość konstrukcji tzw audiofilskich nie uwzględnia muzyki rockowej ponieważ czystość nagrań jest minimalna, rock musi mieć ten brud który w świecie dźwięku doskonałego jest raczej nieakceptowalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydając taką kasę warto jednak pojechać do salonu celem odsłuchu bo porady na forum mogą mieć się nijak do Twoich oczekiwań.

Wg mnie warto posłuchać Audium Comp 5, po negocjacjach w salonie zejdziesz do poziomu lekko powyżej 6 tys pln a kolumny te biją na głowę wiele droższych kolumn.

 

Czytałem o tych kolumnach. Ponoć wypadły w testach świetnie. Cena jaką widziałem za nie to prawie 9k. Niby gdzie można je zbić do 6K???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych kolumnach. Ponoć wypadły w testach świetnie. Cena jaką widziałem za nie to prawie 9k. Niby gdzie można je zbić do 6K???

Gdy się do nich przymierzałem z końcem 2012 w detalu kosztowały 8000pln. Za 6k ich zapewne nie kupisz ale napisałem że lekko powyżej 6k

biorąc pod uwagę 20% rabat. Jesli chcesz mogę zapytać tam gdzie je chciałem kupić i możemy przenieść rozmowę na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam,że się nie odzywałem w swoim temacie[pilny wyjazd]

Przyznam,że q21 trochę Mi namieszał w głowie tymi Studio 60v5,trochę przeraża mnie ich wygląd taki ,,odpustowy" ale jeśli warte są 7tys to nie ma sprawy.Myślę jeszcze o 11v7 wygląd bardziej Mi odpowiada i nie chodzi o cenę że są sporo tańsze tylko o różnicę w dzwięku.Czy warto dorzucić gotówki do studio 60v5

Ps.Pozdrowienia dla moich imienników i wszystkich Pawłów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że jeszcze nie podjąłeś decyzji w kwestii sugerownego przez Ciebie doboru zestawów głośnikowych. Onegdaj ja również stanąłęm przed konfiguracją zestawu HI-FI, jednak w moim przypadku było to znacznie utrudnione, a to z prostej przyczyny, gdyż juz posiadałem Paradigm 11v7 i to własnie do nich dobrałem integrę NAD C 375 BEE. Dla mnie zestawienie perfekcyjne, szczególnie do rocka. Dynamika przy zachowaniu szczegółów. No i przede wszystkim kasa. Wówczas koszty nieco ponad 4 tysiące za parę i rzecz jasna nowe na gwarancji. Myslę, że za resztę w tym układzie warto przeznazcyć na dobre CD. Pozdrawiam Piotr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz klasyczną elegancję i bardzo dobry rockowy dźwięk - wybitnie dynamiczny, przestrzenny, ze sprężystym basem i bardzo dobrym wysokimi tonami

czyli Definitive Technology BP10

definitiv_nenwhqn.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Do wzmacniacza NAD C356BEE zdecydowanie proponowałbym DALI Ikon 6 (lub 7, ale to drożej) - pasują idealnie. Jeśli wolisz bardziej stonowany elegancki dźwięk typu angielskiego to Wharfedale Jade 5, ma znajomy i mówi, że grają trochę w stylu B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety a może właśnie stety jestem już posiadaczem nowiutkich studio 60v5 jak dla mnie połączenie ich z nadem jest wyśmienite o taki właśnie dzwięk mi chodziło.Mocne szybkie basy w połączeniu z wyrazną górą-do roca miód malina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym do swego nada 356bee kupić kolumny podłogowe,jako że nie mam możliwości odsłuchu Wasze wskazówki będą dla mnie bardzo cenne.Preferuję muzykę rockową w pokoju ok.24m2, budżet 6tys.Kolumny tylko nowe.Przyznam,że mam swoje typy

1 monitor audio RX8

2 paradigm 11v7

3 dynaudio DM 3/7

 

Dosłownie kilka dni temu miałem odsłuch na tym wzmacniaczu z klientem. Odsłuchiwaliśmy:

 

- Paradigm Studio 60 v.5,

- Dynaudio 3/7,

- Focal Chorus 826,

- Definitive Technology,

- Indiana Line Diva 655.

 

Generalnie te pierwsze wypadły potwornie - mimo całego szacunku dla modelu, ponieważ po prostu go lubię, ale w innym zestawieniu. Bezkonkurencyjny był tutaj Definitive. Przestrzenność, klarowność wysokich tonów, ilość oraz precyzja w niskich rejestrach. Znacznie bogatsza scena. Rozpisywać mógłbym się dużo. Zdecydowanie posłuchaj tego modelu przed jakąkolwiek decyzją.

 

Edit: niepotrzebnie się produkowałem, nie doczytałem że już zakupiłeś. Zatem w żądnym przypadku nie odsłuchuj Definitiv'a ! ;)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Definitive Technology BP10

Bezkonkurencyjny był tutaj Definitive

 

niepotrzebnie się produkowałem

 

Fakt, niepotrzebnie...

Przecież już wszyscy wiemy, że jesteście praktycznie jedną firmą Rafko/RMS i akurat teraz macie parcie na kolumny tej firmy, polecając je wszędzie i do wszystkiego.

Wystarczy może - chce się Wam w taki upał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeReKo z przyjemnością zapraszam na odsłuch i kawę, podłącze te same modele :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

eMeReKo z przyjemnością zapraszam na odsłuch i kawę, podłącze te same modele :)

 

Dziękuję - jeśli tylko będę w Białymstoku, nie omieszkam skorzystać z zaproszenia :)

Rozumiem, że odsłuch bezpłatny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, niepotrzebnie...

Przecież już wszyscy wiemy, że jesteście praktycznie jedną firmą Rafko/RMS i akurat teraz macie parcie na kolumny tej firmy, polecając je wszędzie i do wszystkiego.

Wystarczy może - chce się Wam w taki upał? ;)

 

Będziemy przekonywać aż przekonamy wszystkich nieprzekonanych ;)

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko jechać do Białegostoku. ;)

Może dadzą jeszcze coś do testowania. :)

 

Już dostałeś, więc wiesz, że nikomu nie żałujemy - zawsze frontem do Klienta :)

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Już dostałeś, więc wiesz, że nikomu nie żałujemy - zawsze frontem do Klienta :)

 

A propos: zawsze mam problem np. przechodząc między rzędami w kinie - frontem czy dupą do siedzących już widzów?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.