Skocz do zawartości
IGNORED

Kontrowersje wokół nowej serii tv Sony W6


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie powyższego posta odnośnie lepszości (według postów z for i niektórych testów w sieci) samsungów 40F6500 i 40F6640 nad wersjami 46'', (wcześniej bawiłem się osobiście tylko 46-kami), to jak jak je porównałem, to wersja 40'' ma znacznie gorzej zrealizowane podświetlanie od wersji 46'' (tam też to jest ale w mniejszym stopniu), tj ma wyraźnie widoczne ciemne i dosyć szerokie rogi na jasnych tłach, jak dla mnie to jest niedoróbka która mnie wrecz bodła po oczach. Np w porównaniu z W6 to jest pod tym względem przepaść (szkoda tylko że brak w nim upłynniacza). Dobrze podświetlone Samsungi to są od serii 7. Była dobra promocja w saturnach na 40'' f6640, ale ja jak bym oglądał tv z takimi rogami, to bym chyba oszalał, ale nikt nie zwracał na to uwagi, wszyscy tylko mówili że od razu biorą bo jest kilka stówek taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już po wyprzedaży Samsungów 40'' F6640 (tj wszystkie sztuki przeznaczone na wyprzedaż poszły), widziałem (co prawda już w innym saturnie) wystawioną sztukę z akceptowalnym podświetlaniem rogów (dużo lepiej od wczorajszej sztuki i kolor też lepszy a oba ustawiałem). Cholera wie czy te promocyjne to nie były te mniej udane ze zwzrotów (na forum kikiego już niektórzy pisali o padniętych pikselach, niedoświetlonych rogach itp), tak czy inaczej od dawna jest wiadomo że z samsungami serii 6 jest duży rozrzut w jakości podświetlania i loteria matrycowa (bodajże trzy rodzaje matryc). A nowe modele wchodzą pewnie w kwietniu, to i wszystkie dotychczasowe nadal muszą być w ofercie, a teraz ludzie sprawdzają typ matrycy w menu service, jakość podświetlania itp to i może akurat trzeba było najpierw taniej puścić te z mniej pożądanymi matrycami i z gorszym podświetleniem. Ale akurat tego, to na pewno nie wiem, jakie modele były puszczone w promocję, ja tylko widziałem wczoraj jak chodziła wystawiona promocyjna sztuka to podziękowałem, a jakie były inne sztuki w innych kartonach to tego nie wiem.

 

Tak czy inaczej ze soniakami nie ma takiej loterii matrycowo podświetleniowej i aż takiego rozrzutu jakości, a podświetlanie i tak jest dokładniejsze. A proszenie o otwieranie kilku kartonów do przetestowania i wybrania/wyszukania z tych akurat bardziej udanych (a są takie) konfiguracji matrycowo podświetleniowej do atrakcji raczej nie należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji dla nowego modelu W6 (2D) na 2014 rok, piszą że posiada on tryb ruchu LED, a jak wiadomo w poprzednich seriach, jak był wyszczeglnieny ten tryb, to oznaczało że taki model nie miał przełączanych trybów motionflow i pełnowartościowego upłynniacza. Dla modelu W8 jest wyszczególniomy tryb IMPULS, który w poprzednich modelach jeśli był zawarty, to zawsze w pełnowartościowych wersjach systemu motionflow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale w tym roku ma być też model pośredni, czyli W7, ale jego specyfikacji na razie się nie doszukalem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem że to kolejny mój post pod postem, ale mam bardzo ważną wiadomość odnośnie tematu !, otóż jeżeli poniższe najnowsze dane się potwierdzą, to w najnowszej serii TV Sony w tym W6 nastąpiło wyraźne równanie w dół odnośnie systemu motionflow (W6 będzie miał teraz taki motionflow jaki miał niższy model R4) a zamiast tego dodano tzw Local Dimming. No i z opisów jeszcze wynika że istotna zmiana w nowej serii W8 jest matryca xxVA, bo jest aktywne 3D. Mniej więcej tak to teraz wygląda :

 

Modele na 2014:

--------------------------------------

Sony R48/3

 

•TV Edge LED 1080p ou 720p

•Motionflow XR 100 Hz

•Haut-parleurs Bass Reflex

•Photo Frame Mode

•Super Multi Format USB Play

•Diagonales: Sony KDL-32R48/3, KDL-40R48/3

-----------------------------------------------

Sony W605

 

•TV Edge LED 1080p

•Design Wedge

•Local Dimming

•Motionflow XR 100 Hz

•Haut-parleurs Bass Reflex

•S-FORCE Front Surround 3D

•HbbTV

•WiFi

•Miracast

•NFC

•TV SideView

•Sony Entertainment Network

•Super Multi Format USB Play

•Diagonales: Sony KDL-40W605, KDL-48W605, KDL-60W605

--------------------------------------------------------------------------------

Sony W705

 

•TV Edge LED 1080p

•Design Wedge

•Local Dimming

•Motionflow XR 200Hz

•Haut-parleurs Bass Reflex

•S-FORCE Front Surround 3D

•HbbTV

•PVR & Timeshift

•WiFi

•Miracast

•NFC

•TV SideView

•Sony Entertainment Network

•Super Multi Format USB Play

•Télécommande One-Flick (en option)

•Diagonales: Sony KDL-32W705, KDL-42W705, KDL-50W705

--------------------------------------------------------------------------------

Sony W805

 

•TV Edge LED 1080p

•3D Active

•Design Wedge

•Local Dimming

•Motionflow XR 400Hz

•Haut-parleurs Bass Reflex

•S-FORCE Front Surround 3D

•HbbTV

•PVR & Timeshift

•WiFi

•Miracast

•NFC

•TV SideView

•SimulView

•Sony Entertainment Network

•Super Multi Format USB Play

•Télécommande One-Flick (en option)

•Diagonales: Sony KDL-42W8, KDL-50W8, KDL-55W8

•Coloris : Noir ou Silver

 

--------------------------------------

Źródło informacji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli te dane się potwierdzą, to w serii W6 na ten rok będzie z motionflow jeszcze słabiej, bo taki (czyli i tak już niepełnowartościowy) motionflow jak był w obecnej serii W6, to będzie dopiero w serii W7 o oczko wyżej.

 

 

______________________________

Posty połączone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na Polskiej stronce Sony właśnie pojawiły się już wszystkie nowe modele, i co ciekawe w opisie nowego modelu W6 napisano że jego system poprawy płynności daje cztery razy więcej klatek niż konwencjonalna TV, mam nadzieję że tym razem nie napisali bzdury. A przy W7 napisano motionflow XR800.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że te nowe SONY czytają już pendrive z systemem NTFS (do EX720 musiałem formatować w exFAT by coś widział ... chyba, że pojawiło się już nowe oprogramowanie i widzi - muszę sprawdzić)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ceny i parametry nowej serii TVSony (dane z euro agd)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sony KDL-55W955B + mobilny serwer multimediów WG-C20NB cena 6 999 zł

Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz

-----------------------------------------------------------------------------------

Sony KDL-50W805B cena 4 299 zł

Technologia 3D: aktywna (migawkowa) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz

--------------------------------------------

Sony KDL-50W829B cena 4 299 zł

Technologia 3D: aktywna (migawkowa) Technologia odświeżania: Motionflow XR 800 Hz

----------------------------------

Sony KDL-42W829B cena 3 399 zł

Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz

------------------------------------

Sony KDL-42W805B cena 3 299 zł

Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 200 Hz

---------------------------------

Sony KDL-42W705B cena 3 199 zł

Technologia odświeżania: Motionflow XR 200 Hz

-------------------------------------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niektórych seria W7 ma być następcą serii W6. Jednak analizując parametry, niektóre W6 są i tak zbliżone do tych z '13 roku. Możliwe, że W7 dostało panel 100Hz (ale nie ma jeszcze takiej informacji). Ciekawostką jest panel w W950B - ma być IPS.

I jest już pierwszy test 42W705B (czyli podobno następcy W6):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tyle było szumu o brak motionflow w zeszłorocznym modelu 42'' W6, a tymczasem teraz żaden tv Sony na rok 2014, w rozmiarze 42'' i mniejszym nie posiada zakładki z ustawieniomi motionflow, posiadają one tylko migotający tryb ruchu LED, sprawdziłem to osobiście. Motionflow jest dostępny tylko od rozmiaru 50''. Poza tym w tym roku wszystkie są na matrycach VA, Poza serią W9 która jest na IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Ciekawe czy w nowych modelach Sony poniżej 50'' na 2015 rok będzie znowu dostępny system motionflow, bo z opisu wynika że chyba zmienili dostawcę matryc :

 

''Pierwszy telewizor Sony z Android TV zostanie wprowadzony na rynek w lutym 2015...Ceny nowych Sony Android rozpoczynać się będą od 700$ za 43 calową wersję Full HD''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w nowych modelach Sony poniżej 50'' na 2015 rok będzie znowu dostępny system motionflow, bo z opisu wynika że chyba zmienili dostawcę matryc :

Za motion flow odpowiada akurat to co jest przed matrycą ;) (więc zmiana dostawcy matryc nie ma wpływu na to, czy motion flow będzie czy nie)

 

Natomiast SONY przecież obecnie ma w modelach <50" ten generator klatek pośrednich ... tyle, że w wyższej klasy modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za motion flow odpowiada akurat to co jest przed matrycą ;) (więc zmiana dostawcy matryc nie ma wpływu na to, czy motion flow będzie czy nie)

 

Niby tak ale wgłębiając się w temat można się też doczytać że o ile układ poprawy płynności można wstawić na matrycy 60 hz to już układ poprawy ostrości ruchu na takiej matrycy nie da takich rezultatów jak przy matrycy 120 hz lub więcej. No i w lepszych modelach Sony w rozmiarze poniżej 50'' tzw ''upłyniacz'' zniknął właśnie od momentu zmiany dostawcy matryc (nowa seria W) i przejście z 40'' na 42'' i teraz właśnie od tamtego momentu znowu w tej klasie mamy zmiany w calach a więc może znowu powróci upłynniacz który zniknął od czasu wprowadzenia nowych modeli serii W a więc być może w końcu nastąpi triumfalny powrót motionflow w tej klasie, najwyższa pora aby to się (ponownie) stało bo konkurencja jak najbardziej posiada ten bardzo pożyteczny dodatek który jest i był standardem w tej klasie. Tak że to całe odejście od motion flow poniżej 50'' było raczej dziwne dla znanej z innowacyjnych układów obrazu firmy, na moje mogło to właśnie być jakieś niedogadanie się w odpowiednim czasie co do cen z dostawcami matryc i wyszło tak jak wyszło, no chyba że w zarządzie padły jakieś mało zrozumiałe decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.