Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie opisze jak to bylo

Najpierw wpialem kabel do gniazdka bez uziemienia wlaczylem suba i cisza.Ale gdy wpialem kabel speakon to masakra brumił bardzo mocno.Narazie nie byl podpiety pod wzmacniacz.Gdy podlaczylem go do wzmacniacza brumienie dalej bardzo silne(wzmacniacz wylaczony) gdy wlaczylem wzmacniacz cisza nic nie brumi.Wzmacniacz klasa d bez 3 bolca we wtyczce.Gdy podpiałem rela pod gniazdo z uziemieniem nie brumil gdy wpiałem kabel speakon dalej cisza ale gdy wpialem do wzmacniacza brumienie bylo ale mniejsze nawet gdy wlaczylem wzmacniacz to dalej brumilo.

Mam 2 x REL 7i grające w układzie 2 + 2 podpięte przez dostarczony kabel do końcówek Abrahamsena V4 w konfiguracji monobloków (zbalansowane). Podłączone do końcówek są tak: skręcony żółty i czerwony razem do terminala "+" na końcówce mocy, a czarny wisi luzem do niczego nie podpięty.Pierwszego dnia gdy zabrałem się za wyłączanie zestawu to z przyzwyczajenia wyłączyłem najpierw końcówkę mocy i usłyszałem dość głośnie brumienie z podpiętego pod nią RELa. Po wyłączeniu całości i uruchomieniu od nowa brumienia nie było. W normalnej pracy po załączeniu systemu (suby ostatnie) też żadnego brumienia nie ma. Teraz wyłączanie zaczynam od subów i żadnego brumienia nie słyszę.

Ogólnie te suby w bardzo ładny sposób dopełniły scenę w moim stereo. Nie ma dudnienia a jest czysty klarowny bas, ja jestem zadowolony, z tymże wrażenia mam tylko ze stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zostaw oryginalny bo szkoda kasy.Kable nic nie daja w tym przypadku.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego nic to nie da.

 

Zainteresował mnie przewód Melodika MDC2415 45pln za metr.

2 metry podłączył bym do posiadanego wtyku. Jak by to nic nie dało to strata niewielka. Dodam,że słucham tylko stereo.

Edytowane przez Mura_65619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Ale po co taki gruby kabel do subwoofera? Zostaw ten oryginalny... Na różnych subwooferach sprawdzałem grubsze i cieńsze kable i jakoś różnicy nie słyszałem, a do ostatniego Velodyne EQ-Max 8 używałem kabla 0,5 mm2.

 

Niby ta Melodika to niewielkie pieniądze, ale lepiej już to przeznaczyć na jakąś płytę albo wosk do polerowania subwoofera.

 

REL posiada specjalne kable Bassline, których 3 metry kosztuje ponad 1000 zł - trochę głupio kupować coś takiego do subwoofera za 2500 zł - ale zawsze możesz taki kabel wypożyczyć i sprawdzić czy w ogóle jest jakaś zmiana.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co taki gruby kabel do subwoofera? Zostaw ten oryginalny... Na różnych subwooferach sprawdzałem grubsze i cieńsze kable i jakoś różnicy nie słyszałem, a do ostatniego Velodyne EQ-Max 8 używałem kabla 0,5 mm2.

 

Niby ta Melodika to niewielkie pieniądze, ale lepiej już to przeznaczyć na jakąś płytę albo wosk do polerowania subwoofera.

 

REL posiada specjalne kable Bassline, których 3 metry kosztuje ponad 1000 zł - trochę głupio kupować coś takiego do subwoofera za 2500 zł - ale zawsze możesz taki kabel wypożyczyć i sprawdzić czy w ogóle jest jakaś zmiana.

Widać, że masz większe doświadczenie z subwooferami i dlatego posłucham Twojej rady.Chyba nie ma sensu szukać innego przewodu zwłaszcza, że podoba mi się jak gra w obecnej konfiguracji.Jeżeli chodzi o wypożyczenie to może kiedyś pojadę do Pabianic do q21. Mają tam nawet tą melodike zakonfekcjonowaną do rela.

Wielkie dzięki za taki głos rozsądku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sam w sobie jest tylko przewodnikiem nie daje nic od siebie,przesyla to co ma podane.W tym przypadku nawet nie ma znaczenia jak np do kolumn bo subwoofer podbiera sobie tylko niewielki prad do wysterowania wewnetrznego wzmacniacza.Wzmacniacz nawet tego nie widzi.Inaczej do kolumn to jakis tam min srednicy musi byc taki 1,5mm2 to jest wystarczajaco.Nie wierz w magie kabli bo to sciema.Ja podpiałem kiedys cienki jak wlos kabel a potem taki 4mm2 i uwierz mimo ze ten cienki pewnie mial większy opór to przy takich długościach nie ma to znaczenia.Ale nie dziwie sie ze jak ktos wyłoży kilka setek za metr to slyszy roznice sama cena to juz polepsza dźwiek.Zostaw to co masz i rozkoszuj sie muzyka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Prześledziłem temat od dechy do dechy ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące pytanie:

Chciałem zakupić subwoofer do audio naczytałem się o serii T, S ale nie znalazłem nic na temat R.

Znalazłem na Yebaju R205 około 1600zł, (R305 jeszcze nie wiadomo )warto w ogóle się tym interesować czy odpuścić temat do stereo.

Pomieszczenie mam lekko ponad 20m2 podłączenie do wzmacniacza lampowego po wyjściu wysokopoziomowym. Ustawienie w rogu raczej odpada żona raczej nie zamieni witryny na skrzynkę. Tak więc składaniam się za podłaczeniem za linia głosników mniej więcej na wysokości słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Prześledziłem temat od dechy do dechy ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące pytanie:

Chciałem zakupić subwoofer do audio naczytałem się o serii T, S ale nie znalazłem nic na temat R.

Znalazłem na Yebaju R205 około 1600zł, (R305 jeszcze nie wiadomo )warto w ogóle się tym interesować czy odpuścić temat do stereo.

Pomieszczenie mam lekko ponad 20m2 podłączenie do wzmacniacza lampowego po wyjściu wysokopoziomowym. Ustawienie w rogu raczej odpada żona raczej nie zamieni witryny na skrzynkę. Tak więc składaniam się za podłaczeniem za linia głosników mniej więcej na wysokości słuchacza.

Mogę wypowiedzieć się jedynie o t7i, takiego posiadam. Jest sens stosowania suba do stereo, pomijam koszty stosowania takiego rozwiązania bo to każdy oceni sam. Przede wszystkim odpowiednio ustawiony i skalibrowany ( odcięcie i głośność) sub daje dociążenie dźwięku i wypełnia nim całe pomieszczenie. Co najważniejsze w przypadku rela znika on z toru audio, gdyby był niewidoczny nigdy nie zgadłbyś, że gra sub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedź.

Brakuje mi dociążenia przy niskim poziomie głośności a może tylko tak mi się wydaje, zobaczymy jak się uporam z ustawieniem i kalibracją.

Mam jeszcze jedno szybkie pytanko w jaką częstotliwość odcięcia celować na początek ustawień żebym nie wyważał otwartych drzwi.

Coś około 50Hz i czy niżej i kręcić w górę, dół pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

@mar_celi: to akurat sprawa indywidualna (zależna od kolumn i pomieszczenia). Moim zdaniem regulacja odcięcia jest słaba w subwooferach REL, więc trochę czasu na idealne ustawienie trzeba poświęcić.

 

Myślę, że warto przeprowadzać kalibrację z kimś, kto będzie przy subwooferze zmieniał parametry, a Ty będziesz słuchał w miejscu do tego przeznaczonym (taka sugestia jest chyba nawet w instrukcji - warto do niej zajrzeć).

 

To, że przy niskim poziomie głośności brakuje Ci basu, to wcale nie musi sugerować by suba ustawiać głośno, bo przy wyższym poziomie głośności bas może dominować.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dam radę podłączyć u siebie sub Rel Q201E pod stereo, dzielony Rotel 990 ? Pewnie najlepiej byłoby podłączeniem hi-level ale nie mam kabla Rela (on tam ma swoją wtyczkę). Mając w przedwzmacniaczu Rotela RC990 wolną parę rca pre-out podłączę suba najzwyklejszymi kablami rca ?

 

Tak wygląda tył suba:

http://www.avsforum.com/photopost/data/2308347/f/f3/f3e44db6_Q201E.jpeg

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy ktoś z Was orientuje się kto może naprawić mi głośnik REL R-505 ?? ......... został wgnieciony środek głośnika przez dziecko (dość mocno) :( ........... najlepiej jakby ten ktoś byłby z terenu mazowieckiego.

HQ150 naprawiał gdzieś głośnik od swojego Velodyna i był zadowolony, napisz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę na forum i znalazłem.

 

HQ150 naprawiał głośnik od Velodyna u tego gościa:

http://www.zumi.pl/2157232,Audiofil_Daniel_Jozwiak,Dzierzoniow,firma.html

 

Na forum też ktoś polecał tego człowieka jeśli chodzi o naprawę przetworników:

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26149-quot-Sekcja-zw%C5%82ok-quot-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Poka%C5%BC-i-napraw-uszkodzony-g%C5%82o%C5%9Bnik?highlight=napraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.