Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow,

czytam troche i widze, że problem z brumieniem juz był przerabiany, ale moj jest chyba troche innej natury.

Posiadam RELa T9i podpietego z Ampli Marantz 7011. Podlaczenie HI level - tu wszystko jest ok, oraz 1.lfe - tutaj po podlaczeniu kabla glosnik brumi, Poziom brumienia zalezy od tego jak mocno wzmocnie sygnal na pokretle lfe.

Podlaczenie kablem QED Profile.

Pytanie czy jest jakis sposob, zeby to wyeliminowac? np wymiana kabla? Czy jedyne wyjscie to podlaczenie np suba pod listwe bez bolca (zeby weliminowac pętle mas 0 jezeli to jest powod)? Czy takie rozwiazanie jest bezpieczne?

 

Oczywiscie w najgorszym wypdku mogę używać tylko podlączenie Hi-level, ale troche szkoda jak przy ogladaniu filmow mozna wykorzystac osobna sciezke niskich tonow z mocniejszym wzmocnieniem niz w stereo.

 

Dzieki za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dla miłośników Rel Acoustics

Tak wygląda fabryka pod adresem, który macie na etykiecie subwoofera.

73ac3e12729dc2677ce51be743524a4a.jpg

8542862f58db9838be381beca90a2afa.jpg

 

Skromnie.

Tylko dwa takie banery na ogrodzeniu, nic więcej.

 

Dla mnie mogą nawet w garażu to robić,do jakości wyrobu nie można mieć zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem tych zdjęć, w złej wierze, tak, jako ciekawostkę raczej.

 

Często dosyć tamtędy przejeżdżam i wiedziałem, że to na tej ulicy ale jakoś nigdy mi się w oczy nie rzuciło. Bardzo powściągliwe oznakowanie, że tak powiem.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie...

 

Do monitorków szerokopasmowych (dół 70Hz) lepiej kupić dwa REL T Zero czy dwa REL T5i?

Pokój 21 m2

 

Jak podłączyć pod wzmacniacz dwa takie suby?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info

 

A jak wygląda z ustawianiem głośności?

Jeśli podgłosze lub ścisze wzmacniacz to bas w subach też się proporcjonalnie sciszy? czy trzeba regulować w każdym subie ściszanie w przypadku regulacji głośności we wzmacniaczu? Jak to jest?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz raz odcięcie i volume na subie (oczywiście starasz się jak najbardziej suba zgrać z monitorami) , a potem jak już masz wszystko poustawiane to jak podgłaśniasz na wzmacniaczu to sub będzie dostawał mocniejszy sygnał i będzie grał głośniej. Analogicznie ze ściszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz raz odcięcie i volume na subie (oczywiście starasz się jak najbardziej suba zgrać z monitorami) , a potem jak już masz wszystko poustawiane to jak podgłaśniasz na wzmacniaczu to sub będzie dostawał mocniejszy sygnał i będzie grał głośniej. Analogicznie ze ściszaniem.

 

wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości!

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam sie do dokupienia subwoofera do moich dynaudio25. Na które modele ze starszych modeli RELa zwrócic uwage? I wogole na co zwracac uwage przy doborze suba bo nie mam z tym zadnego doswiadczenia? Sluzyc ma wylacznie do stereo

Poatrzebujesz suba do s25? Wow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S25 mają dużo basu ale takiego rozciągnięcia jak duże podłogówki to nie mają. A czasem mi na niektórych nagraniach brakuje takiego najniższego pomruku który na dużych kolumnach jest. Jak bymn tego nigdy wcześniej nie słyszał to może by mi nie brakowało

 

 

Po drugie grają z lampowcem a bas to nie jest najmocniejsza strona lampowców(a przynajmniej mojego) w ogóle. Do tego dochodzi różne brzmienie różnych lamp i jedne maja lepszą górę i średnicę a inne lepszy bas. Tylko nie wiem czy tutaj sub coś pomoże jeśli wzmacniacz podaje taki sygnał jaki podaje. A właściwie przedwzmacniacz. Stąd moje pytanie jak ten temat w ogóle ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie , mam problem z Relem t9 . Kupiony nowy,  bardzo rzadko używany . Po przeprowadzce odpaliłem wszystko a tu sub wydaje dziwny dźwięk tak jakby kabel się poluzował w środku . Rozkrecilem go . Okazało się ze jest problem z membrana bierna . Ta cześć która wyglada jak cewka trze o ta pofałdowana membranę wewnętrzna , sorry ale nie wiem jak się ta cześć nazywa :-) nie wiem czy ona powinna być z nią sklejona czy poruszać się wewnątrz . Nie wiem co z tym zrobić . Czy kupić nowa membranę czy udać się do jakiegoś fachmana ,a może serwis Rela pomoże ? Dźwięk jest głośny i wyraźne go słychać 

pozdrawiam Marek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystko podłączyłem i jest super. Dobrze się zgrywa ten REL z Marantz-em. 

Mam jeszcze pytanie co do ustawienia standby czy w subwooferze macie ustawione na zawsze włączone czy tez może załącza wam się dopiero jak dostane odpowiednią ilość basu?

U mnie Marantz jest podłączony z REL jednym kablem do wejścia LOW.1 LFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.