Skocz do zawartości
IGNORED

Kontrowersje wokół nowej serii tv Sony W6


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie widzisz tego ze robisz to zbyt prymitywnie?

Od lipca koledzy Ci tutaj piszą, że pisanie non-stop po sześć swoich postów pod rząd, nie jest normalnym sposobem na prowadzenie rozmowy.

To nachalny monolog mający na celu utrzymanie mało interesującego tematu w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz tego ze robisz to zbyt prymitywnie?

 

Skoro atakujesz personalnie, zupełnie nie odnosząc (celowo pomijając) się do technicznych argumentów przytoczonych w tej dyskusji, to ewidentnie świadczy o tym że właśnie te argumenty musiały być bardzo istotnymi argumentami które są dla ciebie osobiście bardzo niewygodne, a także wyraźnie świadczy że nie jesteś bezstronny, ponieważ usiłujesz mi tym agresywnym argumentem nakazać natychmiastowe zaprzestanie jak najbliższego dociekania do szczegółów.

 

Jestem niemal na 100% pewien że nie masz żadnego konkretnego technicznego kontrargumentu w odniesieniu do przytoczonych przeze mnie danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby potem dyskusja była jak najbardziej merytoryczna

 

Cały problem z tym, że tu nie ma żadnej dyskusji. Jest Twój niekończący się monolog który nie wydaje się kogokolwiek interesować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Skoro atakujesz personalnie, zupełnie nie odnosząc (celowo pomijając) się do technicznych argumentów przytoczonych w tej dyskusji, to ewidentnie świadczy o tym że właśnie te argumenty musiały być bardzo istotnymi argumentami które są dla ciebie osobiście bardzo niewygodne, a także wyraźnie świadczy że nie jesteś bezstronny, ponieważ usiłujesz mi tym agresywnym argumentem nakazać natychmiastowe zaprzestanie jak najbliższego dociekania do szczegółów.

 

Jestem niemal na 100% pewien że nie masz żadnego konkretnego technicznego kontrargumentu w odniesieniu do przytoczonych przeze mnie danych.

Aspekty techniczne toczącego się tutaj monologu, są mi zupełnie obojętne. Nigdzie nie napisałem, że to co piszesz jest nieprawdziwe.

Napisałem tylko, że tego typu akcja jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Nie mam argumentów...

 

Aspekty techniczne toczącego się tutaj monologu, są mi zupełnie obojętne. Nigdzie nie napisałem, że to co piszesz jest nieprawdziwe.

Napisałem tylko, że tego typu akcja jest nie na miejscu.

 

No i jak to (albo na co) wszystko teraz wygląda ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzestanie jak najbliższego dociekania do szczegółów.

 

Ależ dociekaj. Kontynuuj ten teatrzyk jednego aktora. Widzę że nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że te dociekane szczegóły nikogo tu nie interesują.

 

Na antenie PR3 była kiedyś znakomita (satyryczna) powieść radiowa Rodzina Poszepszyńskich. Był tam Dziadek Jacek (Jan Kobuszewski), który bez przerwy ględził swoje wspomnienia jak to było "w 1904 roku w Mandżurii" (gdy walczył z wojnie rosyjsko-japońskiej). Nikt go nie chciał słuchać, nikt nie podejmował tematu, wszyscy go ignorowali. On jednak niewzruszony ciągnął swą opowieść.

 

Nie gniewaj się proszę, ale zaczynasz przypominać Dziadka Jacka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dociekaj. Kontynuuj ten teatrzyk jednego aktora...

 

Bobcat, byłbym skrajnie naiwny gdybym uwierzył w takie coś że chciałoby się komuś specjalnie tyle trudzić i wylewać tyle jadu tylko z powodu kilku postów pod rząd ,aczkolwiek uzasadnionych w kontekście tematu.

 

Tak jak napisałem.

Tego rodzaju promocja wyrobów obojętnie jakiej firmy, jest zbyt prymitywnie przeprowadzana, żeby nie zauważyć jej celu.

Są na tym forum artykuły sponsorowane. Tam pisz.

 

HQ150, a od kiedy porównywanie technologii jest promocją ? czyżby od momentu takiego bardziej wnikliwego/szczegółowego ? coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i uzasadnionych w kontekście tematu. Tyle źe zainteresowanie tematem zerowe. Pamiętam że w Twoim wątku o możliwościach odbioru u nas amerykańskich stacji Sat było to samo. Też rozmawiałeś z samym sobą.

 

Porównywanie technologii nie jest promocją. Lecz tu się niczego nie porównuje. Jest za to nachalny wykład na jeden temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę dziwnie wygląda ten wątek, nie wiem po co te niekończące się dywagacje na temat tych przeciętnych modeli Sony. Czyżby kolega prowadzący był zainteresowany jednym z tych modeli i nadal szuka potwierdzenia w kolejnych testach ? Jeśli tak, to chyba jest mniej zdecydowany od przeciętej kobitki w salonie obuwniczym :)

W sumie jeśli koledze się chce to ja tam nie widzę problemu, jeśli ktoś jest zainteresowany tymi modelami Sony to ma wszystko w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i uzasadnionych w kontekście tematu. Tyle źe zainteresowanie tematem zerowe. Pamiętam że w Twoim wątku o możliwościach odbioru u nas amerykańskich stacji Sat było to samo. Też rozmawiałeś z samym sobą.

 

Bobcat, kończ waść wstydu sobie oszczędź, w tym wątku głos zabierali wielokrotnie najlepsi eksperci z Polskich forów tacy jak Maciej czy Sławek i inni, licznik odsłon też temu przeczy, a odnośnie amerykańskiej tv, to mam cię jeszcze w archiwum z rozmowy prywatnej i pisałeś tam że jesteś wielkim miłośnikiem co najmniej kilku amerykańskich stacji tv, i ogólnie rzecz biorąc oglądasz je z wielką pasją.

 

Faktycznie trochę dziwnie wygląda ten wątek, nie wiem po co te niekończące się dywagacje na temat tych przeciętnych modeli Sony. Czyżby kolega prowadzący był zainteresowany jednym z tych modeli i nadal szuka potwierdzenia w kolejnych testach ? Jeśli tak, to chyba jest mniej zdecydowany od przeciętej kobitki w salonie obuwniczym :)

W sumie jeśli koledze się chce to ja tam nie widzę problemu, jeśli ktoś jest zainteresowany tymi modelami Sony to ma wszystko w jednym miejscu.

 

Ogólnie to wątek się rozrósł na kanwie przeróżnych zagadnień i wymysłów (głównie przez te krążące wymysły postanowiłem założyć ten wątek) które się odnosiły do specyfiki tego modelu, jednym z tych zagadnień od samego momentu pojawienia się tego modelu, były częste posty na wielu forach sugerujące że ten model nie odtworzy pełnej płynności/klatek gier z PS3/4 co było kompletną bzdurą a może zwykłym celowym odstraszaniem, dalej długo trwało wyjaśnianie tego, że chociaż Sony podało że ten model ma taki sam system motionflow jak np w poprzednim modelu EX750/20 (takie samo oznaczenie), to jednak go nie ma, no to dalej powstało pytanie czy może jest w nim jednak jakaś automatyczna odmiana motionflow, dalej były różne spekulacje czy ten model ma matrycę 100hz czy też może 50hz, były też sugestie że przy sporcie pogubi klatki i dlatego będzie nieostro itd itp co jest śmieszne bo to chodzi o brak upłynniacza po prostu a nie o niemożliwość wyświetlenia wszystkich klatek. Ogółnie z tego wszystkiego wyszło na to że tegoroczny model jest względem zeszłorocznego bardziej zoptymalizowany pod gry (ma bardzo niski input lag możliwe że przez odchudzenie o motionflow a także szybszą matrycę niż typowy IPS) a zeszłoroczny bardziej pod jakość obrazu (inna matryca a konkretnie Samsunga która ponoć jest szczegółowsza i działający normalnie motionflow) z kanałów telewizyjnych i filmów. Przy okazji dzięki Maciejowi (i innym którzy udowadniali że można je wyregulować kolorystycznie niemal identycznie co sam zresztą sprawdziłem) odkłamał się też mit że Samsungi z pobliskiej klasy cenowej to totalny shit, i że zwłaszcza w obliczu tegorocznych modeli Sony też mają swoje określone mocne strony, więc zacząłem je ze sobą szczegółowiej porównywać i wtedy właśnie się zaczęło dziać ! . To tak w skrócie ;).

 

A cała awantura rozpoczęła się od poniższej strony tego tematu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, kończ waść wstydu sobie oszczędź,

 

Raczej staram się oszczędzić go Tobie.

 

w tym wątku głos zabierali wielokrotnie najlepsi eksperci z Polskich forów tacy jak Maciej czy Sławek i inni,

 

Połowa wpisów jest Twoja. Zdarza się 6 pod rząd. Maciek? Zgoda. Sławek? Spuśćmy zasłonę milczenia.

 

odnośnie amerykańskiej tv, to mam cię jeszcze w archiwum z rozmowy prywatnej i pisałeś tam że jesteś wielkim miłośnikiem co najmniej kilku amerykańskich stacji tv, i ogólnie rzecz biorąc oglądasz je z wielką pasją.

 

To się nazywa ordynarna manipulacja. Owszem, pisałem że jestem wielkim miłośnikiem grup programów takich jak Discovery, National Geographic i Animal Planet. A te mam na NC+. Poza tym wymienione programy są wśród amerykańskiej produkcji telewizyjnej perełkami, szlachetnymi wyjątkami od reguły. A reguła to programy pokazujące tandetne filmidła B-, C- i D-Class Movies z podkładanym śmiechem aby widz wiedział kiedy należy się śmiać oraz głupawe konkursiki. O tym też pisałem. A Ty właśnie obszernie informowałeś jak można oglądać takie (niedostępne na polskich platformach cyfrowych) programy. Nikogo to nie zainteresowało, jednak niewzruszony toczyłeś swój monolog. Dlatego na Priv napisałem Ci o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, a ty nie masz się przypadkiem za jakiegoś nauczyciela/czy też jakiegoś wielkiego mistrza, że się tobie ludzie mają z założonych przez siebie wątków (i z tego co w nich robią) tłumaczyć ?. I Czy to jest normalne że w takim temacie jak ten poruszasz takie tematy jak np telewizja amerykańska ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość pisze że porównywał poprzedni model EX720 z W6 na materiałach HD, i stwierdził że EX720 ma bardziej szczegółowy obraz, i że zwłaszcza dobrze to widać na skórze ludzkiej. Obstawił że ta większa sczegółowość w EX720 wynika z zastosowania matrycy Samsunga.

 

Japiernicze,

weź się opanuj zastanów i nie powtarzaj bzdur jak te.

 

ja jestem w stanie zrozumieć jeszcze ten fanclub sony, to tego że W6, to już nie bardzo

sony dobre są telefony, tyko mają badziewiaste wyświetlacze bo TN (wiem, bo mam ;) )

sony miało zajebiste ekrany OLED dawno temu w kilku urządzeniach, teraz już nie mają (podmienili na kiepskie IPS'y) (mam je wszystkie)

sony robiło dobre audio (na spółę z philipsem)

 

ale w TV LCD, tych starych W6 nie, nie nie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japiernicze,

weź się opanuj zastanów i nie powtarzaj bzdur jak te.

 

ja jestem w stanie zrozumieć jeszcze ten fanclub sony, to tego że W6, to już nie bardzo

 

Ale że co, że W6 jest twoim zdaniem lepszy czy gorszy niż ubiegłoroczna seria 7 ?.

 

Dobra teraz podam kilka konkretnych faktów, po pierwsze Sony w tym roku zagrało bardzo nie fair, tj podali że ten model ma pełnowartościowy motionflow a tak naprawdę to go tam zwyczajnie nie ma (no chyba że jest prawie niewidoczny), ja osobiście byłem tak wprowadzony w autosugestię poprzez legendę prawomówności i solidności tej marki że nie chciałem w to w żaden sposób uwierzyć i doszukiwałem się na siłę że to musi tam być na pewno, tylko jest jakoś zautomatyzowane czy coś.. W sumie co jest ciekawe, bo Sony w odpowiedzi na listy angielskich forumowiczów nadal twierdzi że motionflow jest w tym modelu ale działa automatycznie ale też nie zawsze ;).

 

Ja osobiście kiedyś porównywałem na teście (taka szybko płynąca łódź z turystami i szybko przesuwające się napisy) na płynność w Sony center model W6 vs W8, no i faktycznie W6 ewidentnie bardziej rozmazywał obraz i był znacznie bardziej skokowy niż na W8 z włączonym motionflow (W8 w motionflow trzymał czytelność i ostrość obrazu), ale po włączeniu w W6 bardzo mocno migotającego trybu LED (w którym też wtedy o połowę spada jasnosć) płynność i ostrość szczegółów obu tv była porównywalna, ale ten tryb LED tak daje po oczach że szok !. Po wyłączeniu na obu tv tych wspomagaczy obraz na W6 mniej smużył niż na W8, ale to dlatego że matryca w W8 jest wolniejsza niż matryca w W6.

 

Dalej, Na Polskich serialach na W6 możnat zauważyć tzw judder (czyli mikro skokowość ruchów, takie jakby strobowanie) a także płynność i ostrość na meczach w zależności od ujęć, te wszystkie efekty nie mają miejsca na tv sony z normalnym motionflow czy też na samsungach z motion plus.

 

Ten cały brak motionflow to jest naprawdę bardzo dziwna sprawa, bo we wcześniejszych latach telewizory Sony w tym zakresie cenowym zawsze to miały, w takim razie to co w tym roku jest lepsze w tej klasie cenowej w Sony ? pewnie rozmiar matrycy który urósł o dwa cale, a także prawdopodobnie nieco większe kąty tej matrycy W6 w odniesieniu do ubiegłorocznej serii 7, tyle że w tamtym roku była większa rozpiętość modeli na matrycach xxVA z motionflow a teraz aby było porównywalnie to trzeba uderzać w W9 ze znacznie wyższej półki cenowej. No i najwyższy model W9 jest na matrycy samsunga która ponoć ma strukturę pikseli dającą większą szczegółowość obrazu, zeszłoroczne modele też chyba takie miały ale to trzeba by bezpośrednio porównać z W6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, a ty nie masz się przypadkiem za jakiegoś nauczyciela/czy też jakiegoś wielkiego mistrza, że się tobie ludzie mają z założonych przez siebie wątków (i z tego co w nich robią) tłumaczyć ?. I Czy to jest normalne że w takim temacie jak ten poruszasz takie tematy jak np telewizja amerykańska ?.

 

Skoro żeś mnie zaatakował przy użyciu niezgodnych z prawdą argumentów - to odpowiedziałem.

Nie mam się za nauczyciela ani tym bardziej mistrza. Stwierdzam tylko, że Twój monolog jest tak nudny, że aż staje się śmieszny. Powyżej (post 285) kolejny tego przykład. Co dalej będziesz drobiazgowo analizował? Kolor izolacji na drucikach w obwodach poszczególnych serii Sony?

 

Sprzedajesz telewizory? Praca jak każda inna. Wszelako uczciwiej było by, gdybyś występował tu na niebiesko. Jako branża. Bo uprawiany prze Ciebie nachalny marketing (skrywany pod eufemizmem "ustalania i analizowania szczegółów technicznych") zauważam nie tylko ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz telewizory? Praca jak każda inna. Wszelako uczciwiej było by, gdybyś występował tu na niebiesko. Jako branża. Bo uprawiany prze Ciebie nachalny marketing (skrywany pod eufemizmem "ustalania i analizowania szczegółów technicznych") zauważam nie tylko ja.

 

Bobcat, za pernamentne jawnie manipulacyjne wmawianie ludziom że analizowanie różnic i szczegółów to marketing i że mi za to płacą a zwłaszcza za to że nigdy nie odnosisz się w tym temacie merytorycznie tylko personalnie, otrzymujesz w efekcie zasłużonego bana.

 

Co dalej będziesz drobiazgowo analizował? Kolor izolacji na drucikach w obwodach poszczególnych serii Sony?

 

Jak ty robiłeś różne nie mniej dokładne analizy (w tym najczęściej personalne) w innych tematach, to tobie oczywiście było wolno...

 

Bobcat, będę analizował wszystko to co może mieć realny wpływ, po prostu wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co, że W6 jest twoim zdaniem lepszy czy gorszy niż ubiegłoroczna seria 7 ?.

 

 

Ja zupełnie nie o tym, po prostu razi to:

Użytkownik Krak_oN dnia 22.12.2013 - 11:36 napisał

gość pisze że porównywał poprzedni model EX720 z W6 na materiałach HD, i stwierdził że EX720 ma bardziej szczegółowy obraz, i że zwłaszcza dobrze to widać na skórze ludzkiej. Obstawił że ta większa sczegółowość w EX720 wynika z zastosowania matrycy Samsunga.

 

podpowiem: są to totalne głupoty.

 

 

W6 vs W7, Nie, aż tak ich nie analizuje - ani ich nie kupuje bo miały ły stosunek jakość/cena, ale zamiast tej ilości postów faktycznie szybka

tabelka, kontrasty, kąty, pokrycie koloru, czasy reakcji, tryby matrycy, podświetlanie.

i od razu będzie widać co lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie starszych serii to były one na matrycach samsunga (czy wszystkie tego nie wiem), w tym roku tylko najwyższa seria triluminos jest na matrycach samsunga PSA (to jest udokumentowane w teście do którego wcześniej podawałem linka), nie jestem tylko na 100% pewien czy rozmiar 40'' jast też na samsungu, ale rozmiar mógłby na to wskazywać.

 

Cytat z Macieja:

 

'' technologia triluminos to diody LED rozmieszczone na krawędziach, przesłonięte folią z kwantowymi kropkami. Generalnie, to taki zwykły Edge-LED.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krak_oN

Dodatkowo jeszcze jednak rzecz w modelu 40calowym wskazuje na matrycę Samsunga ( a przynajmniej na pewno nie będzie do IPS od LG) - w 40W905 mamy aktywne 3D.

 

Kwestia porównywania W6 i EX72 - ciężka sprawa, różne typy matrycy, dodatkowo proste pytanie jak były one skalibrowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ten sam model telewizora, w obrębie jednej przekątnej, często potrafi mieć matryce różnych firm. Zdarza się to szczególnie w obrębie przekątnych najpopularniejszych wśród klientów, bo tych matryc ciągle brakuje i producenci biorą co aktualnie dostępne na rynku. W 40 calowym Samsungu potrafią być matryce Samsunga, Chimeia, AU Optronicsa.

 

Telewizory Sony potrafią mieć matryce dostarczane przez Samsunga, aczkolwiek niekoniecznie produkcji samego Samsunga, tylko pod jego brandem i gwarancją spełnienia minimalnych parametrów katalogowych, czasem potrafią też mieć matryce Sharpa. Czasem natywne AU Optronicsa.

 

Jedziemy dalej, ten sam model telewizora, w różnych przekątnych, potrafi mieć matryce w różnych technologiach, PVA/MVA/IPS dobry przykład - Toshiba.

 

Jedziemy dalej, nie są produkowane matryce IPS w przekątnej 40 cali. Więc żaden telewizor z tą przekątną, z całą pewnością, nie będzie mieć matrycy IPS. IPSy można znaleźć w przekątnych 42 cale.

 

Jedziemy dalej, Samsung nigdy nie produkował matryc 37 cali, więc żaden telewizor o tej przekątnej, z całą pewnością, nie będzie mieć matrycy Samsunga.

 

Można by tak jeszcze długo wymieniać.... Jasno z tego wynika, że wątek rozstrząsający zachowanie się modelu X w określonej sytuacji, jest pozbawiony sensu, gdyż dwa egzemplarze tej samej firmy mogą się odmiennie zachowywać, a już nie daj Boże, jak są w różnych przekątnych. Wątek roztrząsający co i gdzie marketingowcy popisali i co jest w danym modelu, czego w nim nie ma i jak się zachowuje na tle innych modeli, jest kompletnie pozbawiony podstaw. Pomijam już fakt, że określenie "wątek" jest na wyrost. Bo to bardziej monolog, jak wątek dyskusyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pomijam już fakt, że określenie "wątek" jest na wyrost. Bo to bardziej monolog, jak wątek dyskusyjny...

 

SlawekR, myślę że autor danego wątku też ma prawo do określenia specyfiki swojego wątku, ja już wcześniej podawałem że jest to taki specyficzny wątek łączący w sobie pierwotnie obalanie różnych bzdur przeciwko Sony (w tym nawet wymysły Sony odnośnie istnienia motionflow w takiej wersii jak go nazwali ) w odniesieniu do tytułowego modelu, podawanie informacji dotyczących tematu a także wokół tematu , porównań technologii/jakości pomiędzy pobliskimi modelami, moich przemyśleń (i kogokolwiek kto jest zainteresowany tym tematem) a także typowej dyskusji. Jeśli nie było to wcześniej wystarczająco jasno powiedziane to mówię to właśnie teraz.

 

Bobcata pomimo wszystko odbanowałem.

 

Dalej, zastanawia mnie następująca kwestia odnośnie różnic klasowo jakościowych matryc, jeśli byśmy przyjęli że np Sony W6 w zasadzie i z założenia nie powinien mieć żadnych szans z W9, a był bardziej porównywany z Samsungiem F6500 z tej klasy cenowej (pomijając kwestie upłynniacza) to ciekawe jest zdanie Macieja że taka matryca jak jest zastosowana w Sony 55'' W9 czyli PSA jest jego zdaniem minimalnie mniej godna polecenia od matrycy S-PVA która jest właśnie w Samsungu F6500, poniżej jest ten post z fotkami pikseli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego by wynikało że jeżeli chodzi o strukturę pikseli, to minimalną wyższość ma S-PVA (występująca np w f6500 a także w dużych modelach F8000) nad PSA (występującą np w Sony W9).

 

Maciej podał akurat taką zaletę S-PVA, że ma przeważnie trochę lepszy kontrast i lepsze kąty widzenia. A w angielskiej recenzji z poniższego linka napisali o specyfice tej matrycy tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

''Jest zastosowane w panelach Samsunga coś takiego, co daje im niezwykle ostry i szczegółowy obraz - jest to struktura pikseli , ale nie będę Was zanudzać szczegółami - ale może to być bardzo atrakcyjne przy materiałach przyrodniczych czy też dokumentalnych. Stwierdzamy też, że niektóre wyświetlacze wyglądają bardziej " filmowo " z Blu-ray , ale wiemy, że wiele osób właśnie preferuje tego typu obraz.''

 

Czyli wyszła nam tutaj bardzo ciekawa rozgrywka, bo konkurent cenowy W6 czyli Samsung F6500 ma nawet nieco lepiej ocenioną matrycę od matrycy W9, a jeżeli chodzi o podświetlanie matrycy W9 to Maciej pisał że :

 

''Generalnie, to taki zwykły Edge-LED.'' a jedyna różnica polega na tym że diody są tam przesłonięte folią z kwantowymi kropkami.

 

Czyż to nie są istotne kwestie do rozważania ?.

 

EDIT:

 

Czy ktoś wie może jaka jest zastosowana matryca w Sony W9 ale w wersji 40'' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

SlawekR, myślę że autor danego wątku też ma prawo do określenia specyfiki swojego wątku, ja już wcześniej podawałem że jest to taki specyficzny wątek łączący w sobie pierwotnie obalanie różnych bzdur przeciwko Sony (w tym nawet wymysły Sony odnośnie istnienia motionflow w takiej wersii jak go nazwali ) w odniesieniu do tytułowego modelu, podawanie informacji dotyczących tematu a także wokół tematu , porównań technologii/jakości pomiędzy pobliskimi modelami, moich przemyśleń (i kogokolwiek kto jest zainteresowany tym tematem) a także typowej dyskusji. Jeśli nie było to wcześniej wystarczająco jasno powiedziane to mówię to właśnie teraz.

 

Krak_oN, Audiostereo to jest forum dyskusyjne. Podstawową niepisaną zasadą tego typu for, jest fakt nie pisania postów jednego pod drugim, w formie odpowiadania samemu sobie. Od tej zasady stosuje się bardzo nieliczne wyjątki, na przykład w działach ogłoszeniowych, w celu podbijania ogłoszeń. Ale to i tak w ograniczonym zakresie. Ale już na pewno nie ma takich wyjątków, które sankcjonowałyby pisanie 5 postów kolejno jednego pod drugim, w formie monologu.

 

Zasada jest prosta, jeśli nikt inny nie odpowiada w wątku, oznacza to że wątek cieszy się znikomym zainteresowaniem użytkowników forum. I widocznie jedyną osobą którą wątek interesuje jest jego autor, skoro musi odpowiadać sam sobie. Dlatego podbijanie wątku kolejnymi postami jest z złym tonie, nawet jeśli intencje masz dobre, to sama procedura wygląda źle, żeby nie napisać fatalnie, bo możesz zostać posądzony o kryptoreklamę danej firmy i sztuczne windowanie dyskusji, na zasadzie: "nie ważne co o nas piszą, ważne że piszą".

 

W Twoim przeświadczeniu usiłujesz podtrzymywać dyskusję, która miałaby zdyscyplinować producenta do trzymania się swoich materiałów marketingowych. Jak rozumiem, boli Cię fakt, że producent jest niekonsekwentny, stąd ten wątek. A skutek odniesiesz dokładnie odwrotny, robiąc im reklamę poprzez indeksowanie nazwy firmy w Google.

 

I ten fakt właśnie Koledzy starają Ci się wyłożyć w mniej lub bardziej bezpośredni sposób.

 

Czy ktoś wie może jaka jest zastosowana matryca w Sony W9 ale w wersji 40'' ?

 

To można ustalić tylko rozbierając dany egzemplarz, jest 50 na 50% szans, że siedzi tam albo Samsung/AU Optronics albo Sharp. I jest 0% szans że siedzi tam LG. I nawet jak w jednym egzemplarzu będzie matryca firmy X, to w egzemplarzu z wypustu późniejszego może być matryca firmy Y. To powszechnie stosowana praktyka, jak już wspomniałem we wcześniejszym poście.

 

Naprawdę, roztrząsanie tego mija się a celem, bo to jak badanie zawartości cukru w cukrze. Jeśli faktycznie tak jesteś czuły na szybkość matrycy, to kup sobie plazmę Panasa i połączysz przyjemne z pożytecznym :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekR, żeby już nie wałkować, zasad, mniej lub bardziej słusznych światopoglądów albo domniemanych podejrzeń o nieobiektywizm, może nie jest to dla ciebie wygodne ale spytam wprost, masz może jakieś refleksje odnośnie przytoczonych powyżej kwestii dotyczących matryc w wymienionych modelach w odniesieniu do końcowej jakości ich obrazu ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Tak, mam refleksje. Po latach obcowania z tym zagadnieniem, stwierdzam, że każdy człowiek inaczej postrzega obraz. To jest jak z dźwiękiem. To czego jeden nie jest w stanie znieść, (judder, smużenie, dithering itd. ) bo wywołuje u niego odruchy wymiotne, tego wszystkiego ktoś inny nie widzi wcale. A dokładniej, to jego mózg tego po prostu nie rejestruje.

 

Krótko mówiąc, jeden patrzy, a drugi nie tylko patrzy, ale i widzi :). Co ciekawe, "widzenie" też można w sobie wypracować. Zdarza się, że przez 5 lat ktoś ogląda obraz na danym telewizorze, wszystko jest ok. A Ty mu palcem pokażesz "o tu". I już jest pozamiatane, nie jest w stanie dalej akceptować obrazu, z którym obcował przez lata.

 

Zmierzam do tego, że każdy człowiek ma swoje prefejencje w kwestii obrazu. I pod siebie powinien dobierać sprzęt i obraz jaki ten sprzęt generuje.

 

Jeden nie znosi judderu, drugi smużenia, trzeci "draging black", czwarty "woskowych twarzy", piąty problemów z nieostrościami krawędzi, szósty ma problem z akceptacją wysokiego bezwzględnego poziomu czerni, znaczy dużej jej jasności.

 

Ja na ten przykład już wiem, że wolę matryce IPSowe, pomimo srebrzenia rogów, shiftu czerni w fiolet pod kątem i stosunkowo słabej czerni ogólnie. I wiem jednocześnie że nie znoszę matryc PVA, pomimo ich niektórych niewątpliwie pozytywnych cech Ale inne, te bardziej upierdliwe doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

 

Smużenie mocno zależne od funkcji koloru, czyli wybiórcze, w zależności od tego jaki odcień jest wyświetlany, paw dalej niż widzę....

Uciekanie detali w cieniach, w zależności od kąta patrzenia, dla poziomów 0-20%, dla mnie dramat.

 

Zdecydowanie bardziej mój mózg akceptuje ogólny wysoki poziom jasności czerni, ale bez tego zaburzającego shifta dla 0-20%.

 

Krótko mówiąc, nie ma matryc złych i dobrych, są tylko te które bardziej lub mniej utrafiają w nasze preferencje.

 

Osobiście wolę dowolnego IPSa niż najbardziej wymyślnego PVA z wyśrubowanym poziomem czerni.

 

Wolę kolory z matrycy IPSowej i to dla mnie priorytet. Smużenie, chociaż teoretycznie wyższe niż w PVA, ale za to równomierne w funkcji koloru, kompletnie mi nie przeszkadza. Za to kometa za kolorem buraczkowym w PVA/MVA już jak najbardziej.

 

Dlatego monitor przy komputerze mm IPS, tylko IPS i wyłącznie IPS. A telewizor plazmę Panasa ST60, bo uważam, że jakością obrazu, w odniesieniu do ceny, leje na łeb 99% LCDków. A posteryzacja i efekt tęczy mi nie przeszkadza, bo mój mózg akceptuje to jako normalne zjawisko.

 

Jak widać, punkt widzenia, zależy od prefejencji własnych. I dlatego zawsze i wszędzie każdego gorąco namawiam, najpierw sam obejrzyj, potem kupuj. Nie opieraj się na opisach i testach, bo to Ty płacisz i Ty będzie później tę żabę łykał, jak Ci telewizor nie spasuje.

 

Takie są moje osobiste refleksje w tej kwestii. Podkreślam, osobiste. Nie ma prostej recepty W9 lepsze od W6, W6 lepsze od czegoś innego itd. Inne tak.... Lepsze? To już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie ma prostej recepty W9 lepsze od W6, W6 lepsze od czegoś innego itd. Inne tak.... Lepsze? To już niekoniecznie.

...

 

O widzisz, a jednak oprócz ogólnych kwestii, które też są istotnymi uwagami i spostrzeżeniami, odniosłeś się też nieco do sedna sprawy, ale jednak czuć jest że robisz to w sposób asekuracyjny, prawdopodobnie aby za bardzo nie wejść w być może dla ciebie zbyt grząski grunt, no ale jednak dałeś pewną sugestię pewnej płynności klas bez wchodzenia w większe szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

...

 

O widzisz, a jednak oprócz ogólnych kwestii, które też są istotnymi uwagami i spostrzeżeniami, odniosłeś się też nieco do sedna sprawy, ale jednak czuć jest że robisz to w sposób asekuracyjny, prawdopodobnie aby za bardzo nie wejść w być może dla ciebie zbyt grząski grunt, no ale jednak dałeś pewną sugestię pewnej płynności klas bez wchodzenia w większe szczegóły.

 

Nie wiem co usiłujesz sugerować. Jakieś teorie spiskowe. Grząski grunt dla mnie?

 

Dla mnie kwestia jest jasna, nie kupiłbym żadnego telewizora omawianej tutaj firmy, bo obraz z żadnego z nich z definicji mi nie pasuje. Więc dla mnie to zero kontrowersji i zero "grząskiego gruntu" jak to raczyłeś określić. A asekuracja polega wyłącznie na tym, że nie narzucam mojego zdania nikomu innemu. Bo każdy ma inny gust i preferencje obrazowe. Jak komuś pasuje to niech sobie kupuje, jego kasa, jego wybór. Mnie nic do tego. A, że ja osobiście bym tego sprzętu nawet kijem nie dotknął, bo uważam że nie warto i nie przepadam za marketingowym bełkotem, to inna sprawa. I podobnie jak koledzy nie widzę powodu, aby się nad tym rozwodzić przez 10 stron postów, skazując "g...no na śmierć" w formie monologu, bo temat kompletnie nie jest tego wart. Wręcz trudno mi sobie wyobrazić po temu jakikolwiek racjonalny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja osobiście bym tego sprzętu nawet kijem nie dotknął, bo uważam że nie warto i nie przepadam za marketingowym bełkotem, to inna sprawa. I podobnie jak koledzy nie widzę powodu, aby się nad tym rozwodzić przez 10 stron postów, skazując "g...no na śmierć"..

 

A które to konkretnie, bo zostało kilka wymienionych ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

A które to konkretnie, bo zostało kilka wymienionych ?.

 

 

Myślałem, że dość wyraźnie napisałem, ale powtórzę:

 

"nie kupiłbym żadnego telewizora omawianej tutaj firmy, bo obraz z żadnego z nich z definicji mi nie pasuje"

 

Żaden z nich nie oferuje jakości obrazu, którą byłbym w stanie zaakceptować, niezależne od stanu i posiadania Motion Flow. A kilka ich już się przez moje ręce przewinęło. To chyba wyczerpuje pytanie w 100% i nie ma sensu żebym je wszystkie wymieniał z oznaczenia. Żaden, to żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jaka jest zastosowana matryca w Sony W9 ale w wersji 40'' ?

 

Sprawdziłem to w różnych sklepach przy pomocy optyki mikroskopowej (w żadnym razie nie przy pomocy zwykłej lupy bo to nie miałoby sensu) i według wskazówek i zdjęć Macieja z poniższego postu, siedzi w nim matryca Samsunga S-PVA (w wersji 200hz ale struktura pikseli jest taka sama jak przy 100hz natywnych), a we wszystkich pozostałych większych modelach z tej serii siedzą matryce PSA. Poszłem za ciosem i sprawdziłem w jakich Samsungach można znaleźć matrycę o strukturze pikseli S-PVA i wygląda to tak:

 

Post Macieja ze wskazówkami i fotkami pikseli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

S-PVA:

Samsung 40F6500 (natywne 100hz)

Samsung 40F6640 (natywne 100hz)

Samsung 40F8000 (natywne 200hz) Ponoć większe modele Samsunga F8000 też są na S-PVA ale nie miałem okazji sprawdzić.

 

PSA:

Wszystkie samsungi z serii 6 które miały powyżej 40'' były na matrycy PSA, serii 7 zapomniałem sprawdzić.

Wszystkie Sony z serii 9 powyżej 40'' też były na PSA

 

Sony W6 bez motionflow i W6 w wersji 3D z motionflow różnią się rodzajami matryc od pozostałych ale i od siebie, tj ich piksele mają zupełnie inną strukturę, na moje oko W6 3D ma większe piksele od pozostałych.

 

A w czym jest rzecz, ano w tym że ponoć matryce S-PVA są szczegółowsze, mają nieco większy kontrast i kąty od matryc PSA, z tym że obiło mi się coś o uszy że matryce PSA mają nieco lepsze 3D.

 

EDIT:

 

W żadnym razie nie gwarantuję że każdy z wymienionych modeli będzie na takich właśnie matrycach, bo są ponoć różne partie na różnych matrycach itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.