Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Onkyo poziom suba ustawiasz na -15 db a czułość w subie (pokrętło głośności) na maksa - a potem na odwrót.

 

Dziekuje ci za pomoc, dzisiaj sprawdze zobaczymy jaki to bedzie mialo efekt

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kolego T5 nie jest do kina tylko do stereo. To maly sub który idealnie współgra z kolumnami . Bas jest szybki , nadąża za kolumnami i o to chodzi w stereo. On nie będzie ścian przesuwać, zresztą w stereo to nie zda egzaminu ponieważ zagłuszyłbyś resztę pasma lejącym się basem. Wszystkie detale, smaczki i scena zlały by się w jedną k..pe :-)

 

Jeżeli chcesz mieć moc w kinie to coś z seri R lub velodyne od 10" w górę.

 

Bk electronic jak i MJ acoustics to ponoc bardzo dobre suby. Graja na poziomie rela czy velodyne a są sporo tańsze. Sam już prawie miałem bk ale T5 się trafila w bdb cenie...

Pozdrawiam

 

Dobrze pisze :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj bawię się R-328 i w moich 21m2 czuję niedosyt w kinie, jest nieźle ale to jeszcze nie to. Nie wiem jak ludziom 8" suby zwijają dywany, bo i takie opinie tutaj czytałem.

 

Walczę też ze stereo, ale jeszcze nie udało mi się go dobrze zgrać z frontami. O razu dodam, że nie ma u mnie opcji ustawienia suba w kącie jak zaleca REL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to moze byc problem z ustawieniem suba jezeli nie mozesz go wcisnac w kat pokoju. Sprobuj chociaz na probe czy bedzie lepiej...

Ja rowniez chwile biegalem zanim ustawilem tak jak bym chcial...

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to moze byc problem z ustawieniem suba jezeli nie mozesz go wcisnac w kat pokoju. Sprobuj chociaz na probe czy bedzie lepiej...

Niestety nie da rady ponieważ mam tylko dwa kąty w pokoju, oba zajęte i nie będę wystawiał mebli.

 

bo velodyne to lepszy kompromis kino/stereo-

Możesz rozwinąć ? Używasz swojego Velodyna także do muzyki ? Z czym go porównywałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :)

Na końcu jednej ściany są drzwi balkonowe, na drugiej ze ścian jest okno, które dochodzi do ściany prostopadłej.

Wiem, że to może być trudno zrozumieć, dlatego wrzuciłem zdjęcia. To rozwiązanie z oknem dochodzącym do samej ściany jest bardzo nieszczęśliwe, no ale jakiś mądry architekt tak zaprojektował budynek.

Także do zagospodarowania mam tylko 2 kąty i stoją tam poważne meble, w końcu trzeba jakoś mieszkać.

Dlatego potrzebuje suba, który dobrze zagra nawet jak nie będzie idealnie ustawiony, nie będzie miał z punktu widzenia teorii idealnej pozycji.

post-2118-0-58496800-1373787133_thumb.jpg

post-2118-0-70136400-1373787143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go postawić w kącie przed meblami. Meble będą jako ściana. Bo właściwie chodzi o to żeby sub stał w pobliżu trzech płaszczyzn. Równie dobrze może wisieć w rogu przy suficie.

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się R-328 i w moich 21m2 czuję niedosyt w kinie, jest nieźle ale to jeszcze nie to. Nie wiem jak ludziom 8" suby zwijają dywany, bo i takie opinie tutaj czytałem.

Bo to są bajki dla niegrzecznych dzieci. Mi nie wystarcza 400W 12' w zamkniętej obudowie. Chodzi mi o moc, uderzenie najniższego basu bo tutaj leży problem (okolice 20hz), przy 30hz+ to nawet taki subwoofer 8' jest w stanie dość głośno zagrać. Myślę, że dopiero mocna 15' w zamkniętej lub dwie grałyby swobodnie z odpowiednim efektem. Obudowa z bas refleksem to już nie to samo, za dużo łomotu na wyższym basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są bajki dla niegrzecznych dzieci. Mi nie wystarcza 400W 12' w zamkniętej obudowie. Chodzi mi o moc, uderzenie najniższego basu bo tutaj leży problem (okolice 20hz), przy 30hz+ to nawet taki subwoofer 8' jest w stanie dość głośno zagrać. Myślę, że dopiero mocna 15' w zamkniętej lub dwie grałyby swobodnie z odpowiednim efektem. Obudowa z bas refleksem to już nie to samo, za dużo łomotu na wyższym basie.

Duzo prawdy w tym jest...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ludzie pisza ze sub 8" sciany przestawia? Ja nigdzie takiego nie wyczytalem:-) 8" dobre do stereo- mam i chwale ale do kina to wiadomo ze trzeba cos z zapasem mocy i pier... duzo zalezy tez od wielkosci ''sali'' pod KD .

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo velodyne to lepszy kompromis kino/stereo- przed odsluchem trza bylo wziac na 10dni......: )

Tez sie z tym zgadzam ale oczywiscie to moje zdanie takze ci co sie zastanawiaja to jednak proponuje odsluchy co wybrac czy Rela czy Velodyna, tym bardziej ze jednak np seria R rela jest tansza jak velodyne spl, a wiadomo w Polsce sie liczy pieniadze. Choc tez zcesc jednak ludzi ktorzy nie bedzie ich stac na Veldoyna powiedza ze sie ne oplaca dokladac do niego tylko ze wzgledu wlasnie ze wiecej kosztuje i ze ich na to nie stac , a do tego sie nie przyznaja.... zreszta to nie tylko tyczy sie sprzetu rtv...ale reasumujac uwazam ze rel i velodyne to najlepsze marki jesli chodzi o suby takie do uzytku domowego czy tez do srednich sal kinowych... a troszke przesluchalem ich zanim zdecydowalem sie na velodyna ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są bajki dla niegrzecznych dzieci. Mi nie wystarcza 400W 12' w zamkniętej obudowie. Chodzi mi o moc, uderzenie najniższego basu bo tutaj leży problem (okolice 20hz), przy 30hz+ to nawet taki subwoofer 8' jest w stanie dość głośno zagrać. Myślę, że dopiero mocna 15' w zamkniętej lub dwie grałyby swobodnie z odpowiednim efektem. Obudowa z bas refleksem to już nie to samo, za dużo łomotu na wyższym basie.

 

12' o dużym skoku potrafi już ładnie pompować w okolicach 20Hz, a jeśli ma to być kompaktowa obudowa, to wzmacniacz musi wykazać się sporą mocą. Oczywiście lepiej mieć możliwie największy przetwornik, bo bas z mniejszego przetwornika, który pracuje aktualnie w sporych wychyleniach musi być okupiony zniekształceniami i nigdy nie da nam tego, co większy głośnik.

 

Co do obudowy otwartej i tego łomotu, wszystko zależy od tego, jak to jest strojone. Niestety, aby podnieść efektywność i ograniczyć rozmiary obudowy, suby w przedziale budżetowym przeważnie są strojone wysoko i taki sub, to już nie sub, a bardziej przypomina kolumnę.

 

Czy 12' będzie w stanie zejść i zaspokoić ciśnieniem w niskich partiach basu można wstępnie ocenić po samym zawieszeniu, przetwornik o mniejszym skoku zostanie szybko ograniczony przez zawieszenie i nie pomoże mu nawet stosowany wzmacniacz 1000W.

 

SUB12-Rosenut_600.jpg99235535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Paradigm sub 12, miałem przyjemność testować w domu i faktycznie mocy ma sporo, nawet z ciekawości podpinałem miernik prądu, żeby orientacyjnie zobaczyć ile może pobrać z sieci, bo to ma jak wiadomo jakieś realne przełożenie na moc oddawaną tym bardziej, że wiadomo iż jest to klasa D. 1300W odnotował licznik i pewnie to nie koniec, ale jak mówiłem nie był mój, to jego granic wolałem nie sprawdzać, a ciśnienie w pokoju ok 25m, w okolicach 40Hz przy tym poborze niesamowite! Trzeba dodać, że nie jest mułem basowym sub 12 jest dość szybki, żeby pogodzić muzykę i kino.

Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ludzie pisza ze sub 8" sciany przestawia? Ja nigdzie takiego nie wyczytalem:-) 8" dobre do stereo- mam i chwale ale do kina to wiadomo ze trzeba cos z zapasem mocy i pier... duzo zalezy tez od wielkosci ''sali'' pod KD .

 

Dokladnie , u mnie nawala w kinie az milo.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Paradigm sub 12, miałem przyjemność testować w domu i faktycznie mocy ma sporo, nawet z ciekawości podpinałem miernik prądu, żeby orientacyjnie zobaczyć ile może pobrać z sieci, bo to ma jak wiadomo jakieś realne przełożenie na moc oddawaną tym bardziej, że wiadomo iż jest to klasa D. 1300W odnotował licznik i pewnie to nie koniec, ale jak mówiłem nie był mój, to jego granic wolałem nie sprawdzać, a ciśnienie w pokoju ok 25m, w okolicach 40Hz przy tym poborze niesamowite! Trzeba dodać, że nie jest mułem basowym sub 12 jest dość szybki, żeby pogodzić muzykę i kino.

Hej ja tez testowalem ten sub w 25 m i powiem ci ze ja odnioslem wrazenie ze zarowno i Rel R 528 jak i velodyne spl 1200 ultra lepiej sie spisaly jako kompakt do kina jak i do muzyki czy tez koncertow, malo tego uwazam ze ten sub to szkoda go dawac do takich pomieszczen typu wlasnie 25 czy 30 m on musi miec wiecej metrow tak jak u kolegi gdzie postawil go na 45 m i tam daje lomot ale tylko go ma w kinie bo w muzyce jak to mowi wiecej psuje jak daje dobrego, ale w kinie tam wymiata i biorac cena - jakosc to warty jest zakupu jak ktos ma metraz i przeznacza go do kina wylacznie... w muzyce jest wolniejszy i ten bas mi nie pasuje w porownaniu do rela czy velodyna... I tez kwestia ze trzeba lubic taki bas jak oferuje paradim w subie i miec swiadomosc tez tego ze ten sub kupujac najlepiej jest go sprawdzic przed zakupem bo potrafi sie zdarzyc ze mozan wziasc powiedzmy 10 subow paradigma, a 5 z nich zagra inaczej, i to juz bylo opisaywane na tymm forum w jakims temacie, plus mozna bylo poczytac na zagranicznych forach... Nie wiem jak to jest mozliwe ale ludzie pisali o tym swojego czasu .... takze jak cos to proponuje odsluchac , moj na odsluch jaki bralem tez gral inaczej jak mojego kumpla ktory stoi dokładnie taki sam... nie umiem opisac tego odczucia ale obydwaj plus nasz kolega mielismy wrazenie ze inaczej graja ....

moze to tez kwestia metrazu ale jednakowe suby dla mnie powinny grac tak samo. Rele i velodyne sluchalem po dwa razy i mialem za kazdym razem to samo odczucie... oczywiscie w dwoch roznych sklepach...ale nie zmienia to faktu ze paradigm studio 12 jest dobrym subem

 

Dokladnie , u mnie nawala w kinie az milo.

To tez kwestia co kto ma pod pojeciem nawalania i w jakim metrazu te 8 -smio calowy sub pracuje.. bo jesli twierdzisz ze twoj nawala to pomysl co by bylo jakby ustawic u ciebie wlasnie jakas dobra 12 -stke:-) oczywiscie ona by byla zapewne za duza u ciebie ale chodzi o slowo "nawala" Pozdro..

 

Czy to jest Paradigm studio sub 12 ?

Jeśli oba suby to 12", to faktycznie ten Paradigm ma resor chyba 2x większy od Velo. Wzmacniacz też o 500watt mocniejszy.

 

Już mi się obiło o uszy, że suby Paradigma, właśnie od tej serii to potwory w kinie.

Omen bo to jest mocniejszy sub i znacznie wiekszy gabarytowo - dlatego mowie to jest sub dla lubiacych taki bas - to raz, a dwa dla odpowiedniego metrazu, bo np na 25 m to jak sie wchdzi do salonu to niestety jest on bardzo widoczny , to tak jakby tv z 84 cale do takiego pokoju postawic, tez bedzie jego centralna czescia w takim salonie... ale ten sam tv na 35 m - 40m. bedzie zwyklym juz tv :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tez testowalem ten sub w 25 m i powiem ci ze ja odnioslem wrazenie ze zarowno i Rel R 528 jak i velodyne spl 1200 ultra lepiej sie spisaly jako kompakt do kina jak i do muzyki czy tez koncerow,

 

Lepiej to znaczy co konkretnie było lepiej, bo ja odniosłem się do konkretów to znaczy mocy i zejścia. Napisałem też, że sub 12 nie jest mułem, to znaczy jest w miarę szybki jak na swoje rozciągnięcie pasma.

 

malo tego uwazam ze ten sub to szkoda go dawac do takich pomieszczen typu wlasnie 25 czy 30 m on musi miec wiecej metrow

 

Uzasadnij czemu szkoda, 25 - 30m to wystarczające pomieszczenie, chyba że jest tak skopane akustycznie, że są problemy z basem, testowałem sub12 w takim pokoju i spokojnie schodził w okolice 25Hz zatem nie bardzo rozumiem czemu szkoda.

Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to znaczy co konkretnie było lepiej, bo ja odniosłem się do konkretów to znaczy mocy i zejścia. Napisałem też, że sub 12 nie jest mułem, to znaczy jest w miarę szybki jak na swoje rozciągnięcie pasma.

 

 

 

Uzasadnij czemu szkoda, 25 - 30m to wystarczające pomieszczenie, chyba że jest tak skopane akustycznie, że są problemy z basem, testowałem sub12 w takim pokoju i spokojnie schodził w okolice 25Hz zatem nie bardzo rozumiem czemu szkoda.

 

Lepiej jak dla mnie czyli w paradigmie jest tak ze jak bas uderzy to on sie ciagnie dlugo w porownaniu do tego jak uderzy na tej samej sciezce dzwiekowej Rel lub velodyne i jesli ktos tak lubi to ok, ja tez wczesniej mialem sub paradigma tyle ze znacznie slabszy i chcialem cos zmienic w jakosci basu... tez uwazam ze jest wolniejszy niz obie marki wymienione przeze mnie i to jest odczuwalne i nie tylko dla mnie ... schodzic nizej schodzi paradigm ale to tak jak mowie wszystko zalezy co sie oczekuje i na jakim metrazu u mnie jak w 25 m taki sub gral musialbyc bardzo sciszony,a wiem jak gra taki sub na 45 m bo ma go moj kumpel i wiem jak brzmialo u mnie, a jak u niego kiedy mozna bylo odkrecic suba ... moze w innym salonie byloby inaczej u mnie ja uwazam ze jest to za maly metraz i zdania nie zmienie - ale jest to moje zdanie i nie trzeba sie tym sugerowac... u kolegi tez ten sub gra tylko w kinie na 45 m bo w muzyce uwaza to co napisalem wczesniej wiec nie jestem jakos odosobniony w tym jakie sa moje odczucia co nie oznacza ze inni moga myslec inaczej... Kazdy ms prawo na dany sprzet miec swoje zdanie zyjemy w wolnym kraju... kupilem drozsszy sub wiec jesliby mi popasowal paradigm to na pewno kupilbym jego bio chocby z powodow finansowych nie mowiac juz o tym ze do paradigma mam dojscie i moge duzo taniej kupic niz np velodyna czy Rela. Ale tak jak wspomnailem to moje prywatne zdanie kazdy kto ma chec na ktorys z wyzszych subow proponuje odsluch bo to jest najlepsze doswiadczenie i wtedy kupujemy to co nam sie podoba, a nie cos co komus sie podoba.

A ty prywtanei jaki masz sub? uzywasz i do kina i do muzyki czy tylko do kina? Pozdrawiam.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kiedy przeważnie sub jest za duży jak masz problem z podbiciem i okazuje się, że jakieś pasmo jest faworyzowane i na potęgę potem ściszamy, bo co to tak dudni :) Powiem tak, jak już dojdzie się w miarę z basem w pokoju to okazuje się, że nie ma go aż tak dużo, szczególnie w niższych partiach basu. ale tak jak napisałeś kto co lubi, ja lubię w kinie sporo basu w niskich rejestrach kosztem nawet szybkości. Prawdą jest też, że decydujący jest odsłuch, bo tak o naszych preferencjach możemy sobie dyskutować i nic z tego nie wyniknie :)

W moim profilu masz wsio Pozdrawiam :)

 

No i nie wdaje się już w dyskusje nie na temat, bo to w końcu klub REL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach zabawy z RELem R-328 mogę coś napisać.

Od razu zaznaczam, że to był pierwszy sub który zawitał u mnie w domu.

 

Wygląd:

Sub według mojego gustu jest bardzo ładny, estetyczny i nawet postawiony na widoku nie bedzie szpecił, wyglada jak ładny nowoczesny mebel.

Obejrzałem suba z każdej strony i stwierdzam świetną jakość wykonania, nie znalazłem żadnej skazy, nierówności, niczego do czego mógłbym się przyczepić.

Lolek pisał, że Velodyne Ultra jest lepiej wykonany, nie widziałem tego Velodyna na żywo, jednak po zdjęciach REL bardziej mi się podoba choć to sprawa gustu, jednak zastanawiam się w jakim aspekcie jest ten Velo jest lepiej wykonany.

 

Kino:

Sub w kinie jest szybki, nigdy się nie gubi, nie ma żadnych przydudnień, dławienia, ciągnięcia basem itp.

Jeśli można mówić w subie o wysokim i niskim basie , to na moje amatorskie ucho wyższego basu jest pod dostatkiem.

Mi jednak zabrakło trochę tego niskiego, najniższego basu, brak tzw. tąpnięcia kiedy potrzeba.

Żebym został dobrze zrozumiany, nie chodzi mi o to, że ma napierniczać basem, wręcz odwrotnie. Oczekuję, że w odpowiedniej scenie zacznie ruszać pokojem, zanim się jeszcze dźwięk pojawi. Jest taka scena np. w Avatarze jak na początku ten prom kosmiczny ląduje na lotnisku, bardziej go czuć niż słychać.

 

Żeby mieć jakiś punkt odniesienia oraz sprawdzić moje pomieszczenie pożyczyłem także do odsłuchu suba Monitor Audio GSW12, to sub na 12" głośniku, wzmacniacz 600watt, obudowa zamknięta i kosztował nominalnie 9tyś.

 

REL pisze w instrukcji, że 10" glośnik + 12" membrana bierna dają efekt 15" suba. Nie wiem ile w tym racji, ale chyba nie do końca bo Monitor Audio grał właśnie niższym, cięższym dołem, był generalnie mocniejszy. muszę stwierdzić, że GSW12 to naprawdę kawał ciekawego suba. Do tego pilot, kilka trybów pracy do muzyki, filmu, możliwe stworzenie własnego ustawienia, płynna regulacja fazy i kilka innych bajerów.

 

Gdyby ktoś mnie spytał czy mocniejszy GSW mnie zaspokoił, to bym powiedział, że nie do końca, chętnie bym wypróbował jeszcze coś mocnego na 15".

Wydaje mi się, że większy sub wcale nie musi być za mocny, a wręcz odwrotnie. mając mniejszy sub podkręcamy głośniej żeby poczuć niski dół, potęgę, ponieważ sub ma duży spadek na dole, jednak wyższy bas robi się wtedy już dosyć głośny.

 

Wydaje mi się, że wiele racji jest w tym co napisał Don.

Chodzi mi o moc, uderzenie najniższego basu bo tutaj leży problem (okolice 20hz), przy 30hz+ to nawet taki subwoofer 8' jest w stanie dość głośno zagrać. Myślę, że dopiero mocna 15' w zamkniętej lub dwie grałyby swobodnie z odpowiednim efektem. Obudowa z bas refleksem to już nie to samo, za dużo łomotu na wyższym basie.

 

Teraz dwie ważne sprawy.

  1. Okazało się, że moje pomieszczenie jest naprawdę jakieś basochłonne, znam GSW12 z innego pomieszczenia i gra znacznie mocniej niż u mnie.
     
  2. Nie umiejscowiłem RELa zgodnie z zaleceniami producenta czyli w kącie, tam sub ma 9db podbicia, warunki mieszkaniowe mi na to nie pozwalają.

Te dwie sprawy trzeba mocno wziąć pod uwage przy moim opisie.

 

Stereo:

Nie udało mi się dobrze zespolić suba z frontami. Były utwory gdzie było całkiem dobrze i były, że było źle. Generalnie bas suba był bardziej pogrubiony, nie był tak precyzyjny jak z samych kolumn. W szybkich nagraniach też jakby miał mniejszą kontrolę od głośników.

 

Dwie obserwacje.

Są osoby, które piszą, że odcinają suba na minimum czy gdzieś około 40Hz. Po moich testach nie rozumiem tego, takie odcięcie jest dobre w niektórych nagraniach, ale np w rocku nic nie daje, po prostu w rockowych nagraniach nie ma niskich dołów. U mnie sub przy niskich odcięciach na rockowej muzyce po prostu nie grał.

 

Bardzo dobrą sprawą jeśli chce się łączyć kino i stereo jest możliwość tak jak w RELu odrębnej regulacji wzmocnienia do kina i do stereo. Nie wiem jak Lolek wyregulował tego Velo, o którym pisał, do jednego i do drugiego, ale z mojej zabawy wynikło, że w stereo wykorzystywałem ułamek wzmocnienia, jakie było ustawione do kina. Gdyby była jedna regulacja nie wiem czy cokolwiek bym zdziałał.

 

Podsumowując trzeba zaznaczyć, że ten REL R-328 to nie słabiak i prawdopodobnie w dwudziestu kilku metrach zaspokoi większość ludzi, ja mam trochę takie naciągnięte oczekiwania dlatego proszę mojego opisu nie brać dosłownie i posłuchać samemu.

 

Tyle mojego chaotycznego opisu, mam nadzieję, że ktoś coś zrozumiał ;)

post-2118-0-67784600-1373982411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego gratuluje zakupu najpierw bo to najwazniejsze, a teraz co do pytan wiec tak odnosnie wykonania to mi bardziej podchodzi wykonanie i to jak wyglada velodyne ale to kwestia gustu wiec o tym sie nie rozmawia... jak tobie sie podoba to ok mi bardziej podchodzi z wygladu velodyne ale to pikus jest :-) teraz kwestia ustawienia do muzyki i do kina wiec ja tak samo robie jak i Ty to znaczy mniej pokretlo jest ustawione na volume niz przy kinie, dwa przestawiam na tryb roc lub inny rodzaj muzyki bo takowe mam ustawienie i trzy kalibracje przeprowadzilem suba, bo takowa mam opcje... wiec to cos moze wplywac na muzyke. A jesli naprawde chce posluchac stereo tak wiesz na 100% to wylaczam suba przestawiam ustawienia na amplitunerze i daje full band na ampie i wtedy jest najlelpiej :-) ale to wtedy kiedy naprawde mam ochote cos posluchac glosno i dluzej.. i z pure direct - tak to slucham z subem i daje rade ale tak ustawiam jak napisalem wyzej czyli volume jest mniej niz przy kinie.. I suba mam ustawione pokretlo na direct, a w ampie 120 Hz.

Tez testowalem ten suba GSW 12 i powiem ci ze zarowno Rel i jak Velodyne mi bardziej sie podobal.Choc to olbrzymi sub i swoje daje :-) ale do kina i do muzy bardziej podchodzi mi rel jak i velodyne.

Jeszcze jesli chodzi o wykonanie to moze nie o tyle wykonanie co sam wyglad bardziej mi podchodzi lakier fortepianowy, bo nie mialem na mysli ze zle wykonany jesst rel :-) nic z tych rzeczy - oba sa godne uwagi i zakupu. Kwestia gustu i kto co woli, ja akurat velodyne, Ty rela i wazne ze obaj jestesmy zadowoleni , a reszta sie nie liczy...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ja nic nie kupiłem ;)

RELa co prawda kupiłem, ale z możliwością zwrotu i sub pojechał dzisiaj z powrotem do sklepu i wcale się z tego nie cieszę, wręcz odwrotnie.

To dobry sub, ale czegoś mi jeszcze trochę brakowało. Po opisach wyglądało, że to sub stworzony dla mnie.

GSW12 był pożyczony od znajomego.

 

Źle Cię zrozumiałem, myślałem, że według Ciebie REL jest gorzej wykonany. Pamiętając te słowa szczególnie dokładnie go obejrzałem i nie mogłem się do niczego przyczepić, naprawdę bardzo dobra jakość.

 

Wiec potwierdzasz moje zdanie, że osobna regulacja do kina i stereo jakie oferuje REL to bardzo dobre rozwiązanie.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL pisze w instrukcji, że 10" glośnik + 12" membrana bierna dają efekt 15" suba. Nie wiem ile w tym racji, ale chyba nie do końca bo Monitor Audio grał właśnie niższym, cięższym dołem, był generalnie mocniejszy.

 

MB jest bardzo podobna do BR tyle, że ma więcej zalet. Podstawowa to taka iż suby z MB są małe, a ich zejście mimo tego imponujące. Pasywny radiator pozwala na rozciągnięcie pasma w kierunku niższych częstotliwości z małej obudowy i nie potrzebuje zbytnio korekt elektroniki żeby to osiągnąć, niestety są minusy, odpowiedź impulsowa jest gorsza niż z obudowy zamkniętej, oczywiście zakładając, że porównujemy same obudowy nie rozpatrując klas subwooferów. 10' głośnik jaki by nie był, nie zbliży się możliwościami do 15'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czas zastanawiam czy niemożność zgrania go z frontami w stereo nie wynikała właśnie z membrany biernej.

 

Są osoby, które piszą, że odcinają suba na minimum czy gdzieś około 40Hz. Po moich testach nie rozumiem tego, takie odcięcie jest dobre w niektórych nagraniach, ale np w rocku nic nie daje, po prostu w rockowych nagraniach nie ma niskich dołów. U mnie sub przy niskich odcięciach na rockowej muzyce po prostu nie grał.

 

No i miał nie grać, chyba ze masz jakieś kolumienki co schodzą do 80Hz, w co wątpię:).Stąd właśnie mógł powstać problem zgrania go z frontami. Suba najlepiej ustawiać na utworze z głębokim basem, nie twardym Rockowym. Jeśli podciągniesz suba tak, żeby grał w utworze Rockowym na np 70,80,90 bądź więcej Hz to nastąpi duże nakładanie się fal z kolumn i subwoofera przy niższych rejestrach gdy takie wystąpią. W takim momencie bas zaczyna dominować, dudnić i musisz ściszyć suba ściszając tym samym najniższe częstotliwości jakie sub potrafi odtworzyć. W efekcie uzyskujesz podbity wyższy bas ze słabym zejściem, jeśli natomiast nie ściszysz suba zaczyna on dominować i też robi się nieprzyjemnie :) Sub ma uzupełniać pasmo którego kolumny nie potrafią odtworzyć a nie grać razem z nimi. Może tu był właśnie problem?

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.