Skocz do zawartości
IGNORED

Hiface modyfikace


kolczas

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas aby ulepszyć Hiface.

Najłatwiej pozbyć się zasilania z USB komputera. Według opinii na forach zmiana jest słyszalna, ale niewielka. Cuda za to obiecuje się po zasileniu samych zegarów czyściutkim napięciem 3,2V.

Przy okazji pozbycia się napięcia 5V z USB dobrze byłoby odciąć się od masy komputerowej. Znalazłem takie pomysły:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spróbowałem więc. Wsadziłem hifece do pudełka po byłym wzmacniaczu słuchawkowym, zrobiłem kabelek USB w postaci trzech żył srebrnych SO w teflonie, dwie poszły na sygnał D+ i D-, jedna na masę. Doczytałem na wspomnianej wyżej na stronie, aby zamiast bezpośrednio połączyć masy, wtrącić w szereg rezystor 47R i cewkę 2uH. Zrobiłem więc mimo że nie miałem takich wartości, dałem 51R i cewkę 56uH.

Próba jak to gra pokazała coś zupełnie niespodziewanego. Grało fantastycznie, zupełnie nie jak tani konwerter, poprawiło się wszystko rozdzielczość, neutralność, pogłosy, bas, dosłownie wszystko zagrało głęboko i pięknie. Niestety tak łatwo nie jest, minęło około 40s i zamilkło, aż się JRiver zawiesił. Odpaliłem na nowo, już się nie uwiesił, ale pograł kilkanaście sekund i zamilkł, itak w kółko.

Wniosek: takie proste izolowanie masy nie jest właściwe, pewnie masa komputerowa jest silnie zanieczyszczona przebiegami o wysokiej częstotliwości, a sygnał D+ i D- jest masowany z zasilacza liniowego 5V i niestety występujące różnice potencjałów obu mas powodują takie skoki potencjałów na sygnale usb że Hiface już ich nie interpretuje właściwie i rwie. Cewka 56 uH wraz z rezystorem okazuje się skutecznym izolatorem mas, izoluje wysokie częstotliwości za dobrze.

Od razu ciśnie się podpowiedź "to tego nie izoluj tylko podłącz normalnie masy razem". Wywaliłem więc cewkę i rezystor i połączyłem masę komputerową z masa zasilacza i Hiface, włączam, gra, nie rwie, zupełnie bez problemu, gdyby nie jeden nie drobny problem. Gra źle, mam na myśli gra normalnie, jak to gra Hiface wpięty normalnie w gniazdo USB komputera. Czyli wszystko się zgadza mod polegający na zasileniu 5V prawie nic nie daje, ja w każdym razie różnicy nie słyszę. Kluczowe okazuje się rozdzielenie mas, tylko jak to zrobić?

Skoro cewka 56uf za bardzo izoluje masy zmieniłem ją na 9uH, czyli znacznie mniej, działa. Tendencja do rwania została. Średnio potrafi ugrać 3 godziny, czyli rwie znacznie rzadziej, ale już niestety nie gra tak jak grało z ceweczką 56uH. Kolejny argument za tym że im bardziej do zasilacza dociera masa komputerowa tym gorszy jest dźwięk.

Muszę się jakoś z tym uporać, następnym krokiem dopiero może być zastosowanie nisko-szumowych regulatorów dla zegarów.

 

Zwracam się więc do specjalistów elektroników: jak odizolować Hiface zasilany z zasilacza sieciowego od masy komputerowej i dlaczego ta masa tak syfi?

 

Zbyt dobrze nie widać, ale cokolwiek widać, nie ma tu na foto rezystora, ale sam rezystor za bardzo nie wpływa na rwanie transmisji USB.

post-9754-0-04046300-1371555156_thumb.jpg

post-9754-0-89537200-1371558557_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się więc do specjalistów elektroników: jak odizolować Hiface zasilany z zasilacza sieciowego od masy komputerowe

 

Do tego chyba są separatory nie? Choćby ADUM4160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są, a jest jakieś inne wyjście, bardziej pasywne? Taki separator nie wprowadzi swojego jitter itp? Jego też trzeba zasilać.

Pomyślę może o zakupie takiego separatora, może mnie to pozytywnie zaskoczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zasilam baterią, konkretnie zegar. Bateria to lifepo4 3.2V, gra zdecydowanie lepiej niż kiedy zasilanie brał z usb. Więcej nie próbowałem bo już bym wolał zmienić konwerter...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jaką mądrą ładowarkę, która automatycznie ładuje ten akumulator, czy musisz go wydobywać co jakiś czas do ładowania?

Przydał by się schemat takiej automatycznej ładowarki doLiFePo4, która by doładowywała gdy konwerter nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ładowarka zwykła, odpinam baterię i wkładam do ładowania... Na razie mam połączone prowizorycznie, bateria jest duża i nie wejdzie zbytnio w koszyk na R20... Jak zabiorę się za porządki pomyślę o czymś normalniejszym. wogóle to myślę nad innym konwerterem a podoba mi się waveio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hiface już nie chcę rozgrzebywać bo szkoda kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym się nie upierał masa USB musi być podłączona na sztywno. Wywaliłem cewkę został rezystor 30R i już nie rwie transmisji, ale do czasu kiedy nie włączyć w domu jakiegoś solidnego odbiornika np wzmacniacza na trafie toroidalnym. Wywaliłem więc rezystor i zaczynam rozglądać się za separatorem na ADUM4160. Ciekawi mnie czy zagra przez ten adum tak fajnie jak przez cewkę 56uH na masie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz srebro na usb a tam na płycie głównej jakaś podła miedź. A tak serio to uważam że to co słyszysz to tylko autosugestia. Wsadź do komputera jakiś porządny zasilacz i podłącz ten konwerter normalnie. Zasilacze komputerowe są przystosowane do zasilania układów cyfrowych, także na twoim miejscu zostawiłbym ten hiface jak jest i prędzej pogrzebał w zasilaczu dac'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz srebro na usb a tam na płycie głównej jakaś podła miedź. A tak serio to uważam że to co słyszysz to tylko autosugestia. Wsadź do komputera jakiś porządny zasilacz i podłącz ten konwerter normalnie. Zasilacze komputerowe są przystosowane do zasilania układów cyfrowych, także na twoim miejscu zostawiłbym ten hiface jak jest i prędzej pogrzebał w zasilaczu dac'a.

Zasilacz komputerowy jeżeli ma wpływ to w minimalnym stopniu. Zasilenie zegara baterią już tak. Jak chcesz już go na zewnątrz wyrzucić to kabel usb powinien być tak wykonany aby wiązki zasilania i sygnałowe były ekranowane parami, odseparowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz srebro na usb a tam na płycie głównej jakaś podła miedź. A tak serio to uważam że to co słyszysz to tylko autosugestia. Wsadź do komputera jakiś porządny zasilacz i podłącz ten konwerter normalnie. Zasilacze komputerowe są przystosowane do zasilania układów cyfrowych, także na twoim miejscu zostawiłbym ten hiface jak jest i prędzej pogrzebał w zasilaczu dac'a.

 

Srebrem i autosugestią się nie zajmujmy w tym wątku. Piszesz wsadź porządny zasilacz do komputera i zajmij się zasilaczem w dac.

W komputerze jest porządny zasilacz, w dac-u już dawno zasilanie jest zrobione na shunt regulatorach. Właśnie zajmujemy się tu konwerterem hiface, a jeśli nawet coś w moim systemie jest niezrobione, to się robi, albo będzie robione niezależnie od tego wątku.

 

rayfe napisz proszę jaką pojemność tej baterii masz, na ile Ci starcza i jak poznajesz że wymaga ładowania, ile zegarów zasilasz jednym ogniwem.

 

Pomysł z baterią wydaje się bardzo dobry ze względu że załatwia problem separacji mas. Stosując baterię chyba wogóle nie ma potrzeby ciągnąć masy z komputera, wystarczy tylko D+ i D- i ekran. Jest tylko jedna przeszkoda, jakiś scalak w hiface potrzebuje 5V, a ogniwa dają 3,2V.

rayfe zasilacz hifa jednocześnie z usb i baterii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma tego problemu, w kabelku nie ma nawet żyły zasilającej i działa. Podobno tak bywa w laptopach. Jest na to sposób wlutowuje się rezystor pomiędzy 5V i masa komputerową, Dają też leda, ale nie wiem po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi w usb i to zegar dostaje z baterii 3.2V (naładowana ma ok 3.3-3.4v). Poznaję że pada jak mi się dźwięk zmienia, podsycha ale też ją mierzę i poniżej 3.2v idzie na wymianę druga. Tylko taka sprawa - baterię trzeba odłączać jak nie korzystasz bo hiface pobiera energię cały czas z niej, druga sprawa to jak konwerter siedzi w usb a bateria jest odłączona to nie wszystko w kompie działa np gadu nie startuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi w usb i to zegar dostaje z baterii 3.2V (naładowana ma ok 3.3-3.4v). Poznaję że pada jak mi się dźwięk zmienia, podsycha ale też ją mierzę i poniżej 3.2v idzie na wymianę druga. Tylko taka sprawa - baterię trzeba odłączać jak nie korzystasz bo hiface pobiera energię cały czas z niej, druga sprawa to jak konwerter siedzi w usb a bateria jest odłączona to nie wszystko w kompie działa np gadu nie startuje...

 

"Wspaniałe" rozwiązanie z tą baterią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szału z obsługą ale jak usłyszałem zmianę odpowiadało mi to. Poza tym bateria trzyma długo, poj 2300mah koszt 30zł, kwestia ubrania tego odpowiednio wedle upodobań i mamy w sumie dobry efekt ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Watek stary jak cholera ale dopisze co tam :) Dzis po przeczytaniu tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zasililem swojego hiface two za pomoca ifi ipower. Petarda! Moja sztuka hiface troche wypychala wokale. Teraz jest wokal stabilnie siedzi na scenie. Jest duza kultura, scena i doswietlenie rewelacja. Az tak duzych zmian sie nie spodziewalem. Polecam zabawe w zasilanie!

 

Podobnie doswiadczenie mialem z PPA Usb v2. Samojej wpiecie nie wiele dawalo ale juz zasilenie jej z baterii owszem. Dzialo sie oj dzialo. Tylko akumulatory do ladowarki smigaly :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam to szczescie i u mnie z moim DAC wersja rezystora 47R i cewki 47 uH nic nie rwie a gra bajecznie!!! W zasadzie nie wiem czego to kwestia ze u mnie nic sie nie tnie. Wkazdym razie u mnie gra Daphile na PC. Musze przyznac ze izolacjia masy z komputera bardzo znaczaco posunela jakosc brzmienia do przodu. Warto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.