Skocz do zawartości
IGNORED

projektor - nietypowe (?) wymagania instalacyjno-projekcyjne


p0is0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przyszla i u mnie "faza" na projektor - niestety jestem dość zielony w temacie i średnio mi to idzie, a muszę wiedzieć przed wejściem budowlańców czy wchodzę w temat projekcji, czy nie.

Na razie zalozylem budzet 6k, no dobra max 10k, ale im taniej tym lepiej.

Po prostu ze wstępnego rozeznania wyszło mi, że chyba będzie ciężko znaleźć coś naprawdę fajnego taniej, choć bardzo bym chciał. Do tej pory obejrzałem w akcji Epsona TW-3200 za ok 4k i Soniaka za 10k i prawde mówiąc obraz pierwszego zaczął mnie męczyć po jakichś 10min (dziwne migotanie,miejscami mało płynny ruch), a drugi był ok, ale tylko ok, żadnego wow nie było. Być może była to wina np odtwarzacza BR lub samego materiału, ale coś mi się zdaje, że to jednak niedostatek technologii projekcyjnej. Będę musiał jeszcze raz odpalić te rzutniki na własnym materiale, żeby się upewnić.

Ale miało być o instalacji - otóż, wymarzyłem sobie, żeby projektor wisiał jak najwyżej pod sufitem (który jest na 2.6m), ekran 16:9 miał w podstawie 200cm, obraz zaczynał się na wysokości 60cm od podłogi i żeby odległość projekcyjna wynosiła 3.3 - 3.9m - ile dokładnie to wyjdzie jak już projekt zrobię.Zakładam, że podłoga jasna (dąb),sufit i ściany raczej jasne (pewnie białe albo kremowe), aczkolwiek ścianę z wypuszczanym ekranem elektrycznym mogę zrobić np ciemnoszarą /grafitową. Czy w takiej sytuacji w ogóle efekt będzie zadowalający i warto się bawić w projektor, a zwłaszcza dobry projektor? Czy może lepiej odpuścić?

Z kalkulatorów, które spotkałem nic rozsądnego mi nie wychodziło. Nie da się pogodzić tych założeń? Czy koniecznie potrzebuję do tego projektor z lens shiftem (czy może jest jakiś dobry pj ze sporem throw offsetem ) ? O ile umiejscowienie rzutnika na wprost ekranu mogę jeszcze jakoś przeboleć, to już na pewno nie przejdzie rzutnik na niskiej wysokości - on musi być ponad głowami.

Dalej - czy warto inwestować w rzutnik z super-duper proprietary procesorami wizyjnymi (bo coś mi się zdaje, że one robią jakieś motion compensation i inne specyficzne poprawki dla samej technologii projekcyjnej), czy wystarczy jak go podepne do takiego Oppo 93/103 i temat załatwiony?

Proszę o poradę i propozycje rzutników (jest sobie np taki dość tani Benq 1070..może warto?).

 

Aha, na 3d mi jakoś specjalnie nie zależy, uważam że ta technologia jest nadal na tyle niedoskonała, że raczej należy traktować ją jak ciekawostkę.

 

Z góry dzięki,za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony HW-50 ale nie wiem czy zmieścisz się w budzecie. Śmiało mogę Ci go polecić. Jeden z lepszych projektorów na rynku. Ma upscaling do rozdzielczości 4k i naprawde robi to świetną robotę. Obraz lepszy niż w kinie i 3D również bardzo dobre.

Dodatkowo znajomy robił mi kalibrację projektora profesjonalnym urządzeniem i obraz jest znacznie lepszy niż na standardowych ustawieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o Sony HW-50, to slyszalem, ale ono jest ok 14k.

jak rozumiem, bez problemu poradzi sobie z wyswietleniem w moich warunkach.

A co z bialymi scianami, sufitem i jasna podloga? czy w takich warunkach ta zabawa ma w ogole sens? Bo moze niepotrzebnie wydam sporo kasy, a efekt mizerny? Zakladam, ze chce kupic rozwijany ekran z duzym zapasem czarnego z dolu i gory, ale po bokach standardowe ramki.

 

Ja mam Sony HW-50 ale nie wiem czy zmieścisz się w budzecie. Śmiało mogę Ci go polecić. Jeden z lepszych projektorów na rynku. Ma upscaling do rozdzielczości 4k i naprawde robi to świetną robotę. Obraz lepszy niż w kinie i 3D również bardzo dobre.

Dodatkowo znajomy robił mi kalibrację projektora profesjonalnym urządzeniem i obraz jest znacznie lepszy niż na standardowych ustawieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o Sony HW-50, to slyszalem, ale ono jest ok 14k.

jak rozumiem, bez problemu poradzi sobie z wyswietleniem w moich warunkach.

A co z bialymi scianami, sufitem i jasna podloga? czy w takich warunkach ta zabawa ma w ogole sens? Bo moze niepotrzebnie wydam sporo kasy, a efekt mizerny? Zakladam, ze chce kupic rozwijany ekran z duzym zapasem czarnego z dolu i gory, ale po bokach standardowe ramki.

 

Ja swojego kupiłem w dobrym salonie po rabacie znacznie mniej niż cena katalogowa :) Tutaj nie ma co oszczędzać bo dzisiaj zaoszczędzone 1000 zł za rok zemści się dwukrtonie.

 

U mnie jest on w odległości ok. 2,5 m od ekranu. Warunki chyba gorzsze od Twoich bo na bocznej ścianie duże okna z balkonem. W tych warunkach radzi sobie bardzo dobrze, chociaż wiadomo że do oglądania muszę salon zaciemnić. Warukiem koniecznym jest dobry ekran z szarym, matowym materiałem. Ja uzywam suprema andromeda matt grey i do odtwarzania filmów BD oppo 103. Do kina już w ogóle przestaliśmy z żoną chodzić, a jakość obrazu lepsza niż w moim telewizorze, który jest powieszony bezpośrednio za zwijanym ekranem :)

 

Chociaż benq 1070 też jest podobno bardzo dobrym projektorem, aczkolwiek nie widziałem go jeszcze w akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanej kwocie warto rozważyć projektor OPTOMA HD 83. Dobrze skonfigurowany pokaże swojemu właścicielowi szczegółowy obraz i ładne barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z boku okna balkonowe, ale zakładam że będe miał rolety o stopniu przyciemnienia 75-100% w ramach okien balkonowych (a więc szczelnie przylegające) i do tego jeszcze rolety rzymskie, więc podejrzewam, że nawet w dzień da radę obejrzeć film.

Bardziej niż o światło z zewnątrz, bałbym się o jasne otoczenie...jak rozumiem tu grey matt i gain <=0.8 się kłania?

Btw, czy robią ekrany z czarnym paskiem 60cm na dole i na górze?

Myślałem o wychwalanym Adeo i tańszym Kauberze. Interesują mnie opcje chowania w sufit + sterowanie elektryczne (ew z pilota) + trigger.

Generalnie cięzko jest obejrzeć te projektory w akcji...a sprzedawcy są sprytni i jak czują, że klient może kupić proja za 6k, to już nawet odpalając proja za 4k, celowo źle go skonfigurują, żeby wybór był dla klienta "bardziej oczywisty".

 

 

Ja swojego kupiłem w dobrym salonie po rabacie znacznie mniej niż cena katalogowa :) Tutaj nie ma co oszczędzać bo dzisiaj zaoszczędzone 1000 zł za rok zemści się dwukrtonie.

 

U mnie jest on w odległości ok. 2,5 m od ekranu. Warunki chyba gorzsze od Twoich bo na bocznej ścianie duże okna z balkonem. W tych warunkach radzi sobie bardzo dobrze, chociaż wiadomo że do oglądania muszę salon zaciemnić. Warukiem koniecznym jest dobry ekran z szarym, matowym materiałem. Ja uzywam suprema andromeda matt grey i do odtwarzania filmów BD oppo 103. Do kina już w ogóle przestaliśmy z żoną chodzić, a jakość obrazu lepsza niż w moim telewizorze, który jest powieszony bezpośrednio za zwijanym ekranem :)

 

Chociaż benq 1070 też jest podobno bardzo dobrym projektorem, aczkolwiek nie widziałem go jeszcze w akcji.

 

W podanej kwocie warto rozważyć projektor OPTOMA HD 83. Dobrze skonfigurowany pokaże swojemu właścicielowi szczegółowy obraz i ładne barwy.

A czy szanowny salon mógłby powiedzieć dlaczego akurat Optoma 83 nie np Epson 8100 ? choć jest to mniej ważne niż jakość wyświetlania, ale nie ukrywam, że fajnie byłoby gdyby rzutnik był biały, a Optoma jest tylko czarna (nie rozumiem tego ograniczenia, większość ludzi w salonach woli mieć mniej widoczny rzutnik pod sufitem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który robił mi kalibrację ma właśnie optomę 83. Jest fajna, ale w bezpośrednim porównaniu Sony jest lepszy jeśli chodzi o czerń i ma bardziej naturalne kolory. Aczkolwiek są to szczegóły. Wszystko zależy od tego co kto lubi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mmm...5k różnicy to szczegóły? a czy była w czymś lepsza czy Sony zdeklasował ją pod każdym względem?

 

Kolega który robił mi kalibrację ma właśnie optomę 83. Jest fajna, ale w bezpośrednim porównaniu Sony jest lepszy jeśli chodzi o czerń i ma bardziej naturalne kolory. Aczkolwiek są to szczegóły. Wszystko zależy od tego co kto lubi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o Sony HW-50, to slyszalem, ale ono jest ok 14k.

jak rozumiem, bez problemu poradzi sobie z wyswietleniem w moich warunkach.

A co z bialymi scianami, sufitem i jasna podloga? czy w takich warunkach ta zabawa ma w ogole sens? Bo moze niepotrzebnie wydam sporo kasy, a efekt mizerny? Zakladam, ze chce kupic rozwijany ekran z duzym zapasem czarnego z dolu i gory, ale po bokach standardowe ramki.

 

 

U mnie tez sporo bieli. a jak sie zapatrujesz na szary ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ma bardziej naturalne kolory" dla mnie przy tego typu uwagach wyświetla się znak ostrzegawczy, czytaj brakuje kontrastu.

 

Czytaj zagraniczne fora, czytaj między wierszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ma bardziej naturalne kolory" dla mnie przy tego typu uwagach wyświetla się znak ostrzegawczy, czytaj brakuje kontrastu.

 

Czytaj zagraniczne fora, czytaj między wierszami.

 

no właśnie, masz rację,. to jak z tym kontrastem??? bo przecież jak coś szare a nie białe tzn że chyba nie moze osiągnac pełnej bieli? przecież szara płaszczyzna oświetlona nawet umownie nieskonczenie silnym białym śwatłem chocby nie wiem z jak silnej białej i jasnej żarówy projektora bedzie....szara.....nic nie kapuje z tymi szarymi powierzchniami zatem....hmmmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sporo bieli. a jak sie zapatrujesz na szary ekran?

jak nie bedzie za szara biel, to moze byc ;-) to chyba jednak kwestia kompromisu, bo mam wrazenie, ze albo sie ma biel albo czern, myle sie?

 

no właśnie, masz rację,. to jak z tym kontrastem??? bo przecież jak coś szare a nie białe tzn że chyba nie moze osiągnac pełnej bieli? przecież szara płaszczyzna oświetlona nawet umownie nieskonczenie silnym białym śwatłem chocby nie wiem z jak silnej białej i jasnej żarówy projektora bedzie....szara.....nic nie kapuje z tymi szarymi powierzchniami zatem....hmmmmm

wiesz jak to jest...zalezy od siły strumienia swiatla, czulosci oka i możliwości porównania do wzorca. Jeden bedzie widzial tam juz bialy, a inny dostrzeze szary. Dobrą analogią są palety malarskie np RAL.

Masz biały 9001 (ekstremum, biel jak śnieg) i 9010 (który jest przyszarzałą ciepłą bielą), jest tez kilka innych, idących w inne strony (sina biel itd). Jak nie przystawisz jednej do drugiej, to w towarzystwie ciemnych kolorów to one wszystkie będą białe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie wypowiadać sie osobom które nie widziały sony w akcji :) Nie ma tu mowy o jakimkolwiek braku kontrastu. Szary ekran w niczym nie przeszkadza, a właśnie pozwala nam na wydobycie dobrego obrazu z niezbyt przystosowanych pokoi. Miałem u siebie na jakis czas biały ekran, co bylo fatalną pomyłką ponieważ obraz był przejaskrawiony i strasznie odbijała się na nim "poświata" z lampy z projektora.

 

Wszystko zależy do czego dążymy. Jeżeli obraz ma być naturalny, ostry z dobrą głębią to sony. Jeżeli ma iść lekko w stronę mocniejszych kolorów czy bardziej telewizyjnego obrazu to polecam optomę. Jednak sony ma znacznie lepszą czerń niz optoma, a upscaling w sony do 4k naprawdę potrafi zadziwić, obraz jest bardzo szczegółowy i ostry, napewno nie do uzyskania w telewizorach LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie wypowiadać sie osobom które nie widziały sony w akcji :) Nie ma tu mowy o jakimkolwiek braku kontrastu. Szary ekran w niczym nie przeszkadza, a właśnie pozwala nam na wydobycie dobrego obrazu z niezbyt przystosowanych pokoi. Miałem u siebie na jakis czas biały ekran, co bylo fatalną pomyłką ponieważ obraz był przejaskrawiony i strasznie odbijała się na nim "poświata" z lampy z projektora.

 

Wszystko zależy do czego dążymy. Jeżeli obraz ma być naturalny, ostry z dobrą głębią to sony. Jeżeli ma iść lekko w stronę mocniejszych kolorów czy bardziej telewizyjnego obrazu to polecam optomę. Jednak sony ma znacznie lepszą czerń niz optoma, a upscaling w sony do 4k naprawdę potrafi zadziwić, obraz jest bardzo szczegółowy i ostry, na pewno nie do uzyskania w telewizorach LCD.

tak widzialem Sony-nie pamiętam modelu ale duże "bydle" w akcji u znajomych i było na prawde dobre. Świetne wręcz znakomite też zobaczyłem ostatnio JVC w Monachium na pokazie po AS , nie sądziłem że oni robią projektory ale mnie zaskoczyło. A czy to 4K to jak robione bo przeciez nie ma chyba płyt w 4K/ ? no chyba ze sie myle..... Generalnie dobre kino w domu to teraz juz jak dla mnie niezbednik. sam robie spore zamieszanie u siebie , remont i wszystko stawiam od nowa, chcialbym miec serio super kino, takie bym sie nie wstydził. No i z super dżwiękiem ma się rozumieć. Teraz szukam tez dobrych a raczej bardzo dobrych kolumn .Może jakieś porady? Mam wstępnie jakieś typy (po paru fajnych wystach Audio) ale chętnie słucham porad innych.Bo to spory wydatek zawsze i na długie lata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie potrzebuję do tego projektor z lens shiftem (czy może jest jakiś dobry pj ze sporem throw offsetem ) ?

 

Jeśli DLP ma być "przyklejony" do sufitu, to na ekran będziesz patrzył z podniesioną głową :)

Nikt nie poleca korekcji trapezu, ofset to ofset, weź to pod uwagę i albo opuścisz projektor,

albo lens shift.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzlem takie właśnie przyklejone i mialy tą korekcje trapezu i bardzo dobrze mi się oglądalo. nIe czulem zadnego dyskomfortu. Po za tym sam bede wieszal projektor jakis dobry i nie widze innej mozliwosci jak tuż przy suficie. nie akceptuje zadnej rury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to 4K to jak robione bo przeciez nie ma chyba płyt w 4K/ ? no chyba ze sie mylę...

 

Jest to programowe zwiększenie rozdzielczości. I działa to rewelacyjnie.

Prawdziwy projektor 4k Sony kosztuje ok 90 000 pln. Widziałem go na pokazie w Berlinie :)

 

JVC również robi znakomite projektory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który robił mi kalibrację ma właśnie optomę 83. Jest fajna, ale w bezpośrednim porównaniu Sony jest lepszy jeśli chodzi o czerń i ma bardziej naturalne kolory. Aczkolwiek są to szczegóły. Wszystko zależy od tego co kto lubi :)

apropos naturalnych kolorów Sony - to niech ktoś się wypowie, jak zlikwidować wyraźnie podkręconą czerwień, która wystepuje w trybie Reference w niektórych scenach? To chyba cecha Soniaków w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taka kalibracja u kogo mozna ją zamówić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie wypowiadać sie osobom które nie widziały sony w akcji :) Nie ma tu mowy o jakimkolwiek braku kontrastu. Szary ekran w niczym nie przeszkadza, a właśnie pozwala nam na wydobycie dobrego obrazu z niezbyt przystosowanych pokoi. Miałem u siebie na jakis czas biały ekran, co bylo fatalną pomyłką ponieważ obraz był przejaskrawiony i strasznie odbijała się na nim "poświata" z lampy z projektora.

Co do Sony to pełna zgoda, mam niższy model ale 50-tkę testowałem w konfrontacji z kilkoma innymi projektorami, jeśli będzie decyzja na wymianę to będzie ten model, chyba że wejdą inne, lepsze. Jeśli chodzi natomiast o biały ekran vs szary, to wybór powinien być podyktowany przystosowaniem pomieszczenia. Zawsze sądziłem że kolor czarny jest u mnie kluczowy , ale okazało się że "szara biel" przeszkadza mi znaczeni bardziej. Tak więc jestem zwolennikiem białych powierzchni i nie tylko teoretycznie ale po testach na wielu próbkach i całych ekranach. Tyle że w większości pomieszczeń biała się nie sprawdza ze względu na kompromisy o których była mowa, stąd często zero/jedynkowe oceny powierzchni przez użytkowników.

apropos naturalnych kolorów Sony - to niech ktoś się wypowie, jak zlikwidować wyraźnie podkręconą czerwień, która wystepuje w trybie Reference w niektórych scenach? To chyba cecha Soniaków w ogóle?

Kalibracja załatwi temat, gdyby nadmiar czerwieni byłby nie do wyeliminowania na forach byłoby o tym sporo i ja też bym to przy projekcji zauważył. A przecież jednym z elementów wyboru Sony była naturalność barw , bez straty innych parametrów jak ktoś sugeruje. Jeśli sporo pokombinujesz z ustawieniami to uzyskasz dużo zamiast kalibracji ale zawsze będą jakieś drobne mankamenty, kalibracja daje, albo powinna dać zależnie od doświadczenia osoby kalibrującej efekt naturalnych kolorów, eliminację przewagi którejś z barw, wszystko przy zachowaniu odpowiedniego kontrastu oraz dynamiki i głębi obrazu /jeśli projektor takowe posiada/ a Sony na pewno w tym zakresie jest jednym z lepszych projektorów. I najważniejsze to kalibracja u siebie i na docelowym ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocno mi polecano w jednym z salonów w Bonn ponownie Sony VPL-VW1000ES, (ktore jakis czas temu widzialem przez chwile. Co do ceny troche drogi ten Sony ale chyba wart takiej kasy? Co o nim sadzicie koledzy w porównaniu do np Panasonica albo? . Czy moze JVC ale taki tip top? Czy ktoś wie gdzie mozna JVC zobaczyć w Warszawie w akcji (z ich najwyższej półki ) i czy obsluguje 4K? No wlasnie gdzie mamy w stolicy jakiś salon gdzie mozna by zobaczyć w akvji takie maszyny np obok siebie? mamy cos takiego? bo wtedy da sie realnie porównać obrazy...jak czytam suche specyfikacje to jakbym próbował..jeść jajecznice czytając ksiązkę kucharską. chcę miec na prawdę dobre nowe kino w domu a nie jakieś badziewie z supermarketu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.