Skocz do zawartości
IGNORED

b&w 805d w parze z rotel ra 1570


Drainsz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanko dokładnie jak w temacie czy rotel ra 1570 poradzi sobie z napedzeniem b&w 805d???

Wiem że rotel i b&w wspolpracoja ze sobą starają sie zgrać ze sobą, ten wzmacniacz ma kilka funkci które mnie interesują (wbudowany dac) obawiam sie tylko cz prasowa da radę, czy szukać jakiegoś innego rozwiązania np końcówka mocy plus preamp, budżet to okolo 10000 ale im mniej tym lepiej a ten rotel jest w przystepnej cenie

Pomieszczenie okolo 18m2, zależy mi na ciepłym detalicznym dzwieku, z mocnym miłym miekkim basem

Słucham różnie jazzu, r&b, soulu, elektroniki, trochę rocka i muzyki filmowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej b&w to fajne lecz wymagające kolumny w cenie 10000 tys zł spróbuj. Hegiel 100 primare i32 moze krell 300 wszystko zależy co lubisz i jak ci sie to zgranie spodoba wg rotel trochę jakościowo cieki ale kto wie moze ci sie podobać zobacz pre plus końcówka

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Hej mam pytanko dokładnie jak w temacie czy rotel ra 1570 poradzi sobie z napedzeniem b&w 805d???

To zależy czy budżet masz na nowe czy używane urządzenia.

B&W na pewno zagra b.dobrze z "dedykowanym" sprzętem Classe CAP 2100 (wyszła z produkcji). Integrę na pewno w tej cenie dostaniesz, nie wiem jak będzie z zestawem pre+amp.

Poza tym sprawdzone jest też połączenie AYON + B&W . Gra wspaniale jak na ten pułap sprzętowy.

Kwota 10.000 to trochę mało może warto jednak troszkę dołożyć bo wtedy masz większy wybór.

 

Poniżej masz linka do oferty. Może sprzeda osobno i wtedy powinieneś się w cenie zmieścić.

Sprzęt pomimo ,że jest używany dostajesz od sprzedawcy pełną gwarancję !!!

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9859422481&

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego modelu Rotela nie słyszałem z Bowersami, ale generalnie wcześniejsze modele wzmacniaczy Rotelowych moim zdaniem niezbyt się zgrywały z B&W. Typy Jarka&Ani są dobre. U mnie przyjemnie gra z Linnem, miałem okazję słuchać z McIntoshem i też było OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Akurat tego modelu Rotela nie słyszałem z Bowersami, ale generalnie wcześniejsze modele wzmacniaczy Rotelowych moim zdaniem niezbyt się zgrywały z B&W. Typy Jarka&Ani są dobre. U mnie przyjemnie gra z Linnem, miałem okazję słuchać z McIntoshem i też było OK.

 

Dobrze kris radzi ja bym uszczegółowił i napisał McIntosh 275, będzie b dobrze ale musisz nagiąć budżet.Ja w przyszłości odbudujesz portfel to kupisz drugi 275 plus firmowe pre i masz granie na dziesięciolecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W lubią dużo prądu, a przy modelu 805D musisz brać pod uwagę iż to całkiem spory monitor ale na basie będzie miał ograniczenia ... jak to monitor , więc łatwo można zrobić sobie krzywdę bo mogą zagrać zbyt jasno. Musi być więc coś co również napędzi te membrany tak jak trzeba.

U mnie zestawienie z Bel Canto wprawdzie z większym modelem B&W okazało się bardzo udane , więc może warto poszukać wypróbować coś w stylu C5i .

Jeśli jesteś z Warszawy poświęć chwilę czasu i idz do TOP Hi FI na Andersa . Fajna i pomocna obsługa i będziesz mógł posłuchać B&W z Rotelem. Jeśli chodzi o Bel Canto to w Warszawie jest bida. Pozostają prywatne odsłuchy. Chyba że masz bliżej do Krakowa to głośniki pod pachę i do Chillout Studio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7,5 tys e sprzedam classe pre power i cd z seri delta końcówka ma 2x200w w8 ohm a4 ohm 2x400

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może pomyśl o elektronice Naim, bardzo fajnie współgra w wyższymi modelami B&W, dodatkowo są to bardzo wydajne urządzenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem B&W 805 i super grały z Accupase E -308 , ale np. z Audio Analogue Puccini SE ( dziś chyba coś 2 tys ) też grały fajnie. Nie wiem jak seria D , ale 805 N nie wymagały jakiś szczególnych

" spawarek"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że muszę jeszcze trochę kasy rozbierać jeslichce żeby systemik dobrze zagrał zaciskam pasa i uzbrajam sie w cierpliwosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszystko fajnie tylko że 1570 jeszcze fizycznie nie jest dostępna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Mam B&W 705-ki, znam też 805, nieźle się zgrywają z lampą. Jeśli tran, to też ciepły. Tutaj przypomina mi się końcówka JR model 2, jedna z najlepszych jakie słyszałem.

Rotel może być zbyt szczupły, chociaż pre jakie mam, jest dla odmiany docieplone. Trza próbować... Obstawiam jednak lampę, 18w powinno wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dzielony rotel :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

osobiście optuje za mcintoshem...proponuje zadzwonić do hifi clubu....i spytać o używane wzmaki....pośredniczą w sprzedaży i można coś nabyć w atrakcyjnej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tophifi Warszawa Andersa, stoi na półce.

zwracam honor , faktycznie jest czarny , a cenę ustalony w trakcie mojego tel . ( 6,5 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , RA 1570 jest bardzo dobrym wzmacniaczem średniej klasy, ale jest to zdecydowanie za mało aby pokazać możliwości 805 diamond. Nie są to kolumny jakoś specjalnie wymagające"prądowo".Ale są to kolumny o bardzo wysokich możliwościach dźwiękowych dlatego wmacniacz oraz reszta systemu która jest w stanie pokazać co 805 diamond potrafją znajdują sie na przedziale cenowym blisko ceny samych kolumn, niestety,ale to zazwyczaj tak bywa. Oczywiście nie znaczy to, że nie zagra np.z RA1570 zagra, ale nie tak jak to potrafią 805 diamond.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są wymagające prądowo i właśnie z małymi spawarkami, którym nie straszne skoki impedancji pokazuja pełnię swoich możliwości, wtedy jest zupełnie inna podstawa basowa, zupełnie inny balans ogólny, inna szybkość i jakość kontroli, potrafią zagrać gęstym, przejrzystym, szybkim, zrównoważonym i zarazem szczegółowym dźwiękiem, ale wszystko zależy od wzmacniacza, który musi być dobry, bez problemu wtedy nagłaśniają kilkunastometrowe pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są wymagające prądowo i właśnie z małymi spawarkami, którym nie straszne skoki impedancji pokazuja pełnię swoich możliwości, wtedy jest zupełnie inna podstawa basowa, zupełnie inny balans ogólny, inna szybkość i jakość kontroli, potrafią zagrać gęstym, przejrzystym, szybkim, zrównoważonym i zarazem szczegółowym dźwiękiem, ale wszystko zależy od wzmacniacza, który musi być dobry, bez problemu wtedy nagłaśniają kilkunastometrowe pomieszczenie.

Kłania się damping factor wzmacniacza, im większy tym lepiej , i to on w wiekszości przypadków decyduje o tym co Pan napisał, a nie "prąd".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top HiFi ma rację. Daaaawno temu używałem 705 z Jolidą 202. I to bardzo fajnie grało choć prąd nieduży. Duży prąd jest potrzebny do dużych B&W np 801 czy 800, tam bez tego ani rusz. Ale za to, to jedne z lepszych znanych mi zestawów: B&W 801 + monosy McIntosha. A z pewnością jeden z lepiej grających rocka. A tych wiele nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę inny pogląd na tą sprawę - DF to trochę zmitologizowana wielkość. Większość wzmacniaczy ma DF na poziomie wystarczającym teoretycznie do dobrego grania, w szczególności większość wzmacniaczy tranzystorowych. Bardzo mało jest natomiast takich, które potrafią oddać błyskawicznie dokładnie 4 razy więcej mocy jak zobaczą 2 omy w stosunku do 8 omów. Te właśnie wraz z innymi cechami najlepiej wg mnie potrafią to o czym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwykły D. ma rację,najwyższe monitory bowersa to wyczynowa kolumna,potrafi na prawdę sporo,tylko wielu posiadaczy się o tym nigdy nie przekonuje,z niektórymi wzmakami zagrają dobrze,z innymi może trochę lepiej ale jak chce się poznać ich możliwości na prawdę to trzeba wpompować w nie sporo prądu.Inaczej to zawsze będzie tylko poprawne granie.

Tutaj warto się przyłożyć i nie ma co oszczędzać,musi być match perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz dokładnie jaki masz system? Wtedy łatwiej coś radzić. Jaki pokój? Czego dokładnie najwięcej słuchasz? Na co zwracasz szczególnie uwagę? Aby coś polecić trzeba mieć jak najwięcej danych. Do 100 PLN kupisz mase fajnych wzmaków z drugiej reki. Nie ma co przepłacać w sklepie. No chyba że mają ex demo za -40%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.