Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio A500 vs. Denon PMA-560


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Przymierzam się do zakupu jakiegoś lepszego wzmacniacza w cenie ~400zł. Po kilkudziesięciu stronach które przeczytałem wybór padł na Cambridge Audio A500 lub Denon PMA-560.

 

Wzmacniacz będzie grał z kolumnami Eltax Liberty 5+ w pomieszczeniu 16m2. Słucham głównie jazzu, trip-hopu. Zależy mi bardzo na czystym wyraźnym wokalu i dobrej "wyrazistości" instrumentów dętych oraz prekusji. Kolumny są obecnie podłączone do Technics SA GX-130 z którego nie jestem zadowolony. Czuję, że dużo na tym tracą ze swojego brzmienia.

 

Raczej jestem zdecydowany na CA A500 (względu na pilota), jeżeli możecie coś doradzić będę wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten CA uciągnie te eltaxy. One mają chyba 86-87 db? Nie wiem czy znalazłeś opinie z tego forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skonfrontuj je ze swoimi oczekiwaniami. Ja bym na Twoim miejscu odłożył ze 2-3 stówki i szukał marantza PM-68 albo nada c320.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem A500 + Eltax Liberty 3+,grało bardzo ładnie zwłaszcza jazz.Póżniej dokupiłem końcówkę CA P500 i podłączyłem w Bi-Ampingu i było super.Imho misiowaty CA + grajace skrajami pasma Liberty uzupełniają się i tym budżecie to zgrany duet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten CA uciągnie te eltaxy. One mają chyba 86-87 db? Nie wiem czy znalazłeś opinie z tego forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skonfrontuj je ze swoimi oczekiwaniami. Ja bym na Twoim miejscu odłożył ze 2-3 stówki i szukał marantza PM-68 albo nada c320.

Pozdro.

 

Tak czytałem, szczególnie ostatnie komentarze były bardzo pochlebne dla CA A500. W stylu: "Jeśli ktoś słucha klasyki, jazzu, akustycznego rocka, popu, ambientu i temu podobnych gatunków muzycznych to moim zdaniem wzmacniacz ten w stu procentach go zadowoli"

 

Marantz PM-68 to kompletnie nie moja półka cenowa na bieżącą chwilę. Widzę natomiast sporo Denonów PMA-860 za ~500zł i tyle mogę przeznaczyć.

3 dni temu był również wystawiony PMA925 na forum ale się sprzedał.

 

Czyli reasumując myślicie, że ten PMA860 będzie lepszym wyborem niż CA a500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent,lepiej jednak 1060,bo 860 wart z 350-400 pln,a 1060 można wychaczyć za 500 pln.CA i Nad to specyficzne wzmacniacze ,nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh byłem zdecydowany na CA, a teraz w głowie mam CA A500, Denona 1060 i 860 :) Spróbuję coś poszukać w rozsądnej cenie, jeżeli się nie uda chyba wezmę A500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Udało mi się pożyczyć do odsłuchu Cambridge Audio A500 i kompletnie się zakochałem:) Kupiłem go jeszcze w ten sam dzień za 310zł więc zostało mi jeszcze trochę kasy na inne sprzęty co jest dodatkowym plusem.

 

Wzmacniacz gra rewelacyjnie i nawet moja "głucha" dziewczyna mówi, że jest o wiele lepiej. Muzyka nabrała bardzo dużej przestrzeni, słychać masę detali, dźwięk jest bardzo dynamiczny, szybki i klarowny. W skrócie wzmak w 100% spełnił moje oczekiwania i bardzo dobrze nadaje się do słuchania jazzu itp. W połączeniu z Eltax Liberty 5+ tworzy zgrany duet.

Znalazłem również minusy, zestaw nie radzi sobie z szybką i głośną muzyką rockową, głośniki zdają się "nie wyrabiać" i wszystko się miesza. Natomiast mi osobiście to nie przeszkadza.

 

 

Dodatkowo zacząłem co nieco więcej czytać o tym co posiadam i ku zaskoczeniu moje kolumny posiadają komorę balastową:D Nie ma jak dowiedzieć się o tym po 2 latach hehe. Właśnie grzeję piasek w piekarniku i zobaczymy co się zmieni. Dokupiłem również kolce i podkładki po nie.

 

Mam do was doświadczonych pytanie... moje głośniki posiadają coś takiego jak bi-wiring. Czy lepiej prowadzić wszystko jednym kablem i zamontować zwory w głośnikach czy może dwoma, każdy z innego kanału? Obecnie mam dwoma.

 

Drugie pytanie odnośnie CDka, dużo czytałem od wczoraj ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co jest dobre do tego wzmacniacza. Obecnie nastawiam się na CD również CA D500 do kompletu. Myślicie, że to dobry wybór?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam do was doświadczonych pytanie... moje głośniki posiadają coś takiego jak bi-wiring. Czy lepiej prowadzić wszystko jednym kablem i zamontować zwory w głośnikach czy może dwoma, każdy z innego kanału? Obecnie mam dwoma.

 

Jedno i drugie rozwiazanie jest dobre. Z tym ze te pierwsze moze okazac sie lepsze, bo zamiast wydawac kase na 4 odcinki kabla lepiej kupic dwa lepsze za ta sama kwote, albo poprostu zaoszczedzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie rozwiazanie jest dobre. Z tym ze te pierwsze moze okazac sie lepsze, bo zamiast wydawac kase na 4 odcinki kabla lepiej kupic dwa lepsze za ta sama kwote, albo poprostu zaoszczedzic.

 

Kable już dawno kupione :) Dzięki za odpowiedź!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nastawiam się na CD również CA D500 do kompletu. Myślicie, że to dobry wybór?

Jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.