Skocz do zawartości
IGNORED

Cichy PC do Audio sterowany pilotem/smartfonem?


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

Takie komputerki są bardzo ciekawe, wiele zabawy, dla hobbystów, wymagane pewne umiejętności przy uruchomieniu i serwisie, można coś taniej.

 

Jednak jak ktoś chce bez zbędnej zabawy:

 

1. Laptop-komputer, wyjście audio przez Spdif lub USB, to już od 1000 PLN można kupić coś ciekawego. Do 3000 PLN to już setki do wyboru.

Pełne możliwości, różne formaty, różne programy, playery, raw i inne. Dysk własny plus sieciowe, itd.

 

2. Jeśli tylko słuchanie to przecież firmy przygotowały odtwarzacze, często nazywane sieciowymi.

Przykładem Denon DNP-F109, może odtwarzać z dysku, z karty pamięci, z dysku w sieci lokalnej (w tym z komputerów-laptopów i dysków serwerów) i ograniczenie z internetu,

bez konwersji na wyjściu spdif do 24-192 PCM.

Dla Video to dalej głównie BluRay.

Wszystko wygodne, z pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adigrzelczak

w TME

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale skok na nich jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jak widzę niektórzy lubią nad wyraz narzucać swoje opinie. Ja chętnie wysłuchuję osób obdarzonych wiedzą i doświadczeniem a jako, że komputery to nie moja dziedzina to i słucham. Jak pisałem również, instalacja Win to żadna wielka sprawa, nie raz przebudowywałem stare kompy ale to wszystko były proste zabiegi.

Moje oczekiwania są również proste: jakość dźwięku, funkcjonalność i prostota obsługi. Z Waszą pomocą, jak widzę, można dojść do konsensusu nie zależnie od rozbieżnych opinii. A pytam dlatego, bo nie chcę niepotrzebnie wydać 3 czy nawet 4 tys. PLN a potem przekonać się, że nie da rady sterować smartfonem czy innym urządzeniem.

Mieszkam obecnie w DE i jak się okazuje jest tu mało sklepów z komputerami i jakość (kompetencje) obsługi tak w ogóle są na niskim poziomie. Wszędzie kupuje się gotowe urządzenia i dominują powszechnie znane sieci a tam wcisną wszystko.

Odnośnie sterowanie programem muzycznym to rozumiem, że aby móc nim sterować to sam program musi mieć taką funkcjonalność do bycia sterowanym?

A czy można jeszcze wybudzić Windowsa i ponownie go zhibernować z poziomu jakiejś aplikacji na Androidzie?

Dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje hibernowanie pcaudio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mieszkasz w DE to mozna trafic maca mini za 400 Euro w Media Markt lub kupic nowegoza 560Euro i do tego dostaniesz kupon na 100 lub 150 Euro na kolejny zakup co wystarczy na tablet lub telefon z androidem.

 

 

 

A tutaj mozesz kupic takze gotowca z windowsem (mala obudowa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sklep wiarygodny - robilem u nich zakupy.

 

Jesli nie odrzucasz uzywek jak najbardziej polecam niemieckiego ebaya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowanie programem muzycznym to rozumiem, że aby móc nim sterować to sam program musi mieć taką funkcjonalność do bycia sterowanym?

 

Najlepszym programem do odtwarzania muzyki na komputerze z Windowsem jest Jriver. Jest on tak dobry, że tak naprawdę wszelkie inne programy to strata czasu. Jedyna wada - jest płatny. Koszt $49.

 

Jriverem możesz sterować przy pomocy tabletu/smartphona z systemem iOS lub Android.

 

A czy można jeszcze wybudzić Windowsa i ponownie go zhibernować z poziomu jakiejś aplikacji na Androidzie?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Jeżeli złożysz sobie komputer na tej płycie Intel 2800 z projektu CAPS v3, to wszelkie wybudzanie/hibernowanie będzie zbędne. Ten komputer nie tylko nie ma wentylatorów i się nie grzeje, ale też zużywa tylko kilkanaście watów prądu - możesz go z czystym sumieniem zostawić włączonego 24/7. Tak chodzi u moich rodziców.

 

No chyba że te kilkanaście watów przeraża cię w kontekście rachunków za prąd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undziak

jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy potrafisz czy nie skonfigurować PcAudio/Android ;) ma XXI google, youtube, Skype i tak dalej, słowo nie da się nie istnieje;)

 

tak da się włączać wyłączać Pc za pomocą aplikacji o ile dobrze pamiętam "Pc Monitor" z tym że do włączania musisz mieć podłączony kabelek LAN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie,

 

po dłuższe przerwie mogę zakomunikować, że mam już komputer i większość rzeczy działa. Muzykę ładuję poprzez Foobar Controler z smartfona i gra tak jak chciałem. Ale mam pytanie: Foobar controler kontroluje komputer poprzez Wi-Fi. Czy jest możliwość aby zachować połączenie Wi-Fi między kompem a smartfonem ale zablokować dostęp do internetu tylko dla tego kompa, który ma tylko muzykę odtwarzać? Chcę aby można było sterować Foobarem a jednocześnie komp nie będzie narażony na kontakt z internetem. Mam Win 8 Pro 64bit.

Dzięki za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Owszem można. W komputerze musisz mieć kartę wifi i oprogramowanie, które z niej zrobi access pointa. Wtedy smartfon będzie się łączył osobno z tym programowym access pointem i będziesz sterować komputerem. Ma to jednak kilka wad. Komputer Audio nie ściągnie sobie np. okładek z netu. Smartfon połączony z tym komputerem, nie będzie w tym czasie miał dostępu do netu. Będziesz się musiał przełączać.

Pytanie jednak po co to robić. Jeśli komputer nie służy do innego zastosowania jak tylko muzyka, to sam się nie zainfekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym spróbował wpisać do kompa tylko adres IP + maska, bez adresu bramy i DNSów. Smartfon będzie w tej samej podsieci i bez problemu będzie się komunikował z kompem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli złożysz sobie komputer na tej płycie Intel 2800 z projektu CAPS v3, to wszelkie wybudzanie/hibernowanie będzie zbędne. Ten komputer nie tylko nie ma wentylatorów i się nie grzeje, ale też zużywa tylko kilkanaście watów prądu....

 

Właśnie - też sobie tą płytę zaplanowałem jako bazę do HTPC,a tu zniknęła z oferty sklepów, nie wiecie przypadkiem dlaczego???

...przepraszam za off

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najlepszym programem do odtwarzania muzyki na komputerze z Windowsem jest Jriver. Jest on tak dobry, że tak naprawdę wszelkie inne programy to strata czasu. Jedyna wada - jest płatny. Koszt $49.

 

Jriverem możesz sterować przy pomocy tabletu/smartphona z systemem iOS

 

Jak jremote radzi sobie z porządkowaniem albumów według wykonawcy, kompozytora, gatunku..? Czy jest wrażliwy na niezbyt precyzyjne tagi tzn czy można wyszukiwać wpisując z klawiatury np nazwisko, czy wyniki są przyporządkowane powiedzmy odgórnie i danego kompozytora wybieramy na liście? W gizmo pod androidem jest możliwość wyboru z listy posegregowanych wyników, ale wyników segregacji lepiej nie komentować, działa to kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer Audio nie ściągnie sobie np. okładek z netu.

 

Jeśli okładki są w formie obrazków np. cover.jpg to będą wyświetlane.

 

Ten komputer nie tylko nie ma wentylatorów i się nie grzeje, ale też zużywa tylko kilkanaście watów prądu

 

Nie grzeje się tylko w obudowie ażurowej. W zamkniętej trochę się nagrzeje. Zużywa 16W energii.

Miałem na tej płycie postawiony Windows i Foobar oraz JRiver. Teraz mam Voyage MPD i tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jeśli okładki są w formie obrazków np. cover.jpg to będą wyświetlane.

To było w odpowiedzi koledze, który komputer audio chciał odłączyć od sieci dla bezpieczeństwa. Oczywiście tak, cover.jpg w danym katalogu zostanie wyświetlone, jeśli już tam jest. Ale niektóre programy potrafią sobie ściągać okładki same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

uuu gruubbe wykopki :)

 

ale dobrze - ciche kompy zawsze w modzie

 

ja tidala puszczam po usb z tableta - absolutnie bezgłośny system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.