Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 10 tys. zł.


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też dwóch człeków namawiało na wymianę amplitunera stereo Yamahy R-S700 na audiofilski wzmacniacz stereo używany Densen BEAT B100. Densen nie zagrał lepiej. Wyglądał cudnie, był dobry. Jednak nie zagrał lepiej. W moim systemie.

 

Sonus Faber Toy Tower i Densen raczej się nie zgrają. Była by to chyba ostatnia kolumna, którą brałbym pod uwagę składając zestaw stereo. Do KD o.k., ale nie do stereo.

 

Wzmacniacze z jedną gałą wymagają trochę więcej trudu przy doborze kolumn. Tam nie ma kręcenia. Jeśli jednak takie kolumny dobierze się dobrze, to wszelkiej maści tańsze KD nie są w stanie z nimi konkurować, a już na pewno nie KD za 1600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie twierdzę że nie masz racji. Mnie też dwóch człeków namawiało na wymianę amplitunera stereo Yamahy R-S700 na audiofilski wzmacniacz stereo używany Densen BEAT B100 i gadali, że doznam szoku, spadnę z krzesła wraz z Yamaszką, że Yamaha potrafi tylko skutery produkować i na audio się nie zna. Że Yamaha ma jedyny problem.

...............

 

BTW, jakbyś się poczuł gdybyś w ślepym teście nie odróżnił CD-S2000 od tego T+A D10? Ja poczułbym się dziwnie i brał nówkę CD-S2000 z gwarancją i zadowoleniem że wybrałem sprzęt głową, a nie emocjami i sercem. Czysto teoretycznie teraz piszę. Nie słyszałem tego T+A.

 

Nie rozumiem: fajnie masz że nei odróżnisz Yamahy od Densena bo w kieszeni sporo zostaje, ale po co udzielasz się na forum jak nie słyszysz???

 

Mój typ to Blacknote 300. ok 11k lub 5k używany. Tańszy od Ayona a brzmi bardziej lampowo. Myślę że usłyszysz to nawet w swoim systemie. Albo... DAC.. ale sensowny np MOON 300D, ale tylko jeśli zamierzasz słuchać z innych niż CD źródeł, jeśli tylko CD to najpierw posłuchaj chcarakteru brzmienia. Odradzam konwencjonalne Yamahy, Denony itp, nie w tej cenie. Są niezłe (niektóre) ale jak masz do 5k zł. Powyżej raczej specjalistyczne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kolega pyta o CD i kropka.

 

No i co w związku z powyższym?

 

>Brać w ciemno. Za te pieniądze nic lepszego nie można kupić ...

 

Jesteś pewien że ten Meridian zagra dobrze w każdym zestawieniu? Z całym szacunkiem do firmy, biorąc po uwagę moje przygodny na przestrzeni ostatnich kilku lat śmiem wątpić. Biorąc pod uwagę, że wzmacniacz i kolumny pójdą w następnej kolejności jest to jest kupowanie w worku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, jakbyś się poczuł gdybyś w ślepym teście nie odróżnił CD-S2000 od tego T+A D10? Ja poczułbym się dziwnie i brał nówkę CD-S2000 z gwarancją i zadowoleniem że wybrałem sprzęt głową, a nie emocjami i sercem. Czysto teoretycznie teraz piszę. Nie słyszałem tego T+A.

Nie rób już sobie żartów z tą Yamahą. To jest sprzęt 2 razy tańszy od założonego budżetu i tak też gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat CD ma najmniejszy wpływ na brzmienie całego zestawu.

Meridian jest dobry i zagra dobrze w każdym rozsądnie zestawionym systemie.

Przy kupnie CD nie trzeba wybrzydzać. Co innego wzmacniacz i kolumny. Tutaj trzeba trochę się namęczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat CD ma najmniejszy wpływ na brzmienie całego zestawu.

Meridian jest dobry i zagra dobrze w każdym rozsądnie zestawionym systemie.

Przy kupnie CD nie trzeba wybrzydzać. Co innego wzmacniacz i kolumny. Tutaj trzeba trochę się namęczyć.

 

Meridian nie jest zły, ale stwierdzenie że sprawdzi się w każdym systemie jest po prostu przesadą. Chyba że nie zauważasz różnicy między np. Creekiem, Meridianem i np. MF. Jeśli tak jest to oczywiście nie ma o co piany pić. Ja dobierałem do swojego zestawu CD przez 3 miesiące i tak się niestety złożyło, że kilka CD renomowanych firm w ogóle się nie sprawdziło. Nie była to ani wina kolumn, ani wzmacniacza. Te odtwarzacze po prostu nie zagrały; dźwięk był, albo za bardzo techniczny, albo za ciemny (kotara), albo zbyt ostry. To jest niestety prawda o niby niewielkim wpływie źródła na dźwięk. Wszystko zależy od całego zestawu. Nawet jeśli ten Meridian byłby zrobiony ze złota w ciemno bym go nie kupił.

 

Z mojej strony koniec tematu. Nie moje pieniądze, nie mój problem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko,że kolega zaczyna budować system od odtwarzacza więc to daje mu większe pole manewru w tej chwili,a praktycznie nieograniczone.

Będzie się martwił później przy doborze reszty elementów-jak napisał-bo tak chce.

Ten G08.2 za 5,5k to bardzo uczciwa cena,a cedek rzetelny i w tych pieniądzach nie ma mowy o rozczarowaniu-jedyne co,to slot/zasysacz rodem z car-audio nie każdemu przypadnie do gustu.

Na allegro są w tej chwili aż 3 sztuki w przedziale 5,5-7,3tys,zawsze można podjechać,obejrzeć,posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie twierdzę że nie masz racji. Mnie też dwóch człeków namawiało na wymianę amplitunera stereo Yamahy R-S700 na audiofilski wzmacniacz stereo używany Densen BEAT B100 i gadali, że doznam szoku, spadnę z krzesła wraz z Yamaszką, że Yamaha potrafi tylko skutery produkować i na audio się nie zna. Że Yamaha ma jedyny problem. Jaki? Że po prostu nie gra. Nabijali się ze mnie Ci audiofile z salonu sprzetu audio. Ugryzłem się w język, wziąłem Densena do domu na odsłuchy. Gdyby nie przekonał się na własnej skórze uwierzyłbym w te brednie. Nic podobnego. Densen nie zagrał lepiej. Wyglądał cudnie, był dobry. Jednak nie zagrał lepiej. W moim systemie. Inne systemy mnie nie interesują. Interesuje mnie mój system i płacę za to co słyszę, a nie za audiofilskie obudowy, napisy i często sztukę dla sztuki. Na testy dali mi nawet kable IC za 1600zł, żeby wykluczyć moje niby słabe Audioquesty za 300zł. Nic to nie dało. Wzmaki zagrały tak samo.

 

Zatem to opinii takich jak Twoja nie mam zaufania. Sorry. Swoją drogą ten T+A D10 brzydal na maksa. Nie kupiłbym.

 

BTW, jakbyś się poczuł gdybyś w ślepym teście nie odróżnił CD-S2000 od tego T+A D10? Ja poczułbym się dziwnie i brał nówkę CD-S2000 z gwarancją i zadowoleniem że wybrałem sprzęt głową, a nie emocjami i sercem. Czysto teoretycznie teraz piszę. Nie słyszałem tego T+A.

 

Z tego co piszesz wnioskuję ,że musisz lubić specyficzny dźwięk i dlatego Densen ci się nie spodobał. Po za tym jest to wzmacniacz o braku pętli sprzeżenia zwrotnego (lub bardzo płytkiej) i wymaga starannego doboru głośników. T+A D10 nie słuchałeś piszesz. Wiec tak naprawdę nie za bardzo wiesz o czym piszesz. Wygląd ci się tez nie podoba. No ,cóż kwestia gustu. Aha ,gwarantuje ci ,że w swoim stałym systemie dźwięk Yamahy i T+A odrózniłbym 10/10, ale pewnie i tak nie uwierzysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę chwil temu miałem podobny dylemat...u mnie padło na mcintosha 301.....zmieniłem naima 5x+flatcap.....w mojej konfiguracji zmiana in plus

na giełdzie hifi jest Audionet Art G2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do bardzo dobry cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to prowokacja? Ja bym poszedł dalej, zacznij od przewodów. Nie pytaj dlaczego:)

Mrok, dobrze napisałeś. Dobieranie źródła to mordęga. Z jednym za ostro, z drugim technicznie itd, itp.

Ktoś tu napisał, że przy kupnie CD nie trzeba wybrzydzać, ...

Zrób Tomasz jakąś listę cedeków, a naród z forum ilością głosów wybierze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mrok, R-S700 to nie jest ampli kina domowego, tylko amplituner stereo. Ty bys Toya nie wybral (zdanie uszanuje), jednak ja wybralem go do swojego stereo.

 

fxx, nie chodzi o pieniadze, bo uzywka Densena kosztuje tyle co nowa R-S700. Dlaczego zakladasz, ze nie slysze? Ja nie zakladam, ze Ty sie oszukujesz. I tutaj roznimy sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian nie jest zły, ale stwierdzenie że sprawdzi się w każdym systemie jest po prostu przesadą. Chyba że nie zauważasz różnicy między np. Creekiem, Meridianem i np. MF. Jeśli tak jest to oczywiście nie ma o co piany pić. Ja dobierałem do swojego zestawu CD przez 3 miesiące i tak się niestety złożyło, że kilka CD renomowanych firm w ogóle się nie sprawdziło. Nie była to ani wina kolumn, ani wzmacniacza. Te odtwarzacze po prostu nie zagrały; dźwięk był, albo za bardzo techniczny, albo za ciemny (kotara), albo zbyt ostry. To jest niestety prawda o niby niewielkim wpływie źródła na dźwięk. Wszystko zależy od całego zestawu. Nawet jeśli ten Meridian byłby zrobiony ze złota w ciemno bym go nie kupił.

 

Mrok, możesz napisać jakie cd testowałeś? Ciekaw jestem opinii.

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak player jest ogólnie opisywany jako neutralny, niewychylający się z niczym to dużego problemu nie ma bo dużo można zrobić kablami na finiszu ( jak jest ciemny, jasny lub ma jakieś cechy chakterystyczne to może się już nie udać ) - składanie zestawu od zera ( bo tutaj mamy praktycznie taką sytuację ) to ogólnie ciężka sprawa - łatwo mówić komuś kto składał klocki latami upgrade'ując małymi kroczkami - teoretycznie najlepszym wyjściem ze sprawy jest wymiana wszystkiego na raz ( albo przynajmniej zostawić wtedy z nowych cd i kolumny np. a wzm. poszukać lepszego jak się typy nie sprawdzą do końca ) - ogólnie to najtrudniej wybrać kolumny i to one robią najwięcej dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za aktywność w temacie, który to dotyczy mojego przyszłego zakupu odtwarzacza.

Jeśli mi nikt nie sprzątnie z przed nosa tego T+A, to planuje w najbliższą sobotę wyjazd do Warszawy celem jego obejrzenia, pewnie przy okazji odwiedzę kilka salonów.

W tym tygodniu pracuje po 13 godzin, po pracy nie mam już zbytnio trzeżwego umysłu, ale za to przyszły tydzień mam cały wolny i na pewno będę intensywnie drążył temat ( tak postanowiłem).

Z wszystkich propozycji nadal moim faworytem jest T+A , bardzo podoba mi się jego design,

ale mile widziane są dalsze propozycje,

 

Nie będę ukrywał, że pierwszy mój plan to był zakup Accuphase DP-400, tyle, że jest ciut za drogi.

Myślę też o wariancie aby dozbierać i kupić tego Accuphase DP-400 nówkę, tak jak było w przypadku zakupu Roteli.

Powiem w prost muzyka to moja hobby, miłość, dlatego też jestem maniakiem co do wyglądu i dbałości sprzętu ( u mnie nie oświadczy się nawet ryski na wyświetlaczu itd) ,dlateg jakoś nigdy nie miałem przekonania co do kupowania elektroniki z drugiej ręki.

 

Pozdr.

Tomasz

 

Ten G08.2 za 5,5k to bardzo uczciwa cena

Tak, to uczciwa cena , ale nie podoba mi się jego design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Meridian

 

W moim przekonaniu G08.2 to krok w tyl versus G08. Wysyp w ogloszeniach o czyms swiadczy.Ten 1szy podaje dzwiek techniczny(wg niektorych 'precyzyjny').Oszczedna w epitetach recenzja .2 na Techradar czytana dokladnie jest wystarczajaco wymowna.To wlasnie starszy 08 z jego 'bezpiecznym' dzwiekiem bralbym prawie w ciemno z zastrzezeniem oceny wygladu/stanu & dostepnosci lasera i napedu.

Przy kwocie dychy optowalbym jednak za zakupem nowego cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tomku, radze Ci dobrze - osluchaj dlugo i dobrze nowego CDka, zwlaszcza jak bedziesz bral nowy.

 

Ja tez jestem pedantem. Rysek u mnie nie uswiadczysz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to prowokacja? Ja bym poszedł dalej, zacznij od przewodów. Nie pytaj dlaczego:)

O każdym temacie tak myślisz? czy może, to moja osoba Ci niepodeszła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu G08.2 to krok w tyl versus G08. Wysyp w ogloszeniach o czyms swiadczy.Ten 1szy podaje dzwiek techniczny(wg niektorych 'precyzyjny').Oszczedna w epitetach recenzja .2 na Techradar czytana dokladnie jest wystarczajaco wymowna.To wlasnie starszy 08 z jego 'bezpiecznym' dzwiekiem bralbym prawie w ciemno z zastrzezeniem oceny wygladu/stanu & dostepnosci lasera i napedu.

 

A czy one się czasem nie różnią jedynie sposobem podawania płyty do napędu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15650-0-13833100-1372703036_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszE, źle mnie zrozumiałeś. Absolutnie nic do Ciebie nie mam, jak i do innych z forum. Chciałem ironicznie powiedzieć żebyś nie kupował nic w ciemno. Można się naprawdę mocno i drogo zawieść. Nawet jak kupisz ogólnie b.dobry sprzęt może się okazać, że kompletnie nie pasuje ci jego brzmienie.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może być np.taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? za jedyne 6,5tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@serwacy

10 tys zł. jak dla mnie to kawał grosza, w ciemno nie będę raczej nic kupował.

 

Pewnie niektórzy forumowicze powiedzą, że własnie to robię, gdyż zakupuję pierwsze odtwarzacz, a nie wzmacniacz czy kolumny.

 

Miałem w planie w tym roku zakupić wzmacniacz, ale plany musiałem zmienić, ponieważ za chwilę zostanę bez odtwarzacza, a jak pisałem opteka w obecnym CD-eku ciągnie już na oparach.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wg Densena musi zadzialac czynnik Air Guitar. Czyli jesli sluchajac muzy bedziesz mial szczera chec dolaczyc do muzykow na scenie i mlocic z nimi na gitarze, to ponoc to jest to, o co chodzi w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie będę ukrywał, że pierwszy mój plan to był zakup Accuphase DP-400, tyle, że jest ciut za drogi.

Myślę też o wariancie aby dozbierać i kupić tego Accuphase DP-400 nówkę, tak jak było w przypadku zakupu Roteli.

 

Miałem kiedyś DP 500. Nie zrobił na mnie wrażenia. Jedynie jakością wykonania. Poczytaj co o Accu pisze sly30. Absolutnie zgadzam się z nim. Mdłe granie. Cena za wysoka.

Świetnym playerem jest Krell KPS 28c. Podobno jednak jest problem z awaryjnością. Ech, ten Krell...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavarium

jak to mowia bodaj w B & W,'Posluchaj,a zobaczysz'

 

No...właśnie słucham G08.2;),świeżo upolowany,za wcześnie jednak na wnioski.Poza tym jestem mocno "skrzywiony" na punkcie Meridiana więc pewnie nie byłbym zbyt obiektywny;)

Ale jest dobrze:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jednak jest problem z awaryjnością. Ech, ten Krell...

A masz wiedzę jak z tą awaryjnością wygląda w T+A D10, czy też w tym Accuphase DP-400?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszE, źle mnie zrozumiałeś. Absolutnie nic do Ciebie nie mam, jak i do innych z forum. Chciałem ironicznie powiedzieć żebyś nie kupował nic w ciemno. Można się naprawdę mocno i drogo zawieść. Nawet jak kupisz ogólnie b.dobry sprzęt może się okazać, że kompletnie nie pasuje ci jego brzmienie.

pzdr.

 

W pełni zgadzam się z tym co napisałeś.

 

Ja nie twierdzę, że jestem autorytetem w dziedzinie audio, ale swoje przecierpiałem i swoje wiem. Budowanie zestawu od CD jest dla mnie takim samym nonsensem jak kupowanie opon do których potem dobiorę samochód. A co jeśli zmieni mi się pomysł i zamiast mercedesa, zdecyduję się na zdecyduję się na Seicento?

 

Na tym forum przerzucamy się argumentami. Szukamy tzw. neutralności, a kiedy w końcu ją otrzymujemy, okazuje się że mogło by to zagrać bardziej muzykalnie, bo prezentacja drażni i zabawa zaczyna się od początku. Jak uzyskamy upragnioną muzykalność to dochodzimy do wniosku, że jednak zestaw pozbawiony jest naturalności itd. W takich momentach włącza się do dyskusji kilka, innych osób i stwierdza, że wszystko to można osiągnąć, ale na poziomie np. 30 tys.

 

Śmiem twierdzić, że nie ma czegoś takiego jak system neutralny. Każdy gra z jakąś mniej lub bardziej wyczuwalną manierą, która jednym odpowiada, a drugim nie. Urządzenia droższe mają lepszą rozdzielczość, ale nie oznacza to że każde z nich z tytułu tego że kosztuje np. 20 kzł za urządzenie wpasuje się w każdy system. To dla mnie jest ewidentną bzdurą. Np. jeśli system będzie grał stonowanym dźwiękiem i podłączymy do niego CD o nie narzucającej się spokojnej, wyważonej prezentacji to wyjdzie z tego dźwięk zza kotary nawet w systemie za 30 kzł. Okaże się że np. szczegółów nie ma, scena jest zamglona itp. W zabawie audio problem polega na dobraniu elementów zestawu tak żeby prezentacja nas zadowoliła, a to jest zabawa na lata. Jeden preferuje dźwięk precyzyjny, wręcz kliniczny, druga osoba szuka ciepła i muzykalności. Do tego dochodzą preferowane gatunki muzyki. Jeden preferuje jazz, drugi metal. No i? Ja sam nie spotkałem systemu, który zadowoliłby każdego i zagrał każdy rodzaj muzyki w sposób perfekcyjny. Jakie CD testowałem. Różne modele w przeszłości CA, Onkyo, Denon, później Myryad, AA, Creek, MF i na końcu Vincenty. Słuchałem Też jednego ze starszych Meridianów. Po kilku latach, jedynym odtwarzaczem do którego prezentacji nie miałem najmniejszych zastrzeżeń był stary MF X-Ray 3, tylko że wymagał odpowiednio dobranego towarzystwa. A tam... stary trup. Nie wnikam w to, czy stary, czy nowy, ale dla mnie reszta nie zgrała na takim poziomie, z taką finezją, głębią, muzykalnością szczegółowością i jednoczesnym brakiem nachalności.

 

Konkluzja końcowa jest taka, że chyba najtrudniej dobrać właśnie CD, bo niuanse wychodzą dopiero po dłuższym słuchaniu. Ze wzmacniaczem i kolumnami (wygrzanymi problem jest mniejszy). Coś albo gra detalicznie, albo nie, szczegółowo, albo nie, jasno, albo mniej natarczywie. CD po kilku dniach okazuje się, że tak oczywiście odtwarzacz gra pięknie, ale wokale na części płyt są jednak nieco odchudzone. No i co wtedy? Kable! Nie zawsze. Pewnej maniery nawet IC za 20 kzł nie zmieni. W życiu nie zacząłbym budowy systemu od CD. To daje większe pole manewru do czego? CD dla mnie to przedostatni szlif, kiedy już doskonale wiem jakiego dźwięku szukam. Odwrotne podejście to szukanie igły w stogu siana.

 

Mrok, R-S700 to nie jest ampli kina domowego, tylko amplituner stereo. Ty byś Toya nie wybrał (zdanie uszanuje), jednak ja wybrałem go do swojego stereo.

 

Słuszna uwaga. Przyznaję się bez bicia, że nie zwróciłem na to uwagi. Być może dlatego, że zarówno Yamaha, jak i Toy nie jest czymś, czym mógłbym być zainteresowany. Tu szczerze mówię, że nie wierzę w legendę z zestawem gałek za 1,6 kzł. Nie oznacza to, że to gra źle, że jest czymś gorszym i że Ty sam nie możesz być zadowolony. Jeśli prezentacja Cię zadawala to nic tylko się cieszyć. Na prawdę nie o co kopii kruszyć.

 

Co do Densena - we wzmacniaczu z jedną gałką, nie ma regulacji barwy. Z tego a nie innego powodu dobór kolumn jest problematyczny. Może np. okazać się że z danym monitorem w ogóle nie ma góry. W wypadku Yamahy możesz skorygować barwę, w wypadku Densena nic nie zobisz.

 

Chyba tyle. Wybaczcie, ale mam robotę i wypadam z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wiedzę jak z tą awaryjnością wygląda w T+A D10, czy też w tym Accuphase DP-400?

 

Na to pytanie nie jestem w stanie ci odpowiedzieć. Zaglądnij do klubu Accu. Tam znajdziesz informacje. Jeśli chodzi o T+A D10 to raczej zagraniczne fora (niemieckie) To drogi cd i może się okazać ,że wymiana lasera,napędu lub innych elementów będzie kosztowna. To tak jak z drogimi autami i częściami do nich. Tłumaczyć dokładnie chyba nie trzeba.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Słuszna uwaga. Przyznaję się bez bicia, że nie zwróciłem na to uwagi. Być może dlatego, że zarówno Yamaha, jak i Toy nie jest czymś, czym mógłbym być zainteresowany. Tu szczerze mówię, że nie wierzę w legendę z zestawem gałek za 1,6 kzł. Nie oznacza to, że to gra źle, że jest czymś gorszym i że Ty sam nie możesz być zadowolony. Jeśli prezentacja Cię zadawala to nic tylko się cieszyć. Na prawdę nie o co kopii kruszyć.

 

Co do Densena - we wzmacniaczu z jedną gałką, nie ma regulacji barwy. Z tego a nie innego powodu dobór kolumn jest problematyczny. Może np. okazać się że z danym monitorem w ogóle nie ma góry. W wypadku Yamahy możesz skorygować barwę, w wypadku Densena nic nie zobisz.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Co by zakończyć wątek Densena i Yamahy. Moja Yamaha była porównywama z Densenem w trybie Pure Direct. Nie było żadnego kręcenia gałkami. Tylko Volume. Dwa poziomy głośności (godz. 9 i 12). Żadnych znacznych zmian ani w barwie, ani w przestrzeni, głębii, scenie dźwiękowej. Zastanawiałem się czy coś z mojego systemu „nie zabiło” audiofilskiego, ponoć gęstego ciepłego (wręcz lampowego) brzmienia Densena Beat B 100. Chciałem go kupić, wręcz napaliłem się na coś dobrego, z drugiej ręki. Wyglądał bajecznie. Miał kilka innych wad, na które byłem skłonny przymknać oko (strzał w głośniki podczas włączania pieca oraz brumienie po podpięciu dekodera TV oraz sygnału audio bezpośrednio z telewizora). Nie odnotowałem żadnej zmiany. Z żalem oddałem do i odebrałem kaucję.

 

Dlatego chciabym ostrzec TomaszaE, aby nie wtopił wydając dużą kwotę pieniędzy na odtwarzacz audio, który po okresie fascynacji nowym nabytkiem okaże się normalnie brzmiącym poprawnym odtwarzaczem w bardzo oryginalnej (i dla niektórych ładnej) obudowie. Szczerze? Każdy nadmiar gotówki przeznaczyłbym na lepsze kolumny, ewentualnie wzmacniacz. Nie inwestowałbym w odtwarzacz CD. Największe różnice będą podczas wymiany kolumn. Oczywiście nikt nie zabroni wydawać pieniędzy na CD-ka. Jeśli będzie zmiana na plus, warta tych pieniędzy, to jestem za.

 

Aha ,gwarantuje ci ,że w swoim stałym systemie dźwięk Yamahy i T+A odrózniłbym 10/10, ale pewnie i tak nie uwierzysz.

Jesli tak by było, to znaczy że warto kupić tego T+A. Czy Ci wierzę? Wierzę. Choć w audio nie warto być zbytnio ufnym. Można nieźle wtopić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.