Skocz do zawartości
IGNORED

sennheiser hd 449 czy marshall major


BigManPigMan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Aktualnie posiadam słuchawki philips shp5401. W domu spisują się spoko, ale są otwarte, więc do podróżowania poszukuję słuchawek zamkniętych. Budżet wynosi ok 300 zł, tak więc od razu zaznaczam, że nie interesują mi rady typu dołóż 3000 i będziesz miał Sennheiser hd miliard. Spodobały mi się dwa modele, wymienione w temacie postu. Proszę o radę, które wybrać, aby jakość odtwarzanej muzyki była jak najlepsza. Moim źródłem jest póki co lg l9 (jest tam wbudowany wzmacniacz, daje tyle co nic, ale zawsze mam 5% głośniej :D), aczkolwiek będę zbierał na ipod classic, ponieważ słucham muzy we flac, a karta sd wielu płyt nie pomieści. Muzyka, jaką lubię to przede wszystkim rock progresywny, ale nierzadko słucham również mocniejszego brzmienia, bluesa, jazzu i klasycznej. Interesują mnie głownie te 2 modele i proszę o pomoc w wyborze pomiędzy nimi, aczkolwiek jeżeli istnieją słuchawki zamknięte w tym samym przedziale cenowym, a jakość odsłuchu będzie namacalnie lepsza, to wtedy mogę wziąć to pod uwagę.

Na koniec mam jeszcze jedno małe, offtopowe, ale ważne dla mnie pytanie. Muzyki słucham w domu z integry. Niebawem planuję zakupić daca audinst mini, a pod choinkę sprawić sobie do domowych odsłuchów sennheiser hd 598. Powiedzcie mi proszę, czy audinst dobrze się zgra ze słuchawkami, o których mówiłem w głównym wątku postu, a za te kilka miesięcy z hd598. Jeżeli nie, co polecacie za ok 400 zł?

PS

jak coś źle napisałem, nie hejtujcie, pierwszy post :P

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o odpowiedź, ponieważ znalazłem bardzo ciekawą aukcję z marshallami na allegro, która się kończy pojutrze i generalnie chciałbym do tego momentu coś wiedzieć, albowiem ciężko przejść obok takiej oferty obojętnie, a szkoda też kupować w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall major,to całkiem przyzwoite słuchawki,pod względem wykonania,mam je już dwa,a może nawet trzy lata i nadal wyglądają jak nowe. Ja używam ich do Iphona,czyli mobilnie i tu się sprawdzają jak dla mnie bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o porównanie do sennheiser hd 449, to niestety nie miałem z nimi do czynienia,natomiast w porównaniu z Philips O`Neill The Stretch TR 55LX ,i dokanałowymi Sennheiser CX 300-II,wypadły najlepiej jak dla mnie. Do domowych odsłuchów używam innych słuchawek. O Majory możesz zapytać jeszcze kolegę Fr@ntz'a , też je ma,lub miał. Do domowego użytku spróbuj posłuchać Beyerdynamic DT150 mogą okazać się lepszym wyborem,używki ,bo nowe to chyba od 600 zł można kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzilem po sporym sklepie z ipodem , na regalach okolo setki roznych zestawow sluchawkowych.... i nagle ; marshall major .

Podpialem , nawet nie zaczalem sluchac... i juz byly moje . Zagraly najglosniej ze wszystkich , bez sztucznie pompowanego basu ,czysto i marshallowsko... po prostu . Mam je od ok. 2 lat = niezniszczalne a slucham GLOSNO .

Polecam jeszcze klipsch image one .Ale to inny typ .

 

PS Te marshalle kupilem oczywiscie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem okazję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brać? Obawiam się tylko, że uszkodzenia takie jak pęknięcia skóry świadczą o długiej eksploatacji, przez co ich żywot i idealne granie mogą się szybko skończyć :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Twoja decyzja,czy kupić te z linku. Czasem może się okazać, że to co zaoszczędzisz, wydasz pózniej na nowe pady. Z używek są jeszcze dwie pary za 250 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshalle wyglądają przegenialnie, ale opinie coraz bardziej mnie do nich zniechęcają i myślę że zmiana moich Philipsów na 200 zł droższe majory jest nieopłacalna :P Czekam jeszcze na jakąś opinię o HD449, aczkolwiek coraz bardziej skłaniam się ku opcji zbierania kasy na sennheiser momentum - nie będę wtedy potrzebował do odsłuchów domowych HD598 :P Mam tylko odnośnie ich jedną wątpliwość. Mają bardzo niską impedancję - 18 Ohm. Jak to się ma do wzmacniaczy i DAC'ów? W te wakacje planuję nabyć audinst mini, bądź hud-mx 1, ale co będzie, jeżeli w przyszłym roku zdecyduję się na coś poważniejszego? Dajmy na to matrix mini-i. Czy niska impedancja nie będzie tutaj szkodziła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.