Skocz do zawartości
IGNORED

amplituner,wzmacniacz,końcówka mocy


dariusz964

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy któryś z kolegów,miał tak podłączony zestaw,czy to ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu nie ma sensu , jednak barwę dźwięku wzmacniacz integra pewnie zmieni , ale nie poprawi ( zakładam , że integra nie ma podłączonych kolumn ) . Tylko nie wiadomo czy podłączając do main input będziesz miał wyjście sygnału pre - out z tego wejścia .

 

, a Ty chcesz podłączyć pod wzmacniacz integrę kolumny ?

 

Nie miałem takiego podłączenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę tego typu podłączenie, ale w wolnym czasie z ciekawości sprawdzę to u siebie na salonie. Jeżeli mogę spytać, skąd taki pomysł? :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest amplituner do którego była podłączona końcówka mocy ,nie zły model,ale trafił mi sie dobry wzmacniacz HK-690 z pre i main in,chodzi o to że chciałbym to wszystko spiąć do kupy,mogę to zrobić w prosty sposób podpinając komplet do aux we wzmacniaczu,ale chciałem uniknąć tego podłączenia,kolumny oczywiście do końcówki mocy.

Wzmacniacz dopiero do mnie idzie,stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podłączeniu teoretycznie nie powinno być dźwięku na ostatniej końcówce mocy, ponieważ AVR podawałby sygnał bezpośrednio na końcówkę mocy integry, co spowodowałoby brak sygnału na pre integry.

 

Praktycznie nie sprawdzałem, więc jak pisał kolega wyżej 100% pewności nie mam.

 

dariusz964

Zawsze jestem ciekaw praktycznych porównań i czy nakład finansowy idzie w parze z adekwatną poprawą jakości, więc mam prośbę jak dostaniesz HK-690 to czy mógłbyś sprawdzić i dać znać czy są duże różnice przy podłączeniach:

1. AVR Pre OUT do Main IN Integry

2. AVR OUT do IN CD Integry

3. Bezpośrednio ze źródła do IN CD Integry

 

Wynik powinien być jasny od najlepszego 3, 1, 2 a może praktycznie wcale nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu widzę że ta integra jak dostanie sygnał na wejście to pre out raczej dźwięku nie będzie z amplitunera a Twoje połączenie sugeruje że chciałbyś mieć przedwzmacniacz do stereo bo masz dobrą końcówkę mocy. Sam tak mam zrobione tyle że ja mam amplituner na przełączniku i wtedy kompletnie omija sygnał i bebechy w przedwzmacniaczu a w stereo idzie normalnie. Poprawa w słuchaniu jest znaczna

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był użytkownik który miał podobny pomysł , i pytał się czy można , czy będzie działać , odpowiadałem , ale nie mogę znaleźć tego tematu w mojej zawartości , była to Yamaha S 2000 , albo 1000 .

 

Takie podłączenie to tylko może udać się ze wzmakiem stereo integra z " funkcją przystosowany do współpracy KD " .

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-35801-0-00879300-1371576117_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Amplituner jako przedwzmacniacz i końcówka mocy - zrozumiałe i celowe.

 

Amplituner jako przedwzmacniacz, plus wzmacniacz jako przedwzmacniacz i końcówka mocy - już nie jest zrozumiałe, celowość też trudno uzasadnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak wzmacniacz dojdzie to przetestuje,wydaje mi się że jednak nie zagra to w całości,wzmacniacz nie ma takich funkcji,jak Yamaha na froncie,i np Marantz z tyłu obudowy.

 

Amplituner jako przedwzmacniacz i końcówka mocy - zrozumiałe i celowe.

 

Amplituner jako przedwzmacniacz, plus wzmacniacz jako przedwzmacniacz i końcówka mocy - już nie jest zrozumiałe, celowość też trudno uzasadnić.

Łatwo to uzasadnić bo całość ma grać w kinie razem, a w stereo bez używania avr.to pytanie teoretyczne,bo przecież jak podepnę pre amplitunera z dowolnym wejsciem liniowym aux,czy tape wzmacniacza też to zagra.Wiadomo ze do stereo sam wzmacniacz z końcówka mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz końcówkę mocy , to w przyszłości możesz strzelić jakiś przedwzmacniacz dedykowany do stereo . Będzie lepszy zestaw od integry stereofonicznej .

 

Gdyby były przedwzmacniacze stereo z takim wejściem , taką " przelotką " pomijającą pokrętło głośności w przedwzmacniaczu , to można byłoby tam podłączyć pre - out Front LR amplitunera , ale czy takie przedwzmacniacze są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze tak jest pewnie jakiś pre za 5 tys to tak ale miałem już sporo pre typu Marantz SC80,uher,Nad,CA,Rotel i to mizeria straszna wcale to z końcówka nie grało lepiej niz solidna integra typu Sansui711,901,Luxman 525,czy nawet wysokie HK,Nowe to kiszka straszna,a stare to tylko sporo problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby były przedwzmacniacze stereo z takim wejściem , taką " przelotką " pomijającą pokrętło głośności w przedwzmacniaczu , to można byłoby tam podłączyć pre - out Front LR amplitunera , ale czy takie przedwzmacniacze są ?

 

 

Przecież pisałem że ja tak właśnie man. Tylko że tu kłania się DIY i naprawdę gra to zacnie

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były przedwzmacniacze stereo z takim wejściem , taką " przelotką " pomijającą pokrętło głośności w przedwzmacniaczu , to można byłoby tam podłączyć pre - out Front LR amplitunera , ale czy takie przedwzmacniacze są ?

 

Jest coś takiego i to całkiem przyzwoicie cenowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24024-0-32861700-1371616138_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Masz końcówkę mocy , to w przyszłości możesz strzelić jakiś przedwzmacniacz dedykowany do stereo . Będzie lepszy zestaw od integry stereofonicznej .

 

Gdyby były przedwzmacniacze stereo z takim wejściem , taką " przelotką " pomijającą pokrętło głośności w przedwzmacniaczu , to można byłoby tam podłączyć pre - out Front LR amplitunera , ale czy takie przedwzmacniacze są ?

 

Ja tak mam w preampie Plinius M8. Wejście jest opisane jako Processor. Inne firmy często opisują takie wejście jako HT Bypass. Chodzi o ominięcie układów przedwzmacniacza i przekazanie sygnału dla frontów z procesora kina domowego prosto na końcówkę mocy.

post-8669-0-45782000-1371666688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadowładek , to nie udziwnienie tylko pożądana funkcja w połączeniu stereo z KD , a teraz faktycznie jak najwięcej funkcji kosztem dobrego toru .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Żaden z elementów toru nie pozostaje transparnetny i dodaje coś od siebie - elektronika, kolumny czy kable. Nie bez wpływu jest tez pomieszczenie. I może najmniej wspominany - pieniadze. Czasami efekt takich kombinacji moze byc jedynie... kosztowny.

 

Dlatego lepiej jest moim zdaniem dobrać jak najlepszy dźwiękowo amplituner KD, tak samo dobrać końcówkę mocy i kolumny (fronty) oraz kable głośnikowe i sygnałowe. Mozemy tez dużo poprawić odpowiednim urządzeniem pomieszczenia (ustawienie kolumn, ustawienie mebli, etc.). Do tego pamietajmy o kosztach uzyskania zadowalającego nas dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że takie wejście HT Bypass czy jak będzie się ono nazywać powinno być dzisiaj w każdym wzmacniaczu stereo czy przedwzmacniaczu. To żaden koszt czy filozofia, a bardzo ułatwia życie ludziom chcącym łączyć dobre stereo i kino, co zresztą widać po tym forum.

 

Dlatego lepiej jest moim zdaniem dobrać jak najlepszy dźwiękowo amplituner KD, tak samo dobrać końcówkę mocy

Jak masz kupić dobry amplituner to po co Ci końcówka mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ja uważam, że takie wejście HT Bypass czy jak będzie się ono nazywać powinno być dzisiaj w każdym wzmacniaczu stereo czy przedwzmacniaczu. To żaden koszt czy filozofia, a bardzo ułatwia życie ludziom chcącym łączyć dobre stereo i kino, co zresztą widać po tym forum.

 

Dokładnie tak. To nie żadne udziwnienie tylko uproszczenie i ułatwienie. Uproszczenie toru sygnału bo unikamy w ten sposób przepuszczania sygnału przez dwie regulacje głośności w procesorze i preampie. I ułatwienie życia użytkownikowi. Dzisiaj to mus. Inna sprawa, że ja akurat nie korzystam z tego wejścia w moim preampie z prostej przyczyny - w jednym pomieszczeniu mam dwa kompletne i niezależne od siebie systemy stereo i kina domowego.

 

Ale kiedyś mógłbym tego potrzebować i wtedy chciałbym mieć taką możliwość. W końcu to żadna filozofia dla producenta a niestety mało kto o tym myśli tak jak Plinius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

Jak masz kupić dobry amplituner to po co Ci końcówka mocy ?

 

Przecież końcówka mocy w porównywalnej cenie zawsze będzie lepsza w stereo od amplitunera KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony,tak więc jednak nie zagrało to razem.Po podłączeniu pre od amplitunera do main in integry nie było sygnału,Amplituner z końcówka mocy grał gorzej niż wzmacniacz tego należało się spodziewać.wzmacniacz z końcówka mocy tez grał trochę innaczej niż niz sama integra.Spodziewałem się że będzie więcej mocy i basu,a tu nic takiego nie nastąpiło,Podsumowując amplituner i końcówka słabo,może kiepskie pre amplitunera avr460. Cd do amplitunera optykiem tragedia,analogowo,podobnie.Sam wzmacniacz grał potężnie sporo basu,i trochę mało szczegółów.Najbardziej podpasowało mi podłączenie do wzmacniacza końcówki mocy,gra poukładana bas mniejszy ale kontrolowany,lepiej to zagrało niż z klasycznym przedwzmacniaczem dedykowanym do końcówki Protona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.