Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem do Lavardina czy mają w planach wypuszczanie jakiegoś DAC-czka to mi grzecznie podziękowali za zainteresowanie i o dziwo dodali, że od 15 lat budują takowy ale nie jest na tyle dobry aby puścić go na rynek. Nie wiedzą nawet kiedy takowy zrobią dla ludu. Trochę za ambitnie podeszli do tematu bo w końcu wzmacniacze też nie robią najlepsze na świeć więc skąd te podejście do DAC-a?

 

no to rzeczywiście Oni są niesamowici....

a pisałeś może z zapytaniem co nowego w tym modelu ISX Reference?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Prosze panstwa końcem marca zapłaciłem za ten wzmacniac. I stalo się. W koncu po 4 miesiacach czekania doszedl. Wczoraj przyjechal do Hamburga. Podlaczylem go. I pierwsze wrazenie na zimno.... jest zjawiskowo.

nigdzie nie ma zadnych recenzji ale powiem tak.

 

wczesniej jak wiece mialem przez pare lat Lavardina IS. Wczoraj bylem przez chwilę w nowym salonie audio ktory opisal wczoraj Soundrebels. Dane bylo mi uslyszec Lavardina ISx Reference. Z Kolumnami gradient (takimi za 20 tysiecy na pamietam modelu) oraz z osirisami. Jak pewnie czytaliscie koledzy dostali wielokrotnego orgazmu po wizycie w Salonie Moje Audio. Rzucilo mną na kolana, jak to mozliwe ze roznica po wprowadzaniu nowej wersji jest tak ogromna?. Uslyszalem wzmacbiacz 2 razy lepszy! Mowie o wersji ISx ref.

 

wiec czegóż moglem sie spodziewac po wersji ITx? No wlasnie. Sam nie wiem.

 

i otóż juz dzisiaj gra. Jest pięknie, jest lepiej, jest zajebiscie. Sam Pan Naczelnik bylby zadowolony a jego kot w koncu napilby sie mleka z wrażenia.

 

Namacalnosc dzwieku i trojwymiarowosc jest niesamowita.

 

Ta elektronika naprawde gra lepiej niz o wiele drozsze konstrukcje. I co lepsze nie trzeba kupowac fo niej ekstra drogiego kabla.

 

 

Ale tez chce ppdkreslic ze IS Reference tez jest genialny. Yak IT jest lepszy ale to nie jest tak ze przelaczajac ITx na IS ref mamy wrazenie jakbysmy sie przesiadali z mercedesa do malucha tylko raczej jak z BMW 7 do BMW 5. Gdybym mial kupowac ISX Ref. To na milion procent razem z pilotem i Phono MM !!!! Szkoda ze w IT nie produkują Phono MM:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fanom Lavardin i nie tylko polecam nowy salon we Wrocławiu (Moje Audio) na ul.Wojszyckiej 22a ,tu podaje linka ze zdjęciami

https://soundrebels.com/art-and-voice-sztuka-i-glos/,bardzo miła i kompetentna obsługa ,możliwość posłuchania bez żadnych zobowiązań, rozmowy o sprzęcie i muzyce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale jeżeli pozytywne opinie są już w paru testach ,plus nowi posiadacze też chwalą ,najlepiej samemu porównać i to najlepiej u siebie ,a wiem, że taka możliwość jest.

 

Prosze panstwa końcem marca zapłaciłem za ten wzmacniac. I stalo się. W koncu po 4 miesiacach czekania doszedl. Wczoraj przyjechal do Hamburga. Podlaczylem go. I pierwsze wrazenie na zimno.... jest zjawiskowo.

nigdzie nie ma zadnych recenzji ale powiem tak.

 

wczesniej jak wiece mialem przez pare lat Lavardina IS. Wczoraj bylem przez chwilę w nowym salonie audio ktory opisal wczoraj Soundrebels. Dane bylo mi uslyszec Lavardina ISx Reference. Z Kolumnami gradient (takimi za 20 tysiecy na pamietam modelu) oraz z osirisami. Jak pewnie czytaliscie koledzy dostali wielokrotnego orgazmu po wizycie w Salonie Moje Audio. Rzucilo mną na kolana, jak to mozliwe ze roznica po wprowadzaniu nowej wersji jest tak ogromna?. Uslyszalem wzmacbiacz 2 razy lepszy! Mowie o wersji ISx ref.

 

wiec czegóż moglem sie spodziewac po wersji ITx? No wlasnie. Sam nie wiem.

 

i otóż juz dzisiaj gra. Jest pięknie, jest lepiej, jest zajebiscie. Sam Pan Naczelnik bylby zadowolony a jego kot w koncu napilby sie mleka z wrażenia.

 

Namacalnosc dzwieku i trojwymiarowosc jest niesamowita.

 

Ta elektronika naprawde gra lepiej niz o wiele drozsze konstrukcje. I co lepsze nie trzeba kupowac fo niej ekstra drogiego kabla.

 

 

Ale tez chce ppdkreslic ze IS Reference tez jest genialny. Yak IT jest lepszy ale to nie jest tak ze przelaczajac ITx na IS ref mamy wrazenie jakbysmy sie przesiadali z mercedesa do malucha tylko raczej jak z BMW 7 do BMW 5. Gdybym mial kupowac ISX Ref. To na milion procent razem z pilotem i Phono MM !!!! Szkoda ze w IT nie produkują Phono MM:(

cwieku a jak spisuje się IT X ,już jest wygrzany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jest wygrzany. Ja nie potrafię pisać kwiecistych opisów ale jest zajebiscie. Właściwie mój tor jest w 80 skończony. (Teraz jeszcze gramofon kiedy wymienię i będzie git.) Lavardin z kablami lavardina i kolumny trenner nad friedl. W porównaniu do IS .... kolumny zniknęły kompletnie z pokoju.

 

 

Ja myśle ze wszystkie testy są na zamówienie. Testy w prasie napewno dużo dają ale trzeba je umieć czytać. Ponieważ wszystkie testy są pisane za kasę i w żadnym teście nie można napisać np. Ze kabel czy wzmacniacz jest do dupy. Zawsze jak się to czyta to trzeba patrzeć kto to pisze co lubi i na ile ma wrażliwości żeby to ocenić w jakiej konfiguracji pomieszczeniu itp.

 

 

Ja pracuje w Niemczech i tutaj jest prawnie zabronione wystawić pracownikowi zła opinie. Ale to wcale nie oznacza ze nie da się napisać złych referencji. Po prostu używa się innych słów. Wiec ja recenzje lubię ale trzeba się skupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Poszukuje DACa do mojego systemu Lavardin ITx + Harbeth P3esr 40th + kable Neotech (miedz monokrystaliczna). Rozwazam:

1. Chord Qutest.

2. Soekris dam1021.

3. Holo Audio Spring.

4. Metrum Amethyst.

Ciekaw jestem czy ktos z Forumowiczow mial okazje posluchac powyzszych kombinacji i jakie DACi uzywacie z Lavardin IT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 13:15, SebW napisał:

Poszukuje DACa do mojego systemu Lavardin ITx + Harbeth P3esr 40th + kable Neotech (miedz monokrystaliczna). Rozwazam:

1. Chord Qutest.

2. Soekris dam1021.

3. Holo Audio Spring.

4. Metrum Amethyst.

Ciekaw jestem czy ktos z Forumowiczow mial okazje posluchac powyzszych kombinacji i jakie DACi uzywacie z Lavardin IT?

Sorki,że z innej beczki,ale czy mógłbyś,skoro posiadasz,opisać P3esr 40Anniversary w stoswnym wątku? Nikt ich chyba nie posiada na Forum.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Około roku temu miałem przyjemność posłuchać Lavardina IS Reference i było to dla mnie bardzo zjawiskowe granie, które na długo zapadło mi w pamięć, więc kiedy po 3 nietrafionych dla mnie wzmacniaczach dla moich Xavianów wspominałem ten dźwięk postanowiłem, że kolejnym musi być Lavardin. Wiedziałem też, że nie będzie łatwo ? ale ku mojemu miłemu zaskoczeniu około tygodnia temu pojawia się ogłoszenie na Giełdzie HiFi, więc nie zwlekając dzwonię, rozmawiam i kupuję. Właścicielem okazuje się bardzo sympatyczny Pan posiadający pełny komplet dodatkowo dorzuca mi dedykowany kabel zasilający CMR. Poza tym kiedy poinformował, że ma pewną sprawę do załatwienia w okolicach Bydgoszczy i mógłby osobiście przywieść mi wzmacniacz tylko spotęgował moją radość.

Najlepsze jest, że niczego mi nie brakuje, bo wszystko jest na swoim miejscu. Nie mam zbyt wprawnego ucha i nie znajduję nic do czego mógłbym się przyczepić przynajmniej na ten moment. Zrobiło się bardzo muzykalnie z zachowaniem pewnego rodzaju intymności. Jest słodko na górze i szczegółowo, a średnica bardzo spójna i pełna. Basu Giulietty nie poczujemy w trzewiach, ale wystarczająco dopełnia pasmo swoją objętością i rozciągnięciem. Coś wspaniałego dzieje się w realizacjach kiedy jest naprawdę dobrze czytelny, bo nie ma problemu z ukazaniem niskiego basu przy cichym odsłuchu! Prawdopodobnie w przyszłości będę myślał nad lepszym źródłem, ale teraz istnieje tylko muzyka ? 

PS. Osobiście nie wierzę w przypadki, a moja decyzja tylko mnie w tym utwierdziła :)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem wyznawca Lavardina. Obecnie mam wersje ITx. To wspaniały wzmacniacz. Daje do muzyki coś takiego niepoliczalnej czego nie można opisać.

 

ale muszę przyznać ze zdziwiłem się ze zagrał z xavianami.

Jesli tak to rewelacja. Bo one potrzebują prądu. Ja gram Osisirami Trener and Friedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zacne kolumny, gratuluje.

To prawda, że Xaviany lubią prąd, ale w moim niedużym pomieszczeniu nie wytworze nie wiadomo jakiego ciśnienia, więc jest po prostu przyjemnie. 

Jutro jadę posłuchać BMN Beszele 3, poza tym chodzą mi po głowie Spendory A2.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim posiadaczom Lavardin polecam wypróbować kabelek zasilający Belden 83803 z wtyczkami Viborg VE+VF501G   ,ja przetestowałem go na dwóch IT (starsza wersja i ostatnia )i ITx na każdym była wyraźna różnica dodam jeszcze .że porównanie było w różnych budynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ćwieku24 - a jak zmienił się dźwięk ITx w porównaniu do IT, w którą stronę poszedł nowy ITx?

Czy to jest ta sama szkoła ale wszystkiego więcej czy inaczej trochę grają zachowując szkołę Lavardina? np. jak ułożony jest balans tonalny, (wyżej - niżej) miękkość czy gładkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

W ciagu roku wymienilem wszystkie kable na Lavardin i z kazdym z osobna byla wyrazna poprawa: zwykly CMR zmenilem na ten z filtrem, kable Neotech wymienilem na RCA CLR 83 (stara wersja ze srebrnymi wtykami) i na CHR 316 do glosnikow. Wzrosly przejzystosc i szczegoly, slychac wieksza roznice pomiedzy roznymi zrodlami, i ogolnie zrobilo sie jeszcze bardziej ``magicznie". Wersji RCA CML i glosnikowych CX/CMA nie testuje poniewaz:  (i) dzwiek jest piekny jak jest i wystrczajaco szczegolowy, nie czuje potrzeby zeby go poprawiac przy obecnych glosnikach, (ii) ceny CML/CX/CMA sa, jak dla mnie, nierozsadne. 

Od jakiegos czasu  probuje wymienic glosniki Harbeth P3esr 40th i wybor jest trudny. Przerabialem Harberth 30.2, Graham Audio LS6, Penaudio Cenya Signature i stanelo na Penaudio. Chwile przed zakupem zetknalem sie z Trenner & Friedl i do zakupu Penaudio nie doszlo. Wyglada na to ze bedzie Trenner & Friedl Osiris, czyli w tym samy kierunku co cwieku34.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.