Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf mcap EVO Oil


JARO 66

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię kolegów którzy mieli do czynienia z tą nową serią kondów Mundorf mcap EVO Oil,jak się mają dżwiękowo

do wcześniejszych kondów M-Cap czy Supreme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj coś masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nizsza cene masz obbligato, ktore na pewno sa lepsze od mundorfow m-cap, czy clarity cap sa. Osobiscie sprawdzone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najtansze, film Oil ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nizsza cene masz obbligato, ktore na pewno sa lepsze od mundorfow m-cap, czy clarity cap sa. Osobiscie sprawdzone :)

 

Ciekawy jestem jak mają się do Supreme dlatego że wszystkie kondy w zwrotnicy i na wyjściu cd mam Mundorf Supreme

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak mają się do Supreme dlatego że wszystkie kondy w zwrotnicy i na wyjściu cd mam Mundorf Supreme

I tak zostaw.

Pytałem osoby która nimi handluje i dostałem odpowiedź że Supreme jest lepszy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co to za pre? Teraz masz tam Evo oil?

Tak się sklada,ze ja mam teraz supreme w pre WK-WA.Gdyby się okazało ,ze te evo sa dobre do pre to bym supreme dal do kolumn,bo wczesnej je tam miałem i było fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supreme nie nadają się do wyjścia z pre , zamulają ,kloryzują , nie będzie na nich dobrze ,ja miałem w WK-WA i nigdy więcej Mundorfa na wyjściu pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pre audyn true copper albo mundorf silwer gold oil w wersji supreme albo evo

supreme lepszy od evo w elektronice ale cena tez duzo wieksza

 

evo stosowalem w wysokotonowcu i tam sie sprawdzil nawet w wersji podstawowej czyli aluminium oil ale oczywiscie silwer gold oil evo bedzie lepszy od aluminiowego w oleju

przestrzen i szczegolowosc podobna ale silweg gold jest gladszy i subtelniejszy

 

rike dosc suche jak na moje oczekiwania w lampie

finalnie zostaly mundorfy supreme silwer gold oil wartosc 0,22uf 200zl szt

 

w polsce w power audio albo w angli na hificollective

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej się sprawdzi na wyjściu przedwzmacniacza, evo oil czy supreme?

Supreme jest bardzo dobry do zwrotnic i w torze lampowym pod warunkiem że jest " pod wysokim napięciem " .

W " małym sygnale " za bardzo cieniuje górą pasma . Brak jej dociążenia .

Za to i w zwrotnicach i w takim " sygnale " dobre są Silver Oil ( najwięcej detali ) czy Silver Gold Oil . Ten to naprawdę dobry ale i drogi kond .

A jak się da to najlepszym kondem jest brak konda , zwłaszcza jak stopień następny czy poprzedzający ma już konda .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może nie do końca odpowiedź na pytanie z pierwszego postu ale myślę, że się przyda. Przeprowadziłem test czterech kondensatorów w DAC (układ BCF na 6N6P), które akurat miałem pod ręką:

 

1. miejsce Jensen Copper Foil PIO, barwa ciut cieplejsza od EVO, rozdzielczość większa głównie przez to, że EVO ALU OIL lekko zaokrągla górę a Jensen ładnie ją akcentuje,

2. miejsce Mundorf EVO ALU OIL, wyjątkowo naturalna barwa,

3. miejsce Vitamin Q, barwa identyczna jak w EVO ALU OIL lecz niestety rozdzielczość trochę gorsza (o dziwo jako sprzęgające przed lampami mocy sprawdzają się bez zarzutu),

4. miejsce K40Y-9 rozdzielczość zbliżona do EVO ALU OIL, barwa zdecydowanie ocieplona poprzez wycofaną górę w stosunku do pozostałych kondensatorów, brak powietrza (pomimo wad i tak zdecydowanie lepsze od standardowego MKP)

 

Pisząc rozdzielczość mam na myśli czystość dźwięku i wynikającą z tego separację instrumentów oraz wokalu.

 

Podsumowując Mundorf Evo Aluminium Oil to całkiem dobre kondy za rozsądną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto było by dac rownolegle jantzena superiora tak jak radza tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.