Skocz do zawartości
IGNORED

Fortune-nowa polska wytwórnia jazzowa.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem siedem płyt z nowej,polskiej,obiecującej oficyny wydawniczej pod nazwą Fortune.Za nazwą tą kryje się Jarek Polit,dla wtajemniczonych związany z warszawskim Rubikonem( tym na Poznańskiej a później na Marszałkowskiej).

Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu koncertów jazzowych w ramach szeroko pojętego free i tzw. nowych brzmień zarówno wybitnych muzyków amerykańskich jak i mniej znanych,młodych polskich.

A więc na początek:

Moi faworyci czyli W.Parker,B.Brown,L.Barnes i H.Drake "Live in Wroclove".

Magnolia Acoustic Quartet "Boozer"-K.Sokołowski piano,Sz.Nidzworski sax.,T.Dąbrowski trąbka,M.Dobosz bas i P.Dobosz perk.

Mazolewski Gonzalez Quintet "Shaman"-D.Gonzalez wiadomo,W.Mazolewski wiadomo,M.Pospieszalski sax.,J.Duda piano i J.Rogiewicz perk.

Obara International Komeda-M.Obara wiadomo,D.Wania piano,G.Nilssen perk i O.M.Vagan bas projekt inspirowany muzyką Komedy.

Piotr Damasiewicz Projekt"Imprographic 1"-P.Damasiewicz trąbka,G.Ferrandini perk.,G.Lebik sax i J.Mielcarek bas.

Niezastąpiony Wacław Zimpel Quartet "Stone Fog"-W.Zimpel wiadomo,Ch.Ramond bas,K.Kugel perk i K.Dys piano.

Hunger pangs "Meet meat"-M.Kądziela git.,T.Dąbrowski trąbka,K.T.Christiansen perk.

Wszystkie płyty live,jakość nagrać b. dobra,jednolita szata graficzna.Płyty są już dostępne w normalnych sklepach i w internecie.

 

Strona internetowa www.for-tune.pl.Wszystkie płyty co najmniej dobre.,a klika b. dobrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker,Obara,Zimpel,Mazolewski Gonzalez.

 

Właśnie słucham Obary-rewelacja!

 

Zamówię jeszcze z katalogu M.Halvorson i J.Bestera.

 

a więc mamy już trzy labele ukierunkowane na jazz poszukujący:Not Two,Multikulti i forTune.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już kolejne dwie płyty z wytwórni.Pierwsza to Bester Quartet"Krakoff" w składzie lider akordeon,Jarosław Tyrała skrzypce,Oleg Dyyak perk i Mikołaj Pospieszalski bas.Nagranie z koncertu z warszawskiej filharmonii.Przepiękna,klimatyczna i nostalgiczna muzyka w konwencji tzadikowsko-zornowskiej znanej z wcześniejszych nagrań zespołu pod nazwą Cracow Klezmer Band.Oprócz CD w pudełku również DVD z koncertu.

Druga pozycja to Dominik Wania Trio "Ravel".Wschodząca gwiazda naszej jazzowej pianistyki mierzy się z twórczością M.Ravela.I to z powodzeniem!Wania prezentuje pięć utworów inspirowanych miniaturami wielkiego Francuza.I okazuje się,że Ravel jazzował,jest tam jazzowa rytmika.W grze pianisty słychać fascynacje Evansem i Hancockiem.W sekcji Max Mucha bas i Dawid Fortuna perk.

Obie płyty goden polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna pozycja w moim odtwarzaczu,Power of the Horns "Alaman".To big bandowy projekt trębacza Piotra Damasiewicza nawiązujacy do wielkich big bandów freejazzowych z przeszłości spod znaku Sun Ra,Braxtona czy Schlippenbacha.

W składzie oprócz lidera A.Pindur sax.,M.Obara sax.,M.Pospieszalski sax.,P.Niewiadomski puzon,J.Mielcarek bas,M.Mucha bas,G.Ferrandini perk.,W.Romanowski perk.,T.Sanchez perk. i D.Wania piano.Bogata,odjazdowa i energetyczna muzyka,kto był w Soho w ramach WSJD wie o co chodzi.W pudełku płyta CD i DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dwie kolejne nowości dla miłośników ostrej jazdy bez trzymanki.

"Erase New and old dreams" to zapis warszawskiego koncertu formacji w składzie Gerard Lebik sax.,Michał Trela perk.,Max Mucha bas i Jakub Mielcarek bas.To ekspresyjna,czarna muzyka( w stylu F.Andersona) z pięknym soundem saksofonu.

Druga pozycja to zapis znakomitego koncertu z krakowskiej Mangghi"Obara international.Live in Manggha" naszego młodego lwa saksofonu czyli Macieja Obary.Oprócz lidera fenomenalny Dominik Wania piano,Gerd Nilssen perk. i Ole Morten Vagan bas.Rekomendacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wojciech

tutaj tym Andersonem mnie namówiłeś :-), bo wogóle od jakiegoś czasu nie kupuję nowości i raczej nic nowego chyba mnie nie oświeci, ale chyba zaryzukuję ;-))

 

ps

tyle płyt mamy na pólkach, ja zupełnie zatraciłem potrzebę kupowania nowych wydawnictw, a jak ostatnio się skusiłem to zamówiłem pudełka z CAM Hemphilla i WSQ, bo nie znałem, a pamiętam że Mark polecał - super granie i uwielbiam saksofonową jazdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze kupuję ale tak siłą rozpędu.Bo z winylami jest trochę inaczej.To takie kolekcjonerstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dwie nowe znakomite pozycje.Najpierw Ches Smith and These Arches "Internacional hoohah"W składzie T.Berne,T.Malaby,M.Halvorson,A.Perkins i Ch.Smith.Nagranie z warszawskiego Soho Factory z 2012r.Muzyka jazzowo-współczesna ale komunikatywna.

Druga pozycja to bardziej hard free:Piotr Damasiewicz Quartet w składzie lider trąbka,G.Lebik sax,W.Romanowski perk. i M.Garbowski bas.Nagranie z Wrocławia z 2009r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Dla mnie ich propozycje to miód na moje uszy. W świecie muzaka i wypełniaczy muzycznych do wind ,ich propozycje choć trudne dla "ogółu" mi sprawiają wielka przyjemność obcowania z czymś ulotnym. Moje ulubione pozycje ,które ostatnia katuje to Mazolewski/Gonzales Quintet ;Dominik Wania Trio "Ravel" ;Marcin Masecki "Scarlatti" .Jedyne co mi sie nie podoba to realizacja niektórych nagrań i nie rozumiem gdzie leży problem - coś mnie w tym dźwięku drażni.Fortune to propozycja dla wymagającego odbiorcy ,który czerpie przyjemność z tego ,że słuchając muzyki nie wie co za chwilę ona przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna pozycja w katalogu firmy.Adam Pierończyk Quartet "A-trane Nights".Podwójny album,zapis koncertu z Berlina z 2008r.

W składzie obok lidera Adrian Mears puzon,Anthony Cox bas i Krzysztof Dziedzic perkusja.Osiem kompozycji Pierończyka odwołujących się do freejazzu ale i muzyki etnicznej( słowiańskiej,arabskiej,aborygeńskiej).Swobodny potok muzyki improwizowanej z długimi solówkami muzyków.Pierończyk w pełni ukazuje swój kunszt techniczny.To chyba w tej chwili nasz najlepszy saksofonista.Piękna płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Kolejna pozycja w katalogu firmy.Adam Pierończyk Quartet "A-trane Nights".Podwójny album,zapis koncertu z Berlina z 2008r.

W składzie obok lidera Adrian Mears puzon,Anthony Cox bas i Krzysztof Dziedzic perkusja.Osiem kompozycji Pierończyka odwołujących się do freejazzu ale i muzyki etnicznej( słowiańskiej,arabskiej,aborygeńskiej).Swobodny potok muzyki improwizowanej z długimi solówkami muzyków.Pierończyk w pełni ukazuje swój kunszt techniczny.To chyba w tej chwili nasz najlepszy saksofonista.Piękna płyta.

O coś dla mnie! Ja jestem zauroczony płyta Pierończyk/Schuller/Kochan z 1999 roku wydana przez Hifi muzyka i którą bardzo polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj te bardzo dobre - skomentuję.Pozdrawiam

 

Jak na razie, komentarz 'Pozdrawiam' jest niezmienny od prawie półtora roku. Na nowy, pewnie trzeba będzie poczekać następne dwa lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W katalogu firmy pierwsze nagranie naszego czołowego pianisty Leszka Kułakowskiego L.Kułakowski Ensemble"Looking Ahead".W skladzie oprócz lidera Ch.Titz trąbka,K.Lenczowski wiolonczela,T.Grzegorski saksofony,P.Kułakowski bas i T.Sowiński perk.Dziewięć kompozycji pianisty utrzymanych w klimatach nowoczesnego mainstreamu z pięknymi melodiami,improwizacjami,współbrzmieniami.Może dzięki obecności wiolonczeli dominuje klimat zadumy,melancholii ale bez smęcenia.Słychać,że między muzykami w trakcie nagrania była chemia.Świetna płyta.

 

A w kolejce czeka G.Auguścik w projekcie ludowo-lutosławskim.Ale jeszcze nie przesłuchana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero poznaję albumy z tej wytwórni. Niedawno wpadła w moje ręce poniższa płyta i na dłużej zatrzymała przy odtwarzaczu. Słychać na niej echa muzyki klasycznej i filmowej, a także jazzu wraz z czymś dotąd nieznanym, bo nienazwanym.

 

Sebastian-Zawadzki.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki skład muzyków?

solo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna muzyka na tej płycie Zawadzkiego. Trzeba będzie kupić. Czasami można kupić płyty For Tunes na warszawskiej giełdzie płytowej w Hybrydach, przynajmniej tam moją póki co jedyną pozycję kupiłem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam dwie kolejne pozycje.

Najpierw największe zaskoczenie.Kompletnie mi nieznany muzyk z Trójmiasta Irek Wojtczak firmuje płytę "Folk Five" z zespołem Wojtczak NYConnection.To NYConnection to znakomta kapela Stevens/Fonda Group!To świetni amerykańscy muzycy Michael Stevens piano,Herb Robertson trąbka,Joe Fonda bas i Harvey Sorgan perk.

Ta mieszanka polsko-amerykańska gra muzykę Wojtczaka mocno inspirowaną polskim folklorem z okolic Łęczycy.

Grają kapitalne kawałki oparte na melodii i rytmice mazurków,kujawiaków i oberków.Ale grają to w taki sposób,że efektem jest całkowicie spójna i jazzowa muzyka.Jazzowa w rozumieniu amerykańskim.

Druga płyta to już twór stricte amerykański.Zapis koncertu z Dallas zespołu trębacza Dennisa Gonzaleza i jego dwóch synów.Stefana na perk. i Aarona na basie.To już muzyk dobrze znany w Polsce z racji dość regularnych występów.Grają świetną muzykę mieszczącą się gdzieś na przecięciu maeinstreamu i free.A nad zespołem unosi się duch elektrycznego Milesa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwórnia nie tak znów nowa, nowa to ona była rok temu , gdy wypuszczała jedną z pierwszych swych płyt , a była nią nagranie Zimpla Stone Fog, świetne skądinąd granie. Kupiłem jeszcze Gerarda Lebika, Zimpla To Tu Orchestra, a dziś

cover_pokojjejcieniom-292x292.jpg

I

cover_eskaubei-292x292.jpg

 

Mam nadzieję, że płyty spodobają się mi, choć nie są free jazzowe, jednak nie samym free człek żyje, w aucie trza coś łatwego

słuchać, melodyjnego i rytmicznego, co by o pedale gazu nie zapomnieć.

Tak, tak, jestem piratem drogowym, jeżdżę za szybko, bo nienawidzę prowadzić auta, dlatego z punktu a jak najszybciej chcę się dostać do punktu b

I tylko jeden rodzaj kierowców szanuję: szybszych ode mnie. Reszta to idioci

 

Przepraszam za off topik, nie za me słowa, które oddają okrutną prawdę polskich smutnych dróg i ich użytkowników.

Sądziłem, że ten zacny wątek powstał niedawno, a tu proszę, stary jak świat. Ches Smith and These Arches "Internacional hoohah" - znakomite nagranie, rewelacyjne wręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobrze wiedzieć.

 

Piszę w kotekście płyty NIKOLI KOŁODZIEJCZYKA, ORCHESTRA -CHORD NATION. Jego Zawładnęła moją wyobraźnią na dobre. Słychać wplywy Marii Schneider, Carli Bley, ale przede wszystkim Aranżacje Kołodziejczyka imponują odwagą i wyrafinowaniem. Do tego Gargantuiczny skład! Ech-Usłyszeć coś takiego na żywo...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę płytę Nikoli Kołodziejczyka i jego potężnego bandu.Taka orkiestra na naszym rynku to prawdziwy ewenement!.Efektowne brzmienie( i potężne),oryginalne aranże,koloryt i kompozycje.Bardzo barwna,imresjonistyczna muzyka.Członkowie orkiestry to w większości nieznani mi muzycy ale grają jak starzy wyjadacze.Kolejna świetna płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.