Skocz do zawartości
IGNORED

Nad czy Cambridge Audio dla początkującego?


Maynooth

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik muda44 dnia 04.07.2013 - 13:15 napisał

Ten mod to mój patent.

 

ROTFL ;))))

 

oplułem smartfona.

(szczęśliwie to DEFY)

Śliniak trza było sobie kupić ja Ci się ulewa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na regale postawie. 1,9 nad podłogą.

 

Na tym chyba można zakończyć polecanie/pomaganie. Kup cokolwiek co Ci pasuje w kwestii ceny, grać będzie tak samo, nie wyczujesz żadnej różnicy z tak ustawioną dystrybucją dźwięku.

Ewentualnie coś co gra mocno wysokimi abyś był w stanie jakoś je sensownie usłyszeć, ale o scenie, przestrzeni etc. to zapomnij, będzie jakoś ale nie jakość i to jak wspomniałem bez względu na sprzęt.

 

Tu masz jeszcze dobrą ofertę na wzmacniacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon 720 za 190 Funtów.

 

A jak chcesz Marantza, to pomyśl, czy mimo wszystko nie warto wykosztować się na Ki-Pear Lite, tam jest to w bardzo dobrej cenie (nie to co w Polsce) tj. 699Funtów.

 

Kolumny podstawkowe, którymi ja bym zainteresował się to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym chyba można zakończyć polecanie/pomaganie

W zasadzie tak.

 

Sprawa zakupu Hi FI okazała się bardziej skomplikowana niż myślałem. Ale tak to już jest w dzisiejszych czasach, że praktycznie każde hobby to dość spora dziedzina wiedzy, wiele możliwości, opcji, kombinacji uzależnionych od portfela, widzimisie, oczekiwań itd. Trochę mi humor popsuła dzisiejsza historia z kolumnami. Myślałem, że je upchnę pod sufitem a tak wizja głośników za 500 £ na środku salonu, które tratują moi mali hunowie trochę mnie przeraża. Także ustawienie wg tego, co przeczytałem na forum, czyli odległości od ściany, od odsłuchu i od siebie mocno zaburzy ład w salonie. Musze się z tym przespać.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Maynooth - nie załamuj się (i tym samym nie załamuj mnie, że już się poddajesz)!

Muzyka to jedna z najcudowniejszych rzeczy na świecie! Warto coś dla niej poświęcić, jak i okazać jej minimum szacunku, choćby przez to, że nie słuchamy jej (jeśli naprawdę uwielbiamy) na jakimś "jamniku" - niech to będzie przynajmniej jakaś podstawowa budżetówka, choćby miniwieża, cokolwiek lepszego na początek...

 

I właśnie na takie początek równie dobrze możesz kolumny podstawkowe umieścić chociażby gdzieś na szafkach, może udałoby się nie wciskać ich całkiem w regał - na początek, by nie "wyjeżdżać" ze standami na środek pokoju.

Wiele osób tutaj na forum tak właśnie ma, bo nie ma innych możliwości lokalowych.

Tylko faktycznie, niech cię ręka boska broni, wywalać kolumny gdzieś na szafę - na wysokość 1,90 m!

Może uda się coś wygospodarować na np. standardowej wysokości telewizora :)

 

Tylko się nie poddawaj i nie wycofuj, bo będę miał focha na Ciebie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ustawienie wg tego, co przeczytałem na forum, czyli odległości od ściany, od odsłuchu i od siebie mocno zaburzy ład w salonie. Musze się z tym przespać.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przesuwanie kolumn na czas poważniejszych odsłuchów. W tym celu stawia się je na jakiejś podstawie z granitu lub mdf, podkleja filcem i po parkiecie można suwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maynooth - nie załamuj się (i tym samym nie załamuj mnie, że już się poddajesz)!

Muzyka to jedna z najcudowniejszych rzeczy na świecie! Warto coś dla niej poświęcić, jak i okazać jej minimum szacunku, choćby przez to, że nie słuchamy jej (jeśli naprawdę uwielbiamy) na jakimś "jamniku" - niech to będzie przynajmniej jakaś podstawowa budżetówka, choćby miniwieża, cokolwiek lepszego na początek...

 

I właśnie na takie początek równie dobrze możesz kolumny podstawkowe umieścić chociażby gdzieś na szafkach, może udałoby się nie wciskać ich całkiem w regał - na początek, by nie "wyjeżdżać" ze standami na środek pokoju.

Wiele osób tutaj na forum tak właśnie ma, bo nie ma innych możliwości lokalowych.

Tylko faktycznie, niech cię ręka boska broni, wywalać kolumny gdzieś na szafę - na wysokość 1,90 m!

Może uda się coś wygospodarować na np. standardowej wysokości telewizora :)

 

Tylko się nie poddawaj i nie wycofuj, bo będę miał focha na Ciebie! ;)

 

Dzięki za słowa otuchy. Nie, nie poddaje się tylko miraż, który sam sobie w głowie zbudowałem rozleciał się jak domek z kart pod wpływem rzeczywistości. Ale to nic. Salon dopiero mebluję, jestem świeżo po przeprowadzce i będę musiał uwzględnić kolumny i ich rozmieszenie przy zakupie kolejnych mebli.

 

Następne pytanie blondynki: jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy kolumnami podłogowymi a podstawkowymi? Te podstawkowe mógłbym postawić na takich szafkach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dzieciaki nie miały by do nich łatwego dostępu, ale jeśli z podłogowych uzyskam lepszy dźwięk to się będą gówniarze musieli nauczyć szacunku do sprzętu, na który ojciec ciężko zapracował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Także ustawienie wg tego, co przeczytałem na forum, czyli odległości od ściany, od odsłuchu i od siebie mocno zaburzy ład w salonie.

 

Tannoy zaleca tak:

 

 

 

ale jeśli z podłogowych uzyskam lepszy dźwięk to się będą gówniarze musieli nauczyć szacunku do sprzętu, na który ojciec ciężko zapracował.

 

i później będą swój sprzęt też szanować - tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

a odległość słuchacza od kolumn?

a odległość słuchacza od tylnej ściany?

 

są jakieś wytyczne też i na to?

 

nie podają.

to już trzeba ustalić sobie doświadczalnie i jak kto lubi :)

 

jak na koncercie - jedni wolą bliżej, a inni dalej.

 

jeżeli ktoś lubi siedzieć blisko sceny, to kolumny może ustawić w poprzek pokoju, szeroko.

ja z kolei lubię siedzieć w pewnym oddaleniu od sceny, tak aby wszystko ogarniać jednym rzutem oka.

 

i dlatego u mnie kolumny stoją wzdłuż pokoju, ja siedzę trochę dalej niż typowy audiofil, a za sobą mam też kawałek wolnej przestrzeni aby mi bas nie dudnił - trochę trzeba pojeździć kanapą aby złapać optimum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy. Nie, nie poddaje się tylko miraż, który sam sobie w głowie zbudowałem rozleciał się jak domek z kart pod wpływem rzeczywistości.

 

Zasadniczą część mirażu, który sobie wyrobiłeś to postrzeganie dzieci jak jakieś bezmyślne świnki w chlewiku albo słonie w składzie porcelany, które mają ci wszystko zniszczyć. Bez przesady, kolumny mają maskownice i to już jest duże zabezpieczenie przed dziećmi, które mogą coś spsocić niechcący. A że może jakąś ryskę zrobią, zabawką zahaczą... bez przesady, to tylko przedmioty, nie ma co płakać.

Ja mam synka, który teraz ma już pięć lat, ale trzy lata temu właśnie ze względu na niego chciałem kolumny podłogowe, że niby jeśli będzie szatan biegał, zahaczy, to kolumna w najgorszym razie sie przewróci, ale nie spadnie mu na głowę. W każdym razie lepiej tak niż rezygnować zupełnie. Dziś i tego ograniczenia bym sobie nie robił. :)

I jeszcze jedno. Wbrew tragizującym opiniom niektórych kolegów na scenie, przestrzeni przyjemność słuchania muzyki się nie kończy. Jest przede wszystkim barwa, naturalność, ogólnie przyjemność słuchania. W tym sensie skok między miniwieżą za 300 zł z marketu a twoim zestawem opartym na Marantzu na pewno będzie większy niż potem kolejne przejścia z niego na sprzęt 10 kzł za klocek.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Xavian Bonbonus są zbyt słabe na salon 20m2 ale taką ofertę ( NAD C326BEE / C516BEE + Xavian Bonbonus ) przedstawił mi Paweł Przybylski z Waszej firmy.

LOL

Jak przyjrzysz się postom q21 to gdy ktoś ma już jakieś gotowe propozycje (nieważne czy dobre czy nie) i podaje je w temacie, pytając o opinię, to wg tego pana one zawsze są złe, a przynajmniej częściowo. Ważne żeby zanegować, zmodyfikować i podać swoją, "lepszą" propozycję i koniecznie służyć swoją "pomocą", bleeee. Każdego chyba już obrzydzenie bierze jak się czyta od 6 rano do północy te wypociny pana służącego (nie)pomocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

LOL

Jak przyjrzysz się postom q21 to gdy ktoś ma już jakieś gotowe propozycje (nieważne czy dobre czy nie) i podaje je w temacie, pytając o opinię, to wg tego pana one zawsze są złe, a przynajmniej częściowo. Ważne żeby zanegować, zmodyfikować i podać swoją, "lepszą" propozycję i koniecznie służyć swoją "pomocą", bleeee. Każdego chyba już obrzydzenie bierze jak się czyta od 6 rano do północy te wypociny pana służącego (nie)pomocą.

 

to niech ludzie sami zaczną myśleć gdzie i dlaczego odbyła się impreza 10-lecia AS - śmierć frajerom ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.