Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka cenka za niego?

W dniu 17.10.2019 o 22:07, piotrek7 napisał:

Zagląda ale sub faktycznie nowy i z tego powodu mało kto miał okazję przetestować

Niby już ponad rok na rynku. A testy tylko gazetkowe. Nie zostaje mi nic innego jak go samemu chyba sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Po to jest sub ze swoim wzmacniaczem żeby odciążyć wzmacniacz główny ? 

Ja mam dwa rele T5. Różnica względem jednego jest duża jeśli chodzi o jakość. Poprawia się stereofonia, odbiór ogólny, znika do zera problem ewentualnej lokalizacji źródła basu w pomieszczeniu.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki pokój to minimum Rel T5, choć najlepiej dwa. Lepszą opcją byłby BK XLS 200 w obudowie zamkniętej, na 10", markę założyli inżynierowie z Rela i mają ze sobą wiele wspólnego. Inne opcje to SVS SB12 NSD lub BK P12, oba zamknięte na 12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym stoją wasze RELe?

Kupiłem Q200e z drugiej ręki, niestety nie ma fabrycznych nóżek ani kolców.

Podłogę mam twardą drewnianą i wydaje mi się że z tego powodu mocno rezonuje przy odkręceniu. Podłączony do końcówki mocy przez speakon. Z racji wieku przeszedł przegląd i wymieniono elektrolity więc od tej strony wszystko powinno być ok.

Ktoś dokupował nóżki/ kolce? Jaki to rozmiar gwintu ? 6mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczów. Jestem nowy na forum, choć posty czytam już od dawna. Tyle dobrego naczytałem się tu o modelu T5i, że bez odsłuchów kupiłem i tak się spasował w systemie, że jedyne o czym myślę, to gdzie jeszcze upchnąć drugi ? 

Subwoofer u mnie ustawiony na minimalnym crossoverze, bardzo mocno skręcony tak, by nie zabierać dynamiki kolumnom. Podpięty oczywiście po speakon bezpośrednio do wzmacniacza. Do muzyki jest to na prawdę dobry sprzęt i przy racjonalnym ustawieniu absolutnie znika w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, jaczar napisał:

Jeśli ktoś ma 2 subwofery to prośba o krótki opis różnicy w stosunku do 1

zastanawiam się czy warto dokupić drugi

Wszystko zależy z czym będą grały te subwoofery tj z jakimi głośnikami. Zbyt wiele basu nie jest wskazane. Fajnie by było abyś mógł z poziomu wzmacniacza zrobić jakieś odcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

Wszystko zależy z czym będą grały te subwoofery tj z jakimi głośnikami. Zbyt wiele basu nie jest wskazane. Fajnie by było abyś mógł z poziomu wzmacniacza zrobić jakieś odcięcia.

KEF LS50 Meta

Teraz mam jeden REL T/7i

Na wzmacniaczu nie ma odcięcia, na subie jest przecież, ja na 45 Hz mam ustawione

Nie chodzi mi o ilsosc basu bo drugi sub nie oznacza podwojonej ilości z tego co czytałem 

Pytanie bardziej jak to wpływa na równomierność basu w pomieszczeniu

 I czy to co twierdzi REL nie jest tylko reklama żeby więcej sprzedać 

https://rel.net/dual-subwoofers-guide/
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jaczar napisał:

KEF LS50 Meta

Teraz mam jeden REL T/7i

Na wzmacniaczu nie ma odcięcia, na subie jest przecież, ja na 45 Hz mam ustawione

Nie chodzi mi o ilsosc basu bo drugi sub nie oznacza podwojonej ilości z tego co czytałem 

Pytanie bardziej jak to wpływa na równomierność basu w pomieszczeniu

 I czy to co twierdzi REL nie jest tylko reklama żeby więcej sprzedać 

https://rel.net/dual-subwoofers-guide/
 

 

co prawda mam też T7i ale nigdy nie bawiłem się w odcięcia z poziomu suba. Jak ustawisz odcięci na 45 Hz to wszystko co poniżej idzie na suba a powyżej na głośniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maciekplacek napisał:

co prawda mam też T7i ale nigdy nie bawiłem się w odcięcia z poziomu suba. Jak ustawisz odcięci na 45 Hz to wszystko co poniżej idzie na suba a powyżej na głośniki?

 

Tak

głośniki graja całym swoim pasmem a sub zaczyna tam gdzie kończą głośniki czyli 45 Hz i poniżej 

Tu np mówią ze LS50 lepiej zgrały się z jednym subem bez odcięcia na ampie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jaczar napisał:

Tak

głośniki graja całym swoim pasmem a sub zaczyna tam gdzie kończą głośniki czyli 45 Hz i poniżej 

Tu np mówią ze LS50 lepiej zgrały się z jednym subem bez odcięcia na ampie 

 

No tak tylko ja mam odcięcie na 80 HZ tj wszystko co poniżej idzie na suba a powyżej na głośniki i tak jest najlepiej. REL ma bardzo szybki bas dlatego mi odpowiada i fajnie odciąża wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jaczar napisał:

Jeśli ktoś ma 2 subwofery to prośba o krótki opis różnicy w stosunku do 1

zastanawiam się czy warto dokupić drugi

Dwa subwoofery to bardziej wyrównany rozkład dźwięku, bo problemem przy niskich dźwiękach są fale stojące. Jest też wrażenie lekkości na basie nie sprawia wrażenia "wymęczonego". Zauważ, że przy dwóch subach każdy z nich musi się wychylić tylko do połowy tego co pojedynczy, a więc i mniejsze zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem kupić rel T5i do małych monitorów i mam pytanie do użytkowników subwooferów. Zauważyłem, że często pojawiają się wpisy, że ktoś by dokupił drugi subwoofer do pary. Mam pytanie, czy chęć dokupienia drugiego suba wynika z tego, że słychać źródło basu z jednego punktu, czy subwoofer nie tworzy integralnej części z kolumnami stereo ?

Edytowane przez dar_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dar_k napisał:

Chciałem kupić rel T5i do małych monitorów i mam pytanie do użytkowników subwooferów. Zauważyłem, że często pojawiają się wpisy, że ktoś by dokupił drugi subwoofer do pary. Mam pytanie, czy chęć dokupienia drugiego suba wynika z tego, że słychać źródło basu z jednego punktu, czy subwoofer nie tworzy integralnej części z kolumnami stereo ?

Kup T7 różnica spora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.