Jump to content
IGNORED

Eltax Monitor III + Denon 880r

sajki

Recommended Posts

Witam

Posiadam kolumny jak w temacie, chciałbym połączyć je ze wzmacniaczem i prawdopodobnie będzie to denon 880r. Mam pytanie o podłączenie. Otóż wzmacniacz ma impedancję 4-8-16 OHM Moc (140W przy 4 ohm), natomiast kolumny 4-8 Ohm (moc max 90W). Jeśli je ze sobą połączę, to jaki opór będzie "ustawiony"? Chodzi mi o to głównie, jak mocno będę mógł rozkręcić wzmacniacz aby nie uszkodzić kolumn.

Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem co chcesz ze sobą łączyć, kolumny czy wzmacniacz z kolumnami ? Jeżeli chodzi o impedancję kolumn 4-8Ohm to chodzi raczej o zmienny charakter pod obciążeniem itp.

Spokojnie możesz podłączyć te monitorki pod ten wzmacniacz, a ile wytrzymują to samo określisz, gdy będzie nadto głośno, lub głośniki zaczną charczeć itd to znaczy, że przeginasz z mocą :)

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Oczywiście chodziło mi o podłączenie kolumn do wzmacniacza, faktycznie trochę źle niefortunnie napisałem.:)

Pytam, bo boję się uszkodzić kolumny, na które długo polowałem, mimo, że do najdroższych nie należą.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.