Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 10 tys. zł.


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

A co do innych faktów - wpiszcie sobie na jebaju " Krell Kendeil "

Dziwnym trafem są non stop w sprzedaży kondy do Krella.

te kondy to wiszą odkąd mam konto na ebayu-a mam je napewno dłużej niż ty.idąc tym tokiem rozumowania-każdy laser jest do wymiany.jeżeli Krell to nie z ebayu.ja to mam-wzmacniacz przeleciał pół świata i nawet nie zarobił ryski.

 

 

Są 18tki i 18tki . Ale posłuchaj sobie co to jest bas ze wspomnianych Amstaffów gdzie siedzą niby tanie Daytony .

ja gram na Illuminatorach od 4 lat i wiem co może jedna lub dwie 18tki.Z Harpiami wytrzymałeś 1miesiąc --taki to cud mniemany.

 

 

Wiara w markę czyni cuda. Jedna ze znanych prawie wszystkim osób udzielająca się na tym forum kupiła nową

najpierw było,że Harpia nie miał nigdy Krella,potem że miał ale nie lubił,a teraz że po 5latach trzeba było do serwisu-to już w ogóle szkoda mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie jest to gotowy projekt ale " zbieranina ".

Ale, Troels Gravesen, czy studio 16Hz itp. to myślisz, że jakie głośniki biorą do swoich projektów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze

Nie pamiętam .

Możesz to rozwinąć ,

jak dla mnie dziwne,

te same obudowy i te same przetworniki,

te same zwrotnice,

czyli co ?

dobór materiałów na wygłuszenie,czy płyta mdf nie ta sama , nie kumam

Tak samo było z ProAc 2,5 i NIE GRAŁY a rzeźbiło je masę osób z różnymi koncepcjami.

Pewny jesteś że 100% to samo ?

Te same głośniki ?

O ile pamiętam to do 2,5 midwoofery to nie była do końca 18W8535 . Były nawet wzmianki o innym materiale pokrywającym membrany od tyłu itd.

MDF , wygłuszenie też jest ważne . ProAc ma swoje patenty na wygłuszanie.

Ale OK.

Temat jest o CD a wszystko co chciałem Ci przedstawić ze swojej strony - przedstawiłem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o CD a wszystko co chciałem Ci przedstawić ze swojej strony - przedstawiłem .

Wież dobrze o tym, że masz dużo większe doświadczenie jak ja, to dlatego lubię twoje wypowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kondy to wiszą odkąd mam konto na ebayu

Czyli jednak ktoś je wystawia z nudów dla jaj :)

 

ja gram na Illuminatorach od 4 lat i wiem co może jedna lub dwie 18tki.Z Harpiami wytrzymałeś 1miesiąc --taki to cud mniemany.

Zrobiłem swoją wersję ale z przyczyn niezależnych ode mnie nie mam nawet jak ich złożyć.

Dla mnie to cud jak z głośników " bez nazwy " można zrobić świetne kolumny a jednocześnie kubeł zimnej wody że Scan Speak to nie 8smy cud świata.

A kupiłem kolumny full alu i nie widzę powrotu do Scana

najpierw było,że Harpia nie miał nigdy Krella,potem że miał ale nie lubił,a teraz że po 5latach trzeba było do serwisu-to już w ogóle szkoda mówić.

Nie twierdzę ze Harpia , zresztą co mi tam...

 

Ale, Troels Gravesen, czy studio 16Hz itp. to myślisz, że jakie głośniki biorą do swoich projektów

Nie porównuj ich ( z całym do nich szacunkiem ) do ProAca :)

Troels robi przeciętne projekty .

Już pisałem ze udany projekt wokół choćby jednego zestawu głośników to grube miesiące pomiarów i korekt.

 

Wież dobrze o tym, że masz dużo większe doświadczenie jak ja, to dlatego lubię twoje wypowiedzi

Piszę co wiem i nie słodzę .

Ale tak jest w życiu że na własnym dupsku trzeba się sparzyć :)

Rejestrując się na tym forum też uwierzyłem że budżetowy NAD jest lepszy od Passa ZENa który miałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troels robi przeciętne projekty .

Wiem

sam poskładałem coś na jego wzór i jak dla mnie była kicha, cukierek coś na kształt korektora w vałce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cud jak z głośników " bez nazwy " można zrobić świetne kolumny a jednocześnie kubeł zimnej wody że

można oczywiście i ja tego nie neguję.jak widać wyżej napisałem ``ja``-ja wybrałbym Scany.poprostu moim zdaniem oferują więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem

sam poskładałem coś na jego wzór i jak dla mnie była kicha, cukierek coś na kształt korektora w vałce

Posłuchaj sobie kiedyś z ciekawości jak grają monitorki KEF LS50 które można mieć za sporo poniżej 4000zł .

Nie nagłośnią dużego pomieszczenia ale to co potrafią za tą cenę powinno dać wielu pchającym się w DIY do myślenia .

Dlatego jak pchać się w DIY to na bogato i bezkompromisowo a najważniejsze w PEWNY i wybitny projekt .

 

można oczywiście i ja tego nie neguję.jak widać wyżej napisałem ``ja``-ja wybrałbym Scany.poprostu moim zdaniem oferują więcej.

Jak lubisz takie brzmienie to posłuchaj Vienn a koniecznie Beethoveny .

Na górze masz Scana 9300 więc najwyższ góra szału nie ma , ale reszta ... :)

 

Ja wolę super precyzję , szybkość , wierność bez zamulania , spowalniania i przymilania i inni potrafią to lepiej niż Scan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę chciał monitory-to sobie kupię stare Dynaudio Contour,nie umęczą przynajmniej.Po tym co słyszałem to nie ma odwrotu od 3-way i od Scanów.niestety trzeba sporo grosza i dobrej ręki i mądrej głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę chciał monitory-to sobie kupię stare Dynaudio Contour

Vienna Beethoven do monitorów się nie zaliczają ale to dobry polipropylen skoro lubisz przymilające granie .

nie umęczą przynajmniej

Też kiedyś myślałem że głośniki metalowe " męczą " .

Jednak jest to dalekie od prawdy bo są kolumny na metalowych przetwornikach grające barwnie , bez " męczenia " ale ze znacznie lepszą rozdzielczością .

 

Po tym co słyszałem to nie ma odwrotu od 3-way

I też tak uważam :)

niestety trzeba sporo grosza i dobrej ręki i mądrej głowy.

Jak wszędzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę o wątku głównym. Według mnie dobór cd lub transport+dac jest najtrudniejszym elementem toru. Nie wiedzieć dlaczego niektóre wysokie transporty nie grają z dobrymi DACami. Takim przykładem jest transport MBL który gra, a jakże ale tylko z własnym DAC. Inne z nim zwykle nie grają :(. Do tego dochodzą wybory akcesoriów kable itp. Potem zmiana zegara w transporcie i tak dalej itp. Jak chcesz mieć kłopoty to próbuj. Ja półtora roku walczę z transportami i dopiero dochodzę do celu. Jak chcesz prosto i dobrze idź do salonu, posłuchaj kilku nowych cdków, zobacz jak poczytają Twoje płyty zwłaszcza długie pow. 60 min. i kup co spełni wszystkie założenia. Wyjdzie w sumie taniej i mniej uciążliwie. Kolumny, wzmacniacz, pre, dobierałem bez kłopotów. CD jest najbardziej wymagający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś u Siebie Monki że tak piszesz ?

Ja ich słuchałem wystarczająco długo żeby wiedzieć co są warte a co do kastracji to posłuchaj sobie tańszych Harpii. Choćby Amstaff ale z górą zrobioną jak w wyższych modelach ( opis w klubia HA ) . Wtedy będziesz wiedział co to kastracja dźwięku była z tych monitorów Kisiela na Scanach .

 

Słuchałem ich na przedostatnim AS i innych na ostatnim.I to mi wystarczy.I nie mówcie mi ,ze to AS itd. Rozumiem ,że sceny może nie być bo pokój i inne,kłopoy z basem,ale jak gra ostro z wzmacniaczem A klasowym to co mam pomyśleć? Jestem wystarczająco długo w hifi ,żeby sobie wyciągnąć odpowiednie wnioski. Różnimy się widocznie w odbiorze dźwięku. Ja nie znoszę tak ostrego dźwięku. Zresztą rozmawiałem z kilkoma moimi znajomymi ,którzy też ich słuchali i potwierdzają moje spostrzeżenia. Coś w tym musi być.Jeżeli lubisz takie granie to twoja sprawa .Natomiast jeśli twierdzisz ,że tam jest dobra barwa, to się mylisz. Na przedostatnim AS Harpia grała z Heglem, na ostatnim ten sam Hegel grał z Amphionami Krypton. I te Amphiony pokazały co to jest dobry dźwięk. Pomijam kłopoty z za małym pomieszczeniem.

 

Co do monitorów Kisiela to miałem pokój 14 m kw wiec wybacz ,ale podłogówek w stylu Monk tam nie mogłem zaistalować. Oczywiście wiadomo ,że monitor nie zagra takim dźwiękim jak duża kolumna podłogowa ,ale tego to chyba pisać nie trzeba. Po za tym na pewno ich nie sluchałeś.

 

Jeszcze raz przypomnę o wątku głównym. Według mnie dobór cd lub transport+dac jest najtrudniejszym elementem toru. Nie wiedzieć dlaczego niektóre wysokie transporty nie grają z dobrymi DACami. Takim przykładem jest transport MBL który gra, a jakże ale tylko z własnym DAC. Inne z nim zwykle nie grają :(. Do tego dochodzą wybory akcesoriów kable itp. Potem zmiana zegara w transporcie i tak dalej itp. Jak chcesz mieć kłopoty to próbuj. Ja półtora roku walczę z transportami i dopiero dochodzę do celu. Jak chcesz prosto i dobrze idź do salonu, posłuchaj kilku nowych cdków, zobacz jak poczytają Twoje płyty zwłaszcza długie pow. 60 min. i kup co spełni wszystkie założenia. Wyjdzie w sumie taniej i mniej uciążliwie. Kolumny, wzmacniacz, pre, dobierałem bez kłopotów. CD jest najbardziej wymagający.

 

+

0

 

 

 

Przychylam się do tej wypowiedzi. Zostałbym przy zintegrowanym cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytułowe 10tysi-to z jednej strony dużo a z drugiej mało.na rynku używek widziałem kilka łakomych kąsków-natomiast na nówkę to niezbyt dużo.chcąc być na czasie trzeba by mieć wejście cyfrowe -bo ergonomia plików kusi.wbrew pozorom nie na rynku zbyt dużo dobrych cd-ków w obrębie tej kwoty.niektóre Ayony,Krell S-350 i dalej to już inne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Temat zamknięty, czy dalsze poszukiwania ??

Brak czasu, ostatnimi tygodniami dużo pracuje co stwierdzam z żalem, pieniążki na CD-eka są odłożone, ale nie mam pojęcia kiedy znowu pojadę na jakiekolwiek odsłuchy.

Temat odkładam na jesień.

Pozdr.

Tomasz

 

PS przepraszam, że nie odpisałem na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu, ostatnimi tygodniami dużo pracuje co stwierdzam z żalem, pieniążki na CD-eka są odłożone, ale nie mam pojęcia kiedy znowu pojadę na jakiekolwiek odsłuchy.

Temat odkładam na jesień.

Pozdr.

Tomasz

 

PS przepraszam, że nie odpisałem na PW

Jesień, za pasem, także napięcie powoli będzie rosło ?

Nie przepraszaj, bardziej od wydatności prądowej, teraz

interesuje mnie upłynnienie pewnego "maleństwa", ale

to ciężka sprawa.Jak się będziesz nudził, to PW czeka

na wykład.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z tematem postu mam pytanie : czy odtwarzacz CD Antila 2 mieści się w ramach zainteresowania sprzętu branego pod uwagę? ......................................... . Sprzęt który potrafi zaskoczyć.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.