Skocz do zawartości
IGNORED

Na jakie inne kable wymienić Audioquest Type 4


remos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Marantza PM Ki-Pearl Lite oraz podłączony do niego NA7004, całość gra połączona kablami Audioquest Type-4 na Focal Chorus 816V, czy aby uzyskać trochę bardziej "mięsisty" bas to wymianą kabli mogę uzyskać pozytywny rezultat?

Jeżeli tak to na jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel podtynkowy płaski 2 x 1,5 kopara ci opadnie ,gwarantuję .Kosztuje grosze więc ryzyko żadne.

 

Taki masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

W audio nic nie jest niemożliwe, więc i podtynkowy może być ok, a nawet drut kolczasty- serio. Jednak do sprawdzonych u mnie rzeczy, polecam Audioquesta Midnight-a. Wiem jak wpływa na dźwięk Type-4, Midnight to jego znacznie lepszy brat, szczególnie w zakresie basu. Zmiana według mnie, będzie spektakularna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel podtynkowy płaski 2 x 1,5 kopara ci opadnie ,gwarantuję .Kosztuje grosze więc ryzyko żadne.

Potwierdzam! Kopara opadła mi momentalnie. Mój system zamienił się w pierdz...ego jamnika...

 

Witam,

 

Posiadam Marantza PM Ki-Pearl Lite oraz podłączony do niego NA7004, całość gra połączona kablami Audioquest Type-4 na Focal Chorus 816V, czy aby uzyskać trochę bardziej "mięsisty" bas to wymianą kabli mogę uzyskać pozytywny rezultat?

Jeżeli tak to na jakie?

Ja polecam do tego systemu Kimbera 4VS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio nic nie jest niemożliwe, więc i podtynkowy może być ok, a nawet drut kolczasty- serio. Jednak do sprawdzonych u mnie rzeczy, polecam Audioquesta Midnight-a. Wiem jak wpływa na dźwięk Type-4, Midnight to jego znacznie lepszy brat, szczególnie w zakresie basu. Zmiana według mnie, będzie spektakularna.

 

Tego Audioquesta już nie produkują, pytanie czy Type-8 coś wniesie? Czy może Rockefeller?

 

 

<br />Ja polecam do tego systemu Kimbera 4VS.<br />

 

Ten też wygląda ciekawie, zwłaszcza cenowo, jest grubszy z tego co czytam niż Type-4, a co powiesz o 8VS jest jeszcze większego przekroju:

 

(Cp) Pojemność równoległa: 744,0 pF @ 20 kHz,

(Ls) Indukcyjność szeregowa: 0.378 μH @ 20 kHz,

(Rdc) Opór-prąd stały: 0.021 Ω,

(Xt) Całkowita reaktancja: 0,047 Ω @ 20 kHz,

Charakt. częst.: +/- 0.5 dB dc - 150 kHz,

 

• 8 szarych i 8 czarnych przewodów połączonych w pary,

• 2 x 9 awg / 6,62 mm2,

• czysto miedziany Varistrand™,

• specjalna formuła polietylenowo-dielektryczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o 8VS jest jeszcze większego przekroju:

Nie porównywałem ich bezpośrednio, ale jeśli nie potrzebujesz długich odcinków 4 VS powinien wystarczyć. Te Kimbery serii VS grają z Chorusami lepiej niż wiele droższych kabelków. VDH CS-122 nie polecam do tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tego Audioquesta już nie produkują, pytanie czy Type-8 coś wniesie? Czy może Rockefeller?

 

 

Type 6 9 Type 8 miałem okazję słuchać. To fajne kable, jednak ja zaproponowałem Ci coś wyjątkowego. Midnight, to kilka klas wyżej, szczerze mówiąc, pomimo odsłuchów różnych drogich kabli, nie znalazłem nic lepszego. To zaledwie 500-700zł za komplet, chętnie porównałbym z dowolnym kablem (poza wysokimi AQ) bez względu na jego cenę. Nie obawiam się tego porównania... rozumiesz o czym mówię?

Powtórzę, można lepiej na wysokich, jednak na basie to kabel niemal nie do pobicia. A zdaje się, o bas w szczególności Ci chodziło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Type 6 9 Type 8 miałem okazję słuchać. To fajne kable, jednak ja zaproponowałem Ci coś wyjątkowego. Midnight, to kilka klas wyżej, szczerze mówiąc, pomimo odsłuchów różnych drogich kabli, nie znalazłem nic lepszego. To zaledwie 500-700zł za komplet, chętnie porównałbym z dowolnym kablem (poza wysokimi AQ) bez względu na jego cenę. Nie obawiam się tego porównania... rozumiesz o czym mówię?

Powtórzę, można lepiej na wysokich, jednak na basie to kabel niemal nie do pobicia. A zdaje się, o bas w szczególności Ci chodziło...

 

 

Ale się Pan Moderator zagalopował

Rozumiecie o czym piszę??

Kable do 1000 zł głośnikowe niemalże wszystkie grają podobnie i mają jedną wspólną cechę-przewodzą sygnał ze wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Type 6 9 Type 8 miałem okazję słuchać. To fajne kable, jednak ja zaproponowałem Ci coś wyjątkowego. Midnight, to kilka klas wyżej, szczerze mówiąc, pomimo odsłuchów różnych drogich kabli, nie znalazłem nic lepszego. To zaledwie 500-700zł za komplet, chętnie porównałbym z dowolnym kablem (poza wysokimi AQ) bez względu na jego cenę. Nie obawiam się tego porównania... rozumiesz o czym mówię?

Powtórzę, można lepiej na wysokich, jednak na basie to kabel niemal nie do pobicia. A zdaje się, o bas w szczególności Ci chodziło...

 

I też bym takie nabył za Twoją radą, ale nie ma ich gdzie kupić stąd problem :(

 

 

 

I też bym takie nabył za Twoją radą, ale nie ma ich gdzie kupić stąd problem :(

 

a i potrzebuję co najmniej 3m + 1,5m, a najlepiej 3,5m +2m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Midnight co jakiś czas pojawia się w ogłoszeniach.

 

Pan stary maruda znów wypowiada się o czymś, czego nie zna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Kopara opadła mi momentalnie. Mój system zamienił się w pierdz...ego jamnika...

Bo pakujesz marne kondensatory do sprzętu w ramach tuningu, których ja nie jestem w stanie słuchać - taka dygresja do Twoich uwag z innego wątku. Nichicon FG czy FW to podkolorowana nędza, niestety. Ja jeszcze nie spotkałem takiego systemu, w którym by YdYp nie zagrał - i lampa i tranzystor, wszystko dawało radę. Tylko nie należy podpinać tyłem do przodu - kierunek do głośników ma iść tak, jak się czyta nadruk na izolacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Twinlink Cardas.

Twinlink, to znacznie niższy model niż Golden Reference. Nie spodziewałbym się więc niespodzianki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Było też szybkie porównanie kabli głośnikowych i Cardas GR wypadł w tym zestawieniu nieco słabiej, niż kabel przywieziony przez Jurka (druty stosowane przez NBS-a). Jednak najlepszy jak zwykle był mój AQ Midnight.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YdYp gra na poziomie Resona, ale gorzej od 1. serii Eichmanna 6.

W moich porównaniach grał dużo lepiej od Resona, który zamulał jak diabli, a z Audioquesta zagrał lepiej od K2, pewnie przeze nieaudiofilskie bateryjki użyte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ydyp gra dobrze, ale o średnicy 0,5 mm ( poniżej Resona ), albo mniej; im grubszy, tym bardziej zamula. Tylko, że jak ktoś ma kolumny odrutowane grubą linką, ma utrudnione słyszenie różnic, bo tor kopułki TEŻ powinien być tym przewodem okablowany. Każdy może sobie taką próbę za niewielkie pieniądze zrobić, bo taki telefoniczny przewód kosztuje poniżej 1 zł za metr. Ci, co mają przyzwoite graty i spróbowali nie żałują, bo jeśli im to ostatecznie nie pasowało, to przynajmniej zdobyli nowe doświadczenia w audio....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i spróbowali nie żałują

Tak, potwierdzam, nie żałuję, mam na czym pranie powiesić a i śmiech przecież, to samo zdrowie... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łżesz, jędrula, bo na tak cienkim drucie mogłeś powiesić co najwyżej skarpetki, zresztą i tak może Cię przeceniam, bo ich pewnie nie pierzesz, tylko traktujesz dezodorantem i młotkiem, żeby skruszały..;-) jak bohater serialu BBC "Red Dwarf"( palce lizać! )

A na poważnie, to jakoś nie mogę się przekonać, że ci, którzy wyśmiewają przewód solid o małym przekroju naprawdę takie próby robili. Dlaczego więc wielu z DIY poleca go do okablowania kopułek czy wzmacniaczy ?

A tego rodzaju eksperymenty i zakupy powinny być obowiązkowe przynajmniej dla tych 30% forumowiczów, którzy "nie słyszą różnicy" w okablowaniu. Więc skoro nie słyszą, to po co 100 razy przepłacać??

Jasne, że dla poprawienia samopoczucia, bo trudno znaleźć inteligentne wytłumaczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łżesz

Skarpetki całej rodzinki wiszą na twoim 2x0,5 dycie, i nawet ładnie pachną, a jak grają...cho-chooo...te skrzypce, te flety i oboje...ach-ach...

 

trudno znaleźć inteligentne wytłumaczenia..

Dokładnie tak. Nie wiem jak to możliwe, że nie słyszysz tego bałaganu, tej krzykliwości na wyższej średnicy, tego chudego basu, tej stłumionej góry i kompletnego braku powietrza w muzyce. Jak? Na czym tego słuchasz? Jakie masz źródło? Podłącz choćby taniego 4PR, a usłyszysz ile informacji zabiera ci ten dyt z castoramy, jak brudzi dźwięk, deformuje go wręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać RACJONALNY powód tego psucia dźwięku ( na przykładzie Twojego sprzętu ) przez zwykły, prosty miedziany drut, o średnicy mniejszej tylko o 0,2 mm od przewodów Audioquesta czy Resona. Bo to, że Ci dźwięk Twojego sprzętu nie odpowiada już zdążyłem się zorientować, bo próbujesz go mulić, czyścić czy wygładzać np. kablami.

IMHO to, co uzyskujesz ( jeśli rzeczywiście próbowałeś, w co i tak nie uwierzę, szczególnie, jak wspomniałeś, że Ci ten kabel "tłumi górę" i gubi powietrze - ha, ha ) z takim 2 x 0,5 mm średnicy solidem jest właśnie czystym, niczym niezniekształconym dźwiękiem Twojego systemu,.... A że chcesz innego, to już sprawa Twoich oczekiwań i dobrze, że go jakoś dopasowałeś do swych potrzeb.

Dopuść jednak przez chwilę myśl, że nie wszyscy mają identyczne te oczekiwania co do dźwięku i inny sprzęt...

Jak w starym już dowcipie o maszynie do golenia brzytwą, co to: wkłada się w nią głowę i po chwili.... gotowe.

A z boku ktoś zapyta: To bzdura, przecież każdy ma inną twarz ?

E - to tylko przy pierwszym goleniu.

A wypróbowałem firmowe linki o różnych przekrojach, plecionki i taśmy. Pozostałem przy taśmie z drutów 0,12 mm i solidzie 0,5 mm.

Może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie mi pasuje i do rocka i do jazzu i do Bacha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że znów miało być jak nigdy, a wyszło - jak zwykle. palton ma absolutnie rację.

A co do tematu, im bardziej zgubisz resztę pasma, tym bardziej będzie grał "mięsisty bas" - to kwestia równowagi tonalnej i zdobyć ją można raczej głośnikami czy resztą toru; kable mają tu IMHO mniejsze znaczenie, niż im się przypisuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.