Skocz do zawartości
IGNORED

Audio-Technica ATH-A900x - jaki DAC/wzmacniacz słuchawkowy na USB


jcks@tlen.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o radę w wyborze DAC-a/wzmacniacz słuchawkowy na USB do słuchawek Audio-Technica ATH-A900x w cenie do 1000 zł.

Sprzęt będzie podłączony do stacjonarnego PC, w zastosowaniu do gier, muzyki i filmów.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie polecam przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym Asus Xonar Essence STU (http://www.q21.pl/asus-xonar-essence-stu.html). To bardzo dobry przetwornik i świetny wzmacniacz słuchawkowy, który w pełni wykorzysta możliwości jakościowe Twoich słuchawek, a przy A900X warto zastosować dobry tor audio.

Stosując rabat klubowy cena niewiele przekroczy założony budżet.

 

W przypadku pytań czy oferty cenowej jestem do dyspozycji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

RAFKO_Dystrybucja wrzuciłeś w jeden post tak dużo różnorodnych produktów, że ja sama mam mętlik w głowie ;-) :-)

 

HiFiMAN EF-2A ?

E, nie! Biorąc pod uwagę jego przetwornik cyfrowo-analogowy (Burr-Brown PCM2702), który nie obsługuje gęstych formatów, z czystym sumieniem można zamienić określenie łagodny na "przymulony". PCM-ka to już się nawet słabo na odbiornik USB nadaje, a co dopiero na DAC!

 

Co do FUBARA, to właściwie nie mam zdania.

 

Z wymienionych przez Was produktów w puli (moim zdaniem) mogą śmiało pozostać DR.DAC2 DX TE i ASUS XONAR ESSENCE STU.

RAFKO_Dystrybucja zwróć uwagę, że w ofercie masz DR.DAC2 DX (poprzedni model), aktualny model tego DAC-a to DR.DAC2 DX TE (Top Edition). Różnią się między sobą OPAMP-ami.

 

DR.DAC2 DX ma:

FDO: NE5532 x 3 (DIP, na podstawce)

Wyjście liniowe: OPA2134 (DIP, na podstawce)

Słuchawkowe: OPA2604 (DIP, na podstawce)

 

A DR.DAC2 DX TE audiofilskie (zaprojektowane specjalnie dla dźwięku) MUSES-y.

FDO : MUSES8920 x 3 (DIP, na podstawce)

Wyjście liniowe: MUSES8920 (DIP, na podstawce)

Słuchawkowe: MUSES8920 (DIP, na podstawce)

 

DR.DAC2 DX TE dodatkowo ma dwa wyjścia słuchawkowe, o różnych poziomach zasilania no i jest bliżej budżetu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ATH wzmacniacze jakoś bardzo dużo nie dają ponieważ są to łatwe słuchawki do wysterowania - a do 1000zł to praktycznie nic nie ma na rynku co by zagrało dużo lepiej niż dziurka w laptopie a jak masz maca to już w ogóle szkoda gadać ( mac ma jakoś dobrze zrobione wyjście na słuchawki bo brzmi bardzo fajnie jak na dziurkę ) - lepiej to w zasadzie już trzeba wydać pod 2000zł i kupić A-gd 5.32 bo dalej ciężko o przyzwoite "kombo" - sam ostatnio szukałem czegoś do komputera i playstation i na tym staneło ( dopiero jest zamówiony ) - miałem w domu A-gd 11.32 jako drugą opcje ( z dodanymi 2*TXCO ) i wrócił do sklepu - sabre jest bardzo detaliczny co słychać ale za bardzo jest to wszystko okrojone w tym wzmacniaczu aby zagrać - nie wiem pod jakie słuchawki był strojony 11.32 ale ja nie znam takich z którymi mógł by zagrać ( balans tonalny nieciekawy - uszczuplony chociaż detaliczny dół, niewypełniona średnica, gładka góra chociaż mogło by być mniej niższej góry) - może w stereo by się sprawdził z kefami np. ale słuchawki nie za bardzo ( chociaż może HD650 ??? po dłuższym namyśle )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

W weekend biorę się za studiowanie tematu z uwzględnieniem Waszych sugestii.

Jeszcze jedno pytanie, czy jest sens brać pod uwagę kartę wewnętrzną, np. Asus Xonar Essence STX, czy tak jak zakładałem na początku skupić się na sprzęcie zewnętrznym?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla lepszej jakości warto zwrócić uwagę na urządzenia zewnętrzne. Jeśli będziesz zdecydowany na odsłuchy, dajemy możliwość wypożyczenia urządzeń do domu (także na odległość, jedynie w przypadku zwrotu ponosisz koszt przesyłki zwrotnej).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 900X grają na matrix m-stage usb. Co prawda to usb nadaje się do...., ale daje radę. Różnica z dziurką w lapku- więcej detali, dźwięk nie jest napompowany (przebasowiony).

 

USB w tym sprzęcie to na początek....

 

Aaaa, zapomniałbym, opa wymienione ze stockowego na 627AP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo taniej a też bez problemów wysteruje te słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale moim zdaniem lepszym wyborem będzie zestaw 2 urządzeń także mieszczący się w cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) plus wzmacniacz słuchawkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystkie te urządzenia występuja w srebrnych i czarnych obudowach.

Wzmacniacz słuchawkowy VALENTINE jest to nasz nowy produkt, więcej do poczytania o nim jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFiMAN EF-2A ?

E, nie! Biorąc pod uwagę jego przetwornik cyfrowo-analogowy (Burr-Brown PCM2702), który nie obsługuje gęstych formatów, z czystym sumieniem można zamienić określenie łagodny na "przymulony". PCM-ka to już się nawet słabo na odbiornik USB nadaje, a co dopiero na DAC!

 

prawda, lampy w tym wzmacniaczu robią za ozdobę, a dac ani nie jest wybitny, ani nie czaruje parametrami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dodam że ze swojej strony też szukam DACa z wejściem USB i wzmacniaczem słuchawkowym do HK980 + Paradigm Studio 20v5 oraz przede wszystkim słuchawek HD555. Pewnie za jakiś czas może rok słuchawki zmienię, ale DACa szukam już teraz i paro dniowe poszukiwania sprowadziły się do dwóch tych samych typów co kolega na górze (oba kosztują podobnie 13xx zł):

 

- Audiotrak DR.DAC2 DX MUSES

- Asus Xonar Essence STU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego Xonar Essence One do sprzedania po taniości. Dobry wzmacniacz słuchawkowy. Naprawdę nieźle śmigają słuchawki różnego rodzaju. Zarówno doki jak i nauszne bardziej wymagające grają bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dodam że ze swojej strony też szukam DACa z wejściem USB i wzmacniaczem słuchawkowym do HK980 + Paradigm Studio 20v5 oraz przede wszystkim słuchawek HD555. Pewnie za jakiś czas może rok słuchawki zmienię, ale DACa szukam już teraz i paro dniowe poszukiwania sprowadziły się do dwóch tych samych typów co kolega na górze (oba kosztują podobnie 13xx zł):

 

- Audiotrak DR.DAC2 DX MUSES

- Asus Xonar Essence STU

 

Jak chcesz poprawić trochę Sennheisery HD 555 to spójrz na ten link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niewiele roboty a będziesz miał praktycznie HD595:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poprawić trochę Sennheisery HD 555 to spójrz na ten link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niewiele roboty a będziesz miał praktycznie HD595:)

 

Hej dzięki za link. Przeprowadziłem ta modyfikację, przy okazji umyłem sobie gąbki wraz z tą czarną siatką pod nimi i przedmuchałem kompresorem resztę, pewnie przedłużyłem działanie słuchawek o kolejny rok jak nie więcej. Zawsze byłem ciekaw którą wersję słuchawek posiadam i teraz już wiem że 50ohm (oznaczenie WK 19/07 50ohm). Aktualnie mam to wpięte w jakąś kiepską integrę z płyty z68 ale nawet na tak syfiastym połaczeniu jest subtelna różnica.

Chyba te gąbki faktycznie przeszkadzały bo teraz mam wrażenie jak bym przez ostatnie 5 lat stał w drzwiach hali koncertowej a po usunięciu gąbek - wszedł do środka. Chyba najbardziej banalna modyfikacja sprzętu jaką człowiek wymyślił :)

 

Co do daca to chyba odżałuje i mimo kiepskiego kursu kupie xonara one w tej podstawowej wersji, najwyżej przy zmianie słuchawek będę się bawił w wymianę scalaków chociaż z tego co słyszałem to ludzie z na prawdę różnymi słuchawkami korzystają z tego wynalazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dodam że ze swojej strony też szukam DACa z wejściem USB i wzmacniaczem słuchawkowym do HK980 + Paradigm Studio 20v5 oraz przede wszystkim słuchawek HD555. Pewnie za jakiś czas może rok słuchawki zmienię, ale DACa szukam już teraz i paro dniowe poszukiwania sprowadziły się do dwóch tych samych typów co kolega na górze (oba kosztują podobnie 13xx zł):

 

- Audiotrak DR.DAC2 DX MUSES

- Asus Xonar Essence STU

Generalnie Audiotrak DR.DAC2 DX TE (z MUSESami) jest teraz w naprawdę dobrej cenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1199pln zamiast 1349pln. 150pln możesz wydać na inne przyjemności :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wykorzystuje cudzy topik ale temat podobny. Ten Audiotrak to pewnie dobre rozwiązanie ma sporo pozytywnych opinii jednak ja zdecydowałem się odżałować i zakupiłem Xonar Essence One i muszę powiedzieć że jestem pod dużym wrażeniem.

Wpiąłem swoje wysłużone HD555 bez wewnętrznych gąbek aby sprawdzić czy sprzęt w ogóle działa. Po chwili je zdjąłem i zdałem sobie sprawę że minęły prawie dwie godziny. Gdyby mi nie burczało w brzuchu przez brak śniadania to pewnie dalej bym siedział. A jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że sprzęt pewnie jak każdy musi się wygrzać a wtedy zagra jeszcze lepiej.

 

p.s podpiąłem wzmacniacz stereo (harman 980 i paradigmy studio 20 v5) przy użyciu kabelka Qed Performance Audio 1m i już po dwóch kawałkach muszę stwierdzić że i tutaj pomiędzy wersją Essence One a tanim Xonarem DX na pcie jest wyraźna różnica w brzmieniu której nie da się prosto opisać i pewnie spędzę sporo czasu na odkrywaniu starych nawałków na nowo.

 

Przez ten wydatek całe wakacje chyba spędzę na jedzeniu sucharów i kranówce lecz jeżeli zapytacie się czy czegoś żałuje to żałuje jedynie tego że nie kupiłem tego sprzętu wcześniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe myślę, że podobne odczucia miał byś po zakupie DR.DAC2 DX TE :-)

W końcu klasa wyżej to klasa wyżej :-)

 

Pozdrawiam i fajnie, że jesteś zadowolony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Pozwolę się podpiąć pod temat: zakupiłem ostatnio w okazjonalnej cenie ATH-A900x. Okazjonalna cena sprawiła, że zostało mi trochę więcej gotówki, z planowanego budżetu na słuchawki + wzmacniacz do nich z wbudowanym DAC. Na wzmacniacz mam do 1 500 złotych.

 

Początkowo nastawiałem się na NuForce Icon DAC - podobno jakaś nowość, cena: 1 200 złotych. Ma jednak taki minus, że gra w moim przekonaniu dość chłodno. Idealnie natomiast byłoby znaleźć coś, co będzie grało możliwie liniowo, ale z lekko bardziej zarysowanym najniższym dołem.

 

Dzisiaj rano wpadłem na pomysł rozdzielenia DACa od wzmacniacza. Pozwoliłoby mi to swobodniej żonglować elementami, jeśli coś mi nie będzie grało tak, jak tego oczekuję. Drugą rzeczą jest, że chciałbym wreszcie spróbować z lampami. Znalazłem więc dwóch kandydatów:

 

- Espressivo-E, o którym czytałem, że trzeba dobrać do niego słuchawki, bo nie z każdymi gra, ale nie znalazłem nic o połączeniu go z A900x

- OTL - HPA Master - nie wiem za bardzo co to jest, ale jest droższe więc może być lepsze. Link do Allegro tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego potrzebowałbym DACa z możliwością podłączenia do komputera przez USB zdolnego odtwarzać muzykę 24 bitową oraz (tu proszę mnie poprawić jeśli się mylę) - chyba wejściem SPDIF - zauważyłem, że większość odtwarzaczy CD ma wyjścia albo Toslink, albo Coxial. Może lepiej używać DACa, który zamieni cyfrowy na analogowy, niż korzystać z DACa wbudowanego w odtwarzacz..?

I jeszcze jedno - planuję sprzedaż odtwarzacza CD - zostałbym wtedy z samym DACem. Byłoby super, gdybym to wszystko jeszcze mógł podłączyć pod wzmacniacz bez plątania się z kablami za każdym razem gdy wolę posłuchać akurat słuchawek zamiast głośników. Czyli RCA z DAC do wzmacniacza słuchawkowego, następnie RCA ze wzmacniacza słuchawkowego do wzmacniacza głośnikowego. Albo DAC z dwoma wyjściami RCA...

 

Czy mógłbym poprosić o jakieś propozycje DACa i opinię o powyższych wzmacniaczach w zastosowaniu do A900x? Albo może coś jeszcze innego..?

 

Czego się boję: bardzo bym nie chciał, żeby słuchawki zostały przebasowane. Przed kupnem A900x słuchałem HifiManów He-400 - tam było zdecydowanie za dużo basu. Nie chcę też, żeby muzyka utraciła detaliczność.

 

Dzięki za pomoc

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuję zdefiniować pytanie inaczej - DACa sobie znajdę, bo jest dyskusja na temat tych urządzeń w innym wątku.

 

Pytanie:

Czy ktoś z Was próbował podłączać ATH-A900x po lampę i czy to dobry pomysł, czy w cenie do 1000 złotych szukać raczej wzmacniacza tranzystorowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuję zdefiniować pytanie inaczej - DACa sobie znajdę, bo jest dyskusja na temat tych urządzeń w innym wątku.

 

Pytanie:

Czy ktoś z Was próbował podłączać ATH-A900x po lampę i czy to dobry pomysł, czy w cenie do 1000 złotych szukać raczej wzmacniacza tranzystorowego?

Miałem klienta, który testował "dedykowanego" Yamamoto HA-02 do W1000 (podobna rodzina słuchawek AT), a skończył na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To w zasadzie jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o obniżonej mocy, a w zamian jest lepszy jakościowo zasilacz w komplecie, bo nie ma innych opcji zasilania.

 

Co do combo, to bardzo dobry jest zmodyfikowany Matrix M-Stage USB, ale z Audio-Techniką nie próbowałem. Mam na myśli sprzęt po przeróbkach, bo fabrycznie dźwięk ma nieuporządkowany. Tuningowi poddaje się sekcję wzmacniacza, interfejsu USB i DACa i efekty są znakomite. Warto mieć lepszy kabel USB do niego niż ten od kompletu, choćby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

Pozwolę się podpiąć pod temat: zakupiłem ostatnio w okazjonalnej cenie ATH-A900x. Okazjonalna cena sprawiła, że zostało mi trochę więcej gotówki, z planowanego budżetu na słuchawki + wzmacniacz do nich z wbudowanym DAC. Na wzmacniacz mam do 1 500 złotych.

 

Początkowo nastawiałem się na NuForce Icon DAC - podobno jakaś nowość, cena: 1 200 złotych. Ma jednak taki minus, że gra w moim przekonaniu dość chłodno. Idealnie natomiast byłoby znaleźć coś, co będzie grało możliwie liniowo, ale z lekko bardziej zarysowanym najniższym dołem.

 

Dzisiaj rano wpadłem na pomysł rozdzielenia DACa od wzmacniacza. Pozwoliłoby mi to swobodniej żonglować elementami, jeśli coś mi nie będzie grało tak, jak tego oczekuję. Drugą rzeczą jest, że chciałbym wreszcie spróbować z lampami. Znalazłem więc dwóch kandydatów:

 

- Espressivo-E, o którym czytałem, że trzeba dobrać do niego słuchawki, bo nie z każdymi gra, ale nie znalazłem nic o połączeniu go z A900x

- OTL - HPA Master - nie wiem za bardzo co to jest, ale jest droższe więc może być lepsze. Link do Allegro tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego potrzebowałbym DACa z możliwością podłączenia do komputera przez USB zdolnego odtwarzać muzykę 24 bitową oraz (tu proszę mnie poprawić jeśli się mylę) - chyba wejściem SPDIF - zauważyłem, że większość odtwarzaczy CD ma wyjścia albo Toslink, albo Coxial. Może lepiej używać DACa, który zamieni cyfrowy na analogowy, niż korzystać z DACa wbudowanego w odtwarzacz..?

I jeszcze jedno - planuję sprzedaż odtwarzacza CD - zostałbym wtedy z samym DACem. Byłoby super, gdybym to wszystko jeszcze mógł podłączyć pod wzmacniacz bez plątania się z kablami za każdym razem gdy wolę posłuchać akurat słuchawek zamiast głośników. Czyli RCA z DAC do wzmacniacza słuchawkowego, następnie RCA ze wzmacniacza słuchawkowego do wzmacniacza głośnikowego. Albo DAC z dwoma wyjściami RCA...

 

Czy mógłbym poprosić o jakieś propozycje DACa i opinię o powyższych wzmacniaczach w zastosowaniu do A900x? Albo może coś jeszcze innego..?

 

Czego się boję: bardzo bym nie chciał, żeby słuchawki zostały przebasowane. Przed kupnem A900x słuchałem HifiManów He-400 - tam było zdecydowanie za dużo basu. Nie chcę też, żeby muzyka utraciła detaliczność.

 

Dzięki za pomoc

Paweł

 

Witam odświeżę wątek czy znalazłeś wzmacniacz do swoich słuchawek Audio technica 900x

Bo zastanawiam się nad espressivo do moich słuchawek.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ATH wzmacniacze jakoś bardzo dużo nie dają ponieważ są to łatwe słuchawki do wysterowania - a do 1000zł to praktycznie nic nie ma na rynku co by zagrało dużo lepiej niż dziurka w laptopie a jak masz maca to już w ogóle szkoda gadać ( mac ma jakoś dobrze zrobione wyjście na słuchawki bo brzmi bardzo fajnie jak na dziurkę ) - lepiej to w zasadzie już trzeba wydać pod 2000zł i kupić A-gd 5.32 bo dalej ciężko o przyzwoite "kombo" - sam ostatnio szukałem czegoś do komputera i playstation i na tym staneło ( dopiero jest zamówiony ) - miałem w domu A-gd 11.32 jako drugą opcje ( z dodanymi 2*TXCO ) i wrócił do sklepu - sabre jest bardzo detaliczny co słychać ale za bardzo jest to wszystko okrojone w tym wzmacniaczu aby zagrać - nie wiem pod jakie słuchawki był strojony 11.32 ale ja nie znam takich z którymi mógł by zagrać ( balans tonalny nieciekawy - uszczuplony chociaż detaliczny dół, niewypełniona średnica, gładka góra chociaż mogło by być mniej niższej góry) - może w stereo by się sprawdził z kefami np. ale słuchawki nie za bardzo ( chociaż może HD650 ??? po dłuższym namyśle )

Co za bzdury... mam e-mu 0202usb za 400zł i różnica pomiędzy zintegrowaną dzwiękówką jest kolosalna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że fiio e07k może grać lepiej od emu 0202... chodzi mi raczej o to, że w cenie do 1000 zł jest wiele przetworników które charakteryzują się świetnym dźwiękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.