Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo się przyzwyczajasz ... jak narkoman :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się przyzwyczajasz ... jak narkoman :)

 

 

ee.. to by było za proste

 

a i zwróć uwagę na 13 dni Arka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable po zaprzyjaźnieniu się z systemem bardzo się do siebie upodabniają, następuje to na przestrzeni ok kilku tygodni mniej więcej.

 

 

 

To co niektórych fascynowało po wpięciu i wstępnym ułożeniu się parametrów, zaczyna wtapiać się w całokształt, tracąc wyrazistość.

 

Można zaryzykować twierdzenie, że lepsze kable z czasem trochę tracą, a trochę gorsze nieco zyskują.

 

Aby wymieniając kable uzyskać trwały i wyraźny postęp, trzeba naprawdę zastosować przewód posiadający wybitną technologię.

 

Najlepiej jak będzie miał jednocześnie, lepszą metalurgię i lepszą geometrię.

 

Inaczej po jakimś czasie będziemy mieli tylko inaczej ułożony dźwięk, ale na zbliżonym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable po zaprzyjaźnieniu się z systemem bardzo się do siebie upodabniają, następuje to na przestrzeni ok kilku tygodni mniej więcej.

 

 

 

To co niektórych fascynowało po wpięciu i wstępnym ułożeniu się parametrów, zaczyna wtapiać się w całokształt, tracąc wyrazistość.

 

Można zaryzykować twierdzenie, że lepsze kable z czasem trochę tracą, a trochę gorsze nieco zyskują.

 

Aby wymieniając kable uzyskać trwały i wyraźny postęp, trzeba naprawdę zastosować przewód posiadający wybitną technologię.

 

Najlepiej jak będzie miał jednocześnie, lepszą metalurgię i lepszą geometrię.

 

Inaczej po jakimś czasie będziemy mieli tylko inaczej ułożony dźwięk, ale na zbliżonym poziomie.

 

Myślę że jest tak jak kolega mówi tyle że to chyba aspekt bardziej psychiki, plastyczności umysłu, słuchu i przyzwyczajenia się do danego brzmienia.

To jest chyba tak że wpinamy jakiś kabel czy nowy klocek do systemu i przez krótki czas zauważamy poprawę ale po jakimś czasie przyzwyczajamy się do tego nowego, niby lepszego brzmienia i znów odczuwamy to tak samo jak przed zmianą.

Po prostu świetnie gra i tyle.

 

Gorzej gdyby znów wrócić do poprzedniej konfiguracji systemu. Wtedy ucho zaraz to wyłapuje i długo trzeba się przyzwyczajać do gorszego brzmienia.

 

Pozdrawiam

sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest tak jak kolega mówi tyle że to chyba aspekt bardziej psychiki, plastyczności umysłu, słuchu i przyzwyczajenia się do danego brzmienia.

To jest chyba tak że wpinamy jakiś kabel czy nowy klocek do systemu i przez krótki czas zauważamy poprawę ale po jakimś czasie przyzwyczajamy się do tego nowego, niby lepszego brzmienia i znów odczuwamy to tak samo jak przed zmianą.

Po prostu świetnie gra i tyle.

 

Gorzej gdyby znów wrócić do poprzedniej konfiguracji systemu. Wtedy ucho zaraz to wyłapuje i długo trzeba się przyzwyczajać do gorszego brzmienia.

 

Pozdrawiam

sly30

Nie, nie jest to sprawa psychiki, to fizyka. Osoby z długim doświadczeniem nie będą raczej tym zjawiskiem zaskoczone.

Oczywiście psychika może być tu dodatkiem, ale to są przewidywalne zjawiska, dotyczą nie tylko kabli, dotyczą metali czyli przewodników oraz izolatorów, a więc i wszelkich podzespołów.

 

To utrudnienie, dlatego lepiej czasami znać opinię o producencie i mieć wiedzę o technologi danego urządzenia czy kabla, to w pewnych okolicznościach np gdy nie mamy jeszcze kompletu docelowego sprzętu, może nas uspokoić, że w odpowiednim czasie urządzenie zagra.

 

Fachowcy raczej wiedzą co jak z czym gra i czego co potrzebuje do współpracy i jak ona wygląda w danym przypadku konfiguracji, uwzględniając fakt, że po jakimś czasie sprzęt się trochę "wygładzi".

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie Naczelnym Trollem Audiostereo zobowiązuje :)

 

a i tak nic nie wie o nirvanie :-)

 

btw:

 

podobnie jak 747 (i bodaj Arek wcześniej) - potwierdzam zdecydowanie, że wpinanie/wypinanie, odłączanie systemów z okablowania i sieci (najlepiej na jakiś dłuższy czas ;-) )- wpływa na przedłużenie efektu "niespodziewalności dźwięku" pochodzącego z kabli.

 

ja traktuję kable jak kondensatory - dokładnie te same efekty są zawsze przy nowych kondensatorach (zanim się uformują) - bywają przejaskrawione ale i fantastycznie rozdzielcze - później to wszystko siada, uplastycznia się, ale i nie ma już efektów "zaskakiwania". Gdzieś już o tym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podobnie jak 747 (i bodaj Arek wcześniej) - potwierdzam zdecydowanie, że wpinanie/wypinanie, odłączanie systemów z okablowania i sieci (najlepiej na jakiś dłuższy czas ;-) )- wpływa na przedłużenie efektu "niespodziewalności dźwięku" pochodzącego z kabli.

 

ja traktuję kable jak kondensatory - dokładnie te same efekty są zawsze przy nowych kondensatorach (zanim się uformują) - bywają przejaskrawione ale i fantastycznie rozdzielcze - później to wszystko siada, uplastycznia się, ale i nie ma już efektów "zaskakiwania". Gdzieś już o tym pisałem.

 

Sprawa jest banalna-wypinając kable i wpinając do urządzenia naruszamy ich kontakt z sobą a co za tym idzie jakość styku zmieniamy przy okazji porządek struktury wewnętrznej samego kabla tak ze przy urządzeniach wysokiej jakości te zmiany też są wychwytywane organoleptycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalna-wypinając kable i wpinając do urządzenia naruszamy ich kontakt z sobą a co za tym idzie jakość styku zmieniamy przy okazji porządek struktury wewnętrznej samego kabla tak ze przy urządzeniach wysokiej jakości te zmiany też są wychwytywane organoleptycznie.

 

 

to faktyczny - ale mały wpływ

sprawdź wyłączenie (wszystkiego) z sieci i np uziemienie obudowy osobnym kablem na chwilę

to działa - a nie zmieniasz fizycznie nic w kablach

 

działa też sytuacja elektryczności statycznej - czasem sprzęt "kopie", a czasem nie

czy dlatego że nie szurałeś kapciami po sztucznej wykładzinie? ;-)

 

odeszliśmy od Mita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są w dużym stopniu takie same jak audiograde czy 747. Owszem, ja również zauważyłem, że po jakimś czasie zanika to początkowe zachwycenie, na pewno jest to przyzwyczajenie ale może też być i chyba jest coś więcej.

 

Miałem kiedyś taką sytuację, że przez moment posiadałem cały zestaw kabli MIT'a z tym, że jeden XLR był bardzo tani gdzieś za 2000zł. Kupiłem wtedy Nordosta Valhallę XLR'a i zastąpiłem tego słabego XLR'a MIT'a, oczywiście wszystko stało się dużo bardziej przestrzenne, szczegółowe, Valhalla była dużo lepsza. Jednak po jakimś czasie zaczynałem odczuwać, że jest dużo inaczej niż na początku. Wypinałem więc kabel co jakieś 4 dni i wpinałem a wszystko wracało do początku. Wtedy to zauważyłem, że tylko cały zestaw kabli MIT'a, podkreślam cały, dawał, że jednak nawet po długim czasie pozostawało wiele z pierwszego zauroczenia, ba nawet po wypięciu i ponownym wpięciu któregoś z XLR'a jakość całego przekazu spadała. Poprawa następowała po jakichś 2 dniach.

 

Zgodziłbym się tutaj bodajże z 747, że kabel powinien posiadać bardzo zaawansowaną technologię aby po jakimś czasie pozostała odrobina z tego pierwszego zauroczenia. Są to tylko moje indywidualne odczucia, nie wiem też czy do końca wytłumaczyłem o co mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanie kable - jakieś 2000 zł - to mi i się podoba najbardziej ! :D Złota czcionka !!!

Wniosek: aby zauroczenie trwało dłużej kabel musi kosztować przynajmniej 20.000 zł, a i tak nie jest powiedziane, że zauroczenie będzie długie :-)))))

Ludziska ! Ja wam powiem, bzdury !!! Kwestia magnesowania się toru, łapania zakłóceń elektromagnetycznych, elektrostatycznych czy co tam jeszcze ma miejsce pozostanie zawsze - bo nikt jeszcze dokładnie nie odkrył o co tak naprawdę chodzi ! - być może też percepcja człowieka w danych porach ma znaczenie, jakość prądu itd., ale to pewnie jeden z czynników, a jaki jest główny tego nie wie nikt, nawet producenci kabli w najbardziej zaawansowanej technologii :-)))), bo właśnie często po jakimś czasie znowu wracamy do zauroczenia z pierwszej chwili, pomimo braku zmiany w torze gdy np. coś odłączymy, albo była przerwa w dostawie prądu - na takie cóś na razie żadna technologia nie pomogła, można nieco minimalizować te zjawiska różnymi technikami, ale nie wyplewi się gremlina do końca i tyle, przynajmniej na razie.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są w dużym stopniu takie same jak audiograde czy 747. Owszem, ja również zauważyłem, że po jakimś czasie zanika to początkowe zachwycenie, na pewno jest to przyzwyczajenie ale może też być i chyba jest coś więcej.

 

Miałem kiedyś taką sytuację, że przez moment posiadałem cały zestaw kabli MIT'a z tym, że jeden XLR był bardzo tani gdzieś za 2000zł. Kupiłem wtedy Nordosta Valhallę XLR'a i zastąpiłem tego słabego XLR'a MIT'a, oczywiście wszystko stało się dużo bardziej przestrzenne, szczegółowe, Valhalla była dużo lepsza. Jednak po jakimś czasie zaczynałem odczuwać, że jest dużo inaczej niż na początku. Wypinałem więc kabel co jakieś 4 dni i wpinałem a wszystko wracało do początku. Wtedy to zauważyłem, że tylko cały zestaw kabli MIT'a, podkreślam cały, dawał, że jednak nawet po długim czasie pozostawało wiele z pierwszego zauroczenia, ba nawet po wypięciu i ponownym wpięciu któregoś z XLR'a jakość całego przekazu spadała. Poprawa następowała po jakichś 2 dniach.

 

Zgodziłbym się tutaj bodajże z 747, że kabel powinien posiadać bardzo zaawansowaną technologię aby po jakimś czasie pozostała odrobina z tego pierwszego zauroczenia. Są to tylko moje indywidualne odczucia, nie wiem też czy do końca wytłumaczyłem o co mi chodzi.

 

Mirek masz rację chociaż nie do końca z tymi kablami także z górnej półki.

Miałem okazję usłyszeć co się z super kabla dzieje po podpięciu drugiego takiego samego w szereg; całą magię i sterydy diabli wzięli

 

Kwestia magnesowania się toru, łapania zakłóceń elektromagnetycznych czy co tam jeszcze ma miejce pozostanie zawsze - bo nikt jeszcze dokładnie nie odkrył o co tak naprawdę chodzi ! )

 

I to jest właśnie w tym hobby piękne ;)

 

Ale można to zawsze poprawić :)

 

Kable to więcej niż religia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek masz rację chociaż nie do końca z tymi kablami także z górnej półki.

Miałem okazję usłyszeć co się z super kabla dzieje po podpięciu drugiego takiego samego w szereg; całą magię i sterydy diabli wzięli

 

dokładnie tak jest!

można pogorszyć, dokładając drugi - nawet lepszy!

to jest naprawdę magia

 

na niższych poziomach cenowych kabli (i sprzętu :-) ) nie ma na ogół tego problemu - bo tych prawdziwych, ulrasubtelnych (ale jakże namacalnych) różnic po prostu nie słychać :-)

 

dlatego śmieszy mnie to, że ktoś nie rozumie na czym polega różnica zer w cenach kabli - albo nie słyszy, bo głuchy, albo - bo ma za słaby tor, albo nie percepuje subtelności i ważne są dla niego zgrubne cechy dźwięku, do jakich był przyzwyczajony (jakiś stale obecny bas :-), jednolity charakter wysokich itd, itp - to tylko przykłady.

 

i rzeczywiście - może się krzywić, że to jest nie tak jak przez ostatnie 10 lat, tamto.

i jeszcze miałby za to płacić jakieś chore pieniądze??

:-)

 

można to zrozumieć od tej strony patrząc.

ale dobrze byłoby, gdyby ten ktoś zrozumiał (przyjął do wiadomości) - że są światy, których nie poznał jeszcze,

że poza jego przyzwyczajeniami i pułapami percepcji - mogą być jeszcze jakieś eony

i są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, audiograde czy 747

Też miałem podobne doświadczenia ze swoimi głośnikowymi MIT-ami MH 750. Jakiś czas temu naszła mnie myśl, żeby je wymienić. Próbowałem różnych drutów i w końcu jedne (nie ważne jakie) bardzo mi się wpasowały w system. Wydawało mi się, że dostałem to, czego szukałem: większa otwartość, dźwięczność, lepsza góra, itd. Był u mnie znajomy i też powiedział, że chyba lepiej.

Jakiś czas później pojechałem z MIT-ami do Whitesnakea. Podłączyliśmy je do jego referencyjnych monitorów Avoconu i ... zagrało świetnie! Whitesnake chciał je nawet kupić, ale w ostatniej chwili się rozmyśli i przyjechał z nimi do mnie. Wpieliśmy je znów do mojego systemu i nie było wątpliwości. MIT-y zostały.

Jak to tłumaczyć? Oczywiście przyzwyczajenie do brzmienia to jedno. Ale mam jeszcze inny pomysł.

MIT-y to kable znakomite, ale również grające bardzo równo w takim znaczeniu, że wszystkie jego aspekty są na wysokim poziomie, nic się nie wybija. I czasami zaczyna nam - np. po wizycie u znajomych i posłuchaniu innego systemu - jakiego aspektu brakować. Na przykład wysokich. I wpinamy inny kabel, srebrny na przykład, gdzie góry jest aż zanadto, i ten jeden aspekt nas zauracza. Tracimy z oczu całą resztę, która jest gorsza. Aż do momentu, gdy wracamy do MIT-a. Może góra nie robi takiego wrażenia jak ze srebra, ale za to WSZYSTKO jest na swoim miejscu, w idelanych proporcjach.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT-y to kable znakomite, ale również grające bardzo równo w takim znaczeniu, że wszystkie jego aspekty są na wysokim poziomie, nic się nie wybija. I czasami zaczyna nam - np. po wizycie u znajomych i posłuchaniu innego systemu - jakiego aspektu brakować. Na przykład wysokich.

 

dobre kable rzeczywiście grają tak równo że aż.... nudno

:-)

ale to tylko złuda nudy

 

jeśli kabel daje ci więcej informacji i lepszą rozdzielczość - to po prostu jest lepszy

 

tylko trudno się do tego przyzwyczaić, bo często i płyty i systemy "nie nadążają" za rozdzielczymi możliwościami kabla

i on je jeszcze bardziej spłaszcza, bo go ograniczają

 

ale wiemy, że są płyty, systemy i kable - kiedy magia jest naprawdę jedynym uprawnionym określeniem

i nawet gdyby się chciało szukać innych nazw - to byłoby ...ciężko

 

i wtedy nie zajmujesz się analizą ilości wysokich - ba... w ogóle ich "nie słyszysz"! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

 

i wtedy nie zajmujesz się analizą ilości wysokich - ba... w ogóle ich "nie słyszysz"! :-)

 

Ano właśnie, bo jak "gra" to "gra" .. zawsze to powtarzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, bo jak "gra" to "gra" .. zawsze to powtarzałem.

Tylko, że tak gra jedynie czasami i to na tym samym sprzęcie - to są dopiero jaja :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie systemu okablowanego MITami nie slyszalem, ale moze ktos robil porownanie MIT z Transoarentami? W koncu to poniekad Ci sami ludzie za tym stoja. Czy MIT daja podobne poczucie przestrzeni jak Transparent i oglonie czy sa podobne w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie systemu okablowanego MITami nie slyszalem, ale moze ktos robil porownanie MIT z Transoarentami? W koncu to poniekad Ci sami ludzie za tym stoja. Czy MIT daja podobne poczucie przestrzeni jak Transparent i oglonie czy sa podobne w brzmieniu?

 

Nie powiem tobie jak bezpośrednio wypada takie porównanie gdyż zawsze słuchałem MIT-ów i Transparentów w innym czasie.

Transparent grał bardzo dobrze ale MIT...hmm....

 

Jedno jest pewne. Oni kiedyś współpracowali i chyba mają jakieś wspólne patenty tyle że sprzed kilkunastu lat.

Transparent robi wiec nadal w zasadzie te same kable od wielu już lat i są one odpowiednikami MIT-ów sprzed nastu lat.

Napewno są to nadal bardzo dobre kable tyle że w cenach MIT-a ale MIT poszedł już dawno do przodu bo to MIT ma te wszystkie pracownie i laboratoria badawcze i najlepszych ludzi.

Transparent to chyba ktoś kto odszedł z MIT-a dawno temu zabierając ze sobą współprawo do produkcji tego co wtedy robiono.

 

Teraz MIT poszedł już tak daleko że Transparent z tymi samymi rozwiązaniami z dawnych lat jest już daleko w tyle.

Jeśli jest gdzieś do kupienia jakiś używany Transparent z dobrych, pewnych rąk i cena jest rozsądna to jak najbardziej jest to temat do przemyślenia.

 

Jednak jeśli ktoś do bardzo drogiego zestawu waha się czy kupić topowe okablowanie MIT-a czy Transparenta to w gre wchodzi tylko MIT bo za prawie te same pieniądze dostaje sie dużo wiecej nowszych rozwiązań w serii Oracle MA-X rev.2 (IC) i Oracle MA-X rev.2 HD(speaker).

 

Pozdrawiam

Sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem tobie jak bezpośrednio wypada takie porównanie gdyż zawsze słuchałem MIT-ów i Transparentów w innym czasie.

Transparent grał bardzo dobrze ale MIT...hmm....

 

Jedno jest pewne. Oni kiedyś współpracowali i chyba mają jakieś wspólne patenty tyle że sprzed kilkunastu lat.

Transparent robi wiec nadal w zasadzie te same kable od wielu już lat i są one odpowiednikami MIT-ów sprzed nastu lat.

Napewno są to nadal bardzo dobre kable tyle że w cenach MIT-a ale MIT poszedł już dawno do przodu bo to MIT ma te wszystkie pracownie i laboratoria badawcze i najlepszych ludzi.

Transparent to chyba ktoś kto odszedł z MIT-a dawno temu zabierając ze sobą współprawo do produkcji tego co wtedy robiono.

 

Teraz MIT poszedł już tak daleko że Transparent z tymi samymi rozwiązaniami z dawnych lat jest już daleko w tyle.

Jeśli jest gdzieś do kupienia jakiś używany Transparent z dobrych, pewnych rąk i cena jest rozsądna to jak najbardziej jest to temat do przemyślenia.

 

Jednak jeśli ktoś do bardzo drogiego zestawu waha się czy kupić topowe okablowanie MIT-a czy Transparenta to w gre wchodzi tylko MIT bo za prawie te same pieniądze dostaje sie dużo wiecej nowszych rozwiązań w serii Oracle MA-X rev.2 (IC) i Oracle MA-X rev.2 HD(speaker).

 

Pozdrawiam

Sly30

 

 

Sly30->>>

 

Transparent bardzo dawno temu to nie byla firma kablarska tylko distributor sprzetu, prowadzili w dystrybucji produkty z Europe ale i rowniez malych manufaktor z rodzinnego rynku.

 

Transparent zajmowal sie dystrybucja i marketingiem MIT, Jeff Rowland (wtedy to byly ROWLAND RESEARCH) i Electrocompaniet mieli z Europy.

 

Z czasem te male manufaktory sie rozrosly i poszli na swoje. Transparent wziol sie za swoja wlasna produkcje bo mial gotowa siec dilerow i dystrybutorow wiec czemu nie. Wtedy i teraz wlascicielem byla kobieta a jak wiesz kobiety sa pomyslowe ☺

 

Tylko tyle moge Tobie powiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba transparent tez cos tam zmienia czyz nie;)?

Transparent z tego co zaslyszalem to sprzedaje wiecej kabli niz MIT, wiec moze marketing maja lepszy? Nie wazne, pewnie jedne i drugie beda mialy zwolennikow jak i przeciwnikow.

Co mnie nadal interesuje czy obe sa podobne, Transparenta odbieram jako kabel o niezwyklej przestrzennosci, miare naturalny o przepoteznym basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety może i bywają pomysłowe ale nie w rozwiązaniach technicznych. Co najwyżej w marketingu!..hehehehe

Jeśli jest tak jak mówi Lacrimosa a można mu wierzyć to tłumaczy dlaczego od lat tak niewiele się zmienia w kablach Transparenta. W zasadzie tłuką ciągle to samo podczas gdy MIT idzie mocno do przodu.

Prawdopodobnie ta kobieta jest dobrym marketingowcem i używa dużej sieci sprzedaży ale z nowymi rozwiązaniami technologicznymi to już kiepsko.

Ale prawda jest taka że nie można być dobrym we wszystkim.

Transparent to jak widać stare rozwiązania MIT-a ale dobrze sprzedane z dobrym marketingiem a MIT to najlepsze technologie ale gorzej z marketingiem.

Z reguły dobry producent nie jest dobrym handlowcem.

 

Pozdrawiam

sly30

 

No chyba transparent tez cos tam zmienia czyz nie;)?

Transparent z tego co zaslyszalem to sprzedaje wiecej kabli niz MIT, wiec moze marketing maja lepszy? Nie wazne, pewnie jedne i drugie beda mialy zwolennikow jak i przeciwnikow.

Co mnie nadal interesuje czy obe sa podobne, Transparenta odbieram jako kabel o niezwyklej przestrzennosci, miare naturalny o przepoteznym basie.

 

To jest ta sama filozofia brzmieniowa bo w końcu Transparent to taki MIT z dawnych lat a filozofia i cel do osiągnięcia raczej się u firm nie zmienia.

W miarę lat wraz z wprowadzeniem coraz to nowszych rozwiązań firmy zbliżają się do wyznaczonego celu i tego samego co uważają za dobre jest więcej, dokładniej itd.

 

Gdyby porównywać równorzędne MIT-y i Transparenty to w MIT-ach pewnie tego samego jest więcej, przestrzenności, namacalności, barwy itd.

Trudno będzie to porównać bo trzeba by mieć pewność że mamy do czynienia z produktami równoległymi w danych firmach.

Poza tym MIT ma znacznie więcej modeli niż Transparent. Np Interkonektów MIT ma ok 20 modeli a Transparent 9. Do tego MIT ma 2 linie dystrybucji. Jedna to głównie wysyłkowo i internet a druga to tylko w wyznaczonych high endowych sklepach i tam są oferowane najbardziej "dopieszczone" i rozbudowane wersje. Tego co oferują do tych salonów nie można kupić w sieci czy wysyłkowo.

 

Ale ponoć na Audiogonie jakiś pracownik MITa co jakiś czas oferuje kable prawie nowe, takie demo z wystaw i pokazów za rozsądniejsze kwoty.

A wtedy może to być atrakcyjne zakładając że nie wpakujemy się na podróbkę ale te wysokie MITy to chyba nie często są podrabiane.

Najwięcej podróbek to chyba Tara labs, Nordost, Audioquest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat nikt nie potrafi nic nowego napisac o MIT i Transparent tylko ciagle te same forumowe legendy o powstaniu i marketingu

moze ktos slyszał wreszcie cos nowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat nikt nie potrafi nic nowego napisac o MIT i Transparent tylko ciagle te same forumowe legendy o powstaniu i marketingu

moze ktos slyszał wreszcie cos nowego?

 

Tyle że w Transparencie od lat nic nowego nie ma to co tu nowego pisać.

Jedynie może ktoś porównywał bezpośrednio któreś modele ale chyba nie skoro taka cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w Transparencie od lat nic nowego nie ma to co tu nowego pisać.

Jedynie może ktoś porównywał bezpośrednio któreś modele ale chyba nie skoro taka cisza.

 

Jeśli przyjrzeć się zestawom top hi-end np na audiogon to tam króluje Transparent model opus. MIT-a w takich zestawach spotyka się rzadko. To chyba o czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjrzeć się zestawom top hi-end np na audiogon to tam króluje Transparent model opus. MIT-a w takich zestawach spotyka się rzadko. To chyba o czymś świadczy.

 

Transparent sprzedaje więcej kabli bo i marketing ma lepszy i sieć sprzedaży.Poza tym to bardzo dobre kable. Nikt nie twierdzi że są złe!

A że jest ich więcej na rynku to i więcej pojawia się na rynku wtórnym.

MIT-ów tych wysokich jest na rynku dużo mniej a i ich właściciele nie chętnie się z nimi rozstają stąd jest ich dużo mniej na Audiogonie i w ogóle na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak się składa, że miałem okazję porównywać najnowsze Transparent'y i MIT. Fundamentalną różnicą jest to, że Transparent gra zupełnie inaczej niż MIT o czym nikt z szanownych kolegów nie napisał. Są to kompletnie dwie różnie brzmiące szkoły grania, także proszę nie mącić młodym którzy czytają ten wątek, że Transparent to taki słabszy MIT.

 

Najkrócej mówiąc Transparent daje coś innego , powiedziałbym nawet pierwiastek lampowy, każdy detal jest podawany w cudowny przepiękny sposób, wybrzmienia detali są cudowne. Kable te mają dużo ciepła, tak ciepła ale brak jest mroczności i nieprzewidywalności w przekazie Tu powinna być mowa o nacisku na barwę i plastyczność przekazu. Słuchacz podziwia każdy pojedynczy dźwięk a nie skupia się na całości przekazu. W MIT'cie to całość przekazu jest podstawowym elementem na który się zwraca uwagę i nieprzewidywalność tego co się wydarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej mówiąc Transparent daje coś innego , powiedziałbym nawet pierwiastek lampowy, każdy detal jest podawany w cudowny przepiękny sposób, wybrzmienia detali są cudowne. Kable te mają dużo ciepła, tak ciepła ale brak jest mroczności i nieprzewidywalności w przekazie Tu powinna być mowa o nacisku na barwę i plastyczność przekazu. Słuchacz podziwia każdy pojedynczy dźwięk a nie skupia się na całości przekazu. W MIT'cie to całość przekazu jest podstawowym elementem na który się zwraca uwagę i nieprzewidywalność tego co się wydarzy.

 

Hm, bez wybitnej barwy to w muzyce z dźwiękiem high end d4! Taka piękna wymalowana ale zimna emocjonalnie kobieta.Barwa to jest to co najtrudniej uzyskać w urządzeniach audio; to jest to co powoduje że po prostu systemy nam "nie grają" i wali nas po uszach.

 

Co do Mita to tłumacząc z polskiego na nasze ma świetną syntezę, nie rozbije nam dźwięków na atomy a później nie będzie umiał ich złożyć z powrotem; wiele kabli i systemów tak ma :(

 

Podsumowując Mirku MIT to taki kabel co nam posprząta w systemie; uporządkuje go ale o barwę dalej trzeba walczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyć o barwę w MIT-ach? Każdy ma inne ucho i inny gust. Ja nie słyszałem bardziej barwnych kabli ale fakt że mówię tu o najwyższych modelach.

Co ciekawe i co wydaje się nieprawdopodobne bo pozornie stoi to w sprzeczności to MIT podaje sygnał jako przekaz syntetyczny, calosciowy, muzykalny który jednocześnie jest analityczny, precyzyjny, szybki, detaliczny i bardzo przestrzenny!

Można skupić sie na całości przekazu, na muzyce jako takiej ale można wyłapywać każdy detal, jego barwę, wielkość, itd.

 

Pozdrawiam

Sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.