Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz sr 6005 + ?


payu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! jest to moja pierwsza wypowiedź na forum więc z góry proszę o wyrozumiałość . Posiadam amplituner marantz sr6005 kupiony kilka miesięcy temu a problem polega na tym że jeszcze wcześniej kupiłem popularny zestaw kolumn 5.0 firmy Jamo S 606 Hcs 3.Tamtego dnia kolumny jeszcze spełniały moje oczekiwania podstawowe początkującego melo/kino-mana wraz z wcześniejszym ampli.Teraz jednak to za mało,a soprany mnie zabijają. Jak wiadomo sr 6005 jest trochę z innej półki cenowej a zarazem innej klasy dźwięku , także tutaj proszę o pomoc.Na początek fundusz który posiadam to niestety okolice 2000 do maaaxx 2500zł ,dlatego propozycje kolumn stereo używane jak najbardziej wchodzą w grę ,lecz nie na tyle stare by w przyszłości mógłbym dokupić choć gł. centralny.Ewentualnie pomysły na przyszłość już bez większych ograniczeń cenowych ,np.co ładnie się zgrywa z tym marantz-em.Muzyka 65%- elektroniczna,filmowa,chillout.Pokój to około 16m2

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę konfigurację oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, zwróć proszę uwage na kolumny podstawkowe. Ciekawą propozycją byłaby konfiguracja oparta na kolumnach Epos Epic - na przód proponowałbym model Epic 2. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłyby polskie, wolnostojące kolumny Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html), do których są już produkowane pozostałe elementy systemu wielokanałowego. Są to kolumny, które w pełni pokazałyby możliwości jakościowe Twojego systemu.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co pisze Q21, podstawki zdadzą tu egzamin. Rewelacyjnym uzupełnieniem Marantza jest Dynaudio, chociażbym Dynaudio DM 2/7. Wybitny produkt.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.Także myślałem o kolumnach podstawkowych między innymi o Castle Knight 2 lub coś z firmy właśnie dynaudio. Po głowie chodziły mnie jeszcze Klipsch RF-52 II lub 62II lecz odsłuchy odpadają i nie mam pojęcia co z czym jak się zgrywa a lubię gdy scena wychodzi na przód a wysokie tony są naturalne i odizolowane ,nie narzucające się.

Rock-a słucham rzadziej więc bas nie musi być jakiś tam wielce ogromny, wystarczy dynamiczny i punktowy.A są jeszcze focale ,paradigmy i KEF-y z seri iQ które basem podobno nie grzeszą.

No nic pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.