Jump to content
IGNORED

Koss Porta Pro - nowe wersje i "gwarancja dożywotnia"


Therion

Recommended Posts

Hej!

 

Koss Porta Pro to od 10 lat moje ulubione słuchawki do sprzętu przenośnego. Jedynym znanym mi problemem tych słuchawek był sztywniejący z czasem kabel. Jako, że Kossy miały gwarancję dożywotnią, to jeżeli ktoś nie chciał robić rekablingu można było je odesłać (zawieźć) i wymieniano kabelek na nowy. Zresztą, można je było reklamować w różnym stanie - nawet rozjechane przez samochód. Na początku za free, później za 40zł (zielona naklejka) a teraz...??? Za 80? Przy fioletowej naklejce chyba w ogóle nie wymieniają nawet kabli?.

 

 

Z tego co widzę, to jest tak:

dystrybutor zapewni pierwszemu właścicielowi urządzenia jego naprawę lub wymianę przez całe życie, w przypadku jakiejkolwiek usterki elektrycznej lub mechanicznej, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w aktualnej wysokości. Wysokość tej opłaty wynosi 80 PLN za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.dozywotniagwarancja.pl mają zagwarantowaną obniżoną stawkę opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 PLN.

Niniejsza gwarancja obejmuje wady fabryczne słuchawek (istniejące w chwili kupna i uniemożliwiające lub utrudniające normalne korzystanie ze słuchawek), z oczywistych jednak względów naprawom gwarancyjnym nie podlegają uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład wyrwanie kabla sygnałowego, bądź mechaniczne uszkodzenie pałąka lub obudowy słuchawek. DoŜywotnia gwarancja nie obejmuje równieŜ uszkodzeń, które powstały w wyniku nieprawidłowego użytkowania słuchawek lub ich przechowywania. Hama Polska Sp. z o.o. oferuje odpłatną naprawę słuchawek KOSS nabytych z innych źródeł niŜ w sieci partnerskiej Hama Polska Sp. z o.o. Orientacyjny koszt naprawy wraz z wysyłką za pobraniem to tylko 80 PLN** (wysyłka GLS).

 

 

 

Zobaczyłem też, że pojawiły się nowe wersje Porta pro:

  • z mikrofonem
  • z pilotem smartfonów
  • czarne
  • czerwone
  • białe

Ktoś juz korzystał z gwarancji?

 

Ktoś ma słuchawki z pilotem lub z mikrofonem? Jaka opinia?

Link to comment
Share on other sites

KPP mają jeden z gorszych kabli jaki można stosować w słuchawkach. Gwarancje po opłaceniu oczywiście dostajesz co byś nie zrobił z słuchawkami, choć jeżeli masz trochę wprawy można samemu nabyć części które potrzebujesz i zaoszczędzić parę złotych.

 

Jeżeli potrzebujesz mikrofonu w słuchawkach to bierz, ale pod względem technicznym po co dokładać na przewodzie dodatkową przeszkodę?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to tylko czarno-niebieskie są oryginalne, reszta kolorów to podróbki.Ostatnio w Audioklanie przy wymianie kabla zakładają bardziej miękki z wtykiem kontowym.Jest lepszy, przynajmniej tam mówi znajomy co ma i naprawiał.Bo sam nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

A do wymiany trzeba mieć paragon z miejsca zakupu, czy wystarczy przyjść ze słuchawkami i samii wymieniają?

Właśnie mam dokładnie ten problem o którym mowa, sztywny kabel się ukręcił i jeden kanał padł.

Słyszałem też, że oni na tej dożywotniej gwarancji nie naprawiają, tylko płacisz 40 zeta i wymieniają na nowe...

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.