Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"cudowna" muzykalność to nic innego jak tłumienie...mikrodynamika tak siada że szok...na początku WOW jak przyjemnie, jak miodnie! a za chwilę...

 

Jesteś w poważnym błędzie, ale aby się przekonać trzeba posłuchać w odpowiednio dobranym systemie. Zyzio jesteś mistrzem pisania dla samego pisania. To Ci wychodzi najlepiej:)Kilkanaście tyś postów, trzeba mieć zacięcie. Ile w tym merytoryki, ile własnego doświadczenia? Można się łatwo domyśleć.

Szkoda, że nie przeczytałeś mojego pierwszego posta.

 

pozdr

Wiesz wybacz, ale nie mam zamiaru z tobą dyskutować w twoim stylu przy świętach - tym bardziej z kimś kto pieje nad jakością wykończenia Senków HD800, a potem sprzedaje je poobijane z każdej strony - taki był to luksusowy plastik, tak wygląda twoja merytoryka jak i na każdym kroku odwoływanie się do odpowiednio dobranego systemu :D Na tym forum wystarczy coś napisać nie pomyśli co poniektórych i od razu się zaczyna :-)

Pozdr. świątecznie

 

A byłes chłopie kiedyś w filharmonii??

Jak nie to idż po prostu-najlepiej z własną żoną.....może przestaniesz pisać że nie masz pojęcia o czym piszesz..a teraz maluj jajka pręciutko))

 

johny

tylko my som takie mitomany,......a zyzio to przeca audiofil marzyciel))

Witaj wielkanocny kurczaczku czy raczej stary koguciku ;-), przezabawnyś jak zwykłeś bywać :-) Już nie broń tak tych mitów, chyba żeś ich jeszcze nie sprzedał :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba wpinać klocki (także kable) w system i SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ.

Świątecznie pozdrawiam Stempur

I tracić czas na bezsensowne próby po omacku ....

Jak widzę kabel z puszką to obchodze go z daleka, kabel audio to nie sonda oscyloskopowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze nasza prawda jest jedyna prawda.

 

Wesolych Swiat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wielkanocny kurczaczku czy raczej stary koguciku ;-), przezabawnyś jak zwykłeś bywać :-) Już nie broń tak tych mitów, chyba żeś ich jeszcze nie sprzedał :-)))

 

bum pożyczył do testów ....chyba sie skusi!!

pozdrawiam świątecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel Tu trzeba wpinać klocki (także kable) w system i SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ.

Świątecznie pozdrawiam Stempur

tak to sobie można SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ ... i tak macać do śmierci

 

Alleluja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, toż to całe nasze hobby i nasza pasja polega na tym, żeby SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ,. Aż do śmierci - zgoda w pełni. Alleluja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wybacz, ale nie mam zamiaru z tobą dyskutować w twoim stylu przy świętach - tym bardziej z kimś kto pieje nad jakością wykończenia Senków HD800, a potem sprzedaje je poobijane z każdej strony - taki był to luksusowy plastik, tak wygląda twoja merytoryka jak i na każdym kroku odwoływanie się do odpowiednio dobranego systemu :D Na tym forum wystarczy coś napisać nie pomyśli co poniektórych i od razu się zaczyna :-)

Pozdr. świątecznie

 

 

zyzio mój styl znasz od dawna. Oparty jest na własnych doświadczeniach z różnymi gratami. Czasami coś napiszę, własne przemyślenia.Ot taki nijaki styl, wiem może Ci nie odpowiadać.Ale Ty to hoho znacznie wyższa półka. Wiedza audio zgłębiona niemal doszczętnie.Internet to istna kopalnia wiedzy. Rady i porady to powinno być w twoim avatarze. Naprawdę duży szacunek budzi ilość spłodzonych przez Ciebie postów:)

Zyzio więcej doświadczaj a mniej piany bicia. Wyjdzie Ci to na zdrowie i także temu forum. Nie liczy się ilość postów, ale pewnie kiedyś do tego dojdziesz, mam nadzieje.

 

Pamiętaj, że jest to watek o doświadczeniach z mitem, a nie o cudownych hd 800 które do dnia dziś lubię:) Oczywiście Twój pseudo kontrargument wyssany jest z palca. Ale na ogół ludzie pozbawieni argumentów w taki sposób reagują jak Ty. Jestem skłonny Ci to wybaczyć.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Kontrargument był jak najbardziej trafiony, a co do twoich rad to wybacz, ale pozwól każdemu na indywidualność, mniej ocen innych, doradzania co komu wyjdzie na zdrowie a co nie, a może spojrzenie na siebie i przyuważenie, iż jakakolwiek krytyka "twoich doświadczeń" czy inne zdanie budzi w tobie od razu złośliwość ad personam.... na pewno pewien dystans wyjdzie na dobre temu forum skoro tak się przejmujesz jego losem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrargument był jak najbardziej trafiony, a co do twoich rad to wybacz, ale pozwól każdemu na indywidualność, mniej ocen innych, doradzania co komu wyjdzie na zdrowie a co nie, a może spojrzenie na siebie i przyuważenie, iż jakakolwiek krytyka "twoich doświadczeń" czy inne zdanie budzi w tobie od razu złośliwość ad personam.... na pewno pewien dystans wyjdzie na dobre temu forum skoro tak się przejmujesz jego losem :-)

 

Muszę się chyba kłaniać zyziowi,albo pisać do niego prę Pana.....bo zaczął smędzić jak wielki mitoman i w dodatku ........moderator!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z forumowiczow ? i zaznaczam nie interesuje mnie jakie kto ma zdanie na temat kabli MITA, moglby mi powiedziec jaka jest kierunkowosc tych kabli

mam interkonekt MIT MI350 EVO Shotgun i po jednej stronie sa krotsze wtyki a po drugiej dluzsze ,czy ktos wie gdzie maja isc krotsze? do cd? czy do wzmaka?

oczekuje konkretnej odpowiedzi ,z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores, to stare kable, moze nikt nie wiedzieć. Ale napisz do MIT-a, adres masz na ich oficjalnej stronie. Zawsze odpowiadają.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomocni ludzie. A jak grają te Twoje MIT-z, Na przykład w porównaniu z tym kabelkiem, ktory mam od Ciebie?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu akurat tak nie jest bo puszki sa rowno rozstawione i nie mozna stwierdzic ktora puszka jest blizej ,sa rowno po obu stronach,odpowiedz jest bardzo prosta kierunek wyznaczaja poprostu napisy na puszkach i tyle ,takie dostalem info od MITA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z was słuchał MIT terminator 4 głośnikowy wiem ze to nie hi end ale może ktoś zna??:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem, choć nie pamietam już na 100 proc. czy 2 czy 4. Barwa typowo MIT-owa: nasycenie, bogactwo, wypełnienie, góra lekko zgaszona. Dobra przestrzeń. Duuuuży bas, czasamo lubiący buczeć. Moim zdaniem dobry do jasnych, ostrych systemów. MIT-ów trzeba posluchać, one mają swój charakter.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Tak sobie obserwuję ten wątek z ciekawością i nie zabieram głosu z wielu względów.

Po 1- MIT to już legenda w świecie kabli ale w Polsce jest tego mało na rynku wtórnym.

Po 2- co ciekawe w ogóle tych kabli na rynku wtórnym nawet w USA nie jest wiele a jak już to modele wieloletnie. Jak widać właściciele nie chętnie się z nimi rozstają i dopiero po wielu latach wymieniają na najnowsze modele...też MITa.

Po 3- jak się popatrzy czym obecnie łączy się topowe zestawy High End na najlepszych pokazach na świecie to najczęściej jest to Transparent, Synergistic Research i...MIT.

 

Tak wiec takie złe te kable chyba nie są!...Hehehe

 

Sam nie zabieram głosu bo przez dłuższy czas mam styczność tylko z ich najwyższymi modelami Oracle MA-X2 i MA-X2HD i trudno mi ocenić niższe serie ale wiem, że ci którzy tu się nabijają z tych kabli i puszek nie wiedzą co mówią!

Życzyłbym innym kablom takiego brzmienia....tylko te ceny!!!

Polityka cenowa MITa jest abstrakcyjna i dlatego nie dziwię się że jest ich tak mało w Polsce.

Pozdrawiam

Sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie należy jednak pamiętać, że stosując nowe interkonekty MA-X rev2 pełnię możliwości owe kable pokażą dopiero z kablem głośnikowych dydykowanym tym właśnie XLR'om np. Oracle MA-X rev2 HD. Bez odpowiedniego kabla głośnikowego używanie samych XLR'ów MA-X rev2 nie wnosi dużo więcej niż stosowanie starychy XLR'ów MA-X.

 

Można również używać np Oracle XLR 1.3 lub starszych modeli z najnowszym kablem głośnikowym np. Oracle 2.3 High Resolution, który ma pokrętło i można samemu zmieniać ustawienie z opcji standard do opcji High Resoulution. Takie rozwiązanie ma sens bo zyskujemy dodatkowe pola artykułacji dźwięku wykorzystując maksymalnie już posiadane XLR'y.

 

Kable z serii Oracle High Resolution to nowość i jak dotąd najlepsza oferta MIT'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30

To są normalne ceny za kable.

Do tego, jest to cena produktu seryjnego.

Kable mogą być wielokrotnie droższe, jeśli tylko byłyby wykonywane w znacznie trudniejszej do zautomatyzowania technologii, do tego jeszcze, jeśli ta technologia wymagałaby użycia tylko i wyłącznie ręki i ucha jej twórcy.

Podobno są jakieś skrzypce, których nikt nie potrafi powielić, ich brzmienia, ale nie znam się na muzyce, podobno wielu próbowało i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30

To są normalne ceny za kable.

Do tego, jest to cena produktu seryjnego.

Kable mogą być wielokrotnie droższe, jeśli tylko byłyby wykonywane w znacznie trudniejszej do zautomatyzowania technologii, do tego jeszcze, jeśli ta technologia wymagałaby użycia tylko i wyłącznie ręki i ucha jej twórcy.

Podobno są jakieś skrzypce, których nikt nie potrafi powielić, ich brzmienia, ale nie znam się na muzyce, podobno wielu próbowało i nic.

 

Te skrzypce to chyba...Stradivari....jak Sonus Faber Stradivari

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Przeglądałem pobieżnie ostatnio technologię wykonania tych kabli.

Ich cena jest uzasadniona, może nie nakładem pracy, ale pomysłem na realizację.

Ta koncepcja ich budowy, powoduje niemożność wręcz, pokonania ich przez konkurencję.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale oni jeszcze tego nie wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Przeglądałem pobieżnie ostatnio technologię wykonania tych kabli.

Ich cena jest uzasadniona, może nie nakładem pracy, ale pomysłem na realizację.

Ta koncepcja ich budowy, powoduje niemożność wręcz, pokonania ich przez konkurencję.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale oni jeszcze tego nie wiedzą.

 

Może tym razem wejdzie zdjęcie MIT'a Oracle High Resolution, nowość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu napisałem o "pobieżnym" przeglądzie, żeby nikt nie zarzucił mi że udaję że wiem z czym niektórzy wybierają się na wakacje.

 

To co jest w "walizce", na pewno jest istotne i wyróżnia, ale proszę nie zapominać że do niej również dochodzą "zwykłe" druty, które być może też mają jakiś wpływ na dźwięk, a na tym poziomie występują poważne mankamenty, z którymi borykają się wszyscy producenci, bez względu na półkę cenową na której leżą ich produkty.

To właśnie w odpowiedzi na te problemy, powstają "firmowe" rozwiązania, idą one w różnych kierunkach, są baterie, są walizki, są puszki, są inne rozwiązania, ale proszę o tym nie zapominać, bo czasami wygląda to tak jakby te dodatkowe elementy były wartością samą w sobie, niestety tak nie jest, one są tylko reakcją na inne problemy, wymagające usunięcia czy przezwyciężenia ich negatywnego wpływu.

 

Oczywiście z punktu widzenia marketingu im większa puszka tym bardziej dowartościowany klient.

Producent o tym wie, na jego miejscu postępowałbym tak samo, idąc w gigantyzm.

Wszyscy to robią w hi end, szczególnie USA jest podatne na tę przypadłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, co miałeś na myśli, że konkurencja w zasadzie nie jest w stanie dotrzymać kroku MIT'owi technologicznie.

 

Właśnie z tego powodu napisałem o "pobieżnym" przeglądzie, żeby nikt nie zarzucił mi że udaję że wiem z czym niektórzy wybierają się na wakacje.

 

To co jest w "walizce", na pewno jest istotne i wyróżnia, ale proszę nie zapominać że do niej również dochodzą "zwykłe" druty, które być może też mają jakiś wpływ na dźwięk, a na tym poziomie występują poważne mankamenty, z którymi borykają się wszyscy producenci, bez względu na półkę cenową na której leżą ich produkty.

To właśnie w odpowiedzi na te problemy, powstają "firmowe" rozwiązania, idą one w różnych kierunkach, są baterie, są walizki, są puszki, są inne rozwiązania, ale proszę o tym nie zapominać, bo czasami wygląda to tak jakby te dodatkowe elementy były wartością samą w sobie, niestety tak nie jest, one są tylko reakcją na inne problemy, wymagające usunięcia czy przezwyciężenia ich negatywnego wpływu.

 

Oczywiście z punktu widzenia marketingu im większa puszka tym bardziej dowartościowany klient.

Producent o tym wie, na jego miejscu postępowałbym tak samo, idąc w gigantyzm.

Wszyscy to robią w hi end, szczególnie USA jest podatne na tę przypadłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mianowicie na myśli to, że prawa fizyki są bezwzględne dla wszystkich.

Jeżeli ktoś odkryje daną właściwość i zdoła ją zastrzec wyłącznie dla siebie, to stawia na przegranej pozycji konkurencję.

 

W swoich konstrukcjach MIT używa wiedzy, która jest, jej zastosowanie bezwzględną koniecznością fizyczną.

Jeżeli tej wiedzy nie mogą używać inni, to mamy do czynienia z istotną przewagą konkurencyjną.

 

Wiem, że napisałem to enigmatycznie, ale niech tak zostanie.

MIT to bardzo inteligentny producent.

Wnioskuje to po analizie ich sposobu myślenia, prowadzącego do akurat takiego a nie innego kształtu produktu, to właściwi ludzie na właściwym miejscu.

 

Inni producenci też mają swoje osiągnięcia i należy im się szacunek za trafność spostrzeżeń i zastosowane techniki realizacji, każdy z nich ma w swoim dorobku cząstkę tego, co rozwija i popycha do przodu technikę transmisji w hi - end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, możesz rozwinąć dalej ten wątek związany z prawami fizyki, zapowiada się ciekawie, każdy z nas się czegoś dowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.