Skocz do zawartości
IGNORED

Koss Porta Pro - nowe wersje i "gwarancja dożywotnia"


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Koss Porta Pro to od 10 lat moje ulubione słuchawki do sprzętu przenośnego. Jedynym znanym mi problemem tych słuchawek był sztywniejący z czasem kabel. Jako, że Kossy miały gwarancję dożywotnią, to jeżeli ktoś nie chciał robić rekablingu można było je odesłać (zawieźć) i wymieniano kabelek na nowy. Zresztą, można je było reklamować w różnym stanie - nawet rozjechane przez samochód. Na początku za free, później za 40zł (zielona naklejka) a teraz...??? Za 80? Przy fioletowej naklejce chyba w ogóle nie wymieniają nawet kabli?.

 

 

Z tego co widzę, to jest tak:

dystrybutor zapewni pierwszemu właścicielowi urządzenia jego naprawę lub wymianę przez całe życie, w przypadku jakiejkolwiek usterki elektrycznej lub mechanicznej, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w aktualnej wysokości. Wysokość tej opłaty wynosi 80 PLN za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.dozywotniagwarancja.pl mają zagwarantowaną obniżoną stawkę opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 PLN.

Niniejsza gwarancja obejmuje wady fabryczne słuchawek (istniejące w chwili kupna i uniemożliwiające lub utrudniające normalne korzystanie ze słuchawek), z oczywistych jednak względów naprawom gwarancyjnym nie podlegają uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład wyrwanie kabla sygnałowego, bądź mechaniczne uszkodzenie pałąka lub obudowy słuchawek. DoŜywotnia gwarancja nie obejmuje równieŜ uszkodzeń, które powstały w wyniku nieprawidłowego użytkowania słuchawek lub ich przechowywania. Hama Polska Sp. z o.o. oferuje odpłatną naprawę słuchawek KOSS nabytych z innych źródeł niŜ w sieci partnerskiej Hama Polska Sp. z o.o. Orientacyjny koszt naprawy wraz z wysyłką za pobraniem to tylko 80 PLN** (wysyłka GLS).

 

 

 

Zobaczyłem też, że pojawiły się nowe wersje Porta pro:

  • z mikrofonem
  • z pilotem smartfonów
  • czarne
  • czerwone
  • białe

Ktoś juz korzystał z gwarancji?

 

Ktoś ma słuchawki z pilotem lub z mikrofonem? Jaka opinia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP mają jeden z gorszych kabli jaki można stosować w słuchawkach. Gwarancje po opłaceniu oczywiście dostajesz co byś nie zrobił z słuchawkami, choć jeżeli masz trochę wprawy można samemu nabyć części które potrzebujesz i zaoszczędzić parę złotych.

 

Jeżeli potrzebujesz mikrofonu w słuchawkach to bierz, ale pod względem technicznym po co dokładać na przewodzie dodatkową przeszkodę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tylko czarno-niebieskie są oryginalne, reszta kolorów to podróbki.Ostatnio w Audioklanie przy wymianie kabla zakładają bardziej miękki z wtykiem kontowym.Jest lepszy, przynajmniej tam mówi znajomy co ma i naprawiał.Bo sam nie posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wymiany trzeba mieć paragon z miejsca zakupu, czy wystarczy przyjść ze słuchawkami i samii wymieniają?

Właśnie mam dokładnie ten problem o którym mowa, sztywny kabel się ukręcił i jeden kanał padł.

Słyszałem też, że oni na tej dożywotniej gwarancji nie naprawiają, tylko płacisz 40 zeta i wymieniają na nowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto bawić się w wymianę na oryginalny kabel. Dokładając jeszcze trochę możesz otrzymać pełnoprawny recabling na przyzwoitych komponentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładając jeszcze trochę możesz otrzymać pełnoprawny recabling na przyzwoitych komponentach.

 

Gdzie i za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.