Jump to content
IGNORED

pioneer dv-380 tuning transportu co i jak?


nikifor

Recommended Posts

zakupiłem oststnio dvd pionieera dv380 i podłączyłem go po coaxialu jako transport do daca i gra przepięknie,jestem w ciężkim szoku że takie coś moze grać tak dokładnie i precyczyjnie,nie robiłem w nim jeszcze żadnego moda,i chciałem się poradzić jaki kondensator najlepiej zastosować do tegomoda i jakiej pojemnośći,nie chcę zeby bas się uszczuplił,bo i tak nie ma go zbyt dużo.

Czy po modzie to dvd zagra jeszcze lepiej? bo jeśli tak to ja nie wiem po co kupować drogie transporty:)

 

Dodatkowo chcałem wymienić w nim zegar,czy wystarczy tylko wsadzić kwarc precyzyjny z omigu czy7 jakiegoś master cloka? oraz widziałem że ludzie wstawiają jakieś inne kondensatory w zasilaniu min nichicon fine gold,czy zmieniają się pojemnośći? czy wystarczy tylko pozmieniać?

Link to comment
Share on other sites

mod podobnego sprzetu był u Fikusa,poszukaj na jego stronie.Raczej stawiał na poprawę jakości sygnału cyfrowego i mechaniczą stronę konstrukcji,niż wymianę kondensatorów

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam DV-380 i obecnie korzystam z Fikusowego moda SPDIF.

Według mnie poprawa jest od razu słyszalna, ale jakoś specjalnie nie zachwycam się na tym transportem.

Ostatnio widziałem ogłoszenie zmodowanego Pioneera, w którym wszystkie elektrolity zostały wymienione na Nichicon FG, co miało przynieść wielki krok naprzód.

A ja studiując service manual nie napotkałem takiej potrzeby. "Wszystko" jest związane z video lub line out.

Jedyne co można zrobić, to poprawić zasilanie i ewentualnie dodać zegar. No i może wygłuszyć.

 

Nie wiem ile zapłaciłeś za ten odtwarzacz, ale w okolicach 50zł spokojnie możesz wyrwać następny, więc jeśli nawet coś się nie uda. Kupisz za grosze następny :)

Link to comment
Share on other sites

właśnie ja też widziałem to ogłoszenie na allegro,i to zmotywowało mnie do poszukiwań oraz pytania,moze dla niektórych to dvd jako transport nie zachwyca ale ja nie słyszałem jeszcze lepszego,podłączałem już kilka dc jako transporty min yamaha cdx-393 i układ pcm2704 w obu przypadkach tragedia,dv380 to 10klas do przodu,jeśli są jeszcze lepsze tanie transporty to proszę o ich wskazanie ponieważ dopiero teraz dowiedziałem się jak bardzo ważny jest dobry transport aby wydobyć pełnie dzwięku z daca,nie wystarczy podłączyć byle co,bo posujemy całość sasobów jakie posiada dobrzy przetwornik audio.

 

Krz-czy twoj mod polegał tylko na wlutowaniu kondensatora? jaki kondensator zastosowałeś,chodzi mi czy trzymałeś się paramtrów ze strony fikusa czy wstawiłeś zbliżony?

 

za odtwarzacz z przesyłką zapłaciłem 70zł i był to najlepszy zakup jaki dokonałem bo już miałem wydać 350zł za marantza cd50 który podobno dobrze gra jako transport,ale nie miało by to sensu ponieważ mam jako daca podłączonego marantza dcc dd-82 więc jest zrobiony na tym samym daku i podobnie jak cd50

Link to comment
Share on other sites

Krz-czy twoj mod polegał tylko na wlutowaniu kondensatora? jaki kondensator zastosowałeś,chodzi mi czy trzymałeś się paramtrów ze strony fikusa czy wstawiłeś zbliżony?

Z tego co widzę, na stronie p. Fikusa nie podany żadnych parametrów kondensatora. Przeciwnie... jest takowy zapis:

 

First - the SP/DIF signal comes from its source - DSP chip - a very long way. The trace is impossible to trace. It goes up and down, disappears in the 4 layer PCB and goes through resistors, caps etc.

I tried a number of tricks but I finally found the pin where SP/DIF is being generated.

Then I floated it and took it to new RCA for SP/DIF by a wire. I tried 75 Ohm resistors, some decoupling caps, but finally - the best sound is just from plain straight direct connection. No 75 Ohms, no coax cable, no series capacitor.

Dla świętego spokoju wstawiłem 330pF Silvermica, ale testowałem jeszcze 470p i 1n. Przy pierwszym zagrało najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pionierka 310. Generalnie wszystko w montażu powierzchniowym i płytka jest wielowarstwowa więc za specjalnie nic tam nie zrobisz, u siebie wymieniłem w zasilaczu na wejściu diody na typ o miękkim przełączaniu, na 1000V o raczej wolnych czasach 200ns żeby się nic nie wzbudziło i chyba ze 2 rezystory na lepsze tesle, bo akurat znalazłem takie wartości w szufladzie. Do tego dodałem 2 radiatorki z czego jeden przykleiłem do kontrolera napędu, bo strasznie się nagrzewał, co okazało się dobrym pomysłem bo zniknęło trochę szklistości z wysokich tonów i talerze przyjemnie wybrzmiewają niżej. Zastanawiam się nad wstawieniem gniazda IEC i przełącznika łączącego lub odcinającego masę, bo pionierek potrafi brumieć podłączony do niektórych sprzętów.

Link to comment
Share on other sites

zrobiłem moda ale zraziłem sie i szybko powróciłem do orginału,po modzie zagfrało szerszą sceną i wyrazniejszym wokalem ale rozdzielczość i szczegółowość tragedia,taka klucha z olejem jak ze starego gramofonu,bez moda gra zdecydowanie lepiej kila razy

 

tak więc zostaje przy orginale i nic nie zmieniam,uważam to dvd za swietny transport bez moda,zresztą precyzja podczas idsłuchów klasyki to świetna sprawa

Link to comment
Share on other sites

to znaczy że coś zrobiłeś nie tak jak trzeba, bo wyprowadzenie sygnału bezpośrednio z procesora daje dużą poprawę, albo też poziom sygnału jest zbyt wysoki dla twojego przetwornika i trzeba zastosować dzielnik na rezystorach na wyjściu przed kondensatorem wyjściowym. Sprawdzałem ścieżkę sygnału spdf u siebie i po drodze jest nawet kondensator elektrolityczny, więc nie wiem jak nie może być lepiej.

Link to comment
Share on other sites

dla jednego będzie grało lepiej dla innego gorzej,dla mnie bez moda dzwięk słychać bardziej wyfiltrowany i czysty oraz większa rozdzielczość,z modem gra mniej precyzyjnie,szeroką sceną ale nie ma takiej rozdzielczośći,jedynie wokal jest bardziej schowany jak po modzie,zrobiłem wszystko dobrze,kondensator wstawiłem nawet identyczny jak na stronie fikusa w orginale,pojemność nawet kolor taki sam,ciemnobordowy,wydarłem go z zepsutego magnetofonu philips dcc900,u mnie zostaje bez moda,lubię techniczny dzwięk,z modem jest bardziej analogowo

Link to comment
Share on other sites

z tą modyfikacją to dla mnie trochę nie wypał,mi się dzwięk lepiej podoba na czysto bez modyfikacji,jest bardziej szczegułowy i precyzyjny,po modyfikacji analogowy i bez szczegółów,z szeroką sceną

 

co polecacie jako transport co było by lepsze od tego dvd?

Link to comment
Share on other sites

widzę że nikt nic nie wie na ten temat albo boi się ośmieszyć hai-endowe sprzęty,bo pioneer gra na ich poziomie

Poniosło Cie .

Spróbuj w roli napędu Marantza CD52 , najlepiej w wersji MKIISE za 300zł i zapomnisz o modyfikacjach i koszmarnej obsłudze DVD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.