Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebuję Mocy dla ciemnej strony dzwięków


velasquez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Z zainteresowaniem czytam Forum Audiostereo, ale teraz zdecydowałam się również napisać tutaj wątek. Jak na razie posiadam skromny sprzęcik w postaci zestawu Yamaha 1330. Muzka jakiej słucham, to dość spore spektrum, począwszy od klasyki, ale głównie elektroniczne klimaty, neo-classical, neofolk, ambient, atmospheric, dark ambient, alternatywna, synthpop, futurepop, dark wave, electro-mevieval, szkoła berlińska, ale także dzwięki o wiele mocniejsze takie jak aggrotech, harsh electro, industrial...etc.

 

I tutaj chyba już można się domyślać co mam na myśli - głębsze i bardziej potężne zaznaczeniu dołu. Bas. O ile jest pięknie przy innych kawałkach to na przykład w industrialu już brakuje zdecydowanie tej mocy, tej rodzaj muzyki, agresywne wokale oparte na przesterach i agresywne elektroniczne dzwięki, mocna stopa, elektronicza perkusja. Chcę poczuć moc tej muzyki, ponieważ jeśli jest odsłuchiwana na ,,płasko,, niestety traci swój specyficzny wyraz i klimat. (Ogólnie kocham piękne wokale, ale w industrialu czy aggrotech taka jest specyfika że wokale nie grzeszą urodą)

Pokój nie jest duży, myślałam o podłogówkach ale chyba ten amplituner nie pociągnie czegoś mocniejszego, to tylko 60 W, poza tym w niewielkim pokoju to chyba mija się z celem. Dlatego rozważam także opcję zakupu subwoofera, ale nadal nie wiem, co lepsze, czy zmienić sprzęt, to znaczy wzmacniacz na coś mocniejszego, czy zamienić monitory na podłogówki, co akurat nie wiem czy jest dobrą opcją czy po prostu zakup subwoofera, Dodam że subwoofer mógłby być włączony tylko przy tych mocniejszych kawałkach, w celu wspomagania i aby poczuć to uderzenie na ..klacie,, ;-)

 

Aby mniej więcej przybliżyć jaki to rodzaj muzyki może dam linki, chociaż minuta, dwie, dla zorientowania się, nie namawiam do słuchania całości do końca a jeśli ktoś to zrobi to stawiam piwo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh brzmi jak kala Merina Mensona. Industrial i pochodne z poczatku lat 90' bardziej rabaly glowe IMHO :)

 

A jesli chodzi o twoje pytanie to jak zwykle niezbedna inf bedzie wielkosc pokoju i budzet. Niedawno widzialem tutaj watek o muzyce klubowej czy czyms takim . Wydaje mi sie ze moglby Cie zainteresowac.

 

 

O ten wlasnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedz :)

Dziękuję także za link do wątku, przeczytałam z ciekawością, industrial, aggrotech, harsh, to brudny i bardziej hardcorowy bit niż techno ale dylemat podobny i także pomocny wątek.

 

Co do tego rąbania masz rację, ale mam także kilka takich starszych perełek w kolekcji, stara szkoła EBM też jest dobra.

A co do pytania, pokój nie jest duży, na razie raczej klitka mniej więcej 4,5 na około 3 m, (niecałe) nie jest zagracony, to nawet nie jest zbyt dobrze ponieważ po przemeblowaniu i usunięciu większości gratów z pokoju teraz mam wrażenie jakby lekkiego echa, pogłosu. Tutaj ogólnie akustyka się kłania. To przeszkadza w odsłuchach nieco. A kwota, można by zaszaleć, ale na ten cel przeznaczę raczej mniej około 3-4 tyś, ponieważ myślę także o zestawie słuchawkowym i ogólnie rozbudowie systemu

. Nie mam na myśli aby rozwalić ściany i powiedzieć panom policjantom, jaki ładny mamy dziś dzień, ale po prostu poczuć ten bit, w takich kawałkach jest zbyt płasko ale Yamaha dobrze sobie radzi z innymi stylami których słucham ambient czy ethereal brzmi pięknie, i nie tylko to. Ale zastanawiam się może nad drugim, mocniejszym wzmacniaczem, już nie wiem co lepsze. Dwa zestawy w takim niewielkim pomieszczeniu ? Nie bardzo... dlatego pomysł z subem.

 

To jeszcze dla Ciebie luckyguliver coś z rodzimej sceny - Wieloryb, grali ostatnio na WGT i nawet rozgrzali tamtejszą publiczność. Ten kawałek chyba trochę rąbie głowę ;) Nie wiem czy to jeszcze muzyka ale niewątpliwie przekaz dzwiękowej ekspresji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kiedyś robili zdecydowanie lepszą muze :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasa, masz rację... dzięki, zacne... znam i w mojej kolekcji mam cały przekrój tej sceny i nie tylko tej, a także prawie cale dyskografie, nie tylko najnowsze albumy, te starsze także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wale sie po glowie ze nie poszedlem z kumplami na koncert Ministry. Zagrali kilka miesicy temu. Z recenzji kolegow: rewelacja :) ... choc dla mnie co najmniej 15 lat za pozno hehehh

 

Wieloryb git maszynownia :)

 

Wg mnie najwiecej uwagi musisz poswiecic glosnikom i akustyce bo to najbardziej wplynie na dzwiek. Jesli chodzi o sub to moze byc to dobry pomysl ale nie zmiescisz sie w budzecie. Itnieje tez problem z jego ustawieniem Ja sprawdzisz forum to znajdziesz setro stron na ten temat.

 

Ja kiedys poswiecilem troche czasu na odtworzenie klubowego brzmienia w moim wlasnym pokoju ale przyznac sie musze ze mi sie to nie udalo. Co nie oznacza ze to niemozliwe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kiedyś robili zdecydowanie lepszą muze :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z Minstry znam i lubie tylko kawalek z Matrixa. Nawet juz nie pamietam jak to szlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl ala Hocico to nie jest to co najbardziej cenię, to jest bardzo szeroka scena o czym pisze w pierwszym poście, a kawałek bardzo ciekawy, słucham ambientu i bardzo lubię nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że to jest coś w stylu dark ambient. Ta bardziej mocna elektronika to jest tylko część z tego co słucham, i tutaj mam problem ponieważ to jest agresywny i brudny bit, nie mam pojęcia co może dobrze odwzorować to brzmienie, i dlatego że to nie jest główny nurt w moich upodobaniach to być może zdecyduję się na subwoofer, może Velodyne. Chociaż myślę teraz o sprzedaży Yamahy 1330 i kupnie jakiegoś pełnowymiarowego systemu. Dzięki chłopaki, kolejka dla wszystkich ! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję doskładać "trochę" gotówki, oczywiście sprzedać yamahę i zainwestować w naprawdę fajny sprzęcik.....co do szczegółów.....to światem rządzi pieniądz niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.