Jump to content
IGNORED

Charczenie głośników


sarlac

Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Moj sprzęt to na przodzie MA RX6 + RX Centre z tyłu MA BX1, sub BK Electronic XXLS400 kolumny podpiete są do Onkyo 608, za pomocą kabli QED Silver Anniversary. Moj problem pojawia się w momencie oglądania materiałów BD, występuje wówczas nieprzyjemne charczenie tylnych głośników. Wydaje mi się ze najbardziej przy niskich tonach. Do oglądania BD używam PS3. Dziwne jest to ze mam również media center z wbudowanym HDD i jak oglądam ten sam koncert czy film przez przez to urządzenie to problemu nie zauważam albo jest on ledwo słyszalny ze az tak nie przeszkadza. Ostatnio podlaczylem suba i bawiłem się odcieciami kolumn. Po obszernej lekturze ustawiłem kolumny w taki sposób : przednie odcięte na 40Hz, tylne odcięte na 80 Hz sub rozkrecony na max 120 Hz. Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania się kolumn. Może są uszkodzone lub PS3 podaje zły sygnał. Możliwe tez ze odcięcia nie są prawidłowe choć bawiłem się ustawieniami bez większego sukcesu. Ostatnio podlaczylem suba ale szczerze mówiąc nie wiem czy problem również występował przed jego podłączeniem.

Prosiłbym o jakieś sugestie bo zaczynam dostawać siwych włosów. Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Supmario, zmniejszylem volume do polowy i od razu jest znaczna poprawa. Momentami jeszcze da się usłyszeć jakby rezonans ale i tak jest o niebo lepiej. Mysle ze to kwestia ustawień. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.