Skocz do zawartości
IGNORED

Nad czy Cambridge Audio dla początkującego?


Maynooth

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę skompletować sprzęt hifi do salonu 20m2 : CD + wzmacniacz+ kolumny podstawkowe.

Słucham: soul, jazz, rock, Elektryczne Gitary, Basia, Phil Colins, muzyka poważna.

Nie słucham: metalu, hip-hopu, rapu itp.

Budżet: 3-5 tyś zł.

W dwóch różnych sklepach zaproponowano mi następujące zestawy:

1. Nad- C326 + 516+ Xavian Bonbonus- cena za wszystko 5 tyś.

2. Cambridge Audio SR10V2+CD Topaz TB5+ Monitor Audio RX2 też 5 tys.

( jeśli coś pokręciłem w symbolach to sorry)

 

Jako że jestem w temacie totalnym lajkonikiem proszę o wykład w przystępnych słowach który zestaw powinienem wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pod względem brzmienia zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zestaw oparty na elektronice marki NAD. Zresztą to bardzo dobre połączenie z kolumnami Xavian Bonbonus. Jedynie miałbym wątpliwości, czy tak małe kolumny jak Xavian Bonbonus będą w stanie dobrze nagłośnić 20m2. To bardzo dobry zestaw, który jednak sprawdza się dobrze w pomieszczeniach rzędu 12-15m2.

W Twoim przypadku pozostałbym przy elektronice NAD (C326BEE / C516BEE) oraz dołożył do niego kolumny Monitor Audio Rx2 lub jeśli lubisz brzmienie trochę mocniejsze, dynamiczniejsze Paradigm Mini Monitor v.7.

Ewentualnie przy trochę wyższym budżecie zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Xavian Delizia.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań lub oferty cenowej jestem do dyspozycji.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowany NADC320 lub 320BEE - około 800zł z modem.

Używany Arcam rDAC za 1000zł + napęd Marantz CD52 , najlepiej w wersji MKIISE za 300zł + kabel Profigold 4000 za 90zł

Resztę na kolumny i tu prawie starczy Ci na choćby Kef LS 50.

Wybitne i pasujące do tego zestawu kolumny jeżeli nie słuchasz zbyt głośno

Wskoczysz na sprzęt dobrej klasy średniej a nie niskobudżetowy jaki tu wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowany NADC320 lub 320BEE - około 800zł z modem.

Używany Arcam rDAC za 1000zł + napęd Marantz CD52 , najlepiej w wersji MKIISE za 300zł + kabel Profigold 4000 za 90zł

Resztę na kolumny i tu prawie starczy Ci na choćby Kef LS 50.

Wybitne i pasujące do tego zestawu kolumny jeżeli nie słuchasz zbyt głośno

Wskoczysz na sprzęt dobrej klasy średniej a nie niskobudżetowy jaki tu wymieniłeś.

 

Jak najbardziej popieram tylko Marcin czy C320BEE uciągnie te KEFy? moim zdaniem może być z tym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie miałbym wątpliwości, czy tak małe kolumny jak Xavian Bonbonus będą w stanie dobrze nagłośnić 20m2. To bardzo dobry zestaw, który jednak sprawdza się dobrze w pomieszczeniach rzędu 12-15m2.

W Twoim przypadku pozostałbym przy elektronice NAD (C326BEE / C516BEE) oraz dołożył do niego kolumny Monitor Audio Rx2

 

Być może Xavian Bonbonus są zbyt słabe na salon 20m2 ale taką ofertę ( NAD C326BEE / C516BEE + Xavian Bonbonus ) przedstawił mi Paweł Przybylski z Waszej firmy. Natomiast Pańska propozycja żeby zamiast Xavian Bonbonus kupić Monitor Audio RX2 wykracza znacznie znacznie poza mój budżet bo taki zestaw wg cen z Państwa strony to wydatek przeszło 6,5 tys zł.

Może w takim razie zasugerował by Pan alternatywne rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram tylko Marcin czy C320BEE uciągnie te KEFy? moim zdaniem może być z tym problem.

LS 50 słyszałem na bodajże 20W Xindaku w klasie A i nie było źle.

Tak sobie jeszcze pomyślałem o KEF R300

Znam bardzo dobrze R700 i R900.

R300 to taka biedniejsza o woofer R700.

Większa sprawność , 3way z fajnym wooferem.

Świetna rozdzielczość która powinna się zgrać z niezbyt szybkim NADem i choćby rDACem .

 

Być może Xavian Bonbonus są zbyt słabe na salon 20m2 ale taką ofertę ( NAD C326BEE / C516BEE + Xavian Bonbonus )

Szkoda mi ludzi którzy nie rozumieją że w takich pieniądzach jest tylko budżetówka na której szkoda słuchać muzyki a tym bardziej w którą szkoda ładować kasę.

W ostatnich latach niewiele się zmieniło i nadal na nowy sprzęt który już daje jakąś satysfakcję ze słuchania muzyki trzeba dać te z 4000zł za element .

Albo kombinować jak to wyżej opisałem.

To tak jakby fan motoryzacji kupił nową Pandę zamiast kilkuletnie zadbane BMW 5er .

Pewnie że nowe , to nowe. Pachnące , pudełka itd.

Tyle że ten zapał nowością szybko mija a nam zostanie niesmak że jednak nie gra tak jak powinno .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ludzi którzy nie rozumieją że w takich pieniądzach jest tylko budżetówka na której szkoda słuchać muzyki a tym bardziej w którą szkoda ładować kasę.

W ostatnich latach niewiele się zmieniło i nadal na nowy sprzęt który już daje jakąś satysfakcję ze słuchania muzyki trzeba dać te z 4000zł za element .

Albo kombinować jak to wyżej opisałem.

To tak jakby fan motoryzacji kupił nową Pandę zamiast kilkuletnie zadbane BMW 5er .

Pewnie że nowe , to nowe. Pachnące , pudełka itd.

Tyle że ten zapał nowością szybko mija a nam zostanie niesmak że jednak nie gra tak jak powinno .

 

A mi szkoda chłopskich filozofów, którzy zawsze lepiej wiedzą co, jak, kiedy i z wyższością autorytetu patrzą na motłoch.

Napisałem wyraźnie, że się nie znam. W jaki więc sposób mam sprawdzić czy te BMW nie miało siedmiu dzwonów, nie miało przekręconego licznika, nie pływało 2 tygodnie temu na trasie AK albo czy komornik nie trzyma na nim łapy skoro jestem krawcem a nie mechanikiem? Jak kupie Pandę to będę miał gwarancje i w razie czego sprzedawcy nie będę musiał szukać jak wiatru w polu. A do kiosku po fajki nie trzeba jeździć BMW, no chyba, że się jest prowincjonalnym bucem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian Bonbonus to nieduża kolumna, która jest w stanie nagłośnić pomieszczenie rzędu 20m2 (nasza dolna sala odsłuchowa ma taką powierzchnię), jednak ze względu na wielkość kolumny, fizyki nie oszuka się - dźwięk będzie lekki, ciepły, bardzo przyjemny. Dla mnie osobiście jest to dźwięk zbyt lekki, mało dynamiczny, choć są osoby, nasi Klienci, którzy to akceptują lub wręcz szukają. Jeśli dynamika, bas nie są priorytetem, spokojnie można przy takiej konfiguracji pozostać, w innym przypadku musimy szukać innego rozwiązania. Zwróć proszę uwagę na dosyć potężny zestaw kolumn Epos Epic 2 (http://q21.pl/epos-epic-2.html). Nie schodzimy z jakością dźwięku, natomiast zyskujemy na mocy, dynamice, potędze.

 

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Podaj proszę na priv Twój nr telefonu, może łatwiej będzie porozmawiać na temat optymalnej konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

A mi szkoda chłopskich filozofów, którzy zawsze lepiej wiedzą co, jak, kiedy i z wyższością autorytetu patrzą na motłoch.

Napisałem wyraźnie, że się nie znam. W jaki więc sposób mam sprawdzić czy te BMW nie miało siedmiu dzwonów, nie miało przekręconego licznika, nie pływało 2 tygodnie temu na trasie AK albo czy komornik nie trzyma na nim łapy skoro jestem krawcem a nie mechanikiem? Jak kupie Pandę to będę miał gwarancje i w razie czego sprzedawcy nie będę musiał szukać jak wiatru w polu. A do kiosku po fajki nie trzeba jeździć BMW, no chyba, że się jest prowincjonalnym bucem.

Pięknie napisane!

Jeśli masz możliwość, to idź (napisz) do kilku sklepów, porozmawiaj, posłuchaj, poczytaj trochę testów i z tego wszystkiego wybierz to, co TOBIE odpowiada, a nie komuś z forum... TY wydajesz kasę i TY masz być z tego zadowolony a twój wybór wcale nie musi budzić uznania "znawców" z forum...

 

P.S.: Czy koniecznie potrzebujesz odtwarzacza CD? Może DVD/Blu-ray, który pewnie posiadasz (na razie) wystarczy? Tą kasę można przeznaczyć na kolumny/wzmacniacz. Przy tym budżecie nie wiem czy usłyszysz różnicę DVD/Blu-ray - CD... Przyznam się, że ja przy lepszym sprzęcie słyszę niewielkie różnice przy odtwarzaniu CD (SACD to już inna liga) a przy mp3 pokuszę się o wniosek, że mój BR gra równie dobrze jak nie lepiej... ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie Pandę to będę miał gwarancje

Też tak myślałem, ale zapewniam Cię, że sprzęt popsuje się i tak jak już gwarancja minie, a poza tym reklamacje gwarancyjne to też duży dyskomfort. muda44 ma rację, nie warto schodzić poniżej pewnego poziomu, więc wtedy trzeba kupować sprzęt używany albo nieźle kombinować z zestawieniem elementów. Obie propozycje rochu i muda44 są bardzo sensowne.

 

I nie odbieraj negatywnie tego co ci muda napisał, lepiej podziękuj za dobrą radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że się nie znam.

To po cholerę się pytasz a jak ktoś Ci chce dobrze doradzić a Ty wypisujesz:

A mi szkoda chłopskich filozofów, którzy zawsze lepiej wiedzą co, jak, kiedy i z wyższością autorytetu patrzą na motłoch.

Takich cwaniaków jak Ty było tu pełno . Niby się pytają a i tak więcej wiedzą.

Duża cześć z nich wróciła " tu " z pokorą topiąc wcześniej pieniądze w badziewiu . Jak już tą kasę utopisz i będziesz temat drążył , sam tak zrobisz.

W jaki więc sposób mam sprawdzić czy te BMW nie miało siedmiu dzwonów, nie miało przekręconego licznika, nie pływało 2 tygodnie temu na trasie AK albo czy komornik nie trzyma na nim łapy skoro jestem krawcem a nie mechanikiem?

Najpierw trzeba dowiedzieć się co da się maksymalnie kupić za taką kasę a później można pisać - pytać jak się nie dać nabić w butelkę .

Ale z kulturą i szacunkiem bo w ten sposób zrazisz do siebie tych którzy by mogli Ci pomóc.

Jak kupie Pandę to będę miał gwarancje i w razie czego sprzedawcy nie będę musiał szukać jak wiatru w polu.

Czy Ty kupiłeś kiedyś nowy samochód ?

Gwarancja ?

Jaja sobie robisz ? Nie czytasz , nie oglądasz telewizji ile jest przekrętów z nowym sprzętem czy też samochodami i czymkolwiek ? Tak jak i z egzekwowaniem tejże gwarancji w naszym kraju ?

Pierwszy z brzegu przykład i z tego forum , jak Kolega kupił NOWE kolumny i jego przygody ze sprzedawcą :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ty rób sobie co uważasz . Ja już pierniczę udzielać się w takich watkach i niech " branża " zaciera łapki na takich jak Ty .

 

A do kiosku po fajki nie trzeba jeździć BMW, no chyba, że się jest prowincjonalnym bucem.

Tak piszą biedni , zakompleksieni ludzie którzy nawet w takim BMW nie siedzieli i z góry zakładają że jak kogoś stać na luksus to musi być buc .

Żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, to idź (napisz) do kilku sklepów, porozmawiaj, posłuchaj, poczytaj trochę testów i z tego wszystkiego wybierz to, co TOBIE odpowiada, a nie komuś z forum... TY wydajesz kasę i TY masz być z tego zadowolony a twój wybór wcale nie musi budzić uznania "znawców" z forum...

Jacek,

Tak właśnie zrobię! A jak efekt nie będzie zadowalający to będę miał pretensje tylko do siebie.

 

P.S. Odtwarzacza DVD nie potrzebuję bo telewizji nie mam od kilku lat i nie planuje.

 

Gwarancja ?

Jaja sobie robisz ? Nie czytasz , nie oglądasz telewizji ile jest przekrętów z nowym sprzętem czy też samochodami i czymkolwiek ? Tak jak i z egzekwowaniem tejże gwarancji w naszym kraju ?

Od kilku lat mieszkam w Irlandii i nie miałem przypadku żeby sprzedawca kwestionował gwarancje choćby usterka nastąpiła w ostatnim jej dniu. Nawet paragonu mieć nie musisz. Żonie aparat fotograficzny kupiłem w Polsce na wakacjach Practica. Coś tam się popsuło i się obiektyw nie chciał otwierać. Wysłałem do Luton i nie miało znaczenia że w Polsce kupiłem i że polski dystrybutor. Odesłali nowy po tygodniu i gwarancja od nowa biegnie. Takich przykładów mógłbym przytoczyć wiele. No cóż, są dzikie kraje gdzie kupujący może wszystko. Ktoś mi zaproponował Nada, ktoś Cambridge Audio a mi się Marantz zawsze podobał i w Belfaście mają CD5004 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) za 219 euro a w Polsce to 1,5 tyś. I Monitor Audio Rx2 trochę mniej niż 3 tyś zł. Tak że sam rozumiesz.

 

Tak piszą biedni , zakompleksieni ludzie którzy nawet w takim BMW nie siedzieli i z góry zakładają że jak kogoś stać na luksus to musi być buc .

Żałosne.

To właśnie zakompleksieni powiatowi biznesmeni i aspirujące do gangsterskiego półświatka młodociane łyse pały ulubiły sobie kilkuletnie BMW. Na wyspach samochodami tej marki jeżdżą głownie stare baby no i ruskie oczywiście. Tak czy owak kompromitacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maynooth, ja jakieś trzy lata temu szukałem w podobnych pieniądzach wzmacniacza, słuchałem m.in. Nada i CA i właśnie wybrałem Marantza. To bardzo bezpieczny wybór, optymalny. Natomiast trochę później porównywałem jakiegoś Kefa, wspomniane przez ciebie MA RX2 i Audio Academy Phoebe III - Monitor Audio po odsłuchach były na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o wybór. Polecam Phoebe III, ale w Irlandii ich nie kupisz, a zresztą z Marantzem także MA mogą się całkiem nieźle zgrać, w każdym razie dla mnie grały zbyt mocno skrajami pasma.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem nowe czy używane, no i kupiłem używanego HK680 i do tego CD marantz 68, kolumny już nowe i nie żałuję, CD i wzamcniacz to koszt 1400 zawsze jak nie przypasuje można sprzedać dalej, przy tych pieniądzach małe ryzyko,

 

Tak wiec ja też wolę "używane BMW" niż nową pandę , chodzi tylko wyłącznie o technologię nie o światopogląd ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pomyślałbym nad używanym wzmacniaczem Baltlab Epoca2 zamiast tego słabego C516BEE wspomniany wyżej Arcam Rdac kolumny Usher V-601, albo coś z Dynaudio oczywiście też z drugiej ręki.Jak chcesz nowe ze sklepu to równie dobrze możesz kupić wieże Pianocrafta mniejszy kłopot, a efekt będzie taki sam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zakompleksieni powiatowi biznesmeni i aspirujące do gangsterskiego półświatka młodociane łyse pały ulubiły sobie kilkuletnie BMW. Na wyspach samochodami tej marki jeżdżą głownie stare baby no i ruskie oczywiście. Tak czy owak kompromitacja.

Smutne jest to gdzie mieszkasz i co się tam dzieje . Myślałem że czasy łysych w dresach były tylko u nas i skończyły się X lat temu .

Tak czy inaczej nie uważam za kompromitację mieć i jeździć BMW bo to było i jest nadal połączenie sportu , komfortu i niezawodności .

 

Wracając do sprzętu to po co chcesz to kupować zamiast kina domowego wszystko w jednym za 1000zł ?

Chyba po to żeby czerpać przyjemność ze słuchania muzyki a to co wymieniasz tego Ci nie da !

Ten kto chce czerpać przyjemność z jazdy nie kupi Pandy a jak już chcesz nowe to doskładaj do nieco ponad dychy i kup nowe i coś co będzie dobrze grało . A tak tylko wywalisz kasę i stracisz na odsprzedaży .

Sam naście lat temu mając bardzo dobry system poczytałem forumowych głupot , sprzedałem to co miałem i kupiłem budżetowego NADa .

To było najgłupsze co zrobiłem . Później miałem dziesiątki wzmacniaczy , odtwarzaczy DACów czy kolumn . I jak ma grać - musi swoje kosztować . I nie warto nawet zaczynać poniżej pewnego poziomu . Ale sam się o tym przekonasz.

W końcu ktoś musi napędzać rynek SH .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to gdzie mieszkasz i co się tam dzieje . Myślałem że czasy łysych w dresach były tylko u nas i skończyły się X lat temu .

Tak czy inaczej nie uważam za kompromitację mieć i jeździć BMW bo to było i jest nadal połączenie sportu , komfortu i niezawodności .

 

Wracając do sprzętu to po co chcesz to kupować zamiast kina domowego wszystko w jednym za 1000zł ?

Chyba po to żeby czerpać przyjemność ze słuchania muzyki a to co wymieniasz tego Ci nie da !

Ten kto chce czerpać przyjemność z jazdy nie kupi Pandy a jak już chcesz nowe to doskładaj do nieco ponad dychy i kup nowe i coś co będzie dobrze grało . A tak tylko wywalisz kasę i stracisz na odsprzedaży .

Sam naście lat temu mając bardzo dobry system poczytałem forumowych głupot , sprzedałem to co miałem i kupiłem budżetowego NADa .

To było najgłupsze co zrobiłem . Później miałem dziesiątki wzmacniaczy , odtwarzaczy DACów czy kolumn . I jak ma grać - musi swoje kosztować . I nie warto nawet zaczynać poniżej pewnego poziomu . Ale sam się o tym przekonasz.

W końcu ktoś musi napędzać rynek SH .

 

Czasy łysych w BMW minęły za to teraz mamy młodych cwaniaczków w podstarzałych Bemkach ja osobiście wole klase miniGTI bez komfortu za to zabawy co nie miara :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to gdzie mieszkasz i co się tam dzieje . Myślałem że czasy łysych w dresach były tylko u nas i skończyły się X lat temu .

Tak czy inaczej nie uważam za kompromitację mieć i jeździć BMW bo to było i jest nadal połączenie sportu , komfortu i niezawodności .

Dzięki za empatie. Rzeczywiście Zielona Wyspa to piekło na ziemi. Żeby nie zasieki z drutu kolczastego i groźba kary śmierci już dawno wróciłbym do Polski. Możesz zaklinać rzeczywistość sloganami, ale fakty pozostają niezmienne: BMW to snobizm w tandetnym stylu, auto nuworyszy, zły gust i nuda.

Chyba po to żeby czerpać przyjemność ze słuchania muzyki a to co wymieniasz tego Ci nie da !

Do tej pory słuchałem muzyki w aucie w fabrycznym CD albo w telefonie więc progres i tak będzie duży. Czyli jeździłem rowerem a teraz będę jeździł Pandą. A rady żeby wywalić na początek przygody z HiFi 10 tyś pozostawiam zblazowanym nastolatkom z bogatych rodzin.

 

Ad rem. Zdecyduję się chyba na poprzednie modele Marantza (CD 5004+PM 5004). Bardzo bym prosił o poradę dotyczącą kolumn które będą dobrze współpracować z tym zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za empatie. Rzeczywiście Zielona Wyspa to piekło na ziemi. Żeby nie zasieki z drutu kolczastego i groźba kary śmierci już dawno wróciłbym do Polski. Możesz zaklinać rzeczywistość sloganami, ale fakty pozostają niezmienne: BMW to snobizm w tandetnym stylu, auto nuworyszy, zły gust i nuda.

 

Do tej pory słuchałem muzyki w aucie w fabrycznym CD albo w telefonie więc progres i tak będzie duży. Czyli jeździłem rowerem a teraz będę jeździł Pandą. A rady żeby wywalić na początek przygody z HiFi 10 tyś pozostawiam zblazowanym nastolatkom z bogatych rodzin.

 

Ad rem. Zdecyduję się chyba na poprzednie modele Marantza (CD 5004+PM 5004). Bardzo bym prosił o poradę dotyczącą kolumn które będą dobrze współpracować z tym zestawem.

 

Nikt cię tu nie namawiał na zestaw za 10tyś chodziło o to, że możesz to mieć z używanych...

 

PS. Jak słuchasz dużo jazzu, poważnej, filmowej idealne będą Usher V-601.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powyżej masz porządne kolumny wybijające się ponad przeciętność ogólnie na Twoim miejscu darowałbym sobie na razie źródło i grał na odtwarzaczu Blu-Ray/DVD. Zainwestuj w kolumny i wzmacniacz zwłaszcza w te pierwsze jak najwięcej z budżetu potem dokupisz lepsze źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowany NADC320 lub 320BEE - około 800zł z modem.

muda44 a gdzie można nabyć lub zlecić takiego nada z modem? Ponoć dobrze zrobiony nieźle gra.

Co do Callisto III to byle co nie pociągnie ale wysterowane - to jest to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod to mój patent.

Ja się ma smykałkę to można zrobić samemu .

Poczytaj w klubie NAD .

Dla Zeta-j jak dobrze pamiętam robiłem tego NADa

Może ktoś chce odsprzedać .

Wzmacniacz jest po prostu śmiesznie tani a z modem gra lepiej niż wszystkie " szare " NADy bez względu na cenę.

Oczywiście mocowo C37X będzie lepszy. Ale tylko mocowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Zdecyduję się chyba na poprzednie modele Marantza (CD 5004+PM 5004). Bardzo bym prosił o poradę dotyczącą kolumn które będą dobrze współpracować z tym zestawem.

 

Tannoy Mercury F3 - czyli 2in1 - są to małe podłogówki gdzie 2/3 kolumny to pojemność robocza.

grają u mnie z PM5004 na podobnym metrażu, z tym, że w Szkocji :)

 

Ten mod to mój patent.

 

ROTFL ;))))

 

oplułem smartfona.

(szczęśliwie to DEFY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Mercury F3 - czyli 2in1 - są to małe podłogówki gdzie 2/3 kolumny to pojemność robocza.

grają u mnie z PM5004 na podobnym metrażu, z tym, że w Szkocji :)

No to witam sąsiada zza Sruth na Maoile :-)

 

Kolumny muszą być podstawkowe bo mam trzech berbeci i podłogowe by załatwili w 5 min. Najlepiej w czarnym kolorze.

Tu są linki do sklepu gdzie mam zamiar kupić te Marantze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spójrzcie pls co by tu do nich pasowało tak do 500 £ ( lub 600 €) a może taniej.

Wdzięczny będę za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

no ale podstawkowe też musisz na czymś postawić?

 

PM5004 ROTFL :))))

 

no a tak serio, to jakie masz zastrzeżenia do tego wzmacniacza?

 

BTW. sąsiad mnie się ostatnio pytał kto tak daje na gitarze basowej? a leciał JB Live.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

o kurde, ciężko będzie...

wzmacniacz i kompakt musisz kupić, a kolumny najpierw wypożyczać - przedstaw problem w sklepie, powinni zrozumieć, że ciężko będzie dobrać kolumny do takiego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na regale postawie. 1,9 nad podłogą.

 

LOL Ty na poważnie? Polecam poczytać jakieś podstawy akustyki dotyczące ustawienia kolumn w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie stereo kupić do salonu a tu se niezły problem zrobiłem.

Już wiem, że głośniki powinny być na wysokości uszu, gdy będę siedział na kanapie i słuchał. Naiwnie myślałem, że kolumny podłogowe stawiamy na podłodze a podstawkowe mogę walnąć wysoko na regał poza zasięg dziecięcych rąk. Nie mogę.

 

W takim razie w grę wchodzą też podłogowe. Co byście polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.