Jump to content
IGNORED

Yamaha A-760 II vs A-720 vs AX-500.

Vixan

Recommended Posts

Witam. W sumie to nie ma co się rozpisywać, wszystko tak jak w temacie. Przedział cenowy powiedzmy A-760 II i AX-500 do 400zł, a A-720 do 450zł. Który z tych trzech według was wypada najlepiej? Jak macie inne propozycje w podobnej cenie to śmiało możecie podawać. Muzyka rock, kolumny Tannoy m2.

Za około 400 zł można wyrwać AX-700, w tej chwili jest też jakiś Soniak 530es i parę Onkyo. Ale generalnie nie opłaca się kupować komponentów starszych niż 10 lat, ponieważ elektronika się starzeje, a 99% sprzedawanych wzmacniaczy na rynku wtórnym jest już naprawiana. Musisz mieć świadomość, że o wzmacniaczach Yamahy można powiedzieć wiele dobrego, barwa, dynamika, moc itp., ale NIE są to wzmacniacze uniwersalne i neutralne w przekazie, dla jednych to wada, dla innych zaleta, Ja już wiem, że ze względu na różnorodność muzyki której słucham yamaha się nie nadaje, ale np. w rocku sprawdza się zaje.. na prawdę świetnie. ; ) W tym budżecie jest jeszcze wyjście w postaci wzmacniacza diy takie jak gainclone, chodź ja polecam tranzystory typu Symasym, czy Uniamp.

Ax-500 to słabeusz i dla mnie kompletne nieporozumienie.. A-760II przeżytek. Najj.. z tych wszystkich trzech jest wybór A-720, z tym, że musisz uważac i nie kupić po "serwisie" tylko oryginał. Ma klasę A i konstrukcja bardzo podobna do A-1020. Więc ja polecam Ci A-720 i myślę, że będzie to najlepszy wybór z tych wszystkich trzech typów.

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.