Skocz do zawartości
IGNORED

Cichy PC do Audio sterowany pilotem/smartfonem?


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się na kupnem komputera w obudowie mini/micro, który będzie stał koło wzmacniacza i przesyłam na port USB dźwięk do Audiolaba 8200CD (ma wejście USB i odtwarza do 24bit 96kHZ). To takie tymczasowe rozwiązanie, potem zakupię sobie jakiś lepszy przetwornik.

Obecnie aby odtwarzać muzykę z plików muszę włączyć laptopa, poczekać aż Win zastartuje, podłączyć kabelek... uciążliwe. Poza tym, jak jednoczesnie na laptopie coś robię i leci muzyka, to czasem pojawiają się przerwy. Dlatego w 95% słucham ciągle zwykłe płyty CD.

 

Dlatego chcę coś dedykowanego do Audio. Ale mam pytanie: czy ktoś zna takie rozwiązania abym mógł odpalić kompa z pilota (smartfon z Androidem?) bez żadnych monitorów/telewizorów? Chcę mieć niezależne urządzenie, które jak odtwarzacz CD - włączam, słucham, wyłączam.

Fajne mini PC są n.p. tutaj, ale te ceny trochę mało atrakcyjne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może warto pomyśleć nad. Apple Mac Mini? Zależy mi na szybkim wystartowaniu komputera i prostego wyboru muzyki bez żadnych monitorów.

Sporadycznie będę chciał obejrzeć film HD/zdjęcia na plaźmie.

Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Undziak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z tym wątkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może coś ci podpasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Linux z MPD + klient na smartphona to to czego szukasz. Na jakim komputerze to już sprawa wtórna, najważniejsze, żeby był cichy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest moja przykładowa konfiguracja komputera do Audio:

 

obudowa Thermaltake Element Q 200W VL52021N2E. 299

płyta Intel DQ45EK Mini-ITX Mainboard (BOX) 200

chłodzenie Prolimatech Samuel 17 175

Pamięc 4GB 150

SSD 64GB 250

DVD (BR +100) 100

Procesor Intel Core 2 Duo E6600 (używany) 100

Oprogramowanie Windows 8 PRO + Jriver 350

1624 (BR 1724)

 

Komputer jest bezgłośny. Trudno złożyć coś taniej. Monitora używałem tylko podczas instalacji. Jako pilota używam tableta - jriver ma dedykowany program do obsługi. Muzykę trzymam na NAS, gdy jest potrzeba coś skonfigurować to łączę się pulpitem zdalnym z innego komputera.

Dzięki SSD i Win8 komputer ze stanu hibernacji wstaje w kilka sekund.

Wszystko działa bezproblemowo.

Pytanie tylko czy warto ... za 1850 można kupić Yamaha Cd-N500, który jest odtwarzaczem sieciowym i CD ... no ale nie zripuje nam CD ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1624

Trudno złożyć coś taniej.

 

Mnie wyszedł 400zł, jest tak cichy, że wentylator słychać dopiero po przyłożeniu ucha do wylotu na 2cm - z 5cm nic nie słychać. Trochę napisałem wątku obok, jak będzie potrzeba to napisze coś więcej, pomogę z softwarem. Dodatkowo osobiście nie widzę sensu kupowania windowsa, jak można pobrać całkowicie darmowe oprogramowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia klasy mini i micro stwarzają też pewne problemy, największym jest niemożliwość zainstalowania pełnowymiarowego chłodzenia procesora co skutkuje podniesieniem głośności całego zestawu. Dodatkowo trzeba uważać z zasilaczami gdyż niektóre pomimo zapewnień producenta nie są wcale ciche. Można samemu wymienić wentylator w zasilaczu jednak traci się wtedy gwarancję. Dodatkowo chcąc oglądać filmy w full hd przydałaby się jakaś karta graficzna ze wsparciem dla DXVA. Z kolei wszystkie produkty z jabłkiem darowałbym sobie gdyż poza walorami estetycznymi nie prezentują żadnej funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

U mnie to jest tak: mam mało czasu i za bardzo nie znam się na komputerach. O ile zabudowanie wszystkiego i instalacja systemu (najlepiej Win8) nie byłoby problematyczne to obawiam się kłopotów z dalszymi ustawieniami.

Do wszystkiego podchodzę praktycznie: taki PC powinien działać szybko i sprawnie i cicho. Wolę chyba kupić coś gotowego i moim priorytetem nie jest cena (do 3.000 PLN jest ok). Ale jeśli miałyby być kłopoty z filmami HD to ja wolę kupić sobie odtwarzacz strumieniowy. Kupując taki komputer chciałbym mieć 2 w 1 (muzyka z kompa z łatwym sterowaniem a czasami film HD).

Jak widzę, chyba wszyscy coś składają - trochę mam mało czasu na to - czy nie ma czegoś rozsądnego do kupienie? Chyba, że faktycznie lepiej składać?

A czy ktoś zastanawiał się nad jakością dźwięku zależnie od złożonej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie obojętne czy kupisz gotowy komputer czy będziesz składał. Musi odpowiadać Twoim preferencjom. Jeśli wychodzisz dźwiękiem przez USB to konfiguracja nie ma większego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak widzę, chyba wszyscy coś składają - trochę mam mało czasu na to - czy nie ma czegoś rozsądnego do kupienie? Chyba, że faktycznie lepiej składać?

A czy ktoś zastanawiał się nad jakością dźwięku zależnie od złożonej konfiguracji?

 

Foxconn at-5570 - będzie cicho i bez obawy, że za rok zrobi się głośno, bo to konstrukcja bez wiatraków. Do tego dysk SSD i będzie się bardzo szybko uruchamiać. Filmy HD odtworzy bez problemu (wbudowany Radeon HD 7290). Jakość dźwięku w przypadku wyjścia USB jest niezależna od rodzaju sprzętu (o ile nie jest on uszkodzony). Do tego pilot usb lub mini klawiaturka bezprzewodowa do sterowania - pełno tego na Ebay/Allegro - można przebierać do woli. Oprogramowanie Windows 8 lub 7 plus Jriver Media Center - odtworzy wszystko łącznie z Blu-Ray (poza 3D, które jednak też można zintegrować z zewnętrznym playerem), obsługuje zarówno bitstreaming jak i ma wewnętrzne 64-bitowe przetwarzanie dźwięku dzięki czemu np. regulacja głośności czy adaptive volume są bardzo wysokiej jakości, poza tym ma bardzo wygodne przełączanie ścieżek audio, obsługuje TV, radia internetowe, Youtube i ma wiele innych udogodnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000zł to tylko komputer i to jest najlepsze rozwiązanie stosunek Jakość/cena spokojnie można uzyskać źródło jakościowe powyżej 15.000zł zawsze można rozbudować zmienić poprawić, dobrego odtwarzacza stumieniowego za 3000zł nie kupisz

nie pchał bym się w ITX bo ma swoje ograniczenia, micro ATX jest bardzo dobrym rozwiązaniem zintegrowana grafika spokojnie wystarczy, wkładasz dobra kartę wewnętrzną, montujesz dużą NINJE na procka i go nie za gotyjesz

no fakt obudowa będzie nie najmniejsza ale rozwiązanie najlepsze i będzie z tabletem kosztowało nie całe 3000zł

poniżej zdjęcie mojego PC AUDIO mały radiator używam tylko do muzyki pobór mocy w okolicach 32-38W taki odnotowałem sterowany ze smartfona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mrfx,

 

to brzmi już rozsądniej. Są też jakieś wyższe modele Foxconn typu 7300, 7500, 7000 z lepszymi procesorami. Nie wiem tylko, czy jest taka potrzeba? W wolnej chwili popatrzę na możliwości konfiguracji. Rozumiem, że SSD to tylko właściwie na system. A jakie będzie lepsze rozwiązanie odnośnie zapisu muzyki: dokupić wewnętrzny "cichy" dysk, czy coś zewnętrznego (minimum 1TB). Bo SSD to jak na razie w rozsądnych cenach to można max 512MB kupić. Zapewne za rok lub 2 SSD będą bardziej dostępne.

Dzięki.

 

Arkotic,

 

oczekuję urządzenia dość małego (byłoby idealnie gdyby miał gabaryty typowego odtwarzacza CD, wzmacniacza) bo będzie to stało na stoliki szklanym gdzieś w pobliżu zestawu hi-fi. Nie chcę "zagracać" stolika, powinno być w miarę schludnie i elegancko (przepraszam jeśli urażam pewnymi sformułowaniami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też jakieś wyższe modele Foxconn typu 7300, 7500, 7000 z lepszymi procesorami. Nie wiem tylko, czy jest taka potrzeba? W wolnej chwili popatrzę na możliwości konfiguracji. Rozumiem, że SSD to tylko właściwie na system. A jakie będzie lepsze rozwiązanie odnośnie zapisu muzyki: dokupić wewnętrzny "cichy" dysk, czy coś zewnętrznego (minimum 1TB). Bo SSD to jak na razie w rozsądnych cenach to można max 512MB kupić.

 

Jeżeli tylko do audio+video to nie ma sensu modeli z wyższymi procesorami, bo one już mają wiatraczki, które nawet jeśli na początku są ciche, to po kilku miesiącach zaczną być coraz głośniejsze. Jeżeli komputer ma być też do przeglądania Internetu to już warto rozważyć model z szybszym procesorem (np. zaawansowane strony we Flash itp.), ale z drugiej strony ten at-5570 z większością stron www też sobie poradzi. Dysk SSD na system. Na dane audio i video chyba najlepiej zewnętrzną obudowę USB 3.0 na zwykły "duży" dysk 3.5", który zawsze będzie można wymienić w przyszłości na większy - można ją schować nawet w szafce (choć jakaś minimalna cyrkulacja powietrza by się przydała). Na obudowie nie warto oszczędzać 50 zł i lepiej kupić porządną, która nie będzie wpadać w wibrację i będzie posiadać dobrej jakości zasilacz. Ewentualnie można kupić też obudowę z funkcją dysku sieciowego, którą można postawić nawet w innym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej złożyć sobie komputer w obudowie Streacom, ale taka obudowa z pasywnym chłodzeniem kosztuje 800-1400 PLN w zależności od gabarytów. Popatrz na te obudowy, bo warto, w naturze wyglądają bardzo elegancko i w ofercie są też pełnowymiarowe o szerokości typowej dla audio. A co włożyć do środka to już inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o komputery to mam pytania:

- mogę kupić coś gotowego: albo tanio jak Foxconn 5570 albo droższego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- czy są ewentualnie obudowy pasywne z wyświetlaczem? Dalej nie wiem jak rozwiązać sterowanie z pilota/smartfona. Chodzi mi jak wystartować Windowsa (chyba, że musi być ciągle w hibernacji), a jak potem bez monitora przeglądać katalogi aby wybrać coś i odtwarzać (jak dla mnie to tylko smartfon lub wyświetlacz poradzi z tym),

- jaki System Win 7 czy 8, 32bit czy 64 bit? ponoć 64 bit potrzeba powyżej 8GB RAMu? Ile RAMU brać?

- te obudowy Streacom są fajne, szczególnie w wymiarach typowych dla klocków audio - dla płyt Mini ITX i Micro ATX - który format jest lepszy? Nie mam pojęcia co wybrać,

- czy lepiej kupić coś gotowego, czy może ktoś mało zaznajomiony z IT da sobie radę?

- Czy taki komp + dobry DAC (za 5.000) da lepszy dźwięk niż strumieniowiec np. Linn Majik DS? jakieś doświadczenia?

Pytam o wiele spraw, bo chciałbym wybrać dobrze a póki co nie spieszy mi się no i nie zawsze mam czas.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o komputery to mam pytania:

I to jest kluczowe.

Radzę kupić coś gotowego. Coś w rodzaju np. Olive 4 (skoro myślisz o DACu za 5 tysięcy). Coś, co będzie przystosowane do pracy i "zielonemu" da frajdę i możliwość słuchania.

Aby sterować playerem komputerowym przez smartfona, to musisz mieć coś innego niż Windows. W Linuksie jest to zrobione tak, że jest serwer dźwięku (z reguły mpd), a playery są dowolne na smartfony, tablety, inne komputery w sieci. Ale jak jesteś zielony, to zanim sam to zrobisz, będziesz siwy. Za kilka tysięcy można mieć właśnie Olive 4 albo kupić jeszcze droższego Aurendera. Obydwa urządzenia dodatkowo mają wyświetlacze i dadzą się sterować pilotem.

Z tańszych można dostać fajne urządzenia z serii Popcorn. To też małe komputerki. Mają możliwość wstawienia HDD i czytnika optycznego.

Na żadnym z muzycznych serwerów lub odtwarzaczy sieciowych nie ma Windows.

Wyjątkiem jest chyba polski serwer muzyczny Musa (chyba tak się nazywa) sprzedawany za koszmarne pieniądze z Windows w obudowie z 12 calowym dotykowym wyświetlaczem i kompletnie useless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony jestem w sensie takim, że nie zajmuję się IT nawet hobbystycznie. Ale złożenie fizycznie PC, instalacja Win8 to chyba żadna filozofia. Dla mnie problemem będą głębsze ustawienia i to nieszczęsne zdalne sterowanie.

Może się mylę ale tak sobie myślę: skoro są obudowy w formatach typowych dla audio (435mm) na bazie których buduje się pasywne PC do których są proponowane systemy operacyjne Win7 lub 8 to chyba nie po to aby meloman/audiofil miał gdzieś obok stawiać również jakiś monitor? Musi istnieć (tak myślę) rozwiązanie, które pozwoli obudzić Windowsa z hibernacji, wybrać katalog i uruchomić program np. JPlay 5, potem go zastopować i aktywować hibernację. Jeśli jest ciężko lub niemożliwe aby Smartfon sterował pod Win, to może są jakieś bezprzewodowe małe monitory dotykowe lub cokolwiek innego? Czemu upieram się przy PC audio? Bo wierzę, żę taki PC z DACiem typu M2 Tech Young da mi lepszą jakość niż strumieniowiec Cambridge Audio SM6 (a może się mylę).

Druga sprawa, że taki PC będzie źródłem/urządzeniem/odtwarzaczem uniwersalnym, które będę mógł softwarowo/hardwerowo uaktualnić. Poza tym, chciałbym mieć możliwość odtwarzania filmów.

Jeśli jednak nadal się mylę i to wszystko nie jest możliwe to będę zmuszony kupić niestety Cambrige Audio SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Może się mylę ale tak sobie myślę: skoro są obudowy w formatach typowych dla audio (435mm) na bazie których buduje się pasywne PC do których są proponowane systemy operacyjne Win7 lub 8 to chyba nie po to aby meloman/audiofil miał gdzieś obok stawiać również jakiś monitor?

Przez kogo proponowane? Pisałem, ze jedyna propozycja z Windows to Musa.

http://audiofast.pl/main.asp?idm=60&wersja=0

Przy czym trudno orzec jak to się sprawdza pod względem funkcjonalności. Trudno znaleźć informację, czy to jest standardowy Windows (raczej tak), czy może zastosowano jakieś autorskie rozwiązania w zakresie obsługi (wątpliwe). Całkiem możliwe, ze za kilkanaście tysięcy dostaniesz standardowego peceta w ładnym pudełku.

Na stronie piszą, że w komplecie jest mysz i klawiatura. Czyli zdalnego sterowania nie ma. :D

 

Musi istnieć (tak myślę) rozwiązanie, które pozwoli obudzić Windowsa z hibernacji, wybrać katalog i uruchomić program np. JPlay 5, potem go zastopować i aktywować hibernację.

Jeśli jest, to jest poza twoim zasięgiem (bo jesteś zielony). Ale jedyna możliwość sterowania Windowsem zdalnie to pulpit zdalny lub vnc. Wyobrażasz sobie pełny pulpit Windows na smartfonie? Chcesz zdalnego sterowania Jplay? Napisz do autora, czy jest to możliwe, a jeśli nie, to ile to będzie kosztować.

 

Jeśli jest ciężko lub niemożliwe aby Smartfon sterował pod Win, to może są jakieś bezprzewodowe małe monitory dotykowe lub cokolwiek innego?

Są i ma to Musa. Chcesz taniej? To taka obudowa kosztuje ok 3 tysiące.

 

Czemu upieram się przy PC audio? Bo wierzę, żę taki PC z DACiem typu M2 Tech Young da mi lepszą jakość niż strumieniowiec Cambridge Audio SM6 (a może się mylę).

Niekoniecznie. Nie jakość jest największym plusem. Player sieciowy też może mieć doskonałego DACa lub możliwość podłączenia dowolnego DACA. Największym plusem peceta jest pełna konfigurowalność. Ale to jest grzebanie się w systemie i oprogramowaniu. I nie dla kogoś, kto uważa Windows za lek na całe zło.

Chcesz mieć namiastkę takiej konfigurowalności kup audiofilski Olive 4.

http://www.olive.us/products/music_systems/olive4hd/features/storage.html

Niestety chyba pozbawiony odtwarzacza cd. Ale kolejne modele go mają, zdaje się, że mają też hdmi.

http://www.olive.us/products/music_systems.html

Cena wysoka, ale sprzęt audiofilski.

A jak się nie brzydzisz tańszych rzeczy to:

http://allegro.pl/popcorn-hour-c300-hifi-ja-i-ty-gdansk-i3346556022.html

W zasadzie to jest komputer. Dysk możesz sobie dobrać wedle wymagań - najdroższy i cichy. Napęd z najwyższej półki. A samo urządzenie ma sensowną cenę.

No i może być wyłącznie cyfrowym transportem, dokupisz DAC i masz, to co chcesz.

 

Druga sprawa, że taki PC będzie źródłem/urządzeniem/odtwarzaczem uniwersalnym, które będę mógł softwarowo/hardwerowo uaktualnić.

Nie umiesz.

 

Jak komputery to dla ciebie nie jest nic interesujacego i nie chcesz przeżywać rozczarowań związanych z tym, że nie umiesz tego doprowadzić do finału, to odpuść. Robienie samemu komputera muzycznego to rodzaj DIY. Trzeba mieć naturę hobbysty i znać się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymyślać koło od nowa ?

 

Na computer audiophile jest gotowy projekt takiego bezgłośnego komputera bez części ruchomych, którego złożenie (osobie robiącej to pierwszy raz w życiu) zajmuje 15 minut.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Składałem ostatnio taki komputer dla moich rodziców. Jedyna modyfikacja polega na włożeniu wewnętrznego dysku 1TB 2.5", ponieważ nie posiadają dysku sieciowego. Mimo że dysk jest talerzowy, pracuje zupełnie bezgłośnie i nie psuje założeń projektu.

 

Komputer nie ma wentylatorów - ani na procesorze, ani w zasilaczu - i jest zaprojektowany do pracy ciągłej. U moich rodziców chodzi całkowicie bezobsługowo już od ponad 6 m-cy. Sterowanie jest przy pomocy iPada.

 

Koszt całkowity 1736zł, ale można zrobić bez oddzielnego dysku SSD na system (postawić system na tym talerzowym 1TB), wtedy będzie jeszcze o 300zł taniej.

 

Gdy kupowałem w styczniu wyglądało to następująco:

Obudowa - Solid-62 mini-ITX - 209zł

Dysk 1TB - Dysk WD Scorpio Blue WD10JPVT - 322zł

Zasilacz - 12V 5A 60W Seasonic SSA-0601D-12. - 89zł

Dysk SSD Adata - XPG SX300 64GB mSATA3 - 282zł

Windows 8/32bit - 364zł

RAM Kingston 4GB - DDR3 SODIMM 4GB/1600 CL11 - 86zł

Płyta główna Intel DN2800MT - 384zł

 

Całość po złożeniu wygląda tak (to czarne pudełko z portami USB stojące na DACu po lewej stronie):

 

dsc5532y.jpg

 

Wszystko oczywiście nowe, z gwarancją 24/36 m-cy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki StaryM. W prawie brutalny sposób wyleczyłeś mnie z PC Audio;) Jestem wygodny i chyba będzie lepiej kupić łatwy w obsłudze strumieniowiec. Przy Windowsie nie upieram się aż tak bardzo, ale jestem jedną z wielu osób która została zmuszona różnymi sytuacjami do używania go od lat. Ale Musa za kilkanaście tysięcy PLN to jednak nie dla mnie. Tak czy inaczej dziękuję za informacje.

Pozdrawiam hobbystów PC:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Na computer audiophile jest gotowy projekt takiego bezgłośnego komputera bez części ruchomych, którego złożenie (osobie robiącej to pierwszy raz w życiu) zajmuje 15 minut.

Jest tylko jeden problem. Złożenie komputera, tzn. wmontowanie płyty głównej, zasilacza dysku i ewentualnie cd to faktycznie kwadrans, ale doprowadzenie tego do sensownej funkcjonalności wymaga wiedzy, wiedzy i jeszcze raz wiedzy. Inaczej masz gównianą namiastkę odtwarzacza, do której bez klawiatury, myszy i ekranu nie ma co podchodzić. Jest takie ładne angielskie słówko useless określające taką funkcjonalność.

Pomijając już to, że to co na zdjęciu pokazałeś to tandetna ohyda w sensie wizualnym, w życiu tego bym nie postawił obok swojego sprzętu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie Windowsa jest dziecinnie proste. Wkładamy pendrive z Windowsem do portu USB (lub podłączamy na chwilę drive DVD-Rom), wstukujemy klucz produktu, naciskamy kilka razy enter po drodze, i mamy zainstalowanego Windowsa.

 

Instalacja programu Jriver jest jeszcze prostsza, i zrobi ją każdy 10-latek (Windowsa także postawi każdy ogarnięty 10-latek).

 

Jeżeli ktoś nie wie jak to zrobić, to w internecie i na youtube są dziesiątki tutoriali. W skali trudności od 1-10, to co trzeba zrobić to góra 2.

 

Po instalacji Jrivera, do obsługi komputera nie jest potrzebna ani klawiatura, ani myszka. Wystarczy iPad. Nawet po wyłączeniu komputera z prądu, wszystko startuje samoczynnie - włącznie z Jriverem.

 

Na tak postawionym komputerze, moi rodzice słuchają muzyki codziennie od 6 miesięcy. Zero problemów, obsługa iPadem za pomocą programu Jremote to po prostu bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie Windowsa jest dziecinnie proste.....

 

Elberoth,

 

takie rzeczy są dla mnie też proste i robiłem to 15 lat temu.... po prostu mam ograniczoną wiedzę odnośnie dostępnych możliwości obsługi takiego PC smartfonem/tabletem czy innym urządzeniem. Dlatego napisałem, że jestem trochę "zielony". Czy sterowanie też można zrealziować na Androidzie? Nie mam IPhona/IPoda, chyba, że będę zmuszony kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androida jest m.in. Gizmo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Aby sterować playerem komputerowym przez smartfona, to musisz mieć coś innego niż Windows. [...]

 

Całkowicie się z tym nie zgadzam. Aplikacji na Androida do sterowania windowsowymi aplikacjami typu Media Center jest bardzo dużo. Programy takie jak JRiver czy MediaPortal pozwalają dodatkowo na dużo więcej niż tylko odtwarzanie muzyki i filmów. Można z ich poziomu uruchamiać zewnętrzne programy. Mają również interfejsy webowe, obsługę DLNA - dużo można na ten temat pisać - każdy jednak może sobie poszukać ich w Internecie i samemu sprawdzić. Jeśli komuś jeszcze mało, to jest mnóstwo aplikacji mobilnych do sterowania całym Windowsem, takich jak np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc główną przewagą Linuxa jest obecnie to, że jest darmowy, natomiast Windows ma wciąż przewagę w ilości sterowników, szczególnie do mniej typowych urządzeń takich jak np. tunery, dac itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer do pcaudio z dyskiem i systemem za 1700zł?

Ja się mieszczę w 1000. Zdalne sterowanie: iphone/android/windows/macosx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer do pcaudio z dyskiem i systemem za 1700zł?

Ja się mieszczę w 1000. Zdalne sterowanie: iphone/android/windows/macosx.

 

Autor wątku wspominał o komputerze do audio oraz video HD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undziak

 

chłopie kup części złóż komputer zainstaluj win7 a potem tego co nie wiesz pytaj na forum na pewno ktoś podpowie albo zdradź swoja lokalizację to może jakaś dobra dusza wpadnie do ciebie i ci wszystko po instaluje jak należy za dobry obiad i butelkę wina

 

ja osobiście używam Win7/64 do tego FoobarConPro i nie narzekam jak potrzebuję coś zmienić mam na innym kompie Zdalny pulpit działa bez problemy

ewentualnie aplikacja na android Jump i już

 

też byłem zielony w instalacji tego całego zestawienia ale napisałem do wujka google szybko odpisał;) trochę YouTube, telefon do przyjaciela;) i działa

 

linux-a nie znam ale też mam na niego ochotę pewnie napiszę do któregoś speca z forum może pomoże ;)

 

rób kompa bo daje niesamowite możliwości każdy odtwarzacz strumieniowy to ograniczenie wcześniej czy później pojawi się coś nowego i trzeba będzie zmienić

strata kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkotic jaki przycisk zastosowałeś do włączania Twojego komputera? On działa tak jak ten z poniższego linku:

 

Robię obudowę do mojego pc audio i szukam włącznika, który będzie działał na zasadzie click i bęzie posiadał ring sygnalizujący włączenie komputera. Problem polega na tym, że część takich włączników ma duży skok a tego nie chcę. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.