Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie ale polecam wypróbować bo zgrywa się z Lavardinem znakomicie,miałem za to tą pierwszą wersję ic clr 47 ,dobry kabelek(mam jeszcze drewniane opakowanie) ale nie byl tak dobry jak ten co mam na neotechu miedz i srebro 24 awg.

Może ma ktoś z kolegów zdjecie środka  ITx ,szukam w necie i nic nie mogę znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, szwejo said:

Niestety nie ale polecam wypróbować bo zgrywa się z Lavardinem znakomicie,miałem za to tą pierwszą wersję ic clr 47 ,dobry kabelek(mam jeszcze drewniane opakowanie) ale nie byl tak dobry jak ten co mam na neotechu miedz i srebro 24 awg.

Może ma ktoś z kolegów zdjecie środka  ITx ,szukam w necie i nic nie mogę znależć.

Ze zdjeciami ITx moze byc trudno, nie widzialem zadnych na necie a swojego nie otwieralem.

Jak bedzie troche wolnego to wyprobuje ten kabel Belden. Wtyczki bede musial poszukac innej bo mieszkam w Irlandii a Viborg chyba takich nie robi.

Czy pamietasz jaki model IC Neotecha uzyles? Ja mam Neotech NEI-3001 MK III ale bardziej odpowiada mi pierwsza wersja CLR (ta z drewnianego pudelka) przy kolumnach Harbeth. Neotech  ciagle trzymam zeby wyprobowac z nowymi glosnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable to Diy na wtykach- https://dc-components.eu/klei-pure-harmony-plug-srebro-4-sztuki-kle-innovations-pure-harmony-phono-rca-plug-wtyk-rca-cinch-p-317.html,kable to Neotech SOST-24 i NeoTech SOCT-24 .

jeżeli nie dostaniesz wtyków viborga poszukaj jakiś aby były miedziane

polecam jak już będzie po gwarancji wymianę gniazd głośnikowych-te fabryczne to porażka ,jeszce jest parę żeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje szwejo za przydatne informacje. Gniazda glosnikowe w Lavardin IT/ITx  sa nie tylko podstawowe ale umieszczone za blisko siebie. Znam kogos kto zrobil zwarcie przy przesuwaniu wzmacniacza. Jak sie odwaze na zmiany to poprosze o pare dodatkowych wskazowek.

Kable glosnikowe Lavardin przychodza w takich dlugosciach ze albo sa za krotkie albo za dlugie. Super byloby znalezc odpowiednik DIY o podobnych parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe też mam z neotecha plus drut na bas anticabel,jak coś to pisz z chęcią się podziele ,mam dobrze bo mój dobry znajomy posiada jeszcze nie ruszanego Lavardin It więc mogłem porównac wprowadzone przeze mnie zmiany, ale już nie długo, niestety ?

Gniazda głośnikowe roztawiłem nie mogę się pomylić bo pozbyłem się bezpieczników -poprawa w szczególności na basie ogromna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestes odwazny z tymi przerobkami albo znasz sie duzo lepiej ode mnie.

Odezwe sie po wymianie kolumn. Bede potrzebowal kable glosnikowe o roznych dlugosciach, Lavardin CHR 316 beda za krotkie. Przyzwyczailem sie do nich i troche mi zal ze bede musial szukac czegos nowego. Z drugiej strony bedzie troche zabawy z pomoca kolegow z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden bezpiecznik na zasilaniu (dostepny z zewnatrz) i dodatkowo cztery (po jednym na kazdy kanal, dostepne z wewnatrz) ?

5 hours ago, janko_muzykant said:

Jeśli chodzi o kabel głośnikowy, to polecam Auditorium23. Jako RCA stosuję CLR 83. Już więcej szczegółów w dźwięku nie potrzebuję, nawet lekko złagodziłem brzmienie wymieniając bezpiecznik w CD, co może być kontrowersyjne dla niektórych ?

Dla niektorych pewnie kontrowersyjne, dla ludzi z forum nie koniecznie ? 

Nigdy nie slyszalem o tych kablach, gdzie kupowales swoje Auditorium 23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SebW napisał:

Czyli jeden bezpiecznik na zasilaniu (dostepny z zewnatrz)

Nigdy nie slyszalem o tych kablach, gdzie kupowales swoje Auditorium 23?

W isx ref są dwa bezpieczniki dostępne z zewnątrz...

Kable A23 kupowałem bezpośrednio od producenta (ma stronę) i korzystałem z nich ze wzmacniaczem na triodzie. Wg mnie wpisały się bardzo dobrze także w konfigurację z Lavardinem. Głośnikowe to nadal A23, RCA A23 pozostał w torze gramofonowym, dla CD zmieniłem na CLR83.

Edytowane przez janko_muzykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, janko_muzykant said:

W isx ref są dwa bezpieczniki dostępne z zewnątrz...

Sprawdzilem w ITx tez sa dwa bezpieczniki dostepne z zewnatrz ale wydaje sie ze jeden z nich to zapasowy. 

Dziekuje za informacje o A23. Bylem  na ich stronie ale nie maja juz sklepu internetowego. Szkoda ze nie mieszkam blizej, moze bylaby okazja wymienic sie na troche kablami glosnikowymi (uzywam Lavardin CHR 317 z okraglego blaszanego pudelka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zawadzi poprobowac roznych kabli bo kazdy ma inny gust, ciagle zdumiewa mnie jak rozbiezne potrafia byc opinie roznych sluchaczy na temat tego samego zestawu grajacego w tym samym pomieszczeniu.

Z tymi pomiarami to moze byc dobry pomysl. Jak zobaczylem ceny kabli glosnikowych Lavardin to  pomyslalem zeby zmierzyc ich parametry,  zbudowac cos o podobnych parametrach  np. uzywajac popularnych tutaj kabli monokrystalicznych Neotech, i przetestowac czy te parametry przekladaja sie na podobne granie. Lavardin twierdzi ze ich kable eliminuja ten sam efekt `pamieci' co ich uklady polprzewodnikowe we wzmacniaczu. Ciekawe czy ktos probowal zmierzyc parametry kabli Lavardin? Czy do tego bedzie potrzebny specjalistyczny miernik?

Jak ktos da znac co dokladnie trzeba zmierzyc i jak to moze uda mi sie zorganizowac takie pomiary mich kabli Lavardin.

Edytowane przez SebW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Efekt pamięci ... lepiej pominąć to milczeniem . Już kiedyś pisałem Laverdin to kopia wzmacniaczy NVA które można kupić taniej a otrzymujemy dźwięk nawet w moim zdaniem lepszy...

 

Kable Auditorium wystarczy używać rozplecione albo używać dwie pary i będzie Ok 

 

 Ja mam w systemie rozplecione Kimbery 4 TC i  wzmacniacz ma komfortowe warunki min nie grzeje się nawet przy głośnym graniu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
On 4/26/2020 at 10:54 PM, szwejo said:

Może ma ktoś z kolegów zdjecie środka  ITx ,szukam w necie i nic nie mogę znależć.

Zrobilem pare zdjec srodka Lavardin ITx. Mozecie je obejrzec tutaj:

https://www.flickr.com/photos/147263244@N08/albums/72157715564444231/

Szwejo, moze jako ekspert napiszesz troche o widocznych roznicach w srodku IT i ITx?

Edytowane przez SebW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastian za wyrazy uznania ale ze mnie żaden ekspert od Lavardina hehe ,największą różnicą jest mniej elementów na płytce końcówce mocy{rezystory ,kondy } co na pewno ma wpływ na jakość dźwięku chociaż nie tak duży jak wymiana potencjometru na drabinke khozmo ,miałem możliwość porównania mojego It z ITx gdzie mój był jeszcze słabo modowany ,po tym porównaniu poszedłem na całość- co miałeś okazję zobaczyć i usłyszeć, stwierdziłem że nie opłaca się sprzedawać mojego it i dodawać sporo kasy aby kupić itx .

Edytowane przez szwejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.