Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do MIT MH 770 w roznych wersjach

.malo co jest w stanie sie zblizyc do tej pory.

zdaniem moim i kilkunastu innych znanych mi stalych uzytkownikow tej konfekcji.

MIT MH 770 zawsze porzadkowal dzwiek.scene.bass.

wplyw na calosc przekazu bardzo pozytywny.nigdy mnie nie zawiodl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

MITy Oracle i to te najwyższe SHD i MA-X2 są bardzo dobre ale też kosztowne. Niższe serie, szczególnie te sprzed wielu lat, to dziś żadna rewelacja. Nie są złe, ale można dziś wybrać lepsze i wcale nie droższe ze współczesnej oferty. Moim zdaniem oczywiście. 

 

Doszedłem do podobnego przekonania, że Oracle to jednak na ten moment jest zdecydowanie poza moim budżetem a te niższe z przed lat są już zupełnie porównywalne z wysokimi modelami z obecnej oferty innych wiodących producentów. To na czym mi zależało Siltech mi spełnił więc jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomek7776 napisał:

i tu sie bardzo pomyliles.

nie chcialo sie poczytac calego watku.

     Tomku przeczytałem cały wątek. Był mi pomocny ale nie do końca. Po pierwsze jego "aktualność" nie jest na dzisiaj jego mocną stroną w tym sensie, że "wzmożona i ciągła" aktywność kończy się około 2015 r. Są potem jeszcze znaczące wpisy ale potwierdzające wcześniejsze opinie. Gdy dodamy do tego, że sporo porównań było ale do starszych konstrukcji innych producentów był on dla mnie o tyle nieprzydatny, że liczyłem na takie porównanie A/B np. MIT- a w obecnej cenie z rynku wtórnego np. 15kzł z odpowiednikiem innej firmy ale jednak sporo lat młodszym.  Dotyczy to szczególnie MH 770 bo jednak ich wiek jest już znaczny. Tego w wątku nie było. Była jednak wyraźna sugestia, że trzeba mierzyć w wysokie modele w miarę "świeże" oraz, że lepiej mieć i interconekty MITa-w komplecie, ze względu na ich sposób działania i budowy (puszki). Mój budżet był na to teraz za krótki.

     Jestem wdzięczny za Twoją opinię ale właśnie śledząc wątek była mi już znana i wiem, że lubisz te przewody. Liczyłem, że wypowiedzą się też może osoby inne, które np. zamieniły MIT-y na coś bardziej współczesnego i trochę napiszą też o ich słabszych stronach czy precyzyjniej mówiąc nietrafionych aplifikacjach w systemie.

     Wybór jest zawsze pewnym kompromisem. Byłem nastawiony już na Magnum MA ale udało mi się Siltecha kupić znacznie taniej ( bardzo,bardzo okazyjnie )niż zapłaciłbym za Magnum. Na plus było także to, że łatwiej o recenzje i opinie o nim w internecie. Był dla mnie bardziej przewidywalny a z rynku wtórnego nie zawsze można mieć możliwość odsłuchu. Avalony dosyć często zestawiane są też właśnie z Siltechami. Jak to w życiu audiophila bywa, pewnie za jakiś czas będę szukał nowych wrażeń i może przyjdzie czas na MIT-a ale budżet wtedy pozwoli na rozejrzenie się wśród najwyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedlem na Twoj profil.i jesli jest aktualny,wystarczylo poczytac ,z czym testowano Twoj wzmacniacz i kolumny.i juz masz duza wskazowke gdzie sie poruszac.

czesto sam tak robie,unikajac slepych korytarzy,i niepotrzebnych pomylem.

o MITa jest niesamowicie ciezko.sladowe ilosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ja ostatnio sporo zmieniałem. Były trochę inne plany ale poszło to w innym kierunku. Nie do końca też zabezpieczyłem finanse a te głośnikowe to była potrzeba chwili po zmianie kolumn. Raczej nastawiam się też na zmianę wzmacniacza na bardziej chyba przejrzysty ale to już w lato.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak warto zastanowić się nad nowszymi modelami. Widziałem już naprawdę kilkadziesią ogłoszeń gdzie stare MITy serii Terminator or 700 miały nieoryginalne wtyki (w moim odczuciu nieoryginalne wtyki dyskwalifikują kabel, z już sczególnie jeśli ktoś zamontował pseudo Nakamichi z Aliexpress). Sam przekonałem się że te kable jednak się starzeją i potrafią się "ukręcać" przy wtykach przez i grubość oraz wagę. Na koniec pozostaje kwestia kondensatorów elektrolitycznych w puszkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem na etapie przejścia z wyjścia rca na XLR. Z kablami XLR mam doświadczenie tylko Albedo Flat One i cenie bardzo ten kabelek, może to najbardziej pasujące mi granie ze wszystkich odsłuchanych nawet wyższych modeli Albedo. Wobec tego jest pytanie o MIT matrix 6 w wersji XLR. Pytanie jest pod kątem większej precyzji, konturowości dźwieku  i precyzji basu, które to cechy nie są wyśrubowane w Flat One. Szukam używek w cenie około 1 tys. Więc inne kablowe propozycje będą również mile widziane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie kupiłem głośnikowy Shotgun S1 singlewire w miejsce MH750 Shotgun biwire (do Thiel CS 2.3, który i tak nie ma wejść biwire więc musiałem zewrzeć) oraz Shotgun MA XLR 1m w miejsce Magnum M3 XLR 2m 

i się zastanawiam, czy będzie lepiej.... Jeszcze nie miałem możliwości posłuchania, a tym bardziej wygrzania. 

Wcześniej sądziłem rozkojarzony, że mam Shotgun S3 XLR 2m więc kupiłem bez zastanowienia, ale się okazało, że mam jednak Magnum M3.

 

Co myślicie, poszedłem do przodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Belfort napisał:

Co myślicie, poszedłem do przodu?

Nie sądzę. Dopiero wysokie modele Oracle dałyby poprawę i to te z ostatnich lat jak MA-X, MA-X2, MA-X SHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

Nie sądzę.

Czyli się cofnąłem?

Ten MH750 Shotgun biwire jest gorszy niż Shotgun S1 singlewire?

I Shotgun MA 1m XLR da gorszy przekaz niż Magnum M3 2m XLR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Belfort napisał:

Czyli się cofnąłem?

Może nie, ale u MITa jest tak, że dopiero te wysokie Oracle dają wyraźny postęp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sly30 napisał:

i to te z ostatnich lat

to może warto jednak zamienić starszego MH750 Shotgun na Shotgun S1?

i też dwumetrowy ic na jednometrowy?

 

Pytam, bo te pierwsze mam na testach i musiałbym je już zwrócić, a do tego czasu tamte drugie pewnie nie pokażą jeszcze siebie i dlatego nie zdążę ich dobrze porównać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Słuchałem różnych niższych MIT-ów i dla mnie grały trochę podobnie. Dopiero Oracle były wyraźnie lepsze. Teraz, po latach nie potrafię ocenić różnic w niuansach tych niższych serii. Pewnie jakieś są, ale to musisz sam posłuchać i ocenić. Poza tym każdy sprzęt reaguje inaczej na dany kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2007 o 16:49, Gość BlueMax napisał:

Mam interkonekt Shotgun MA, który gra lepiej od Magnum M2 i M3

Mam nadzieję, że rzeczywiście tak jest.

Hmm, narazie testuję sam XLR i w sumie też narazie jakichś większych różnic nie odkryłem, poza tym, że chyba odniosłem wrażenie, że są trochę jaśniejsze, jakby więcej góry weszło. Więc to mnie cieszy, bo jeśli rzeczywiście jest prawdą, że nawet używane muszą się ułożyć najpierw na nowym systemie, żeby grały swoje to to jest dobry znak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 09:11, Tomek1777 napisał:

Pytanie jest pod kątem większej precyzji, konturowości dźwieku  i precyzji basu

Kiedyś miałem go na próbę (matrix 6 w wersji RCA) i mogę Ci poradzić, że jeśli precyzja basu jest priorytetem, to zapoluj na używane interkonekty AVT1; pojawiają się od czasu do czasu na rynku, a ich precyzja jest naprawdę dobra w porównaniu ze współczesnymi niskimi modelami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum wyraźnie lepsze od Shotgun, Oracle najlepsze. Przyczym trzeba brać zawsze topowy z danej serii. Czyli jak shotgun to S1, a jeszcze lepiej MA. Od Magnum M3, wolałbym Shotgun MA albo Magnum M1 lub jeszcze lepiej Magnum MA. Seria Magnum MA to już bardzo dobre kompletne kable, że swoim harakterem. Miałem przez moment Fadel Coherence mk1. Wówczas przy tamtym systemie To była ta sama półka jakościowa ale różne haraktery. Fadel był trochę dynamiczniejszy  i może trochę jaśniejszy. Przestrzeń i bas wyraźnie lepsze w Mit.

Myślę że stare Magnum MA to wciąż bardzo dobre kable i mogą powalczyć z nowymi wynalazkami do tych 20kzł , o podobnym charakterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PMD napisał:

Od Magnum M3, wolałbym Shotgun MA albo Magnum M1 lub jeszcze lepiej Magnum MA. Seria Magnum MA to już bardzo dobre kompletne kable, że swoim harakterem.

Dzięki! A masz może podobne doświadczenie w porównaniu głośnikowych MH750 Shotgun biwire do Shotgun S1 singlewire?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

To chyba jakieś starocie sprzed 30 lat. Od dawna nie ma kabli do lamp, ale w wysokich modelach Oracle są regulacje i można ustawić pod własny sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokich modeli Oracle  w cenie mieszkania.forumowicze na oczy nie widzieli.

glosnikowe Oracle posiadaja taka regulacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórzcie sobie jakąs puszkę i zobaczcie co jest w środku ... 🙂 .

PS. i nie mam na mysli kurczaka 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieli, widzieli. W Polsce gra co najmniej 50 kompletów różnych Oracle. Sam miałem MA-X2 i MA-X SHD. Teraz grają u innych audiofilów. Bardzo dobre kable. Niestety też bardzo drogie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.