Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki instalacyjne sufitowe do kuchni


bc_leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam głośników instalacyjnych do zamontowania w suficie podwieszanym w kuchni.

 

Budżet - do max 600zł

Pomieszczenie: 13 m2 , wąskie: 2,5 x 5, kuchnia częściowo otwarta na salon ok 40 m2, przejście na jednej ze ścian o wym. 2x2

Wysokość standardowa, po instalacji sufitu zostanie ok 2,7m

Kolor maskownicy/głośnika - biały bo sufit jest biały

Podłączenie do wzmacniacza jak 2 strefa, wzmacniacz się nudzi bo fronty mają własną końcówkę, moc jest w zapasie

 

Ma to grać sobie w tle, ot muzyka do "smażenia kotleta" , generalnie ciche granie w tle, najczęściej radio

 

Myślałem o czymś markowym np. PARADIGM PV-150 - 2szt ale nie wiem czy aby nie przesadzam do tak małej kuchni ....

 

Może wystarczy TAGA HARMONY TCW-200 V.3, TAGA HARMONY TCW-100R albo wręcz malutkie MONACOR SPE-82/WS które wyglądają jak lampka halogenowa ?

 

Głośniki mogę montować na dwa sposoby:

 

1. w suficie podwieszanym , czyli skierowane pionowo w dół

 

2. na bocznej ścianie, skierowane poziomo bo przestrzeń na szafkami do sufitu jest zabudowana - taki gzyms z karton-gipsu (wewnątrz leci rura od wentylacji)

 

Nie wiem jak lepiej to wychodzi. Jeśli ktoś może się podzielić w tej kwestii swoim doświadczeniem to może nie będę musiał uczyć się na swoich błędach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainstalować głośniki w powieszanym suficie i zerknąć na ofertę marki ArtSound, która nota bene, specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach. Przykładowo podaję jeden model: http://sklep.rms.pl/index.php?p9213,artsound-mdc501-mdc-501-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy-bialy-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki zamontujesz wysoko w ścianie (tak to zrozumiałem), to cały dźwięk będzie wysoko - moim zdaniem montaż w suficie będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Zamiast PV-150 możesz pomyśleć o PV-50R (ten sam model w wersji okrągłej) - zawsze to mniejszy głośnik w suficie.

 

TCW-100R złe nie będą, ale jednak jest to model budżetowy, który z Paradigmem pod kątem jakości nie wygra nawet biorąc po uwagę, że mają grać do "smażenia kotleta".

 

Te monacory to raczej bzyczki dające efekt: dźwięk - sztuk raz.

 

Z Tagi możesz rozważyć TCW-550R jako alternatywę dla Paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam głośników instalacyjnych do zamontowania w suficie podwieszanym w kuchni.

 

Budżet - do max 600zł

Pomieszczenie: 13 m2 , wąskie: 2,5 x 5, kuchnia częściowo otwarta na salon ok 40 m2, przejście na jednej ze ścian o wym. 2x2

Wysokość standardowa, po instalacji sufitu zostanie ok 2,7m

Kolor maskownicy/głośnika - biały bo sufit jest biały

Podłączenie do wzmacniacza jak 2 strefa, wzmacniacz się nudzi bo fronty mają własną końcówkę, moc jest w zapasie

 

Ma to grać sobie w tle, ot muzyka do "smażenia kotleta" , generalnie ciche granie w tle, najczęściej radio

 

Myślałem o czymś markowym np. PARADIGM PV-150 - 2szt ale nie wiem czy aby nie przesadzam do tak małej kuchni ....

 

Może wystarczy TAGA HARMONY TCW-200 V.3, TAGA HARMONY TCW-100R albo wręcz malutkie MONACOR SPE-82/WS które wyglądają jak lampka halogenowa ?

 

Głośniki mogę montować na dwa sposoby:

 

1. w suficie podwieszanym , czyli skierowane pionowo w dół

 

2. na bocznej ścianie, skierowane poziomo bo przestrzeń na szafkami do sufitu jest zabudowana - taki gzyms z karton-gipsu (wewnątrz leci rura od wentylacji)

 

Nie wiem jak lepiej to wychodzi. Jeśli ktoś może się podzielić w tej kwestii swoim doświadczeniem to może nie będę musiał uczyć się na swoich błędach.

 

mam sliczną kuchnię ale czy takie głosniki mi zapewnią dobre brzmienie? szukam czegoś co fajnie zagra w kuchni.

katrin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam głośników instalacyjnych do zamontowania w suficie podwieszanym w kuchni.

 

Budżet - do max 600zł

Pomieszczenie: 13 m2 , wąskie: 2,5 x 5, kuchnia częściowo otwarta na salon ok 40 m2, przejście na jednej ze ścian o wym. 2x2

Wysokość standardowa, po instalacji sufitu zostanie ok 2,7m

Kolor maskownicy/głośnika - biały bo sufit jest biały

Podłączenie do wzmacniacza jak 2 strefa, wzmacniacz się nudzi bo fronty mają własną końcówkę, moc jest w zapasie

 

Ma to grać sobie w tle, ot muzyka do "smażenia kotleta" , generalnie ciche granie w tle, najczęściej radio

 

Myślałem o czymś markowym np. PARADIGM PV-150 - 2szt ale nie wiem czy aby nie przesadzam do tak małej kuchni ....

 

Może wystarczy TAGA HARMONY TCW-200 V.3, TAGA HARMONY TCW-100R albo wręcz malutkie MONACOR SPE-82/WS które wyglądają jak lampka halogenowa ?

 

Głośniki mogę montować na dwa sposoby:

 

1. w suficie podwieszanym , czyli skierowane pionowo w dół

 

2. na bocznej ścianie, skierowane poziomo bo przestrzeń na szafkami do sufitu jest zabudowana - taki gzyms z karton-gipsu (wewnątrz leci rura od wentylacji)

 

Nie wiem jak lepiej to wychodzi. Jeśli ktoś może się podzielić w tej kwestii swoim doświadczeniem to może nie będę musiał uczyć się na swoich błędach.

 

czy bedzie różnica gdy zawieszę je na ścianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chciałąbym by grały mi miło do uszka gdy gotuję , czyli chyba nie za wysoko.....hmmmmmmmmmmmmmm prosze o poradę co by sie nadawało. katrin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki zamontujesz wysoko w ścianie (tak to zrozumiałem), to cały dźwięk będzie wysoko - moim zdaniem montaż w suficie będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Zamiast PV-150 możesz pomyśleć o PV-50R (ten sam model w wersji okrągłej) - zawsze to mniejszy głośnik w suficie.

 

TCW-100R złe nie będą, ale jednak jest to model budżetowy, który z Paradigmem pod kątem jakości nie wygra nawet biorąc po uwagę, że mają grać do "smażenia kotleta".

 

Te monacory to raczej bzyczki dające efekt: dźwięk - sztuk raz.

 

Z Tagi możesz rozważyć TCW-550R jako alternatywę dla Paradigm.

czy można prosić o jakieś fotki i parametry tych modeli, mąż poprosił...... I czy są w kolorze czerwonym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sliczną kuchnię ale czy takie głosniki mi zapewnią dobre brzmienie? szukam czegoś co fajnie zagra w kuchni.

katrin

Paradigm PV150 lub PV-50R zapewnią bardzo fajne brzmienie w kuchni.

czy bedzie różnica gdy zawieszę je na ścianie?

Jak pisałem wcześniej - jeżli głośniki zostaną zamontowane w ścianie pod samym sufitem, to większość dźwięku będzie wysoko i do poziomu uszu dotrze tylko dźwięk daleko spoza osi głośnika. Jeżeli głośniki mają być zamontowane w ścienie, to tylko mniej więcej na poziomie uszu.

no i chciałąbym by grały mi miło do uszka gdy gotuję , czyli chyba nie za wysoko.....hmmmmmmmmmmmmmm prosze o poradę co by sie nadawało. katrin

czy można prosić o jakieś fotki i parametry tych modeli, mąż poprosił...... I czy są w kolorze czerwonym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolumny są białe z białymi metalowymi maskownicami - wszystko można pomalować farbą, którą pomalowany jest sufit/ściana.

 

Jeżeli głośniki mają być zamontowane wysoko, to polecam okrągłe modele i zamontowanie ich w suficie - na pewno będzie dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za wszystkie propozycje.

 

Ze względów oszczędnościowych zdecydowałem się na zakup z rynku wtórnego, dałem za nie 180zł za 2 szt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na razie testowałem je jedynie w formie otwartej, bez obudowy, oparte o ścianę na półce ... po zmianie B&W CDM7 na to coś po prostu tragedia .... słychać tylko wysokie tony, zero wybrzmienia, basu zero ... no ale pokój ma ponad 40m2 i głośniki bez obudowy.

 

iw6plus_parts.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.