Skocz do zawartości
IGNORED

Czy przyszłość gęstych plików leży w DSD ?


Konsman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Która wersja? Widzę kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trochę drogo ale co tam

 

wav tańszy trochę inny wg mnie słabiej od dsd ale też niezły i 24/96 dla mnie wystarczy porównywałem z 24/192 i albo sie starzeje albo punkrockowa przeszłość na słuchu się odbija

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paavloff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie jest źle, "najgęstsze" wersje płyt zwykle kosztują min. 30-40 USD. Ja się chyba skuszę na "Jazz at the Pawnshop". SACD brzmi niebiańsko, jestem tym bardziej ciekawy DSD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Punk? Czekasz na wypuszczenie w wersji DCD/PCM albumów the Exploited, Dead Kennedys, NoMeansNo itd.? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam ale chyba nici z tego nawet joy division ni ma w dsd

Beat the bastards na cd jest całkiem nieżle zrealizowane nawiasem mówiąc albo discharge end of days :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta exploited tnie ja brzytwa :). Póki co w DSD głównie mamy klasykę i audiofilskie smęcenie :). Kilka ciekawych tytułów w plikach widzę na stronie CCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy z tej strony można kupować? Mam na myśli to, że w wielu sklepach nie można kupić plików cyfrowych spoza USA czy Kanady. Korzystaliście już z tego sklepu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam na myśli to, że w wielu sklepach nie można kupić plików cyfrowych spoza USA czy Kanady.

 

Jak to omijacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak leży. No i co z tego jak w DSD nie ma fajnych nagrań.

 

A co Ty Kolego wiesz o DSD :). Jeszcze nie ma, tzn. jest baaardzo mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

"Czy przyszłość gęstych plików leży w DSD ?"

Tak leży. No i co z tego jak w DSD nie ma fajnych nagrań.

Źródłem DSD może być każdy plik pcm. Najlepij żeby to było 88.2 a jeszcze lepiej 176.4 kHz i 24 lub 32 bit. Potem wystarczy użyć dobrego upsamplera softwerowego i upsamplować do DSD512.

I to jest właśnie teraźniejszość high endowego plikowego grania ☺.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest, że wiele obecnych przetworników na rynku zagra lepiej właśnie upsamplowane PCM do DSD, a czy jest to high endowe granie to inna sprawa. Jeśli u kogoś gra to lepiej to czemu to wyśmiewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Źródłem DSD może być każdy plik pcm. Najlepij żeby to było 88.2 a jeszcze lepiej 176.4 kHz i 24 lub 32 bit. Potem wystarczy użyć dobrego upsamplera softwerowego i upsamplować do DSD512.

I to jest właśnie teraźniejszość high endowego plikowego grania ☺.

Mnie to przypomina lanie bełta do flaszki po lepszym trunku . Korzyść żadna tylko większy plik .

A tak na poważnie . DSD przeznaczone było pierwotnie do archiwizacji analogowych taśm matek w studiach nagrań.

 

Pewne jest, że wiele obecnych przetworników na rynku zagra lepiej właśnie upsamplowane PCM do DSD, a czy jest to high endowe granie to inna sprawa. Jeśli u kogoś gra to lepiej to czemu to wyśmiewać.

Konwertowanie PCM do DSD nie ma absolutnie sensu . Będzie to samo tylko o większej liczbie bajtów .

Ale czemu się nie bawić w konwertowanie ? Zabawa przednia tyle że bezowocna .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru udowadniać jakie są różnice. Piszę zawsze tylko to co doświadczyłem sam a nie powtarzam mitów.

Dla Ciebie może to być bełt w innej butelce, bezowocna zabawa itd.

Słyszałem choćby Holo Audio Spring czy T+A dac 8 i obydwa te same testowane pliki grają lepiej upsamplowane do DSD.

Nie zagłębiam się co się dzieje po drodze i jakie to są bajty, nie mam pojęcia o technice plików i co się traci przy konwersji a co zyskuje.

Napisałem tylko, że niektóre przetworniki na rynku zagrają lepiej te upsamplowane z PCM do DSD pliki i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret pytanie Panowie. Serwisy sprzedażowe w US skutecznie ograniczają możliwość zakupu plików z tamtejszych serwisów. Jak to sprawnie ominąć? Mam konto na gmailu, ale to nie pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie mam zamiaru udowadniać jakie są różnice. Piszę zawsze tylko to co doświadczyłem sam a nie powtarzam mitów.

Dla Ciebie może to być bełt w innej butelce, bezowocna zabawa itd.

Słyszałem choćby Holo Audio Spring czy T+A dac 8 i obydwa te same testowane pliki grają lepiej upsamplowane do DSD.

Nie zagłębiam się co się dzieje po drodze i jakie to są bajty, nie mam pojęcia o technice plików i co się traci przy konwersji a co zyskuje.

Napisałem tylko, że niektóre przetworniki na rynku zagrają lepiej te upsamplowane z PCM do DSD pliki i tyle.

Swojego czasu nagrywałem z kaset magnetofonowych od razu do plików DSD bez jakichkolwiek pośrednich operacji , aby potem skompresować ten plik do standardu CD audio , wypaliłem nawet płytę DVD z plikami DSD żeby móc jej słuchać na odpowiednim odtwarzaczu . Wnioskuję że większość na forum tylko z chęci posiadania plików DSD konwertuje z PCM do DSD mając dokładnie tyle samo materiału audio co na PCM tyle że w formacie DSD co uważam za stratę czasu bo brzmieniowo to to samo co PCM . Równie dobrze można też to samo zrobić z MP3 .

Jakie przetworniki masz na myśli ? Podaj typ .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret pytanie Panowie. Serwisy sprzedażowe w US skutecznie ograniczają możliwość zakupu plików z tamtejszych serwisów. Jak to sprawnie ominąć? Mam konto na gmailu, ale to nie pomaga.

Musisz mieć vpn i połączenie z jakimś serwerem w USA.

Ja tak kupuję np. w prostudiomasters.com

Konto sobie tam założyłem będąc połączony z USA i płacę normalnie polską kartą.

Ogólnie polecam sklep. I sugeruję zapisać się do newslettera. Daje to praktycznie stały rabat na poziomie minimum 15%.

 

Konwertowanie PCM do DSD nie ma absolutnie sensu . Będzie to samo tylko o większej liczbie bajtów .

Ale czemu się nie bawić w konwertowanie ? Zabawa przednia tyle że bezowocna .

 

Nie do końca tak jest. Upsampling z dobrym ditheringiem (np. iZotope) może polepszać jakość brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Musisz mieć vpn i połączenie z jakimś serwerem w USA.

Ja tak kupuję np. w prostudiomasters.com

Konto sobie tam założyłem będąc połączony z USA i płacę normalnie polską kartą.

Ogólnie polecam sklep. I sugeruję zapisać się do newslettera. Daje to praktycznie stały rabat na poziomie minimum 15%.

 

 

 

Nie do końca tak jest. Upsampling z dobrym ditheringiem (np. iZotope) może polepszać jakość brzmienia.

Przez nagrzebanie w pliku przez algorytm konwertowania ? Nie uznaję naprawy już nagranych plików . Plik powinien być nagrany dobrze już za pierwszym razem w studio , a nie sztucznie pędzony przez oprogramowanie w późniejszym etapie dziwnych przeróbek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że większość na forum tylko z chęci posiadania plików DSD konwertuje z PCM do DSD mając dokładnie tyle samo materiału audio co na PCM tyle że w formacie DSD co uważam za stratę czasu bo brzmieniowo to to samo co PCM . Równie dobrze można też to samo zrobić z MP3 .

Jakie przetworniki masz na myśli ? Podaj typ .

Nie rozumiem takiego podejścia, bo ja wcale nie pisałem o konwertowaniu plików w formie fizycznej.

Upsampling miałem na myśli w locie, np. z Roon czy innym programem.

Mam Holo, typy przetworników z którymi to sprawdzałem podawałem wyżej.

 

Nie uznaję naprawy już nagranych plików . Plik powinien być nagrany dobrze już za pierwszym razem w studio , a nie sztucznie pędzony przez oprogramowanie w późniejszym etapie dziwnych przeróbek.

rozumiem, że nie uznajesz takich metod, ale to nie znaczy że "sztucznie pędzony" nie może lepiej zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie rozumiem takiego podejścia, bo ja wcale nie pisałem o konwertowaniu plików w formie fizycznej.

Upsampling miałem na myśli w locie, np. z Roon czy innym programem.

Mam Holo, typy przetworników z którymi to sprawdzałem podawałem wyżej.

 

 

rozumiem, że nie uznajesz takich metod, ale to nie znaczy że "sztucznie pędzony" nie może lepiej zagrać.

Jak dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie . Jeśli nagranie zostało skopane w zarodku , czyli w studio to nic mu już nie pomoże, zwłaszcza sztuczne pędzenie. Między innymi dla tego nie kupuję plików zwłaszcza w sieci gdyż na 90 % ktoś w nich grzebał .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, masz prawo do swojej opinii.

 

Jeśli w niektórych przypadkach lepiej się tego słucha to czemu komuś to odbierać.

Taki sposób odtwarzania ani nie zabiera miejsca, ani nie kosztuje więcej, potrzeba tylko wydajnego kompa jeśli chodzi o konwersję do DSD512.

 

Płyty nadal można zrzucać do FLAC i używać takiej konwersji. Jeśli komuś pasuje to czemu nie, w końcu muzyki słucha się dla przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertowanie PCM do DSD nie ma absolutnie sensu . Będzie to samo tylko o większej liczbie bajtów .

Ale czemu się nie bawić w konwertowanie ? Zabawa przednia tyle że bezowocna .

Proces nie polega na fizycznym konwertowwaniu i zapisywaniu pliku.Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym i poprostu wymaga wydajnego i dobrze skoonfigurowanego pod audio kompa.

A odnośnie tego że nie ma sensu konwertowanie pcm do dsd to idąc tą drogą myślenia to większość high endowych odtwarzaczy nie ma sensu bo one to robią. Taki np Meitner zanim wykona konwersję z cyfry na analog upsampluje wszystko do dsd128 (5,6 MHz). Każdy przetwornik z wyższej półki to taka mała stacja remasterująca sygnał w locie. Oczywiście twórcy tego sprzętu o tym nie trąbią bo to nieaudifilskie i psuło by czar i wartość ich grających skrzyneczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proces nie polega na fizycznym konwertowwaniu i zapisywaniu pliku.Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym i poprostu wymaga wydajnego i dobrze skoonfigurowanego pod audio kompa.

A odnośnie tego że nie ma sensu konwertowanie pcm do dsd to idąc tą drogą myślenia to większość high endowych odtwarzaczy nie ma sensu bo one to robią. Taki np Meitner zanim wykona konwersję z cyfry na analog upsampluje wszystko do dsd128 (5,6 MHz). Każdy przetwornik z wyższej półki to taka mała stacja remasterująca sygnał w locie. Oczywiście twórcy tego sprzętu o tym nie trąbią bo to nieaudifilskie i psuło by czar i wartość ich grających skrzyneczek.

Czyli usprawiedliwianie kiepskiej pracy producentów nagrań . Tym sposobem można nawet mp3 słuchać skonwertowanego do DSD . Widać niechlujstwo studiów nagraniowych i powszechność home recordingu jest maskowana przez czarodziejskie skrzyneczki DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskalowałem kilka plików z dsd64 do dsd512 programem Tascam, ten sam program oferuje Onkyo pod nazwą Teac Hires Eeditor i na spektrogramie wyszło tylko tyle że podniósł się szum kwantyzacji, jak dla mnie z analizy wynika że plik racze się pogorszył niż polepszył. Wydaje mi się że na profesjonalnych programach do edycji oraz ludzi którzy się na tym znają efekty mogą być zgoła inne , ale takie skalowanie plików do wyższych rozdzielczości domowymi sposobami nic nie daje. W załączniku dodaje dwa wyniki dla obu plików, oryginał i przeskalowany do dsd512.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, że format DSD jest niekonwertowalny?

Gdy konwertujesz z DSD64 do DSD512 rozkłada się to na etapy:

DSD64->PCM

PCM->DSD512

Stąd problem.

 

W przypadku PCM można robić upsampling/downsampling z wykorzystaniem ditheringu i to ma sens.

PCM do DSD też jeszcze jest sensowne lub na odwrót, jeżeli akurat DAC nie obsługuje DSD.

Ale DSD do innej "gęstości" DSD nie da się skonwertować bez pośrednictwa PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.