Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

no tak - ale podstawowe pytanie: kto to zrobi?

kto (ile osób) zrobi wszystkie elementy systemu, żeby to razem zagrało, zgrywało się

kto dopasuje do tego okablowanie?

 

 

Każde pokolenie osób, twórców, musi rozwiązać stojące przed nim wyzwania, to naturalny proces, potrzebne są tylko cele i chęci, nie te dobre, którymi wybrukowane jest piekło, lecz realne silnie powiązane z rzeczywistością.

 

Chcieć to móc.

 

Na te pytania, które Kolega zadał jest odpowiedź..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Fundamentalne tzn. wszystko sprzedaję i przechodzę na "system audio za przyzwoite pieniądze".

Wbrew pozorom kondycji już mi brak i czas odejść na emeryturę ...

Wypisuję się z klubu audiofila i pozostaję melomanem ... ;)

 

 

 

To może kup sobie motor? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Mam takie wrażenie że Pass jako rasowy tranzystor po hybrydzie T+A nie wciągnął cię na długo / mogę się mylić.

Może planujesz niższy model Nelsona Passa ?

A może ta sygnatura brzmienia cię już wcale nie interesuje lub nie ma znaczenia ?

Tak tylko pytam . Bez presji.

 

ps. Jest jeszcze inna opcja / po prostu słuchanie nieznanej / wspaniałej muzy / doznanie ciekawsze aniżeli rotacja klockami.

Oczywiście moim zdaniem.

Przepraszam za offtop w wątku o żródłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jarek, mam nadzieję, że nie zamknąłeś tego Ndaca w saloniku i skrobniesz coś dla gawiedzi po odsłuchu:)

 

Tak jak obiecałem kilka słów o NADAC firmy MERGING.

Mam tego dac-a juz chyba z miesiąc czasu ale dopiero kilka dni temu udało mi się go podłączyć.

Na początku grałem z transportu Lumin T1 podłączonym do Nadac-a po kablu AES/EBU Siltech Golden Eagle.

I jakież było moje zdziwienie jak ten dac gra . Wow !

Ale jak wiadomo ten dac pokazuje 100% swoich możliwości dopiero jak podamy mu sygnał po protokole Revenna czyli trzeba podpiąć jakiś transport , który ma wyjście RJ45.

Niestety Lumin takowego nie ma i nie znam żadnego innego transportu , który takowe posiada.

Kupiłem więc przejściówkę Thunderbolt/RJ45 dla mojego Mac-a i podpiąłem go do Nadac-a.

I co tu dużo pisać ten dac pozamiatał absolutnie wszystko czego dotychczas słuchałem i to na zwykłym kompie po Jriver.

Konfiguracja nie jest łatwa (przynajmniej dla mnie) i myślę ,że chyba można jeszcze lepiej ( choć wydaje się to nie możliwe ) więc będę musiał skorzystać z pomocy chłopaków z Merginga w optymalizacji set up-u.

Zadzwonię do nich w poniedziałek i skonsultuję ustawienia i wtedy będę mógł ocenić max. możliwości tego dac-a.

Na razie jestem pod wrażeniem ...

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu dużo pisać ten dac pozamiatał absolutnie wszystko czego dotychczas słuchałem i to na zwykłym kompie po Jriver.

 

Czyli znane Tobie dobrze nagrania TERAZ brzmią lepiej na tym systemie jaki masz niż brzmiały wcześniej na ówcześnie posiadanym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe pytanie brzmi czy zbliżamy się w końcu do poziomu dźwięku dzielonki Metronome czy dalej dzielą nas lata świetlne?

 

Będę mógł coś bliżej na ten temat napisać jak podłączę w przyszłym tygodniu Metronome i porównam leb w leb.

Ale z wszystkich dac-ów tranzystorowych jakie miałem to Nadac gra najlepiej pliki.

To jest zupełnie inny dzwiek i to z kompa ;)

 

Czyli znane Tobie dobrze nagrania TERAZ brzmią lepiej na tym systemie jaki masz niż brzmiały wcześniej na ówcześnie posiadanym?

Można tak powiedzieć .

Patrz post powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak gra topowy DAC Merginga Horus uznawany za absolutnie najlepszy na świecie. DAC można kupić w tańszej wersji Hapi, który może mieć do 8 kanałów, lub pełen Horus, który może mieć chyba do 32 kanałów. Do tego dokupuje się wymienne karty wyjść analogowych. Z tego co mi wiadomo to są 3 levele tych kart grające do 32/768khz. Jeszcze go nie słyszałem. Ponoć w Polsce jest ok 10 sztuk. Przy czym to jest dźwięk neutralny z tego co się dowiedziałem. Co mu podasz na wejście to dostajesz na wyjściu. Dźwięków i informacji dostarcza dużo więcej niż np dCS. Ale to chyba nie jest sprzęt dla miłośników DAC-ów lampowych. Teraz wchodzą do oferty najnowsze karty oparte o najnowsze kości Sabre które ukazały się ledwie kilka miesięcy temu. I do tego te kości są aplikowane jakoś tak,że mają na kanał 4x większą wydajność niż potrzebują żeby grać. Tyle udało mi się dowiedzieć na teraz. Dla nas w Hi Fi jest pewna wada tzn tam nie ma klasycznych wejść AES/EBU. Trzeba dokupić taką przejściówkę z szyny DB25 Tascam na AES/EBU i tak samo na wyjścia analogowe XLR. Takie przejściówki są dostępne np Mogami takie ma. Nie wiem czy jest możliwa wersja z USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Najbardziej muzykalne DAC-i, poza AN, jakie dane było u mnie słuchać były właśnie na Sabre. To pewnie kwestia aplikacji. Nie wiem jak będzie z tą nową kością. Jednakowoż jeśli Merging swój topowy DAC ma robić czy już robi na tych kościach to na pewno nie z przypadku, ani na złość najlepszym na świcie studiom i masteringowcom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie jestem fanem dac-ów lampowych.

Akurat w tym przypadku Nadac wcale nie gra jak tranzystor.

Gra nasyconym , gęstym , rozdzielczym a przede wszystkim gładkim dzwiekiem.

Absolutny top of the top dac-ów.

I to za 6.500 eur ;)

Trzeba samemu posluchac po Ravennie to się zdziwicie jak to gra.

Dla mnie to połączenie lampy i trana , taki optymalny mix najlepszych ich właściwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić taką przejściówkę z szyny DB25 Tascam na AES/EBU

 

Po takim połączeniu masz max 192 kHz.

Gra dobrze ale po RJ45 wyraźnie lepiej - masz 44.1kHz – 384kHz PCM, DXD, DSD 64, DSD128, DSD256.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie znam transportu CD ani transportu plików grającego po Ravennie. A komputera do muzyki nie chcę.

 

Przecież Lumin to też komputer tyle tylko ,że w bajeranckiej obudowie.

Możesz kupić ich firmowy "transport" albo wykonać taki na zamówienie np. Panowie z Amare mogliby się chyba podjąć wykonania.

Marcin musiałby potwierdzić czy da radę ale to chyba nie jest awykonalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja pozostałem na poziomie topowych rozwiązań sprzed około 10 lat to znaczy 24-bitowy Crystal. Ostatnią kością którą jeszcze akceptuję jest 24-bitowy Burr-Brown, aczkolwiek wolę Crystala, jako bardziej okrągły i nasycony. To co zaczęto produkować później wywołuje u mnie wstręt, może za wyjątkiem Woolfsona. Producenci poszli w kierunku megaanalityczności, co spowodowało ekspozycję wszystkich wad sygnału cyfrowego, czyli wszelkich twardości, szorstkości, kwadratowości, braku płynności w zakresie niższej średnicy, kanciastych wysokich tonów, itp. Tak jakbym słyszał te zera i jedynki w torze audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Absolutny top of the top dac-ów.

I to za 6.500 eur ;)

Trzeba samemu posluchac po Ravennie to się zdziwicie jak to gra.

Dla mnie to połączenie lampy i trana , taki optymalny mix najlepszych ich właściwości.

 

OK. A od kogo można to pożyczyć na testy? A potem kupić? Jaki sklep?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mają w końcu bum, cyk, bum, cyk, a wokal to nie ważne jest, daj im Tomku paplać się w tym hihi-endzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostałem na poziomie topowych rozwiązań sprzed około 10 lat to znaczy 24-bitowy Crystal. Ostatnią kością którą jeszcze akceptuję jest 24-bitowy Burr-Brown

 

Ja z tych co słyszałem to jedyna kość jaka kilka razy okazała się bardzo muzykalna i nawet analogowa IMO to była topowa wersja 1704. Ostatnio miałem okazję posłuchać dzielonego topowego McIntosha i po prostu była muzyka i wspaniałe niemal analogowe brzmienie bez trzasków płyty winylowej;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja / po prostu słuchanie nieznanej / wspaniałej muzy / doznanie ciekawsze aniżeli rotacja klockami.

I to jest najlepsza opcja, niezależnie od posiadanych klocków!

ale teraz mają w końcu bum, cyk, bum, cyk, a wokal to nie ważne jest

bo dostaniesz punkty, za bestialski i podstępny atak na wartości, i nie tylko;-)

 

A teraz do boju o ćwierćfinał!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mają w końcu bum, cyk, bum, cyk, a wokal to nie ważne jest, daj im Tomku paplać się w tym hihi-endzie :)

 

Z tarota też wróżysz ? ;)

Chcesz przez to powiedzieć ,że Metronome C8+ gra bum,cyk,bum,cyk ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.