Skocz do zawartości
IGNORED

Bandyta od Majki Jeżowskiej mnie pobił ...


zjj_wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

>>> wiadomo kto to jest

Został spisany.

Dane osobiste do wiadomości Policji.

Jednak o ile nie podejmę formalnych czynności prawnych, to nie mają możliwości ujawnienia mi tych spisanych danych osobowych.

Tak twierdzili. Trochę mi się to dziwne wydaje, ale powiedzmy że w to wierzę, że takie rzeczywiście przepisy / zasady.

 

Jak złożysz doniesienie to będziesz miał.

 

O ile mi wiadomo, to pobicie jest ścigane z urzędu, no chyba że coś się w tej materii zmieniło ostatnimi czasy...

(...)

 

Niekoniecznie może być z niego twardziel. Potrzebna obdukcja z opisem rozstroju zdrowia - na ile dni.

 

>>> O ile mi wiadomo, to pobicie jest ścigane z urzędu,

 

Masz rację. Rzeczywiście - trzeba było się zgodzić na tą hospitalizację i pojechać karetką pogotowia na ten Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Bynajmniej nie z powodu przyczyn zdrowotnych ....

 

Wygląda na to, ze krecisz. Na twoim miejscu dla własnego dobra zrobiłby sobie obdukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Jak złożysz doniesienie to będziesz miał.

 

Doniesienie to chyba złożę na Majkę Jeżowską - bo tylko takie nazwisko jestem w stanie skojarzyć z lokalem, przed którym mnie pobito. Nie znam personaliów sprawcy - ale znam personalia właściciela lokalu.

Sądzę, że jakieś uzupełniające odniesienie do daty i miejsca zdarzenia - jak również do faktu, iż była interwencja policji - powinno być wystarczające, prawda ?

 

Wygląda na to, ze krecisz. Na twoim miejscu dla własnego dobra zrobiłby sobie obdukcję.

Komplet kwitów będzie. Spokojna głowa. Miałem na myśli taką rzecz: prokuratura ponoć inaczej ściga ( z urzędu właśnie ) sprawy pobicia, które się przewinęły przez Szpitalny Oddział Ratunkowy - tam jest niejako od razu "czysta sprawa" i postępowanie wszczynane bez większego gdybania.

 

Natomiast takie badania robione na drugi dzień ponoć słabszy ciężar dowodowy mają. Choć to ten sam uszkodzony nos - to on by miał inny status prawny przy odwiezieniu do szpitala i natychmiastowej hospitalizacji, a inny status przy takim "badaniu następnego poranka".

 

Sprawdziłem. Jest wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, w którym orzeka się, iż oryginały wyników badań z systemu prywatnej służby zdrowia mogą służyć jako dowody sądowe i mają rangę równoważną tym dokumentom, jakie są wystawiane w systemie Państwowej Służby Zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma klucz więc wchodzi i pomieszkuje. Tyle.

 

 

 

Zygmuś podaj adresik go frajera-będzie mój........zapewniam Cię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

http://spec.pl/prawo/prawo-karne/jak-zlozyc-doniesienie-o-pobiciu

Masz się czuć cały czas źle, warto zgłosić się do szpitala na ratunkowy jeszcze raz, masz być min 7 dni na zwolnieniu, im więcej badań zrobisz - tym lepiej, im więcej dokumentacji zbierzesz - tym lepiej.

Dobrze jeżeli potem stwierdzone zostaną przez lekarza jakieś komplikacje, jakieś zaburzenia równowagi, problemy z widzeniem, etc.

Zbierać całą papierologię i szybko do sadu o odszkodowanie.

Piszesz, że gość jeździ niezłą furą to komornik będzie miał z czego wyrwać kasę dla Ciebie.

Konieczność zapłaty odszkodowania będzie dla gościa gorsza niż jakiś wyrok w zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przekracza pewne granice musi liczyć się z odwetem obojętnie kim jest oraz ile posiada pieniędzy wystarczy wybrać odpowiedni moment,miejsce i środki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za linka.

 

DziadkuWłodku,

Robię to co mogę - w ramach dostępnych wolnych terminów wizyt u lekarzy poszczególnych specjalności. Kompleksowo i po całości. Spora część rzeczy już została zrobiona w trybie na cito - czekam na opisy badań.

 

Konsultację prawne idą równolegle (jeszcze raz dzięki za linka).

 

Masz się czuć cały czas źle, warto zgłosić się do szpitala na ratunkowy jeszcze raz, masz być min 7 dni na zwolnieniu, im więcej badań zrobisz - tym lepiej, im więcej dokumentacji zbierzesz - tym lepiej.

Nie muszę niczego udawać. Dokumentacji sporo będzie.

>>> Dobrze jeżeli potem stwierdzone zostaną przez lekarza jakieś komplikacje, jakieś zaburzenia równowagi, problemy z widzeniem, etc.

Bez żadnego upiększania. Wystarczy to co jest.

>>> Zbierać całą papierologię i szybko do sadu o odszkodowanie.

To się dzieje właśnie.

 

Dzięki za wszelką pomoc. Wszystkim.

 

Zygmuś podaj adresik go frajera-będzie mój........zapewniam Cię.

Panowie, proszę, żarty nie na miejscu. Nie jest mi do śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o psychice. Nagle od pobicia boisz się. Gdy ktoś jest na korytarzu, boisz się. Słyszysz jakiś hałas u sąsiadów, boisz się. Nie wiesz czego ale się boisz. I to wszystko przez to pobicie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przekracza pewne granice musi liczyć się z odwetem obojętnie kim jest oraz ile posiada pieniędzy wystarczy wybrać odpowiedni moment,miejsce i środki....

Według nauk JP II i KK. "Dobro złem zwyciężaj".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak o ile nie podejmę formalnych czynności prawnych

Wiesz co kolego, przeczytałem z uwagą to co napisałeś na temat tego zdarzenia i uważam, że :

1. nie miało miejsca pobicie, nie nastąpił również ciężki czy średni uszczerbek na zdrowiu,

2. w przychodni lekarskiej nie prowadzi się kompleksowych badań a naruszenia czynności narządów ciała i rozstroju zdrowia zapewne nie stwierdzono,

2. policja nie podjęła z urzędu czynności na miejscu, ponieważ nie było znamion przestępstwa ściganego z urzędu,

3. za długo zastanawiasz się czy zrobić obdukcję,

4. do chwili obecnej nie złożyłeś zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa,

5. nie masz zielonego pojęcia o procedurach ( od kiedy to ofiara musi znać dane personalne sprawcy????)

6. ogólnie na temat tego zdarzenia za dużo piszesz i właśnie tym możesz narazić się na odpowiedzialność karną

 

wniosek (mój):

 

gość być może jedynie nakrzyczał na ciebie i co najwyżej otarł ci nos i ucho i tak naprawdę nic ci się nie stało

 

Gliniarze na miejscu ocenili sytuację i w tym przypadku zapewne poinformowali cię, że co najwyżej możesz wystąpić z oskarżeniem prywatnym z art. 157par.2 kk, bo po obrażeniach nie było przesłanek na art. 156, 157par1, o 158kk nawet nie wspomnę.

 

Chciałbyś coś dodać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś takiego jak nietykalność cielesna? Ucha chyba nie wolno ocierać komuś? Tak, zeby leciała z niego krew tym bardziej. A to, że zjj_wwa się ociąga zamiast działa to inna sprawa. Pewnie już stracił szanse na wyciągnięcie konsekwencji.

 

Zwłaszcza jeżeli będzie to tak mały uszczerbek na zdrowiu. (Mimo wszystko, życzę aby był jak najmniejszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestępstwo z art. 217 kk ( naruszenie nietykalności cielesnej) ściga się wyłącznie z oskarżenia prywatnego, tak więc mając ku temu odpowiednie dowody, należy złożyć prywatne oskarżenie do Sądu. Dotyczy jedynie błahych spraw niepodlegających postępowaniu policyjno-prokuratorskiemu- no chyba, że wymaga tego interes społeczny- (spoliczkowanie, uderzenie z "liścia", popchnięcie). Niestety autor wątku na wstępie zaznaczył, że prawie był zszedł śmiertelnie, więc ono zapewne nie dotyczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego, przeczytałem z uwagą to co napisałeś na temat tego zdarzenia i uważam, że :

>> 1. nie miało miejsca pobicie, nie nastąpił również ciężki czy średni uszczerbek na zdrowiu,

Gratuluję zdolności telepatycznych w zakresie "uważania". Pobicie było, a od uszczerbków to są specjaliści, a Ci potrzebują wolnego slotu w grafiku i czasu na przebadanie.

>> 2. w przychodni lekarskiej nie prowadzi się kompleksowych badań a naruszenia czynności narządów ciała i rozstroju zdrowia zapewne nie stwierdzono,

Każdy się bada tam gdzie ma dotarcie. Ja się badam tam, gdzie mam zapewnioną opiekę medyczną.

Stwierdzenie czegokolwiek wymaga czasu.

>> 2. policja nie podjęła z urzędu czynności na miejscu, ponieważ nie było znamion przestępstwa ściganego z urzędu,

Nie znam się na szczegółach procedur policyjnych. Dopiero je poznaję.

 

>> 3. za długo zastanawiasz się czy zrobić obdukcję,

Polecam lekturę Wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

>> 4. do chwili obecnej nie złożyłeś zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa,

Aby cokolwiek złożyć muszę mieć dokumenty. Robią się.

 

>> 5. nie masz zielonego pojęcia o procedurach ( od kiedy to ofiara musi znać dane personalne sprawcy????)

Znam się za to na wzmacniaczach.

Czy to jest dziwne że się nie znam na procedurach ?

Takie rzeczy nie przytrafiają się codziennie.

 

6. ogólnie na temat tego zdarzenia za dużo piszesz i właśnie tym możesz narazić się na odpowiedzialność karną

Nie napisałem niczego, czego nie można sprawdzić w stosownym dokumencie.

 

>>> gość być może jedynie nakrzyczał na ciebie i co najwyżej otarł ci nos i ucho i tak naprawdę nic ci się nie stało

Bez komentarza.

 

>>> Gliniarze na miejscu ocenili sytuację i w tym przypadku zapewne poinformowali cię, że co najwyżej możesz wystąpić z oskarżeniem prywatnym z art. 157par.2 kk, bo po obrażeniach nie było przesłanek na art. 156, 157par1, o 158kk nawet nie wspomnę. Chciałbyś coś dodać?

 

Chciałbym zapytać: Kto Ciebie nasłał i jaki jest Twój CEL ?

 

tak więc mając ku temu odpowiednie dowody, należy złożyć prywatne oskarżenie do Sądu.

Sam niniejszym sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie nr. 4. Dokumenty robią się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek dobrze pisze gdyby byl istotny uszczerbek na zdrowiu byłby juz paragraf za uszkodzenie powyzej 7 dni / nie zwolnienie lekarskie /i postepowanie z urzędu a tak zostaje Tobie mniej więcej ta droga którą odbywaja wszystkie zony oklepywane przez męża -czyli zbieraja kolejne obdukcje po pobicu

pewnym wyjsciem jest równiez pobyt w szpitalu i wtedy złożenie doniesienia mozesz to zrobić nawet telefonicznie ze szpitala-chłopcy musza się przynajmniej ruszyć aby przesłuchać sprawce i sąsiadów czy cos słyszeli a tak masz Twoje slowo przeciw jego słowu i dokumety zaczną sie robić same

niestety ale piszesz duzo glupot i mądrości ludowych zasłyszanych od znawców tematu

odwiedż przynajmniej prywatnie medyka sadowego aby cie wreszcie ktos podszkolił w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

sittek dobrze pisze

Też tak sądzę. Bez urazy.

Tak się składa, że miałem kiedyś dawno temu podobną sytuację. Zapukał pijany sąsiad, a jak otworzyłem, to dał mi w pysk. Był na tyle pijany, ze wezwanej policji nie potrafił tego wyjaśnić, a potem też nie. Uszkodzenie ciała, czyli napuchnięta warga, rozcięcie i siniak już na oko policjanci ocenili jako "do siedmiu dni" i pouczyli mnie, że powinienem zrobić obdukcję oraz napisać wniosek o oskarżenie do prokuratury. Takie są zasady, jeśliby "na oko" te uszkodzenia ciała były poważniejsze - tak wynikało z rozmowy z policją - to oni sami wzywają pogotowie i kierują sprawę do prokuratury.

Jeśli jest szansa na to, ze da się uznać te uszkodzenia ciała jako trwające ponad 7 dni, to trzeba mieć to czarno na białym wypisane na obdukcji.

Wiem, że godność po takim zajściu jest sponiewierana i ciężko myśleć racjonalnie, ale rozpaczliwe ruchy nie są wskazane.

Twoim np. błędem było wplątanie w to nazwiska Majki Jeżowskiej bez podania faktów. Czy to jej mieszkanie? Czy to jej ochroniarz, rodzina, pracownik, kochanek, mąż? Czy ona brała w tym udział? Czy może tylko to ktoś, komu ona wynajmuje nieużywane mieszkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jej mieszkanie.

Nie, nie brała w tym udziału. Nie pojawia się w tej okolicy zbyt często.

Czy to jej rodzina, pracownik, kochanek, mąż? - Bardzo chciałbym się tego dowiedzieć. Spróbuję jutro.

 

Czy może tylko to ktoś, komu ona wynajmuje nieużywane mieszkanie? Raczej nie. Zbyt często są prowadzone rozmowy przez telefon - albo o niej, i/lub z nią.

Takie artystyczne. Na balkonie usytuowanym w narożniku studni odgrodzonej trzema ścianami budynku.

Takie rozmowy, aby wszyscy na pewno o tej drugiej nad ranem wszystko słyszeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby żartował. Też bym się wahał co w takiej sprawie zrobić obawiając się zemsty.

 

To jak z bacą, który siedział na ławce przy drodze i się bujał.

- a czemu tak się baco kiwacie? - zapytał turysta

- A bo widzicie panocku wczoraj byłem na weselu... Mordę mi obili i babę wydupcyli... A dzisiaj jestem zaproszony na poprawiny. No to tak siedzę i się waham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na wynik ewentualnej sprawy sądowej, skoro jest taki uciążliwy sąsiad z niego, zawsze można zacząć mu uprzykrzać życie. Każde zakłócanie ciszy nocnej daje prawo do wezwania policji. W ten sposób może mieć w papierach wielokrotną recydywę :). A to już pomału będzie obniżać jego "siłę" w oczach sądów, w ewentualnych kolejnych zatargach z jego udziałem. Równie dobrze możesz zgłaszać każdorazowo, że kogoś biją w jego mieszkaniu, skoro to wygląda tak jak opisujesz że kobieta jest bita. Powiem więcej, masz u mnie duży minus za to, że tego nie zgłaszałeś, nie dokonałeś obowiązku obywatelskiego wcześniej i dopuściłeś tym samym do eskalacji agresji tego faceta, co akurat zemściło się niejako przy okazji na tobie. Ale twoja, nazwijmy to słaba postawa obywatelska, mogła się zemścić na innych. Trafiło na Ciebie. Tym nie mniej i tak współczuję ale uważam, że sam nie jesteś z bez winy z uwagi na powyższe. Możesz też nadać jakiejś gazetce info o ekscesach w twoim bloku może zechcą sobie to poobserwować paparazzi czy inny łowcy sensacji. Zawsze to będzie jakaś inteligentniejsza od rękoczynów "zemsta". Po za tym zapoznaj się z regulaminem właściciela nieruchomości. Spółdzielnia, czy co tam masz. Często za zakłócanie określonego regulaminem porządku, w tym ciszy nocnej, są określone kary. Ale dla Ciebie ważniejsze będzie, to że wciągniesz do konfliktu jeszcze jedną, trzecią stronę, co może tobie się kiedyś przydać, bo podasz ich na świadków podobnych wielokrotnych zajść tego gościa. Angażuj za każdym razem sąsiadów! Choćby pod pretekstem: Sąsiadko nie mam z czego zadzwonić proszę pomóc (udostępnieniem telefonu) zadzwonić na policję i do spółdzielni bo tak kobietę katują! :))) Albo puk puk, sąsiadko czy to Panią tak biją? Nie? A to przepraszam to chyba obok... itp., itd. Nie będziesz wtedy sam przeciwko jemu a urośniesz w siłę.

Są różne sposoby odwetu :). Te zgodne z prawem też bywają doskwierające ale trzeba wykazać się cierpliwością i konsekwencją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt wytrwałości oraz szybkiego powrotu do zdrowia!

a już w fakcie piszą -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandyta od Majki Jeżowskiej (tak, to jest ta co dla DZIECI śpiewa !) dotkliwie mnie dzisiaj w nocy pobił...

 

...jedyne czym zawiniłem, to to, iż chciałem się po prostu wyspać w nocy.

 

Wpadłem więc na poroniony pomysł, aby pójść do Mieszkania Majki Jeżowskiej, i poprosić tego tam Pana, co pomieszkuje, aby zechciał bić swoją kobietę nieco lżej, bo jak ją tak mocno bije to ona strasznie krzyczy.

 

A jak ona krzyczy - to ja na dole spać nie mogę. Rozbudza mnie, i potem to jej durne szlochanie nie pozwala zasnąć...

 

No bo żeby ona tak nie krzyczała ....

A jak ona krzyczy - to ja na dole spać nie mogę. Rozbudza mnie, i potem to jej durne szlochanie nie pozwala zasnąć.

Jakaś śpiewaczka operowa - też artystka - podobnie jak Majka Jeżowska - normalnie to gamy i oktawy wyśpiewuje i całkiem przyjemnie się tego słucha (za dnia), ale jak jest stłuczona na kwaśne jabłko w lokalu Pani Majki Jeżowskiej - to wyje w niebogłosy, a to już w nocy niefajne jest...

 

>>>> przemocy to nie zatrzyma, będzie dostawała po cichu

 

Ale niech on sobie ją tam bije. Nic mi do tego. W końcu to są znajomi Majki Jeżowskiej - artyści - to jest świat bardzo specyficzni.

A ino niech to robi po CICHU - niech ją zaknebluje, czy co, żeby japy w niebogłosy w nocy nie darła ....

 

Ja po prostu spokojnie spać chcę.

 

>>> rusz się po sąsiadach

Słuszna uwaga. Na szczęście nie tylko mi się to sąsiedztwo daje we znaki.

 

Nie, nie brała w tym udziału. Nie pojawia się w tej okolicy zbyt często.

 

Mataczysz gościu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.