Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 10 tys. zł.


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

nie ukrywam, że jestem nadal zainteresowany waszą opinią co do Marantz SA11S3, który to przypadł mi wyglądem.

Miałem tylko SA15s2 ale jakoś poza wyglądem ten CD mnie nie oczarował trochę lepiej bylo na płytach SACD ale biorąc pod uwagę jego cenę kiedyś 8500 pln to jak dla mnie sredni CD . SA11s3 pewnie dużo lepszy ale ja bym tyle kasy nie dał za Marantza z pewnością jest dużo lepszych CDków w tej cenie tak myślę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie twierdzę że nie masz racji. Mnie też dwóch człeków namawiało na wymianę amplitunera stereo Yamahy R-S700 na audiofilski wzmacniacz stereo używany Densen BEAT B100 i gadali, że doznam szoku, spadnę z krzesła wraz z Yamaszką, że Yamaha potrafi tylko skutery produkować i na audio się nie zna. Że Yamaha ma jedyny problem. Jaki? Że po prostu nie gra. Nabijali się ze mnie Ci audiofile z salonu sprzetu audio. Ugryzłem się w język, wziąłem Densena do domu na odsłuchy. Gdyby nie przekonał się na własnej skórze uwierzyłbym w te brednie. Nic podobnego. Densen nie zagrał lepiej. Wyglądał cudnie, był dobry. Jednak nie zagrał lepiej. W moim systemie. Inne systemy mnie nie interesują. Interesuje mnie mój system i płacę za to co słyszę, a nie za audiofilskie obudowy, napisy i często sztukę dla sztuki. Na testy dali mi nawet kable IC za 1600zł, żeby wykluczyć moje niby słabe Audioquesty za 300zł. Nic to nie dało. Wzmaki zagrały tak samo.

 

Zatem to opinii takich jak Twoja nie mam zaufania. Sorry. Swoją drogą ten T+A D10 brzydal na maksa. Nie kupiłbym.

 

BTW, jakbyś się poczuł gdybyś w ślepym teście nie odróżnił CD-S2000 od tego T+A D10? Ja poczułbym się dziwnie i brał nówkę CD-S2000 z gwarancją i zadowoleniem że wybrałem sprzęt głową, a nie emocjami i sercem. Czysto teoretycznie teraz piszę. Nie słyszałem tego T+A.

 

 

To nie jest tak do końca jak kolega opisywał. Miałem podobną sytuację z kolumnami, też kupiłem o niebo lepsze niż te które posiadałem . I co było w domu ? klapa ! wcale nie grały lepiej. Pomyślałem szkoda było wydawać tyle kasy. Do czasu.....znajomy sprzedawał wzmak i cd , bo wyjeżdżał. Przytargaliśmy do mojego mieszkania , podłączyliśmy i....szok....okazało się , że kolumny mogły dużo więcej , ale źródło i wzmak to nie ta liga. Wyrokowanie opinii jest bardzo łatwo.

 

Ostatnie dwa miesiące to było kilka kombinacji ze sprzętem, zakupiłem , sprzedawałem, jeździłem i słuchałem . Byłem zaskoczony jak pomieszczenie ma wpływ na końcowy wynik. Nie jest łatwo dobrać całość sprzętu , ustawić w pomieszczeniu odpowiednio meble i to wszystko powinno dawać radość ze słuchania muzyki. Liczy się całość !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To nie jest tak do końca jak kolega opisywał. Miałem podobną sytuację z kolumnami, też kupiłem o niebo lepsze niż te które posiadałem . I co było w domu ? klapa ! wcale nie grały lepiej. Pomyślałem szkoda było wydawać tyle kasy. Do czasu.....znajomy sprzedawał wzmak i cd , bo wyjeżdżał. Przytargaliśmy do mojego mieszkania , podłączyliśmy i....szok....okazało się , że kolumny mogły dużo więcej , ale źródło i wzmak to nie ta liga. Wyrokowanie opinii jest bardzo łatwo.

 

Ostatnie dwa miesiące to było kilka kombinacji ze sprzętem, zakupiłem , sprzedawałem, jeździłem i słuchałem . Byłem zaskoczony jak pomieszczenie ma wpływ na końcowy wynik. Nie jest łatwo dobrać całość sprzętu , ustawić w pomieszczeniu odpowiednio meble i to wszystko powinno dawać radość ze słuchania muzyki. Liczy się całość !

Jasne, że liczy się całość wraz z akustyką pomieszczenia. Kolumn nie zamierzam wymieniać. Spełniają moje oczekiwania nawet na wyrost i w chwili obecnej są najbardziej wartościową częścią mojego toru analogowego i cyfrowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką opcje dac

Audiolab M-DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus napęd np:Pioneer pd-s904,

miałem tego pionka przez 13 lat, transport był w nim nie do zajechania,

jest taki na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo PD-S901?

 

Ja myślę, że take zestawienie zagra ciekawiej, niż nowy CD-ek za 10koła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja transport + dac przyniesie moim zdaniem lepszy efekt niż cedek za 10k. Oczywiscie w podobnych pieniądzach (10k).

Widzę że jesteś lekko rozbity w poszukiwaniach:)

Wpierw chcesz juz prawie cos z hi-endu, teraz propozycja ponad 2 razy tansza z M-dac, wręcz typowa budżetówka. Nic już nie kumam. Osobiście sluchałem m-daca i cd8200. Są to bardzo przeciętne źródła, tylko dobrze rozreklamowane.

Ten pioneer jako transport spoko. Tylko dac możesz znaleźć duuużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś PD-9700 i transport był to bardzo kiepski - próbowałem kiedyś m.in. z orginalnym NOS dac'em Peter'a Daniel'a ( Audiosector ) - miałem w tamtym czasie też niesławne MHZS ( tylko nie pamiętam czy cd-66 czy cd-88 bo miałem obydwa ) i chyba denon'a 2900 dvd i PD-9700 był na samym końcu daleko w tyle - także pomimo fajnej budowy transport to bardzo kiepski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tylko dac możesz znaleźć duuużo lepszy.

Możesz coś zaproponować? .

Piszesz, że jestem lekko rozbity w poszukiwaniach, masz rację, ponieważ chcę wydać 10koła,( może z haczykiem) na odtwarzacz, który po dwóch, trzech latach będzie nadal grał bez zarzutów,

a nie jak Rotel RCD-1072 za którego dałem prawie 4koła i po trzech latach, optyka do wymiany.

Zaproponowałem taką opcję

A co powiecie na taką opcje dac

Audiolab M-DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus napęd np:Pioneer pd-s904,

miałem tego pionka przez 13 lat, transport był w nim nie do zajechania,

jest taki na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo PD-S901?

 

Ja myślę, że take zestawienie zagra ciekawiej, niż nowy CD-ek za 10koła.

dlatego, że jak czytam opinie odtwarzaczy z przedziału do 10tys, to okazuje się, że większość z nich ma nietrwałe napędy:(.

Dlatego rozmyślam nad różnymi opcjami, bo nie stać mnie oby co dwa, trzy lata wymieniać żródło .

 

W tym roku miałem zupełnie inne plany , kupno wzmacniacza jak i dokończenie kolumn DIY nad którymi pracuje od zeszłego roku .

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport sam juz sobie znalazłeś, piszesz że pioneer chodził bez problemu 13 lat. Ja Ci dorzucę - sam obecnie jadę na PD-S605 jako transport i tylko żałuję że nie mam wyjścia coax, jest tylko optyk. Mam go od co najmniej 15lat.

Posłuchaj wysokiego Hegla, Moon 300D, z ciekawości też Rega.

 

Ile zamierzasz wydać poźniej na wzmak i kolumny? Bo moim zdaniem jak kupisz źródło za 10k, to wzmak min. też 10 ,a kolumny min.15k

Inaczej szkoda takiej kasy na źrodło. Poza tym drogi cedek nie da ci gwarancji że po np.4 latach nie rozleci się mechanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kombinuj i rozejrzyj sie za nowym odtwarzaczem. Zarowno kolega fxx jak i ja gramy na dac i naped plus,o czym zapominasz,kabel cyfrowy oraz extra sieciowy(tak,slysze je).To wydatek min 1kg zet.Mialem w ub roku naped uniwersalny Meridiana, jako nowy ponad 3000 funtow! I w warstwie cd nie wyrabial z moim poczciwym Pioneer-nagrywarka dvd z hdd sprzed lat z gornej polki modyfikowana pod naped cd przez ArtPAWA.Meridian ze strata wrocil do UK.Chcialo mi sie gestych plikow DVD-A,he,he.Paszol... Do dzis zaluje,ze pchnalem Meridiana 507,bo zachcialo mi sie G08.2.Pomylka.Byl w domu Pioneer,a ja nie lubie jak cos sluzy za ciezarek na biurko.Stad modyfikacja i dac,potem kabel.Daj sobie spokoj.

 

napisane przed wpisem Serwacego

 

Dlatego nie kombinuj i rozejrzyj sie za nowym odtwarzaczem. Zarowno kolega fxx jak i ja gramy na dac i naped plus,o czym zapominasz,kabel cyfrowy oraz extra sieciowy(tak,slysze je).To wydatek min 1kg zet.Mialem w ub roku naped uniwersalny Meridiana, jako nowy ponad 3000 funtow! I w warstwie cd nie wyrabial z moim poczciwym Pioneer-nagrywarka dvd z hdd sprzed lat z gornej polki modyfikowana pod naped cd przez ArtPAWA.Meridian ze strata wrocil do UK.Chcialo mi sie gestych plikow DVD-A,he,he.Paszol... Do dzis zaluje,ze pchnalem Meridiana 507,bo zachcialo mi sie G08.2.Pomylka.Byl w domu Pioneer,a ja nie lubie jak cos sluzy za ciezarek na biurko.Stad modyfikacja i dac,potem kabel.Daj sobie spokoj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moim zdaniem jak kupisz źródło za 10k, to wzmak min. też 10 ,a kolumny min.15k

Jak wspominałem odkładałem (odkładam) kasę na wzmacniacz Krell FPB 300cx/400cx , był bodajże pół roku temu na Ebayu , ale końcowa cena, niestety przekroczyła mój budżet.

Co do kolumn, to jeszcze duży znak zapytania, mam zrobione obudowy

 

i zakupione głośniki

SS 18W/8545K00 , 18W/8535 i TWEETER D3004/662000, ale tu mogą jeszcze nastąpić zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem odkładałem (odkładam) kasę na wzmacniacz Krell FPB 300cx/400cx ,

 

No to będzie potrzebny dobry cedek. Moim zdaniem minimum takie T+A D10. Zapomnij o jakiś Audiolabach itp. Musisz kupić dobre high-endowe źródło. Nowy cd za "dychę" też nie wykorzysta możliwości tych końcówek Krella. Moimi faworytem jest Krell KPS 28c. Naprawdę świetne brzmienie. Jest to IMHO lepszy cd od T+A D10 i można go kupić taniej niż 10 tys. Chociaż w twoim przypadku wolałbym dołożyć ,aby mieć młodszy egzemplarz. Można też pomyśleć o Wadii 861 lub Mark Levinson 390S. W 12 tys.zł powinieneś się zmieścić. Oczywiście trzeba się liczyć z tym ,że coś nawali i trzeba będzie dołożyć na naprawę.

 

A jaki pre będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi faworytem jest Krell KPS 28c

TEAC VRDS

Powodzenia życzę . Podchodziłem do niego. W kraju od lat pojawia się co jakiś czas taka padaka w ogłoszeniach .

 

Jak wspominałem odkładałem (odkładam) kasę na wzmacniacz Krell FPB 300cx/400cx

Wysoko mierzysz ale

Co do kolumn, to jeszcze duży znak zapytania, mam zrobione obudowy

Załączona grafika: _DSC24021.jpgZałączona grafika: _DSC24051.jpg

i zakupione głośniki

SS 18W/8545K00 , 18W/8535 i TWEETER D3004/662000, ale tu mogą jeszcze nastąpić zmiany

Jest garstka osób w kraju które może to posklejać tak żeby to dobrze zagrało . Chociaż nie wiem czy na pewno jak już masz po swojemu otwory i pochylenie .

To jakiś sprawdzony projekt ?

Jak nie to przy takiej elektronice ( którą planujesz kupić ) bym się w to dalej nie pchał .

Zresztą długo miałem D3004/6600 i tani Seas 27TBC/G z Supreme w zwrotnicy zagrał lepiej od tego Scana .

Ale to już znasz z moich wpisów .

Technologie nie stoją w miejscu i dzisiaj Scan Speak nie robi takiego wrażenia jak lata temu .

 

Nie zapominaj też że w końcówkach Kralla po zaledwie kilku latach trzeba wymieniać elektrolity w zasilaczu . Chyba bym wolał Passa a sam mam faworyta o czym też już wiesz ;)

 

Jak chcesz naprawdę zaszaleć to poluj na używane Femto i Xindaka A600P.

Femto ma super preamp więc wystarczy podpiąć końcówkę a zaoszczędzisz na sieciówce i kablu zasilającym .

Napęd w roli Pioneera PD 901 czy 9700 i temat załatwiony .

Femto z A600P słuchałem na Harpiach Monk .

BAJKA !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin

jesteś jeden z niewielu uczestników tego forum, którego to rady bardzo poważnie rozważam i nie przechodzę koło nich obojętnie.

Tego Xindaka A600P mam zamiar posłuchać, będę od jutro trochę kursował po salonach.

 

Piszesz, że miałeś

Zresztą długo miałem D3004/6600

Ja natomiast mam D3004/662000, może i między nimi nie ma różnic w brzmieniu , chociaż mają troszkę inne charakterystyki, ale nie rozumie dlaczego twierdzisz, że tych przetworników, które posiadam nie dam do kupy w tych skrzynkach?

 

Dzisiaj pewnie bym robił gotowe projekty o których Ci pisałem,

ale utopiłem kasę już tu i chcę spróbować na tym co mam

 

Użytkownik tomaszE dnia 07.07.2013 - 18:53 napisał

Jak wspominałem odkładałem (odkładam) kasę na wzmacniacz Krell FPB 300cx/400cx

Wysoko mierzysz ale

Tak!

prawie dwa lata już będzie jak sobie na niego odkładam i o nim marze .

Pozdr.

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3004/662000

Ma w zasadzie tylko inny front.

ale nie rozumie dlaczego twierdzisz, że tych przetworników, które posiadam nie dam do kupy w tych skrzynkach?

Co będzie średnicą a co basem ?

8535 ma rozwlekły bas i kiepską średnicę . 8545K na bas się nadaje .

Nie widzę sensu ich szycia na dzień dzisiejszy .

Ale jak iść w HI END w który zmierzasz to nie 18cm na basie a minimum 20cm . A jeszcze lepiej po dwa takie albo 25-30cm . Nic nie zastąpi konkretnego garnka . A jak nawet 18cm bas to nie węglas ale chociaż Revelator .

Nie wiem skąd pomysł na taki akurat kształt tych budów . Przegrody chyba też już są w środku .

Projekt robi się najpierw a później obudowy. Nie na odwrót . Pewnie jakoś się to skleci ale i jakoś będzie grało.

Jak już coś robić to brać przykład z najlepszych . Albo kupić dobre gotowce i je zmodyfikować :)

 

 

Tak!

prawie dwa lata już będzie jak sobie na niego odkładam i o nim marze .

Obyś nie trafił na minę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC VRDS

Powodzenia życzę

 

No ,nie ten jeden cd jest na VRDS-sie. Nie róbmy z tego takiej tragedii. Tych (Krella) odtwarzaczy za dużo nie ma na rynku. Po prostu cięzko jest coś znaleźć lepszego za rozsądne pieniądze. Osobiście nie polecałbym VRDS CMK 4 ,który był montowany w KAV 300cd ,Wadii 850 czy Coplandzie CDA288 . Taka Wadia 6 potrafi grać przez 20 lat. Tam też jest VRDS...

8535 ma rozwlekły bas i kiepską średnicę .

 

Ten głośnik (18W8535) jest głównie przeznaczony do obudów zamknietych ,które raczej basem rozwlekłym nie grają. Tak się składa ,że posiadałem takie monitory od Kisiela i bas miały wzorcowy. Nie przeczę ,że jak się żle zaaplikuje ten głosnik to będzie kiepsko grał. Ale odpowiednio zastosowany daje świetny bas i własnie bardzo dobrą ŚREDNICĘ. Często był stosowany jako głośnik średniotonowy. Dziwne rzeczy piszesz...

Femto z A600P słuchałem na Harpiach Monk .

BAJKA

 

Jak może być "bajka" na kolumnach ,ktore kastrują dźwięk z muzyki?

Technologie nie stoją w miejscu i dzisiaj Scan Speak nie robi takiego wrażenia jak lata temu .

 

Zależy jaki model.

 

Kondy do wymiany w Krellach FBP po kilku latach? Oj ,chyba przesadziłeś...Kilka lat to dla mnie 3-4 lata. Nikt nie wymienia kondów tak szybko ,chyba ,ze trzyma wzmacniacz w piekarniku :)

 

Te obudowy przypominają mi kształtem Audio Physiki. Być może to zagra.

 

Być może dlatego zagra ,że obudowy przypominają Audio Physiki? No ,to jest argument...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Być może dlatego zagra ,że obudowy przypominają Audio Physiki? No ,to jest argument...

Może i słaby argument, ale argument. Inni być może nie widzą podobieństwa z tymi kolumnami. Dlaczego od razu zakłądać, że nie zagra? Chyba byle łoś nie prowadzi tego projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i słaby argument, ale argument. Inni być może nie widzą podobieństwa z tymi kolumnami. Dlaczego od razu zakłądać, że nie zagra? Chyba byle łoś nie prowadzi tego projektu.

 

Nie tylko Audio Physic projektował takie zestawy. Np. inne niemieckie firmy jak Audiodata czy Newtronics .Ależ nie uważam ,że to nie zagra. Nic takiego nie napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zapominaj też że w końcówkach Kralla po zaledwie kilku latach trzeba wymieniać elektrolity w zasilaczu

z tym to przeginasz,w odróżnieniu od Xindaków które zwyczajnie się grzeją-w Krellach jest autobias-wystarczy nie napalać się na grzebaną padlinę i zrobić co jakiś czas przegląd.dwie 18-tki Scana dają i większy i szybszy bas niż 20cm.zresztą porównanie 25cm Seas z 22cm alu-Revelator wypada zaskakująco,zwłaszcza w kontekscie legend o jakich tutaj opowiadacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie średnicą a co basem ?

Jest to projekt 3way

18W/8535 będzie pracował jako średnica od 300/400Hz w obudowie zamkniętej.

 

Nie widzę sensu ich szycia na dzień dzisiejszy

Czemu ?

Osobiście słuchałem ProAc Response 3.8 i jak dla miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krell'u wymienia się kondensatory po może 20 latach - miałem ~~10 letniego FPB 200c i ten wzm. po takim okresie był jak nowy - dobrze ktoś napisał - nikt ich nie trzyma włączonych cały czas bo by się za prąd nie wypłacił - jest stand by jak coś poza tym - niemniej krell to nie lekarstwo na całe zło bo i on może się komuś nie wpasować i zakładanie kupna w ciemno to "drobna" nierozwaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie 18-tki Scana dają i większy i szybszy bas niż 20cm.zresztą porównanie 25cm Seas z 22cm alu-Revelator wypada zaskakująco,zwłaszcza w kontekscie legend o jakich tutaj opowiadacie.

 

Rozwiń jeśli możesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy przypominają mi kształtem Audio Physiki. Być może to zagra.

Widziałem ostatnio Fiata 126p . Był w kolorze Ferrari - być może tak jeździ .

Piszemy o HI ENDzie. Tu nie ma miejsca na robienie na " oko " .

 

Ten głośnik (18W8535) jest głównie przeznaczony do obudów zamknietych ,które raczej basem rozwlekłym nie grają. Tak się składa ,że posiadałem takie monitory od Kisiela i bas miały wzorcowy. Nie przeczę ,że jak się żle zaaplikuje ten głosnik to będzie kiepsko grał. Ale odpowiednio zastosowany daje świetny bas i własnie bardzo dobrą ŚREDNICĘ. Często był stosowany jako głośnik średniotonowy. Dziwne rzeczy piszesz...

Projekty Kisiela należą do przeciętnych . Kiedyś był to fajny stosunek jakości do ceny w stosunku do tego co jest na rynku.

Dzisiaj uważam że już nie . Jest masę dobrych kolumn z drugiej ręki a i firmy robiące kolumny na " zwykłych " głośnikach robią to coraz lepiej.

Świetny bas z 18cm wooferka w OZ ?

Żartujesz ? 30cm w OZ to jeszcze bym zrozumiał.

Dobra średnica ? Już wole średnice z polipropylenu czy innych Scanów .

A do wierności twardych membran to i tak daaaleko.

Wyświetl postUżytkownik muda44 dnia 08.07.2013 - 22:07 napisał

Femto z A600P słuchałem na Harpiach Monk .

BAJKA

 

Jak może być "bajka" na kolumnach ,ktore kastrują dźwięk z muzyki?

Miałeś u Siebie Monki że tak piszesz ?

Ja ich słuchałem wystarczająco długo żeby wiedzieć co są warte a co do kastracji to posłuchaj sobie tańszych Harpii. Choćby Amstaff ale z górą zrobioną jak w wyższych modelach ( opis w klubia HA ) . Wtedy będziesz wiedział co to kastracja dźwięku była z tych monitorów Kisiela na Scanach .

 

Kondy do wymiany w Krellach FBP po kilku latach? Oj ,chyba przesadziłeś...Kilka lat to dla mnie 3-4 lata. Nikt nie wymienia kondów tak szybko ,chyba ,ze trzyma wzmacniacz w piekarniku :)

 

Wiara w markę czyni cuda. Jedna ze znanych prawie wszystkim osób udzielająca się na tym forum kupiła nową końcówkę Krella za 50 czy 60000zł.

Po 5 latach trzeba było wymienić kondensatory . I z tego co wiem zadowolenia nie było .

A co do innych faktów - wpiszcie sobie na jebaju " Krell Kendeil "

Dziwnym trafem są non stop w sprzedaży kondy do Krella.

Dla jaj ?

:)

dobrze ktoś napisał - nikt ich nie trzyma włączonych cały czas bo by się za prąd nie wypłacił - jest stand by jak coś poza tym

Przykład - Krell KAV 280CD żeby grał musi być non stop pod prądem . W stanie czuwania stopnie wyjściowe są pod napięciem i się cholernie grzeją. Nie chce mi się szukać ale biorą jak na CD sporo prądu .

 

z tym to przeginasz,w odróżnieniu od Xindaków które zwyczajnie się grzeją-w Krellach jest autobias

Rozumiem ze piszesz o A600P którego mam ?

Stojąc w wolnej przestrzeni nawet po wielu godzinach grania jest letni .

 

wystarczy nie napalać się na grzebaną padlinę i zrobić co jakiś czas przegląd.

Zgadza się. Ale te warte zakupu sztuki rzadko trafiają na aukcję . Szybciej rozchodzą się wśród znajomych .

18-tki Scana dają i większy i szybszy bas niż 20cm

Pewnie.

Są 18tki i 18tki . Ale posłuchaj sobie co to jest bas ze wspomnianych Amstaffów gdzie siedzą niby tanie Daytony .

 

Jest to projekt 3way

18W/8535 będzie pracował jako średnica od 300/400Hz w obudowie zamkniętej.

Ale co to za projekt ?

Kto to robił ?

Jest zaledwie kilka osób które potrafią robić kolumny z najwyższej półeczki . A i tak nie da sie zrobić dopracowanych kolumn ot tak sobie.

Bo nawet takie wyliczone wstępnie trzeba mierzyć i wprowadzać korekty . Nie tylko w zwrotnicach. Często zmiany też dotyczą wymiarów , objętości czy przestawienia głośnikó względem siebie . A to trwa . Dlatego jak lubisz węglasy to poszukaj , posłuchaj choćby Vienna Beethoven .

A dla przeciwwagi Kef R700 albo R900 . Przekonasz się co to jest dobrze zaprojektowany BR i hektary przestrzeni i stereofonii oraz rozdzielczość potrafiąca ukazać wszelkie smaczki zapisane na płycie.

 

Czemu ?

Już wyżej napisałem.

Piszemy o HI ENDzie i bezkompromisowych rozwiązaniach .

Osobiście słuchałem ProAc Response 3.8 i jak dla miodzio.

ProAc a DIY ala ProAc to nie to samo . Kiedyś nawet na tym forum masa osób robiły klony ProAc 2,5.

W tym i ja. Do oryginału to się nawet nie zbliżało ale z 7 lat temu nie było takiej konkurencji i takiego rynku SH .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Muda, moze i z kolumnami masz racje. Jednak sa sytuacje, w ktorych 126p pojedzie lepiej/szybciej niz chyba kazde Ferrari. 126p musi byc dobrze przygotowany i w takim KJS czy malym technicznym kretym torze objedzie kazde duze, ciezkie i malo zwrotne Ferrari. Najciekawsze jest to ze oceniasz konstrukcje po 2 zdjeciach budy. Chyba sam Sw.P. Franco Serblin nie odwazylby sie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to ze oceniasz konstrukcje po 2 zdjeciach budy. Chyba sam Sw.P. Franco Serblin nie odwazylby sie...

Nie słyszałem o takim projekcie w sieci a cały czas w tym siedzę . Nie słysząłem też żeby robił je ktoś kto się na tym zna tak jak trzeba więc nic więcej nie potrzebuję . Padło też stwierdzenie :

SS 18W/8545K00 , 18W/8535 i TWEETER D3004/662000, ale tu mogą jeszcze nastąpić zmiany

Więc nie jest to gotowy projekt ale " zbieranina ".

Nie chcę tutaj nikogo zniechęcać ale zbyt długo w tym siedzę i znam realia poza " kulisami ".

Miałem też masę różnych kolumn i projektów DIY i nie tak dawno był Scan Speak i nic więcej ;)

 

Marcin

muszę się z tym przespać

Pozdr.

Tomek - już wielokrotnie Ci o tym pisałem . Fajnie mieć w fantazji koncepcję , kształt obudów itd.

Ale Ty nie idziesz w NADa za 3000zł tylko idziesz na całość .

Tu nie ma podchodów bo wywalisz kasę a to i tak nie zagra na tym poziomie jaki oczekujesz .

Poproś o wypowiedź na PW Misiomora w sprawie tych kolumn . Może pomoże Ci przy nich . Ale jak on ich nie złoży ( pomierzy i zestroi ) to odpuść.

Poważnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za projekt ?

Kto to robił ?

Wiesz dobrze

ProAc a DIY ala ProAc to nie to samo

Możesz to rozwinąć ,

jak dla mnie dziwne,

te same obudowy i te same przetworniki,

te same zwrotnice,

czyli co ?

dobór materiałów na wygłuszenie,czy płyta mdf nie ta sama , nie kumam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.